Skoči na vsebino

Neonke od A do Ž


Priporočene objave

Eh.. to je blo slikano, ko sem ga mel samo kaka 2, 3 tedne.. pa to so neka navodila :) :) ne nalepka od registracije :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez upora jih lahko vežeš 4! Z upori pa... dost :) jaz sih mam odspodaj 24, pa vse svetijo s polno svetilnostjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, sej nism bil ziher da je od registracije, nism se mogo odločit čisto al so navodila al registracija, pa kaj jih mas se vedno gor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ne.. zakaj pa sem te spraševal, če si se tam na teznu mimo pelal? :) Ja samo jaz nisem bil na APN se razume, ane? :) :)

Jao... grdi si na motoru.. :) joke :P

BTW: veš kaj me še zanima.. ste meli vi enkrat tam pri modni bajti parkirane skutere pred par dnevi.. ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Ciko:

Skoraj nič še... malo me skrbi, ker še je eno leto garancije, pa nebi rad tega zjebal z kakim 700ccm batom <_< <_<

Pa še pecilk pa prek 200 čukov sem kupo, pa malo keša primanjkuje :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ste meli samo skutere tam.. vas pa nikjer... eh.. mogo sem pičit k punčki.. pa še zvečer je oni ovinek tam pri comtronu prav privlačn :) :)

Ce smo vsi okol mojega bli :) :) Pa za deklico si lahko imer cajt vzames nas pa nena vsaki dan na kupi vidis :) :D :) :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ojoj, 4 pecikle? meni so mojga hotli sta dva poleti prišla v hodnik v bloku ob 3eh popoldne pa mi začela ketno cvikat, samo sn ju slišo pa vun stopo pa sta spizdla. pa enega od onih dveh navidez poznam, pa dostkrat ga vidim pri šoli. sn še enkrat špilo basket pol proti njemu, pa sn ga tak vtrgo, da ni vedo ki je svinja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Naslov v bistvu pove vse...

Recimo, da jest stojim z 10k SIT v žepu in z željo po zeleni neonki pod skuterjem.

Kaj mi je storiti?

Prosim, če se kdo posebej spozna na to, da mi malo opiše... Kako je pritrdil neonko? Kako dobiš štrom (vežeš na akumulator, ane)? Kako vežeš na akumulator (moraš kkšne žice kupovat al karkoli - o elektriki nimam pojma... help me ;) )?

And so on...

Torej, mi lahko kdo pomaga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3690Sit te pride neonka in na vsaki strani ma dva nosilca z M4 lukno torej sta namenjena da se pritrdi :) Potem mas take ki imajo na kabl ze naret steker za v avto(za v pepelnik) tisto vstran vrezes pa mas samo kabl,ce je tisti dovol dolgi ga kar vezes na akumulator z tem da se si pac zmes naredis stikalo za vklop in izklop,ce pa se mas stikalo na vidnem polju pa si stikalo lahko vezes na klucavnico....... :) :) :) :) :) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo je problem če jo vežeš direkt na akumulator, je tveganje da se ti kej pojeba (akumolator...) kr ni vmes nobene varovalke in se hitr prekur. jest sm namest neonke (ker se hitr razbije) nabavu 4 led-diode, jh vezov zaporedno in učinek je isti (celo boljši) k pa pr neonk. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah, jest sm raj štrom is že obstoječga vezja potegnu, pa ma še varovalko, pa še žice z dvojno izolacijo mam. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo ste bli prestrokovni, again. :)

Torej, ko imam v roki neonko z adapterjem za fajercajg u avtu, ta fajercajg odstrižem. Se pravi, da mi ostane kabel, ki nima na koncu nič? Verjetno celo dva.. :)

In kaj potem ukrenem s tema kabloma? Kako ju povežem na akumulator? In kako naredim vmes stikalo?

Prosim, če mi lahko kdo pove popolnoma laično. ;)

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

c-c-c-c fantki moji.

Zakaj se te vsi tak z totimi neonkami ukvarjajo? :)

Nasvet strica M|t3ka:

Pa ne razmišljat o tem. Idi trgovino z neonkami (Interspar, OBI itd. oziroma kupi kje drugje, ko prodajajo one za v avto vgradit kao za na armaturko). No in ko jo maš vzemi plastiko od skuterja dol ( oz. niti tega ni treba, če si spreten) našraufaj neonko spodaj. Kabl pa pač povleči od neonke spodaj gor, nad plastiko do akumulatorja. Pa pač probaš žice če si prav dal.. če pa si + in - zamenjal (sepravi da ne gori) pa pač obrni žice.

Če pa hočeš že met stikalo je eno tak poleg in če se ti da lotat žice gor na tiste stike od avto vžigalca te pač idi. Drugač pa idi v trgovino z elektroniko pa kupi kabl in stikalo (dolžino kabla oceni že prej: od akumulatorja do stikala in nazaj do neonke) Pa rajši kupi kaki meter preveč kabla kot pa da ti pol manjka. Če ne znaš skupaj zlotat stikala prosi onega v trgovini naj ti skup zlota tak da bo pol kabla/stikalo/pol kabla. Sepravi da nebo stikalo na koncu :) :) No drugač če pa kaj znaš lotat je pa pri nožičnem stikalu )al kak se že ono reče, ko je taka palčka ven, pa gre gor pa dol premikat) pa na sredini celega kabla (najboljše da je dvožiln) razparaš obe žili. Eno precvikneš.

Tisto ko si precviknil zalotaj : 1. polovico na sredinski stik na stikalu

2. polovico na levo al desno (ni važno)

polovica je mišljena en del onega kabla, ko si ga precvikal ( Gor na stikalo lotaš seveda oni del ko si ga precviknil, da nebi kje na začetku kabla! :) )

Pol pa VSAK KABL POSEBEJ DOBRO IZOLIRAŠ!!! Da ne bo tak kot pri meni, ko sem svoji dragi gor neonko delal, pa je en žjuce zgubo, ker mu nekaj ni šlo prišraufat, pa je kratki stik na stikalu naredo pa BUF samo dim izpod zica in iz belance :)

No.. in pol samo narediš nekje lukno za stikalo in ga not prišraufašpa kable povežeš na akumulator in spodaj neonko gor daš. Voilllaaaa. Pa se že španaš po mestu ponoči :) :)

Sicer pa rajši naj lota (spajka) nekdo ko ve kaj dela... da nebo kaj gorelo :)

Pa tristo kosmatih peklenščkov :) :) kaj niste meli nič fizike ? :)

_Roba_: Še lahko bolj ajnfoh povem??? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!