Skoči na vsebino

Avtomatski mazalci verige


Noise
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

TUTORO pdf, navodila, how to..itd-.. klik

Priporočene objave

pred 1 uro, Joker pravi:

Injektor se res ne dotika zobnika, ampak je od njega odmaknjen slab milimeter. Po enem porabljenem rezervoarčku ne vidim razloga, da bi moral injektor ravno drsati po zobniku.

Veriga in verižnik sta navidez suha. Sicer kolikor zazumem je to slikano se pred 1. vožnjo. Mislim, da pri takšnem načinu precej kapljic pristane na asfaltu namesto na verigi in verižniku. Koliko kilometrov je pa bilo z enim polnjenjem?

 

Takole je na Yamahi 1. kapljica dosegla verižnik.  Sedaj ima motor 10Kkm in na rezervoarju (CEVI) "drži" cca 1dl ni padel nivo še niti do polovice. Veriga in verižnik pa na pogled in otip lepo mastna. Na mestu sem s testom ugotovil, da se kapljica pojavi na cca 6-7minut.

DSC08947.JPG

Na mojem motorju pa na cca 2-3 minute kar je pa precej preveč in višek je viden na obroču, ščitniku verige, samem injektorju... Naj napišem, da je zanimivo, da na boku ali tekalni površini gume nikakršne sledi olja. Takole je izgledalo po prvih 1500km.

Fotografija0094.jpg

ps, na obeh motorjih sem medtem spremenil vpetje injektorjev. Tole je bila "testna" varianta vpetja. Po novem je injektorsko držalo pritrjeno z ustreznim vijakom. Injektor nalega 1-2 zoba pred stikom verige in verižnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Olje ti ponavadi (vsaj pri mojih dveh mopedih) odleti pri prvem verižniku in in tam potem tudi malce pocuri dol ko se ustaviš. Zato , ko pridem domov samo s krpico obrišem spodaj. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, MiNa pravi:

Veriga in verižnik sta navidez suha. Sicer kolikor zazumem je to slikano se pred 1. vožnjo. Mislim, da pri takšnem načinu precej kapljic pristane na asfaltu namesto na verigi in verižniku. Koliko kilometrov je pa bilo z enim polnjenjem?

 

Takole je na Yamahi 1. kapljica dosegla verižnik.  Sedaj ima motor 10Kkm in na rezervoarju (CEVI) "drži" cca 1dl ni padel nivo še niti do polovice. Veriga in verižnik pa na pogled in otip lepo mastna. Na mestu sem s testom ugotovil, da se kapljica pojavi na cca 6-7minut.

DSC08947.JPG

Na mojem motorju pa na cca 2-3 minute kar je pa precej preveč in višek je viden na obroču, ščitniku verige, samem injektorju... Naj napišem, da je zanimivo, da na boku ali tekalni površini gume nikakršne sledi olja. Takole je izgledalo po prvih 1500km.

Fotografija0094.jpg

ps, na obeh motorjih sem medtem spremenil vpetje injektorjev. Tole je bila "testna" varianta vpetja. Po novem je injektorsko držalo pritrjeno z ustreznim vijakom. Injektor nalega 1-2 zoba pred stikom verige in verižnika.

S cim imas fiksirano vpetje injektorjev, da stojijo fiksno na verizniku in jih nobena luknja ne zmede? Po slikah sodec si uporadil nek drat? :? 

Pipico pa odpiras po obcutku? Se pravi, vsakih nekaj 100km? Koliko casa jo imas odprto? 

Popravljeno . Popravil compaq
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem napisal, je bila to začasna rešitev (4mm varilna žica in vezice). 

pred eno uro, compaq pravi:

Se pravi, vsakih nekaj 100km? Koliko casa jo imas odprto? 

...tako je,le kakšno minuto, dve in je dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem naredil ubogih 20km in zgleda ok 90 sek pa 0,1 sek odprtja. Premalo za kaj resnega javim ko dam skozi kake 500km pa opremim s slikami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, sayo said:

Če bi sam delal home made mazalec bi prvo kupil tale kompletek z injektorjem: https://www.tutorochainoiler.com/products/tutoro-nozzle-anchor-kit

Ti dam prav , a problem je ko ti ego ne dovoli in hočeš naredit sam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne uporabljam Scotoiler, temveč drugo napravo za mazanje. Veriga ima za sabo 30.000 km, še vedno je na tovarniški nastavitvi zategnjenosti. Rezervoarček velikosti 125 ccm, napolnjen z motornim oljem, zadostuje za 8.000 - 10.000km.

