Skoči na vsebino

Korzika


maurina

Priporočene objave

Ruf, lepo turco nared in vse lepo belezi...ce bo vse po planu grem jest septembra in mi bojo tvoje izkusnje prisle zlo prov...srecno

Ni problema, če me boš pa na špricar povabu, ti bom pa še kej gradiva dostavil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne vem kako si si zamislil vandranje po Korziki. Z mojo :wub: sva bila nekaj dni v Cortah in delala marjetice po S Korziki, nato sva se preselila v Hotel Post v Aullene za drugi del in spet delala marjetice po južnem delu. Skupaj sva po Korziki prevozila 3.350 km + pot tja in nazaj. Poglej pod moje albume, kjer sem kar dnevno opisal prečudovite fure.

Hvala za info,našel in rezerviral sem trajekt tako, da se vkrcava 26.6. nazaj pa 05.07. zvečer ob 2100. Karta za dva + motor 197€ s kabino za nazaj.

Javim kako je bilo ko prideva nazaj he he he

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problema, če me boš pa na špricar povabu, ti bom pa še kej gradiva dostavil

Zmenjeno...racunam na to, spricer pa po izbiri in to v moji zidanci...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje, da je ta mesec najprimernejsi...tko pravjo kolegi kamperasi...s kamperjem, pa ne grem, ker ni interesa v familiji...tko sem se vrnil k koreninam svojih potepanj...sotor, sam, svoboda...hehe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-1647-0-28493300-1340639236_thumb.jpg

Ker nam je zaradi dežja v vodo (dobesedno) padla Romunija, se tudi mi v četrtek 28.6 podajamo na Korziko. Plan potepanja je na slikci :D Če ima kdo kakšen namig je vedno dobrodošel :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

screenshot1110.jpg

Tam na severu proti plaži Saleccia. To bo prava muka s tvojim motorjem, na koncu pa še malo osvežitve. To si namerno tam planiral ali?

Grob makadam in skale. Z običajnim avtomobilom je zadeva kar stresna. Z motorjem bo lažje a pazi na gume.

http://www.panoramio.com/photo/3323791?source=wapi&referrer=kh.google.com

luža pred ciljem je polna vode tudi sredi poletja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-1647-0-28493300-1340639236_thumb.jpg

Ker nam je zaradi dežja v vodo (dobesedno) padla Romunija, se tudi mi v četrtek 28.6 podajamo na Korziko. Plan potepanja je na slikci :D Če ima kdo kakšen namig je vedno dobrodošel :D

Jest ti tole posiljam iz mesta Calvi, ki je za videti, tukaj sem dva dni, sem sem prisel pa takole Bastia - Corte ( super cesta )- potem pa do Porta ( po gozdovih in hribih, pazitcje treba na žvali, ki jih je ogromno, merjasci, koze, krave itd ) - od Porta do Calvija ( ob obali ovinek za ovinkom, ozka cesta, sem mislu, da me bo moja sopotnica fentala ) . Dolžina trase 160 km, rdeče označene ceste ( na zemljevidu) so OK, tale npr, od Porta do Calvija je cesta, kjer se na nekaterih mestih tudi z avtom ne da srečati, kar pomeni, da zelo pocasi štrikaš ovinek za ovinkom in upaš, da ne bo nobenga nasproti, po tej cesti sigurno ne bi šel še enkrat.

Drugače pa karte za trajekt lahko kupiš preden se vkrcaš, cena je ista kot na spletu, od Lj do Livorna računaj 6 ur s štirimi postanki, povprecje voznje med 160 in 180 km/h. Mi smo šli na trajekt ob 14.15, da si v Bastii ob 18.15 in si v miru najdeš prenočišče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest ti tole posiljam iz mesta Calvi, ki je za videti, tukaj sem dva dni, sem sem prisel pa takole Bastia - Corte ( super cesta )- potem pa do Porta ( po gozdovih in hribih, pazitcje treba na žvali, ki jih je ogromno, merjasci, koze, krave itd ) - od Porta do Calvija ( ob obali ovinek za ovinkom, ozka cesta, sem mislu, da me bo moja sopotnica fentala ) . Dolžina trase 160 km, rdeče označene ceste ( na zemljevidu) so OK, tale npr, od Porta do Calvija je cesta, kjer se na nekaterih mestih tudi z avtom ne da srečati, kar pomeni, da zelo pocasi štrikaš ovinek za ovinkom in upaš, da ne bo nobenga nasproti, po tej cesti sigurno ne bi šel še enkrat.

