Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

pred 20 urami, KARMEN1 pravi:

Pri 5 in manj, podkapa vsaj čez usta, okoli vratu pa debel buf iz flisa. 

Ko sem se to prakticiral....

Sem imel sreco in si kupil ovratnik SIDI sanjska zadeva....

Z rokavicami vedno bil problem...dve leti nazaj pa kupo v Delta team v KK rokavice za motorne sanke IXS....svetovna zadeva za mislim 80eu...uporabna tako na mopedu,kot smucanju,sprehodih....bom pogledu da dam link..neki takega unih ne najdem.....https://www.delta-team.eu/shop/product/yamaha-fuel-gloves-by-fxr-49135?category=938

Ta podkapa zanimiva....za motorne sanke...

https://www.delta-team.eu/shop/product/podkapa-yamaha-boost-balaclava-by-fxr-49137?category=938

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni je končno uspelo dobiti dobre rokavice, ki je prepihajo, ampak so tople in dihajo.

Kupila sem jih v Yogi, ali je takrat tam bil še Motocenter Laba, ne spomnim se več.

Čisto preproste, tople, windstopper, mehke in spodaj lahko dam še podrokavice, pa ne bodo okorne. In končno se notri roke ne potijo, kot v ostalih.

Na full znižanju xa.20 eur.

20181215_105905.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Rogerg pravi:

pod 5 se itak nimas kj vozt..... ker mrzu asfalt in zmrznjen voznik = jeba 

ja pa se lahko, tisto urco zdržim pri -3C, potem sem pa že na jadranki tralala

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, KARMEN1 pravi:

Vozila sem se že na 0.

js pa tud pr minusu :P sam zdej sm trenutno  brez in sm vam fouš :D ne drgac pa res, ko imas navleceno nase sto majic , okol celade šale itd, debele rokavice... si kot 'vitez z oklepom'...pac tezje se premikas, vrtis glavo itd... 

tko sem js videl oz sprobal to,  sicer da se... ni pa uzitek oz varno 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Rogerg pravi:

js pa tud pr minusu :P sam zdej sm trenutno  brez in sm vam fouš :D ne drgac pa res, ko imas navleceno nase sto majic , okol celade šale itd, debele rokavice... si kot 'vitez z oklepom'...pac tezje se premikas, vrtis glavo itd... 

tko sem js videl oz sprobal to,  sicer da se... ni pa uzitek oz varno 

Vsekakor je slabše kot ob idealnih pogojih. Se pa voziš in to tut nekaj velja. In ker se vozim tudi pozimi, pa tudi cel dan že od -5 do +6max, so vse zadeve, ki jih navlečemo premalo, če se vsihuje mrzel zrak. Samo to je poanta. Nekaj mora biti še čez nos in usta, da ni zrak tako mrzel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

kupujem svojo prvo čelado, flip up... pa sem misli če bi kaj takega kot je tale Airoh Phantom.... sicer sem ravno na tem forumu zasledil eno kritiko kako po 3 letih uporabe kvaliteta te čelade drastično padla. Sicer je bila kupljena 2015 ...a mislite da v teh letih prodaje kvaliteto kaj sproti nadgrajujejo ali pač proizvodnja teče tako kot je bila zastavljena prvotno?

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Airoh-Phantom-Flip-Up/SubProducts/Airoh-Phantom-Flip-Up-0027

Nekaj čelad jih že sprobal, nisem pa nobene Airoh pa bi vprašal kako je z velikostjo, a ta ustreza tako kot je zapisano npr. M za 58cm obseg glave? Vem odvisno tudi od oblike glave ipd pa vseeno :) če je kakšen komentar na velikost...

Nisem prepričan a ima ta čelada pinlock že v ceni...tako je sicer videti, vendar na nekateih drugih spletnih prodajah pa omenja le da je pripravljena za pinlock.

Ob tej priliki bi povprašal vas še za mnenje o tej čeladi, ki mi je tudi ok. 