Edina skrb v zvezi z verigo je polnjenje rezervoarja (v enem letu torej 4 krat). Idealka za lenuhe kot sem sam.

Dejstva so zgovorna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DinDiin pravi:

http://www.versys.co.uk/index.php?topic=13433.0

Sem malce pogledal ce je komu ze kej uscal po gumi,pol pa tale tema....scottoiler je res crap. :) 

Jaz ga imam in sem zelo zadovoljen, res pa je bil 2x dražji kot tisti , ki jih montirate vi .....:)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V lujzu ni več za dobit PDLja :) tak da sem gotof, njihov novi S100 dela "kepo", tako da alternative ni.

Zgleda, da bom moral na motor namestiti dodatno navlako, vsekakor pa ne scotoilera :)

Tisti damijev tutoro zgleda boljša in bolj simpl zadeva, le nekako še ne najdem primernega placa za namestitev navlake.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Kmet2 pravi:

Jaz ga imam in sem zelo zadovoljen, res pa je bil 2x dražji kot tisti , ki jih montirate vi .....:)

ima se ... može se :O

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Snecer pravi:

 

Tisti damijev tutoro zgleda boljša in bolj simpl zadeva, le nekako še ne najdem primernega placa za namestitev navlake.

 

...jest imam sportivo...pa imam namontiarn Scottoiler.... in živ boh ga ne najde, kje imam montiranega... ne moti ne izgleda, niti ni v napoto. Vidi se samo 29 cm cevke in dual injektor pod nihajko.

Deluje brezhibno.

 

Kolega je preskusil doma narejeno mazalno napravo (sem nalepil slike nekaj postov nazaj).

Deluje. ...edino dual injektor (če ga bo kdo delal sam) mora imeti čimmanjši premer cevkic , da olja ne potegne ven, ko motor miruje ( natega...in skozi eno cevko potegne not zrak... skozi drugo pa steče olje..... sicer par kapljic...)

 

...cena vsega skupaj:

Flaška: ... 1-2 €  (Sanolabor)

cevke.... ...2-3€ ...

ventilček za doziranje .... 10-15 €  odvisno koliko velikega ste si zaželeli.... ampak mislim, da je dovolj tanajmanjši izmed teh treh:

http://www.cool-pc.org/artikel/5301/

http://www.cool-pc.org/artikel/32080/

http://www.cool-pc.org/artikel/5247/

 

elektromagnetni ventil .... 5€

http://www.ebay.com/itm/12V-DC-small-plastic-Solenoid-Valve-for-Gas-Water-Air-N-C-normally-closed-/221926257892?hash=item33abd5f4e4:g:W6wAAOSwl9BWMeGS

... cevke za injektor....   ...cca 1-2€ (bovden za modele... modelarska trgovina)

Y kos, če delaš dual injektor....   1€  (kaka avto trgovina... trgovina s pnevmatiko (festo)....

..vse skupaj je to cca 30€...in nekaj dobre volje.. :D

 

Deluje popolnoma enako , kot Scottoiler, samo da Scottoilerju odpre ventil podtlak v motorju..... pri hoummejd varianti pa recimo priklopiš na zadnjo pozicijsko luč...ali pa kam drugam, samo, da je štrom, ko daš kontakt...  :D

 

 

 

...aja... pozabil sem še priključke za cevkice, ki jih zmontiraš na flaško ...

.... modelarska trgovina. Pribor za rezervoar (priključek M5)..... tudi kak € ali 2.

 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, Zivnorc pravi:

...jest imam sportivo...pa imam namontiarn Scottoiler.... in živ boh ga ne najde, kje imam montiranega... ne moti ne izgleda, niti ni v napoto. Vidi se samo 29 cm cevke in dual injektor pod nihajko.

Deluje brezhibno.

 

Kolega je preskusil doma narejeno mazalno napravo (sem nalepil slike nekaj postov nazaj).

Deluje. ...edino dual injektor (če ga bo kdo delal sam) mora imeti čimmanjši premer cevkic , da olja ne potegne ven, ko motor miruje ( natega...in skozi eno cevko potegne not zrak... skozi drugo pa steče olje..... sicer par kapljic...)

