Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

Kako bi primerjali ali ocenili

SCHUBERT S2 proti X LITE 903.

Plusi in minusi, če kdo mogoče pozna eno ali drugo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam S2

plusi:

relativno tiha in udobna (ker mi paše na bučo a ne)

ima tisto kar potrebujem (notranji vizir, da se mi ni treba jebat s temno šipco ponoči, pa pinlock, ki ga ni treba obračat vsak teden)

ni prepišna (ker mi paše na bučo a ne)

minusi:

prasica noče izdahnit, da bi si kupil novo, oblazinjenje je po 4 letih praktično isto (nepoležano), vsake tok jo mal vržem po tleh, pa nič noče odpast stran. Ajde enkrat mi je odpadel en delček, pa so mi ga k.... v trgovini zamenjali za par evrov pa sem spet ostal brez nove čelade, sem takrat nabavil še nov vizir, ker je stari klonil pod obstreljevanjem prašnih delcev.

še en minus, mal je dolgočasna čelada, ker se nč ne kvari. Nima karakterja.

btw. kar sem hotel povedat kupi ono k ti paše na tvojo lubenico

Popravljeno . Popravil nejc74
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi kolegi motoristi, 

za vaše čelade ki sedaj čez zimo pridno počivajo sem izdelal unikaten nosilec, ki ga lahko prilagodite svojemu okusu.  Vse ostale informacije ter kontakt z mano dobite na Facebook-u ( https://www.facebook.com/Helmet-Skull-stand-547996708944191/?view_public_for=547996708944191 ) ali email (skullhelmetstand@gmail.com). Hvala :)

 

 

20190117_192654.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

NOLAN vs X LITE vs GREX

pozdrav

zanimajo me primerjave iz izkušenj med navedenimi čeladami, vsakokrat FLIP-UP in z možnostjo dual komunikacije.

kakšen dober nasvet, izkušnje doborodošli.

vozim Shadow in Crossruner,

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, motoliker pravi:

NOLAN vs X LITE vs GREX

pozdrav

zanimajo me primerjave iz izkušenj med navedenimi čeladami, vsakokrat FLIP-UP in z možnostjo dual komunikacije.

kakšen dober nasvet, izkušnje doborodošli.

vozim Shadow in Crossruner,

 

Bomo kar tule nadaljevali, ni potrebe po novi temi. Prav tako lahko isto vprašanje postaviš v grupi Nolan.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motoliker pravi:

nič jasno?!!

  Razkrij skrite vsebine

busy work GIF

 

odprl si temo z naslovom Nolan vs Xlite vs Grex. Za kar ni potrebe. Tvoja tema je bila premaknjena v tole temo (glej naslov zgoraj). Simpl.

Isto vprašanje pa lahko postaviš tudi v tejle temi, saj je prav tema Nolan in Xlite čelad

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Nabavljam novo čelado, pa me zanika kakšne imate izkušnje.  Čelada mora biti predvsem tiha, da ne piha vse povprek in je udobna.

Opcije so nekako te:

- Schuberth C3 PRO,

- Schuberth C4,

- Shoei Neotec 2,

- Kaj drugega morda?

 

Naj dodam, preklopnost čelade ni pogoj, načeloma tega sploh ne rabim.  Za motor: BMW GS 800/850.

Sedaj imam AGV Veloce S. Sicer sem zadovljen, vendar ni to to. Je pa razlika gromozanska napram stari HJC RPHA 10+. Tam je pihalo, bila glasna, da pop****.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera bo zanesljivo "delovala" na tvojem motorju, ti za prmej ne more svetovati nihče. Ni odvisno zgolj od motorja, temveč tudi od telesne višine in celo drže na motorju. Poleg tega je vsaka glava drugačna, zato je udobje neke čelade popolnoma subjektivna zadeva.

Osebno na GSA uporabljam SHOEI GT Air. Z gotovostjo lahko trdim, da odlično tesni in ima dobro prezračevanje.

Vredno je razmisliti tudi o Nolan/X-Lite, ker jih v Compaco dajo tudi na preizkus!

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo.

Bom naravnost povedal, da sem en tezjih komplikatorjev in nakup ene p celade takemu cloveku predstavlja tezek projekt :)

Zato bi sel po drugi poti in povedal, da imam Nolan N86 M velikost, s katero sem zadovoljen in iscem zaradi starosti nekaj podobnega, ali pa en korak boljso. Torej do 400€max. Pinlock in soncni notranji vizir morata bit. Razmisljal sem tudi da bi tokrat vzel preklopen tip namesto integralnega, kao zaradi kajenja, ampak bolj kot razmisljam, bolj me vseeno na integralne spet vlece, ker ne vidim kdaj bi sploh preklopno imel odprto niti drugih prednosti. Ko se ustavis kadis, scijes, pijes in je res cist useen k, ce se celado dol snames :) 

Torej, kaj bi priporocali? Katere firme se pasejo na iste glave kot Nolan? Hvala

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, zan0088 pravi:

Zdravo.