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/AGV-Compact-ST-Vermont-Helmet/SubProducts/AGV-Compact-ST-Vermont-Helmet-0013

lp,z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, zenith pravi:

Pozdravljeni,

kupujem svojo prvo čelado, flip up... pa sem misli če bi kaj takega kot je tale Airoh Phantom.... sicer sem ravno na tem forumu zasledil eno kritiko kako po 3 letih uporabe kvaliteta te čelade drastično padla. Sicer je bila kupljena 2015 ...a mislite da v teh letih prodaje kvaliteto kaj sproti nadgrajujejo ali pač proizvodnja teče tako kot je bila zastavljena prvotno?

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Airoh-Phantom-Flip-Up/SubProducts/Airoh-Phantom-Flip-Up-0027

Nekaj čelad jih že sprobal, nisem pa nobene Airoh pa bi vprašal kako je z velikostjo, a ta ustreza tako kot je zapisano npr. M za 58cm obseg glave? Vem odvisno tudi od oblike glave ipd pa vseeno :) če je kakšen komentar na velikost...

Nisem prepričan a ima ta čelada pinlock že v ceni...tako je sicer videti, vendar na nekateih drugih spletnih prodajah pa omenja le da je pripravljena za pinlock.

Ob tej priliki bi povprašal vas še za mnenje o tej čeladi, ki mi je tudi ok. 

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/AGV-Compact-ST-Vermont-Helmet/SubProducts/AGV-Compact-ST-Vermont-Helmet-0013

lp,z

AGV prodaja VELO. Tam lahko pomeriš, pravzaprav ne kupuj čelade brez da bi jo pomeril, ker ne pašejo vse čelade enako na glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

AGV prodaja VELO. Tam lahko pomeriš, pravzaprav ne kupuj čelade brez da bi jo pomeril, ker ne pašejo vse čelade enako na glavo.

Kaj pomaga ce povem da imam bolj jajcasto obliko glave ? ne tolk okroglo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, zenith pravi:

Kaj pomaga ce povem da imam bolj jajcasto obliko glave ? ne tolk okroglo. 

Ne, ker šele ko jo boš nataknil na glavo boš videl, če te enakomerno oprime , če ti lepo sede itd

Sem pomeril kup čelad, pa hitro ugotovil, katere so za mojo glavo, katere pa ne.

Majo pa Slovenski trgovci (TC, BSm KMC itd) razprodaje in se ti splača malo po božičnih nakupih. Predhodno pa lahko pobrskaš po netu, kaj imajo in kaj bi bilo zanimivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali obstaja kakšna čelada ki Nima kovinskih delov na zaponki (Kovinski rinčki, microlok).

Žena je alegična na kovino (razen zlato ?).Ker se zaponka skoraj vedno dotakne vrata je fino da bi bla zapona nemetalna, naprimer karbonska.

Do sedaj je imela staro Nolanko z mikrolokom, ki je bil pritrjen zelo na sprednjem delu čelade. Čelada(N84) je znotraj zelo zmahana zaradi uporabe (čez 200.000km) in potrebuje novo.

Prosim za kakšen predlog, če obstaja zaponka za čelado(integralko) brez kovine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Bostjan L pravi:

Ali obstaja kakšna čelada ki Nima kovinskih delov na zaponki (Kovinski rinčki, microlok).

Žena je alegična na kovino (razen zlato ?).Ker se zaponka skoraj vedno dotakne vrata je fino da bi bla zapona nemetalna, naprimer karbonska.

Do sedaj je imela staro Nolanko z mikrolokom, ki je bil pritrjen zelo na sprednjem delu čelade. Čelada(N84) je znotraj zelo zmahana zaradi uporabe (čez 200.000km) in potrebuje novo.

Prosim za kakšen predlog, če obstaja zaponka za čelado(integralko) brez kovine.

Kovinsko zaponko lahko premažeš z lakom ali pa ti nekdo sešije rolco iz kaksnega mehkega blaga ( žamet flis) , ki se potem natakne na pasek in ko zapre celado potegne to rolco cez zaponko. Ali pa naj nosi podkapo. 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko polakiraš, s prozornim lakom za nohte, ampak se bo počasi odluščilo.

Drugače pa lepa rutka okoli vratu, ali tubica, do ust, tako da zaponka nikakor ne pride v stik s kožo.

Jaz nisem alergična, ampak kljub vsemu nosim tubo, tudi poleti.

20181217_111901.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno bi dal na pascek i neoprena kot "rokav",ki bi ga po zaprtju potegnil čez..

