Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

  • 2 mesecev pozneje...

Nekaj mojih slikic iz zgodnjepoletnega potepanja po Korziki....

Letos bolj po južnem delu, drugo leto pa še po severnem.......:yea1:

LP

:D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj mojih slikic iz zgodnjepoletnega potepanja po Korziki....

Letos bolj po južnem delu, drugo leto pa še po severnem.......:yea1:

LP

:D

Luštno si tole poslikal :notworthy: Veš kaj me zanima - imaš morda kako traso tvoje poti po Korziki zrisane, da znamo že počasi malce planirati, blo bi res super, ali pa če vsaj našteješ najbolj všečne konce, hribčke, naselja...

Hvala

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suhi......

Jaz, oz. midva (boljša polovica), sva se stacionirala blizu Porto-Vechia, točneje.....( http://www.residence-de-figha.com/ ) .Imela lušten apartma za solidno ceno. Delala dnevne ture....

Malo mi je ušlo že iz spomina ampak sej senilen pa še nisem....:yes:

Prvi dan sva štartala ob petih zjutraj in ob osmih zvečer sem že na terasi pil hladno pivo.

Ena tura je bila: Figha - Porto Vechio - po cesti D368 (lepa cesta) do Zonze - Sartene - Propriano - ogled Filitose - Bicchisano (D757) - Aullene (D420) - Zonza - prelaz Col de Bavella (D268) - Solenzara - Figha

cca. 240km !

Druga: po glavni cesti (N198) do Aleria - Corte (N200) - OBVEZNO v dolino Restonica - nazaj v Corte - proti Ajaccio (N193) - Vivario - Ghisoni (D69)....cesta D69 je nekaj posebnega....od napoleonske ceste (tako zapuščena, do nove, široke, do gorske in ozke..... ni da ni....prelaz Col de Sorba - Ghisonaccia (D344) - Solenzara - Figha .....cca. 230km!

Tretja je bila.....tu me pa že spomin matra....(prvi dve sem zapisal :slap:) Figha - Ghisonaccia - Ghisoni - spet na D69...... do Aullene in preko Zonze, Porto Vechia do Fighe !

En dan sva si vzela za ogled Porto Vechia in Bonifacia.....:yes:

En dan sva šla po dolini reke Solenzara (iz mesta Solenzara) v obratno smer, malo taborila kjer nama je bilo všeč.....vsak dan sva pa okrog štirih popoldan zaključila furo na luštni plaži v bližini apartmaja.

Dva dni sva se pa izležavala na plaži in terasi....

V grobem sem videl južni del otoka, naslednje leto pa računam v Calvi in potem ture bolj po severnem delu otoka. Največ informacij sem pa dobil iz raznih potopisov (tudi na tem forumu :OK:)

Vse pohvale za potopise...prebral tega v linku (Italija) !!!:notworthy:

Tudi Snecer-jeve POI točke so mi pomagale, čeprav sem po otoku vozil z zemljevidom. Aja, Snecer.....hvala za super načrt v temi Dolomiti.....Za drugo leto sem imel v planu točno to.....parkirati v Corvari, delati dnevne ture, kakšen dan pa mal v hribe ! HVALA ! :worship:

LP

Popravljeno . Popravil ForU2
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Še moj plan za 8 dni (+vožnja do tja), praktično cel otok (1600km+ po otoku). Mislim, da bi moralo iti skozi, tu pa tam se kaj malega ponovi iz druge smeri, tak sem si pač zamislil, pa tudi ne želim se vsak dan seliti.

Namen pa imam iti v low season, ko lahko mobile homes najameš za manj kot teden dni (če ne pa šotor).

Začetek junija se mi zdi glede na pretekle izkušnje ravno primeren (se da tudi okopat).

