Skoči na vsebino

Neonke od A do Ž


Priporočene objave

Ce se ma nas pulko na kroski neonko pa se po njivah pa povsot vozi te se jih vi lahko mate ko se samo po cesti vozite :)

nima on neonke

ma neko zeleno luč, samo 1000000% ni neonka

newem točno ke pa ma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nima on neonke

ma neko zeleno luč, samo 1000000% ni neonka

newem točno ke pa ma

Dragi moj pero vem da nima neonke ampak ma reflektro......in je to isto... :) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nima on neonke

ma neko zeleno luč, samo 1000000% ni neonka

newem točno ke pa ma

Dragi moj pero vem da nima neonke ampak ma reflektro......in je to isto... :) :) :)

aja no te pa ma reklektor :)

samo to ni isto :P

se enkrat je že zlamal to, ko je prek neke ketne skakal :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunker, amigo mio, bolj laično kot tako :)

En kabel je +, drugi je -. Kupiš stikalo, na eni strani ga zvezeš kot +, na drugi kot -, nekateri pa imajo še ozemljitev, samo ne ukvarjaj se s tem. + kabel daš na + na akumulatorju, - pa na - na akumulatorju in to je vse. :> upam samo da imaš neonko ki dela na 12V ne pa na 240V ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino tisto stikalo + pa - nebo blo dobro.....al mas samo +pol gor prikloplen al pa samo -pol ker ce bos mel + pa - se ti bo samo skadilo.....To gledam zdaj ta stikala ki jih imam jaz :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa neko posebno stikalo mors kupit ko je za take male naprtosti da nebos kupo navadnega 240V al kolk je klecnega kr ti b oskurlo :)

neko posebno za nizke voltaže more bit, nevem zaj točno kak se mu reče, verjetno je ki tam zraven blizu one police ko je neonka (vsaj v obiju je tak :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stikalo ni nujn da je prov za nizke napetosti, če je dost majhen da ga lahk kam namontiraš je dobr. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe...

Em, kaj pa če jest neonko samo našraufam in dam plus in minus kabla na akumulator? Bo skos svetla al kaj? Tud ko bo moped ugasnjen? Al samo med vožnjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tristo kosmatih peklenščkov :) :) kaj niste meli nič fizike ? :)

Hehe, še to... Lani sem bil državni prvak iz fizike, haha... :D

Pa kaj jest morem, če štroma še od daleč nisem povohal. Saj me čaka drugo leto. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Em, kaj pa če jest neonko samo našraufam in dam plus in minus kabla na akumulator? Bo skos svetla al kaj? Tud ko bo moped ugasnjen? Al samo med vožnjo?

Vedno ti bo svetla ja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj mislite vi doktorirat s teh prekletih neonk?:)

mislim, lol :

kupis neonko, kupis stikalo za 12V, kupis kabl.

Prisraufas, povezes, zalotas, zalepis z vrocim lepilom, whatever.

Dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s cim pa naredis spoj akomulator-žice ? A kar po kavbojsk naviješ okol ? Al kupis kak poseben nastavk ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, končno sem dobu računalnik it popravila :angry: V glavnem, pridobu sem si teške izkušnje na področju brezvezne osvetljave in neumnega metanja denarja stran. Pod svoj kontejnar sem dal zeleno neonko ker pač vredu zgleda, je tukaj v daljši okolici nihče nima in sem mel mal preveč dnarja. Kupt sem šel neonko firme neon-lite k nej bi bla dobra in mi jo je priporočil igralec (hvala lepa). Zdej nevem a sem jest dobu eno škrt robo al so mi jo sfukal k so mi štrom vezal. Nej povem da se s štroma nism hotu sam zezat ker nimam kej preveč pojma v zvezi s tem. V Litiji ni tega še nihče nikoli delu zato seveda niso mel pojma in so mi jo čist sfukal. Ko so mi jo končno zrihtal sem se šel pelat in prasica ni delala. Prav tako sem opazil da se mi je zlomila ona plastika pr šrafvu. K sem jo dol snel sem opazu da se je snel kablček pr ploščici od elektronke. Seveda sm čist popizdu in sem zafuku neonko v steno. Drug dan sem šel v A3M (trgovino za tuning avtov) in tm nabavu eno neonko od druge firme.Bla je celo cenejša od te prejšne-> 2500 sit. Lampa že na pogled vliva več samozavesti, sej ma debelejšo in s tem tršo plastiko, ploščica je pršravfana in ni samo dana gor, tudi vtikač je boljše narejen.Ker je neonka mal predolga je blo treba skuter mal priredit in sicer smo gor našravfal nosilc. Za varnost je poskrblejo: neonka je zalita s silikonom, pršravfana je z dvema mativama na vsak vijak, tist konc k gleda proti prednjemu kolesu je zavarovan z pokrovčkom da ne dobi direkt šusa od kolesa. Vezana je prek kontakta na armaturo, pač nekam kjer je stalen štrom, vmes je varovalka. Štekar je vgrajen v armaturo in če se sploh ne opazi ker ni velke razlike med njim in ostalimi stikali. Lampa je zdržala vožnjo po rebrih, luknjah, po zadnjem kolesu itd. po dolgem puljenju las, preklinjanju in sekiiranju je stvar končno narejena tako kot se šika :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, šalter je zraven hupe vgrajen. Sicer mal čudn vn štrli sam se ne vid če nisi glih pozoren. Deluje tko da k vn potegneš svet, k pa not zabiješ pa ugasne :)

Ta neonka za 2500 kr dobr svet. Upam si rečt celo da bolj k pa una za 3690 ker je dalj. Ma pa mislim da 3,6W. Kolk ma pa una?

Popravljeno . Popravil manjak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

še eno vprašanje: koko kej svet, če neonko vežeš zraven luči? npr. če je pržgana luč je tud neonka.. a je bolš če je na akumulator?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja luč je vezana na generator, tak da sveti pri polni moci ko mas gas. Na mesti pa malo "utripa". Vsaj pri meni je tako. SE pa pomoje bol splaca ledice gor dat... Nikol jih ne bos odlomu, ce dobis taprave, lahko 3 svetjo ko 1na neonka... Pa se 50% prisparas :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!