Skoči na vsebino

Neonke od A do Ž


Priporočene objave

Ne vezat neonke na luči, tut probavat ne ker jo boš uniču. Za neonko more bit stalen štrom kar pri lučeh ni. To sem 100% da je tko, ker so men pametnjakoviči eno neonko tko uničl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vezat neonke na luči, tut probavat ne ker jo boš uniču. Za neonko more bit stalen štrom kar pri lučeh ni. To sem 100% da je tko, ker so men pametnjakoviči eno neonko tko uničl.

temu jez rečem koristen odgovor. hvala :notworthy: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, sam pol ce vezes neonko na akumulator, mors eno stikalo narest... pa ti en przge neonko in ti lahko celo noc gori... Pa-pa aku :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nismo tole obdelal že ene 100x, itaq da morš dat šalter vmes da lahko pol pržgeš pa ugasneš ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa zdej vsi montirajo dodaten šalter v predal al pa pod zic, tako da imaš potem dva šalterja, kaj se pa zgodi če enga ugasneš pa ne bom razlagu, vpraši učitlna za fizo. Še bolj enostavno pa je to vezat na kontakt in ti potem sveti samo kadar maš kontakt. Razumeš zdaj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej sam vezanje neonke direkt na akumulator ma eno slabo stran, če se karkol zjeba hitr pride do kakršnega koli kratkega stika in seveda brez kakšne varovalke v vezju ti skuri akumulator. jest mam namest neonke 4 zaporedno vezane LEDice, ble so mal dražje k pa neonka, sam svetjo pa kr dobr. da o vzdržljivosti sploh ne govorim - če bi mel neonko bi bla že 100krat razbita. vezal sem jih pa v že obstoječo vezje - štrom sem potegnu od armature (digit.), in vmes še en šolter. ;)

drgač pa če ni denarja za ledice al pa neonko pa lahk vežete navadno 20W žarnco (od avtomobilskh žmigovcev) in jo pobarvate. svet pa čist isto. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men ledice niso všeč bol mi je nonka

k pr neonki dobiš meho svetlobo seveda govorim če

jo maš pod motorjem pr ledicah pa dobiš take pikice

men so ful grde sicer pa je to stvar vsakega posameznika B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

c-c..

LEDice maš tud z različnimi plastičnimi oblogami.. ti misliš one navadne. Maš pa LEDice z kao konveksno litimi plastikami okrog. In tiste razpršijo svetlobo in pikice NISO vidne. Verjemi, jaz jih mam :) Svetijo pa bolj kot kira koli neonka. Lahko vprašaš koga, ki je bil na MB-meeting :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tiste LEDice k jh mam jest so bl kvalitetne kr so iz posebne vrste stekla ( druge so iz plastike) pa delujejo na 3,5V, tko da jh morš 4 zaporedno vezat. Svetjo dobr, sam so na žalost drage 1.500 ena. sicer se pa dobijo tut cenejše sam manj dobre.

slike od ledic bom jest enkrat gor dau, sam ne še zdej. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jez mam pa neonko klele zraven mene v pakngi, pa jo morm še gor dat.. :) mrbit že dons? :hmm: :naughty: upam da bo svetila ene tolk k pa pogijove LEDice.. no, če bo več, ne bo nč narobe :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak o svetlosto pod skuterjem nihče ne bo premagal Maxa, k je mu pod skuterjem 80W (4 krat 20W) žarnic in je svetl k hudič, zvezal in namontirov sm mu jih pa jest. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ene druge ma (oz. je mu) u četrtek prejšn tedn sva jh gor namontirala, sam pol koj nasledn dan pa..... no sej veš kva je blo tko da nam tle pisov. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

80 W?? pa spredi 60 W ce ma dolgo luc (H4), pa zadi 5 W pa obcasno se 10 W stopluc, vsake tolk casa se utripajocih 42 W za zmigovce, pristejmo se osvetlitev armaturke pa vsake tolk casa se elektrostarter, eni si celo se radio omislte, pa je to 160 W povprecje MIMINUM al pa se vec - kolk mate pa alternatorje mocne?!? folk, dejte mislt kaj, alternator mora met vsaj 20 W rezerve, ce ze devate taka bremena gor, jih dajte vsaj tak da bote mel kaj od tega, recimo naprej usmerit pa vzporedno na dolgo luc prklopit! :blink: :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ GP ditech: Kot vidiš se pikice res nič ne vidijo :)

@pogi: to maš kolko kandelne, če veš slučajno?

Drugače pa so pri nas cene LEDic 290, 490 in 1.500 SIT. Samo tote za 1.500 že res svetijo ko prasica :) Samo še vedno ne tak kot moje rdeče, ki majo 7Cd ko ena pride 100 al 150 SIT :lol1:

:?

post-18-1063299184.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje pa si jih kupu jst bi si tut umislu kej tazga

pa kako in kje namonteru :?

pa še to a možje v modrem nč ne težijo

ker je to rdeča barva no sej veš barva kot

štop lampa pa zavorna luč :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Škifom se fora zdi :) Če pa kaj gušijo pa si pač nekaj zmisliš, al pa pred njimi izklopiš. LEDice dobiš tam kot vse druge LEDice :) -> v trgovini z elektroniko.

Glede montaže pa nebi še enkrat... Preberi to temo čist od začetka pa boš mel..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo še vedno ne tak kot moje rdeče, ki majo 7Cd ko ena pride 100 al 150 SIT

huda tale slikca. ;) a to je ena sama LEDica tolk osvet, a jih maš več spodej????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole sm mislu:

LED reflektor.

V primerjavi z normalnimi halogenskimi reflektorji je le ta sestavljen iz veliko 5 mm LED diod z zelo veliko svetilnostjo in majhno porabo toka. Montaža v ohišja poteka z dvema stranskima pritrdilcema na ohišju ali preko na zadnji strani montiranega navoja M4.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ziher je drago k prasica... V IC elektronika v LJ nabavi ledice 330mcd, ki so mocne kot svinja. 1na osvetli mojo celo sobo. Kupis 3, pa vezes zaporedno na luc. Svrti lih tolk k neonka, sam da dost manj pokuri, pa razbil jih ne bos nikoli. CEna je pa 400sit za eno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!