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Bostjan L pravi:

Ali obstaja kakšna čelada ki Nima kovinskih delov na zaponki (Kovinski rinčki, microlok).

Žena je alegična na kovino (razen zlato ?).Ker se zaponka skoraj vedno dotakne vrata je fino da bi bla zapona nemetalna, naprimer karbonska.

Do sedaj je imela staro Nolanko z mikrolokom, ki je bil pritrjen zelo na sprednjem delu čelade. Čelada(N84) je znotraj zelo zmahana zaradi uporabe (čez 200.000km) in potrebuje novo.

Prosim za kakšen predlog, če obstaja zaponka za čelado(integralko) brez kovine.

A je alergična tudi na titan?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, franc pravi:

A je alergična tudi na titan?

lp

A ni titan kovina ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

A ni titan kovina ?

Je, samo ga ravno zato, ker večina ljudi ni alergična na njega, uporabljajo za vsadke in naj bi imel glede tega podobne lastnosti kot zlato.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, franc pravi:

Je, samo ga ravno zato, ker večina ljudi ni alergična na njega, uporabljajo za vsadke in naj bi imel glede tega podobne lastnosti kot zlato.

lp

Hvala za odgovor ,sem ga poznal sam . Komentiral sem namreč zaradi tega , ker je v postu explicitno navedel , da na vso kovino razen zlato . 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za ideje.

Sem že probal z limanjem s selotejpom Duck tape vendar se je pokakšnem dnevu odlepilo. Verjetno zaradi švica. Nato je z otečenim grlom sredi poti+ saj sem ti rekla..... :)

Rutka ne pride v poštev, ker je ponavadi prevroče 35+ in še nevidiš ali si jo prav dal.

Od kovin pride v poštev zlato, platina, titan...... mogoče še kaj, samo ne poznam.

Sem predvideval da obstajajo kevlarski dvojni D obročki ali kaj podobnega. Mogoče ima kakšna firma za čelade to kako drugače rešeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, Bostjan L pravi:

Hvala za ideje.

Sem že probal z limanjem s selotejpom Duck tape vendar se je pokakšnem dnevu odlepilo. Verjetno zaradi švica. Nato je z otečenim grlom sredi poti+ saj sem ti rekla..... :)

Rutka ne pride v poštev, ker je ponavadi prevroče 35+ in še nevidiš ali si jo prav dal.

Od kovin pride v poštev zlato, platina, titan...... mogoče še kaj, samo ne poznam.

Sem predvideval da obstajajo kevlarski dvojni D obročki ali kaj podobnega. Mogoče ima kakšna firma za čelade to kako drugače rešeno.

Onlajn najdeš Titanove obročke, pa ti jih teta šivilja not všije. eBay rulez

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si upaš to početi s čelado.........

Jaz ne bi!

Ena od mojih ima te zaščitne blazinice, ki popolnoma prekrijejo sponko.

20181217_131804.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, franc said:

Kar nekaj čelad ima titan DD obročke (npr https://www.louis.eu/artikel/nishua-enduro-carbon-enduro-helmet/215086

In kakor sem gledal večina ostalih karbonskih ali bolj "športnih" čelad.

lp

Franc....carsko. Nisem vedel da obstajajo obrčki iz titana. Hvala

Hvala vsem za pomoč.

6 minutes ago, Zivnorc said:

... boš pa ja prvošću ženi čelado z zlatimi obročki.... :love1:

Sem že pomislil da bi dal tisti kovinski del od mikroloka pozlatit. Verjetno bi bilo treba najprej zaponko odstranit od čelade za predelavo.

En zlat obroček že ima :) in dobr drži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, KARMEN1 pravi:

Če si upaš to početi s čelado.........

Jaz ne bi!

Ena od mojih ima te zaščitne blazinice, ki popolnoma prekrijejo sponko.

 

Zakaj pa nebi?

Zavedat se moraš, da je originalna čelada vedno nek bolj ali manj uspešen kompromis med perfomansami, udobjem in ceno. Vse troje ne gre, zato dostikrat "šparajo" na vsaj eni od teh reči. Je pa vsako stvar možno še poboljšat. Če je človek pripravljen odštet nekaj extra denarja za titanove DD obročke, hvalabogu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!