1. dan 209km

003.jpgSolenzara-Pinarello-Porto Vecchio-Capo Pertusato-Bonifacio-Sartene-Tallano-Col de Bavela-Solenzara

2. dan 294km

004.jpgSolenzara-Lecci-L'Ospedale-Zonza-Quenza-Propriano-Filitosa-Petreto Bicchisano-Col de Verde-Ghisoni-Solenzara

3. dan 311km

005.jpgSolenzara-Rocca di Tana-Molini-Ajaccio-Bastelica-Col de Vizzavone-Vezzani-Solenzara

4. dan 109km

006.jpgSolenzara-Aleria-Corte-Restonica-Corte

5. dan 232km

007.jpgCorte-Tiuccia-calanques-Col de Vergio-Sidossi-Corte

6. dan 257km

008.jpgCorte-Porto-river Fango-Calvi-I'lle Rousse-Belgodere-Corte

7. dan 127km

009.jpgCorte-river l'Asco-Saint Florent

8. dan 146km

010.jpgSaint Florent-Nonza-Cape Grosso-Macinaggio-Pietracorbara-Bastia-Saint Florent

rute za snet

http://snecer-poi.bl...a-poi-2009.html

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

jest pa krompirček greva od cca 25. aprila do 1. maja na korziko.

Kdo tam takrat?

mal sem prebiral tole temo in odkril eno goro koristnih info - hvala vsem.

predvsem pa sem sklenil, da kart ne bom kupoval preko neta, ker zaradi vremena in podobnega sranja ni dobro biti vezan ... vsi pa pravijo, da karte tam niso dražje in da v tem času ni gužve.

kumi čakam.trance_25_naughty.gif

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest pa krompirček greva od cca 25. aprila do 1. maja na korziko.

Kdo tam takrat?

mal sem prebiral tole temo in odkril eno goro koristnih info - hvala vsem.

predvsem pa sem sklenil, da kart ne bom kupoval preko neta, ker zaradi vremena in podobnega sranja ni dobro biti vezan ... vsi pa pravijo, da karte tam niso dražje in da v tem času ni gužve.

kumi čakam.trance_25_naughty.gif

cca mesec kasneje...če bo vse po planu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj mojih slikic iz zgodnjepoletnega potepanja po Korziki....

Letos bolj po južnem delu, drugo leto pa še po severnem.......:yea1:

LP

:D

Čedno si tole zrihtal :worship: Mogoče bi na slikce dodal kakšen podatek, kje se stvar nahaja. Saj vem, da je s tem kar precej posla, pa vseen - pol mogoče ne bi bilo vprašanj po začrtanih trasah :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čedno si tole zrihtal :worship: Mogoče bi na slikce dodal kakšen podatek, kje se stvar nahaja. Saj vem, da je s tem kar precej posla, pa vseen - pol mogoče ne bi bilo vprašanj po začrtanih trasah :naughty:

Oj kaca1 !

Verjetno si opazil, da je za tistim postom še en, kjer sem malo opisal poti. Žal nisem bil priden pri zapisovanju dnevnih tur, pa so stvari malo ušle iz spomina!

Letos pade severni del, sigurno in bom bolj popisal dnevne ture in potem skušal vse skupaj zmetat. :rolleyes:

Sem pa letos opazil zanimivo zadevo....lani februarja že rezerviral trajekt pri tej agenciji http://www.atlantica.si/trajekti/corsica_sardinia_ferries/ , Agencija je vzela cca. 10€ in me je prišla povratna karta, za dve osebi in motor.... 70€ !!!

Letos pa od januarja spremljam na netu ( http://www.corsica-ferries.co.uk/ , pa cena nikoli ne pade pod 160€ !!! Lani so imeli na določene fure (se spreminja), dodatne popuste, letos pa sramežljivo dodajo samo po 10% na določene relacije.

Bom še spremljal.....Sigurno pa ni problema s karto tam....Lani šel konec junija....brez problema bi lahko kupil karto tam. Pa zelo dobra varijanta se mi zdi iti nazaj z nočno furo. Si ob 7:00 v Livornu in imaš cel dan časa, da se prikotališ domov.