Drugače pa karte za trajekt lahko kupiš preden se vkrcaš, cena je ista kot na spletu, od Lj do Livorna računaj 6 ur s štirimi postanki, povprecje voznje med 160 in 180 km/h. Mi smo šli na trajekt ob 14.15, da si v Bastii ob 18.15 in si v miru najdeš prenočišče

Ni glih tak hudo mogoč enih par km pred Porom(Calvi-Porto),, itak pa tam ustaviš in pofotkaš...jz sem že parkrat bil,pa še grem...mogoč tud letos...nekatere ceste so pa nasplošno ožje,sploh čez prelaze in tam ne morš glih palit na polno,

maš pa tud dost šrokih cest...uživaje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-1647-0-28493300-1340639236_thumb.jpg

Ker nam je zaradi dežja v vodo (dobesedno) padla Romunija, se tudi mi v četrtek 28.6 podajamo na Korziko. Plan potepanja je na slikci :D Če ima kdo kakšen namig je vedno dobrodošel :D

Tale tvoj načrt boš garantirano spremenil, ali pa se ti bo Korzika zamerila, sej boš itak kmalu sam ugotovil, ko prispeš si na pumpi kupi zemljevid, pa ne turističnega ampak pravega od Michelina, ki je prava specialka, potem si ga pa podrobno oglej, glavne ceste so super in asfalt je kot na dirkališču, če si že delaš plane po stranskih cestah naj rute ne bodo predolge pa bo šlo, če te še kaj zanima pa napiši, Pa kot ti je Snecer napisu, tvoj motor ni ravno za vsako cesto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni glih tak hudo mogoč enih par km pred Porom(Calvi-Porto),, itak pa tam ustaviš in pofotkaš...jz sem že parkrat bil,pa še grem...mogoč tud letos...nekatere ceste so pa nasplošno ožje,sploh čez prelaze in tam ne morš glih palit na polno,

maš pa tud dost šrokih cest...uživaje...

Ja ni hudo, če greš od Calvija v Porto ( si spočit, razgled in vse ostalo je super), jest sem šel od Bastie in ko sem prisel do Porta sem imel ze ene 100 km po hribih za sabo, tko da sem imel ze malo zadosti, ker gre zelo počasi in ni konca, sploh če si utrujen in si to izbereš, tko kot jest za prvo furo na Korziki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ni hudo, če greš od Calvija v Porto ( si spočit, razgled in vse ostalo je super), jest sem šel od Bastie in ko sem prisel do Porta sem imel ze ene 100 km po hribih za sabo, tko da sem imel ze malo zadosti, ker gre zelo počasi in ni konca, sploh če si utrujen in si to izbereš, tko kot jest za prvo furo na Korziki

Se strinjam,če greš prvič je boljše ubrat širše ceste,odvisno pa je za kolk dni greš,ceste po notranjostio so večinoma dobre a zvite ko presta 100km =150 !
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-1647-0-28493300-1340639236_thumb.jpg

Ker nam je zaradi dežja v vodo (dobesedno) padla Romunija, se tudi mi v četrtek 28.6 podajamo na Korziko. Plan potepanja je na slikci :D Če ima kdo kakšen namig je vedno dobrodošel :D

post-1647-0-28493300-1340639236_thumb.jpg

Ker nam je zaradi dežja v vodo (dobesedno) padla Romunija, se tudi mi v četrtek 28.6 podajamo na Korziko. Plan potepanja je na slikci :D Če ima kdo kakšen namig je vedno dobrodošel :D

Kot je že Ruf reku kupi karto in naredi plan približno tako kot si zastavil,jaz bi spustil odsekPorto-Calvi in ga pustil za drugič,spustil pa nebi odseka Zonza-Solenzara D268,raje spusti

še kaj druga...Za tvojo furo rabiš vsaj 5 dni in to vozit!! Vedi ,da je tam že polna sezona in ,da si je spanje dobro urediti dopoldne,isto kamp...veliko se jih seli in je proti večeru naval na vse..

iz izkušenj se spanje dopoldne(hotel-penzion) da dobiti,tudi za en dan...kamp pa odvisnio kje in kako velik je ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-1647-0-28493300-1340639236_thumb.jpg

Ker nam je zaradi dežja v vodo (dobesedno) padla Romunija, se tudi mi v četrtek 28.6 podajamo na Korziko. Plan potepanja je na slikci :D Če ima kdo kakšen namig je vedno dobrodošel :D

Še neki...Fazer je prav motor za ta to traso,jz sem bil 3x tam z njim!!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, jaz sem omenil kje je kritično za njegov motor.

Glede ostale trase pa nimam pripomb in ni nič posebnega glede cest, le da je kje ožje.