 

...cena vsega skupaj:

Flaška: ... 1-2 €  (Sanolabor)

cevke.... ...2-3€ ...

ventilček za doziranje .... 10-15 €  odvisno koliko velikega ste si zaželeli.... ampak mislim, da je dovolj tanajmanjši izmed teh treh:

http://www.cool-pc.org/artikel/5301/

http://www.cool-pc.org/artikel/32080/

http://www.cool-pc.org/artikel/5247/

 

elektromagnetni ventil .... 5€

http://www.ebay.com/itm/12V-DC-small-plastic-Solenoid-Valve-for-Gas-Water-Air-N-C-normally-closed-/221926257892?hash=item33abd5f4e4:g:W6wAAOSwl9BWMeGS

... cevke za injektor....   ...cca 1-2€ (bovden za modele... modelarska trgovina)

Y kos, če delaš dual injektor....   1€  (kaka avto trgovina... trgovina s pnevmatiko (festo)....

..vse skupaj je to cca 30€...in nekaj dobre volje.. :D

 

Deluje popolnoma enako , kot Scottoiler, samo da Scottoilerju odpre ventil podtlak v motorju..... pri hoummejd varianti pa recimo priklopiš na zadnjo pozicijsko luč...ali pa kam drugam, samo, da je štrom, ko daš kontakt...  :D

 

 

 

...aja... pozabil sem še priključke za cevkice, ki jih zmontiraš na flaško ...

.... modelarska trgovina. Pribor za rezervoar (priključek M5)..... tudi kak € ali 2.

 

ta ne more bit dobr, ker je prepuceni :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, maus pravi:

ima se ... može se :O

.. nema se - glumi se :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Kmet2 said:

Jaz ga imam in sem zelo zadovoljen, res pa je bil 2x dražji kot tisti , ki jih montirate vi .....:)

Sej jaz ga imam tudi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

ta ne more bit dobr, ker je prepuceni :P

 

Ja uja to je ista zgodba kot vedno , ko sem imel scotoiler(eh to je sranje , več se lohk pokvari , jz mam sprey , ne rabm) zdej je to super duper, sam če bi dal kakšen evro več ne bi rabil skoz nekaj štelat in ponastavljat itd .........sam pritisnem gumbek in izberem način mazanja , brez testov pa drekanja itd ..............vsaka čast tistim ki čarajo to doma, jaz ne morem ker nimam primernega prostora za vijačenje in predelave itd  pa tudi če bi imel možnost bi po vsej vrjetnosti kupil to kar imam ......

Pa ESA je tud za en kurac , pa ne moreš nastavit tak0o kot hočeš itd ......zdaj je to nekaj najfantastičnejšega :OK: v nulo ti vse paše, sem vesel !

Lp Manta :fyou:

pred 15 minutami, DinDiin pravi:

Sej jaz ga imam tudi :)

Takšnega ?

12828531_1666664020259799_38150482602908

Če ni takšen je prepoceni :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa sej ti pravm, prepocen, pol pa crkne :P

da je oiler neki fantastičnega pa bom priznal šele po prevoženih vsaj 70kkm :D z isto verigo.

ps. pa pozdrav Manto :fyou:

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Kmet2 pravi:

Ja uja to je ista zgodba kot vedno , ko sem imel scotoiler(eh to je sranje , več se lohk pokvari , jz mam sprey , ne rabm) zdej je to super duper, sam če bi dal kakšen evro več ne bi rabil skoz nekaj štelat in ponastavljat itd .........sam pritisnem gumbek in izberem način mazanja , brez testov pa drekanja itd ..............vsaka čast tistim ki čarajo to doma, jaz ne morem ker nimam primernega prostora za vijačenje in predelave itd  pa tudi če bi imel možnost bi po vsej vrjetnosti kupil to kar imam ......

Pa ESA je tud za en kurac , pa ne moreš nastavit tak0o kot hočeš itd ......zdaj je to nekaj najfantastičnejšega :OK: v nulo ti vse paše, sem vesel !

Lp Manta :fyou:

Takšnega ?

12828531_1666664020259799_38150482602908

Če ni takšen je prepoceni :P

Manta2@ ampak stikalo pa je samo za s kladivom za odbit :) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

Manta2@ ampak stikalo pa je samo za s kladivom za odbit :) 

Katero stikalo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snecer pravi:

14" LCD zaslon od scotoilera :)

 

Ja ima se mi zdi kar eno par parametrov na skali od pretoka do skale koliko je še polen itd .....men je fajn zadeva in špila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 59 minutami, Kmet2 pravi:

Katero stikalo?

ta drago, ta narbolše :P

pred 54 minutami, Snecer pravi:

Ne dvomim, samo malo bi še lahko na dizajnu delali :) samo to sem mislil.

 

celo navigacijo bi lahko zraven dali :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, Snecer pravi:

Ne dvomim, samo malo bi še lahko na dizajnu delali :) samo to sem mislil.

 

A maš kakšen link od lepo dizajniranega:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!