Se pišemo :OK: ! Pa srečno na poti.....uživaj.....je vredno!!!:notworthy:

David

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

No da še jaz napišem kakšen post.(do sedaj ga mi še ni uspelo tongue.gif)

V torek se odpravljamo proti Korziki in se po planu vrnemo naslednji torek zvečer.Najprej smo mislili it na trajekt v Livornu,vendar je padla druga odločitev in gremo na trajekt v Savoni,prespimo na njem in naslednji dan se nastanimo v okolici Corteja,potem pa vsak dan na kako furo po otoku. biggrin.gif Upam da dobimo kak prost bungalov,ker smo mal pozabil na to,da imajo francozi velikonočne počitnice!headbang.gif

Vremenska napoved je za enkrat ugodna in upam da pri tem ostanerolleyes.gif

Bo mogoče še kdo tam v tem času?

Ali ima mogoče kdo informacijo,kaka je cesta D81iz mesta Monetta proti proti mestu Sant-Florent in potem naprej proti Bastii?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

No da še jaz napišem kakšen post.(do sedaj ga mi še ni uspelo tongue.gif)

V torek se odpravljamo proti Korziki in se po planu vrnemo naslednji torek zvečer.Najprej smo mislili it na trajekt v Livornu,vendar je padla druga odločitev in gremo na trajekt v Savoni,prespimo na njem in naslednji dan se nastanimo v okolici Corteja,potem pa vsak dan na kako furo po otoku. biggrin.gif Upam da dobimo kak prost bungalov,ker smo mal pozabil na to,da imajo francozi velikonočne počitnice!headbang.gif

Vremenska napoved je za enkrat ugodna in upam da pri tem ostanerolleyes.gif

Bo mogoče še kdo tam v tem času?

Ali ima mogoče kdo informacijo,kaka je cesta D81iz mesta Monetta proti proti mestu Sant-Florent in potem naprej proti Bastii?

LP

D81 je čisto ok cesta s sredinsko črto :) Precej ovinkasta, a v redu. Skratka nobenih ekstra posebnosti.

Zakaj pa iz Savone? Iz lj do Savone je 100km dlje kot do Livorna pa še dlje se voziš s trajektom. Po avtocesti si do Livorna precej hitro.

Popravljeno . Popravil Snecer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D81 je čisto ok cesta s sredinsko črto :) Precej ovinkasta, a v redu. Skratka nobenih ekstra posebnosti.

Zakaj pa iz Savone? Iz lj do Savone je 100km dlje kot do Livorna pa še dlje se voziš s trajektom. Po avtocesti si do Livorna precej hitro.

Iz Savone trajekt odrine ob 21.00 in pride v Bastio ob 7.45 in bomo prespali na trajektu.Naslednji dan zjutraj pa imamo pred sabo tako rečeno cel dan,če bi šli pa iz Livorna bi bili pa v Bastiji šele ob 12.00 pa še v Livornu nam ni treba iskat prenočišča:Taka odločitev je padlarolleyes.gif

Mene malo bolj skrbi nočitev v okolici mesta Corte.Namen smo imeli najti bungalov v campu Alivetu,sam smo bli mal pozni in majo baje prostega samo še enga pa še tistga samo za 4 dni,mi bi pa radi dobili za 5 dnitrance_33_sleep.gif

Mogoče veš kako je z bungalovi v okolici Corteja?Če brskam po netu vedno pridem samo na camp Alivetu,tukaj pa že vemo kako je stanje evilgrin.gif

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi smo bili stacionirani v marina d'aleria in od tam delali kroge. ni ravno center korzike, vendar je tudi to opcija. v kampu je veliko t.i. mobil house in ni hudič, da boš kaj našel zase. :yes:

več pa na www.motoklub-viharniki.si/potovanja.html, glej korzikaII.

g.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, Korzika je tako simpl destinacija, da ne vem, kaj se je potrebno sekirati. Kampi in bungalovi so povsod in se pač zmeniš na licu mesta, ceste so pretežno asvaltirane, čeprav je asvalt ponekod v notranjosti zelo zdelan, v enem tednu pa jo tudi prevoziš po dolgem in počez.