Bom naravnost povedal, da sem en tezjih komplikatorjev in nakup ene p celade takemu cloveku predstavlja tezek projekt :)

Zato bi sel po drugi poti in povedal, da imam Nolan N86 M velikost, s katero sem zadovoljen in iscem zaradi starosti nekaj podobnega, ali pa en korak boljso. Torej do 400€max. Pinlock in soncni notranji vizir morata bit. Razmisljal sem tudi da bi tokrat vzel preklopen tip namesto integralnega, kao zaradi kajenja, ampak bolj kot razmisljam, bolj me vseeno na integralne spet vlece, ker ne vidim kdaj bi sploh preklopno imel odprto niti drugih prednosti. Ko se ustavis kadis, scijes, pijes in je res cist useen k, ce se celado dol snames :) 

Torej, kaj bi priporocali? Katere firme se pasejo na iste glave kot Nolan? Hvala

 

 

sem zdaj vozil n87 3 sezone pa pol...testno vozil shoei GT air 1, top, sm mislu ze vzet, pol sm vidu da pride gt air 2 letos, pa sem počakal, jo nataknil v štacuni za 20 minut, vplačal in je to to.

cena 510€ za enobarvno v ASu, GT air 1 zadnje kose dobiš že za tam okol 300

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Xebec pravi:

sem zdaj vozil n87 3 sezone pa pol...testno vozil shoei GT air 1, top, sm mislu ze vzet, pol sm vidu da pride gt air 2 letos, pa sem počakal, jo nataknil v štacuni za 20 minut, vplačal in je to to.

cena 510€ za enobarvno v ASu, GT air 1 zadnje kose dobiš že za tam okol 300

se pravi imaš zaj GT air 2? kako si zadovoljen? piha ali je tiha? na splošno občutki? imam AGV Veloce S, pa se že nekaj tednov spogledujem z GT air 2, vendar se ne morem odločiti. PS: Testno si vozil v AS-u?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, dkee46 pravi:

se pravi imaš zaj GT air 2? kako si zadovoljen? piha ali je tiha? na splošno občutki? imam AGV Veloce S, pa se že nekaj tednov spogledujem z GT air 2, vendar se ne morem odločiti. PS: Testno si vozil v AS-u?

čakam jo ker niso mel barve na zalog

 

testno 1 sem probu v ASu ja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grem jutr na turnejo zutrej, prvo AS k so do 12, hvala za predlog, ni pa na spletni strani vidt da so air gt po 300 :). Kaj pa Schubert C4? Se kaksen predlog za v kmc/bs?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, zan0088 pravi:

Kaj pa Schubert

Imam x-lite 1003. Kako leto-leto in pol nazaj sem preprobala schubert c4. Veckrat. Razlicna obdobja. Nisem verjela, da mi cisto nic ne pase na glavo. Nolan naceloma naj bi bil bolj udoben-za moj okus premalo stisne, oz se oprime glave. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, zan0088 pravi:

Grem jutr na turnejo zutrej, prvo AS k so do 12, hvala za predlog, ni pa na spletni strani vidt da so air gt po 300 :). Kaj pa Schubert C4? Se kaksen predlog za v kmc/bs?

možno da jih je zmanjkalo, najbolš da jutr vprašaš če majo še kakšno

lojz ma še nekaj samo si omejen z barvami in velikostmi... cene 300-400

https://www.louis.eu/artikel/shoei-gt-air-wanderer-ii-tc-10-full-face-helmet/215684?filter_article_number=21568401&list=6020ccd49cbce6ab5fe58216c00541e7

https://www.louis.eu/artikel/shoei-gt-air-primal-tc-4-full-face-helmet/503854?filter_article_number=50385402&list=6020ccd49cbce6ab5fe58216c00541e7

https://www.louis.eu/artikel/shoei-gt-air-pendulum-tc-10-full-face-helmet/215679?filter_article_number=21567901&list=6020ccd49cbce6ab5fe58216c00541e7

https://www.louis.eu/artikel/shoei-gt-air-full-face-helmet/215654?list=6020ccd49cbce6ab5fe58216c00541e7

na fc-moto jih tut še prodajajo po cca 380-400

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najmanj da probam pa jo mam ene pol ure na glavi jutri ja, hvala. Za Schubert berem, da so bolj za okrogle glave? Jaz mam pa podolgovato glavo po tlorisu in ipsilonu :D Sem ze zacel komplicirat, bolj da neham brat pa se na prvi obcutek zanesem jutri, k res redko vara, ce ne bom se cel teden sihta zabil :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, zan0088 pravi:

Najmanj da probam pa jo mam ene pol ure na glavi jutri ja, hvala. Za Schubert berem, da so bolj za okrogle glave? Jaz mam pa podolgovato glavo po tlorisu in ipsilonu :D Sem ze zacel komplicirat, bolj da neham brat pa se na prvi obcutek zanesem jutri, k res redko vara, ce ne bom se cel teden sihta zabil :D

Sporoci, kaj vzames. 

Jaz sem tudi schubert sprobaval, pa ni niti malo ne odgovarja (glava po obliki kopija tvoje :)). 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, dkee46 said:

Jaz sem tudi schubert sprobaval, pa ni niti malo ne odgovarja (glava po obliki kopija tvoje :)). 

Na mojo bučo tudi ne sedejo Schubert-ke... nalegajo samo v dveh točkah. Od preklopnih so mi bile ok X-lite 1004, Shoei Neotec 2, HJC Rpha max Evo, N100-5. Integralne pa X-702 GT, GT-AIR, NXR. Jaz se bolj nagibal k preklopni in na koncu vzel N100-5, ker se je dobro obnesla v kombinaciji z mojim motorjem. Ni idealna, nima pa kakšne izrazite pomanjkljivosti, če odštejem škripanje "stiropora", kar naj bi bilo odpravljeno pri tem modelu. :mad: Čepki rešijo to težavo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro sporocim. Mal casa bo. Prvo as, potem bo cas samo za enega kmc ali bs?  Yogi je do treh tc do petih.

Se splaca v kmc pogledat Nexx? Ena sicer cenejsa se je na amzs testu slabo izkazala. Sem najbolj pripaden tej trgovini, celade pa zdaj zastopajo cist druge. Kaj pa LS2 v yogiju? Yogi ima tudi gt-air za vsak slucaj ce bo v asu ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!