Relacija Porto-Calvi (tudi po 81B) ni nič "posebnega", tam se rinejo tudi z avtodomi. Sicer pa če jaz dobro vidim, je model spustil del trase Porto-Calvi in zavil na prelaz Col du Vergio potem pa ima čudno speljano nazaj čez Manso ob reki Fango (krasno za kopat). Mislim, da tam prehod ni možen tako kot ima sedaj.

screenshot1111.jpg

Tu si se zadeve lotil narobe.

Če imaš dnevne rute narejene za okoli 200km tudi to prav nič posebnega, če računaš na povprečje nekje 30-40 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še neki...Fazer je prav motor za ta to traso,jz sem bil 3x tam z njim!!

Ja drži samo, samo on si je zamislil poti po brezpotjih, če si dobro ogledaš traso, kjer bi pa znala biti vožnja problem s tem motorjem ali pa se motim, ne vem mogoče!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je že Ruf reku kupi karto in naredi plan približno tako kot si zastavil,jaz bi spustil odsekPorto-Calvi in ga pustil za drugič,spustil pa nebi odseka Zonza-Solenzara D268,raje spusti

še kaj druga...Za tvojo furo rabiš vsaj 5 dni in to vozit!! Vedi ,da je tam že polna sezona in ,da si je spanje dobro urediti dopoldne,isto kamp...veliko se jih seli in je proti večeru naval na vse..

iz izkušenj se spanje dopoldne(hotel-penzion) da dobiti,tudi za en dan...kamp pa odvisnio kje in kako velik je ...

Trenutno ni neke panike za spanje, vsaj do sedaj in tudi danes je dosti manj folka kot včeraj, vikend turisti.

Drugače pa, hrana je super, vino da sploh ne omenjam, tko da prvi vtisi so zelo pozitivni, vam bom pa še sproti poročal, kakšno je stanje na terenu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Korziki je zelo pomembno a se voziš sam na motorju ali imaš sopotnico, ker če jo imaš in jo cel dan guncaš po ovinkih in to zelo počasi, ker hitro se ne da, po stranskih cestah, pri 30 stopinjah, ti garantiram, da te bo zvečer in pa tudi že vmes sterala v p...u m.....u - preverjeno, ovinkov je pa nekje toliko, kot bi se nekomu, ki je risal zemljevid močno roka tresla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore in namige :D Glede motorja, tukaj je še prejšna fazerka, zdaj vozim XT1200Z Super Tenere tko da ni ovir glede terenov :D Glede makedamov je pa tako, zanašal sem se na mapsource, kjer je bilo vklopljeno izogibanje neasfaltiranih cest... Če pa ima kdo voljo, mu pošljem .gpx pa ga bolj detajlno pregleda?? Seveda v zameno za kakšnega hladnega... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Korziki je zelo pomembno a se voziš sam na motorju ali imaš sopotnico, .................... ti garantiram, da te bo zvečer in pa tudi že vmes sterala v p...u m.....u - preverjeno, ovinkov je pa nekje toliko, kot bi se nekomu, ki je risal zemljevid močno roka tresla

Ti tudi jaz povem preverjeno, da ni tak :OK: . Je vse odvisno od ... marsičesa :yes: . Z mojo "edino preverjeno :inlove: " sva delala vsak dan nekaj 100 km. No, KTM 990 je za take fure svetla točka zaradi mehkobe. Drugo pa pride samo po sebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnja fura je bila pa taka, da bi jo vsak dan ponovil, vsi ki pridete jo morate prevozit, ne bo vam žal: calvi - corte - ajaccio - propriano, krasnih 240 km, vse po glavnih cestah, ki so naravnost fenomenalne za motor, široke, tekoči ovinki, asfalt super, prometa nič. Trenutno počivam v Proprianu, jutri pa naprej, fotk pa z ipadom ne morem prilagat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti tudi jaz povem preverjeno, da ni tak :OK: . Je vse odvisno od ... marsičesa :yes: . Z mojo "edino preverjeno :inlove: " sva delala vsak dan nekaj 100 km. No, KTM 990 je za take fure svetla točka zaradi mehkobe. Drugo pa pride samo po sebi.

Po njihovih glavnih cestah se tudi midva lahko voziva ves dan, sploh ni panike, z veseljem, kot sem rekel, po stranskih pa z mero razuma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po njihovih glavnih cestah se tudi midva lahko voziva ves dan, sploh ni panike, z veseljem, kot sem rekel, po stranskih pa z mero razuma.

do zdej sm mislu bit tih pa mi nekako ne sede tišina...... pa ja nis ti prvi slovenc na korziki z motorjem? vsaka čast.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!