Seveda je ogromno za videt predvsem izven poti, ampak motoristom večinoma to ni prioriteta. Tudi z motocikla se da marsikaj lepega doživet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, izhajati cel teden iz iste točke je bedarija. Lepo potuješ okoli in se ni potrebno vračati stalno po istih cestah, en šotorček s sabo pa je. Tako vidiš precej več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za koristne informacije!!!worship.gif

Jest sm pa v nizkem štartu in jutri zjutraj štartamo proti Korziki!

Še enkrat hvala vsem in se slišmo ko se vrnem..biggrin.gif

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V ponedeljek, 25. 4 odhajamo proti Korziki, tako da ujamemo trajekt Livorno-Bastia ob 14h. Povratek pa v soboto. Dva motorja, dva cloveka+ena madam. V kolikor je se kandidatov za druzbo, se je ne branimo! Lep pozdrav vsem vec pa po povratku!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni.

Mi smo se srečno vrnili s Korzike.trance_27_notworthy.gif

Kljub dežju,ki nam je malo nagajal lahko rečem samo eno. Nepozabno.Se bo treba še vrnit!!!trance_40_thumbup.gif

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Tud mi se letos odpravljamo na Korziko in naprej na Sardinijo - cca 15 dni. Odpotovali bomo zadnji teden junija, tako da če bo takrat kdo tam - gremo na pivo.

Ko sem ravno pri pivu... zanima me, če mi lahko postrežete s približnimi cenami prenočišč (kamp, bungalov ali druge oblike) ter seveda ceno PIVA na Korziki :)

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Tud mi se letos odpravljamo na Korziko in naprej na Sardinijo - cca 15 dni. Odpotovali bomo zadnji teden junija, tako da če bo takrat kdo tam - gremo na pivo.

Ko sem ravno pri pivu... zanima me, če mi lahko postrežete s približnimi cenami prenočišč (kamp, bungalov ali druge oblike) ter seveda ceno PIVA na Korziki :)

Hvala!

Pozdravljen Wild1,

vidim, da že dogo čakaš na odgovor, pa ti bom malo mojih izkušenj z obiska Korzike opisal. Potepal sem se po otoku od 2. do 15. maja in prevozil otok z avtom po dolgem in počez. Z vremenom sem imel kar srečo, tako da sem lahko kampiral in zato skoraj vsak dan (11X) prespal v drugem kampu. Cene za dve osebi, avto in šotor so bile od 14 in 21.6 eurov, povprečje nekje 18 eurov. Sedaj so cene nižje, za konec junija pa se zna zgoditi, da bodo cene od 20 do 30% poskočile. Višek sezone je v avgustu in takrat si ne predstavljam kakšnih potovanj po otoku.

Glede piva, svoja (korziška: Pietra, Colomba, Torra, Serena) piva imajo višjo ceno za 0,5 do 1 eura od ostalih. V štacuni so okoli 2 - 2,5 eura, v gostilni 3,5 - 5 eura, odvisno kje in kdaj. So pa cene pijač in hrane kar višje.

Če imaš še kakšno vprašanje, pa z besedo na plan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepa hvala za odgovor!

Te še vprašamo kaj - ko predebatiramo :)

Popravljeno . Popravil Wild1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Iščem info - kateri kamp v bližini Bastie je po vašem mnenju vreden, da se v njem preživi dve ali tri noči. Zaželjeno je, da je ob obali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem info - kateri kamp v bližini Bastie je po vašem mnenju vreden, da se v njem preživi dve ali tri noči. Zaželjeno je, da je ob obali...

meni najlepši, ampak je juzneje, 110km od bastie, je v naselju Solenzara. Zelo tak "divji" kamp, lepa narava okrog, šotor smo imeli 10m od morja, sanitarije ok, neke recepcije ni, en tip ima to cez v baru, morje kristalno, na kratko: pravi raj! :) Okrog bastie pa mene osebno ne vlece prevec, ker je bolj skomercializirano, bolj poseljeno in preveč turistično. Se vam bolj splača it kam bolj na samo, pa nardit izlet v bastio, oz. po izkrcanju iz trajekta si pogledat mesto, pol pa naprej :)

nahajališče kampa...

Srečno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!