Skoči na vsebino

Čelade od A do Ž


Jason

Priporočene objave

Strinjam se! Tudi na eno ali dve leti lahko menjaš, da imaš vedno novo, z drugačno grafiko. Jaz imam od leta 2014 sedaj četrto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, KARMEN1 said:

Strinjam se! Tudi na eno ali dve leti lahko menjaš, da imaš vedno novo, z drugačno grafiko. Jaz imam od leta 2014 sedaj četrto.

Kakšne čelade pa potem kupuješ, da jih menjaš vsako leto? V kakšnem cenovnem rangu? 200 EUR? Lahko pa, da se motim in imaš too much keša, to je pa drugo... :) Čeprav taktika niti ni tako slaba, saj po letu ali dveh čelada še ni preveč znucana, da je ne bi mogla prodati za vsaj 1/2 cene nove, tako, da je potem lažje doplačati. Se motim? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od 250 do 300 eur.

Eno sem podarila, drugo prodala za 60 eur, tretja je za rezervo, četrta pa na glavi :doze:.

Kaj pa morem, če sem zbirateljica čelad :bounce:

Popravljeno . Popravil KARMEN1
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kawalir pravi:

Kakšne čelade pa potem kupuješ, da jih menjaš vsako leto? V kakšnem cenovnem rangu? 200 EUR? Lahko pa, da se motim in imaš too much keša, to je pa drugo... :) Čeprav taktika niti ni tako slaba, saj po letu ali dveh čelada še ni preveč znucana, da je ne bi mogla prodati za vsaj 1/2 cene nove, tako, da je potem lažje doplačati. Se motim? 

Jz menjal čelad joj...res ne znam preštet...pa ne ker bi mel viška dnara...dost krožu po trgovinah...kupo ekstra drago z ful popusta,spet naletu tako,prejšnjo prodal frendu poceni...

Pred nesrečo imel čelado ki stane 1284eu,pol sem si za v trgovino za skuter kupo za 379eu sam to sta redni ceni...trgovci pa ti lahko dajo visok popust...v osnovi ko pomislim sem dal v 16 letih realno kupil le eno drago čelado po redni ceni...

Odkar pa internet pa itak najdeš...jz,če bi si zagreto želel zdaj eno....kot sem si to,ki sem jo imel...bi jo magari kupo na Black friday sam,da bi dobu poceni top zadevo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, KARMEN1 pravi:

Od 250 do 300 eur.

Eno sem podarila, drugo prodala za 60 eur, tretja je za rezervo, četrta pa na glavi :doze:.

Kaj pa morem, če sem zbirateljica čelad :bounce:

Ženske pa čelade je isto kot ženske pa čevlji....

Popravljeno . Popravil Blisk1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Blisk1 pravi:

Ženske pa čelade je isto kot ženske pa čevlji....

Ujoj...dobro,da pri moji ni tako,ker pol že na parceli ne bi blo placa za čelade....hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr jest sm Araiko vozil 5 sezon pa ni nikjer puscala in se se vedno prilagaja moji buci... Menju sm samo zardi tistih kao 5 sezon max. Zdej pa vozim HJC rpha max preklopno... Tko da bi pa se po sezoni ali dveh bla celada fuc pa se nism slisu razn ce je iz merkatorja na pike :D

Razn ce delate na sezono 40kkm pol ajd mogoce ampak samo mogoce 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Kawalir pravi:

Kakšne čelade pa potem kupuješ, da jih menjaš vsako leto? V kakšnem cenovnem rangu? 200 EUR? Lahko pa, da se motim in imaš too much keša, to je pa drugo... :) Čeprav taktika niti ni tako slaba, saj po letu ali dveh čelada še ni preveč znucana, da je ne bi mogla prodati za vsaj 1/2 cene nove, tako, da je potem lažje doplačati. Se motim? 

Če se veliko voziš potem tudi veliko natikaš in snemaš čelado. Uporaba, vročina znoj, pranje kljub obvezni uporabi podkape pustijo z časom posledice na materjalu tudi pri najdražjih čeladah. Ko izgubi svojo funkcijo oprijema same glave začne helma poplesovat na glavi in takrat ni več varna. Varna helma mora popolnoma oprijeti glavo in obraz. Enkrat poglej voznike F1, moto GP kako imajo napete ličnice. Sigurno ne zaradi mode ali žvečilke. Razmajana čelada gre v kanto ali rezervo, saj imam samo eno glavo in če ne mislim poskrbet za svojo varnost je bolje, da prodam motor. Nimam keša ampak ga ne zapravljam po kafičih in živim za preživetje, družino. Če pa kaj ostane pa porabim za motoriranje.

Igrajte se varno pravijo izkušeni :winkiss:

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, The Lakl said:

Razmajana čelada gre v kanto ali rezervo...

Eno neumno vprašanje, če lahko: a gre čelada v črno kanto za mešane odpadke ali kam drugam? :fredyjecar: A za prodat pa ni? Ker razmajana čelada na tvoji glavi bi morda kot ulita pasala na kakšno drugo glavo. Samo prašam... :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podloga gre med mešane odpadke, lupina pa med plastiko. Nimam vesti, da bi komu dal helmo in bi si slučajno kaj naredil. Saj veš kako gre. Daš na bolho za pol cene in še tistih pol bi radi zbili za pol. Da se mi bo kdo pol smejal, da me je napizdil in kupil čelado za 30€,!!! Ne! Raje jo počim v kanto in mirno spim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 58 minutami, Kawalir pravi:

Bral sem, da proizvajalci, pa tudi stroka svetujejo, da bi se čelade menjale nekje na pet let. Kaj menite o tem? :hmm: Seveda se strinjam, da čelada, ki je bila enkrat udarjena ni več uporabna, ne vem pa, če bi res menjal čelado na pet let, tudi, če je z njo vse v redu. Kam pa potem z njo? Prodat ali v kanto? 

Ne vidim vzroka menjati čelado glede na leta. Sploh pa ne kompozitne.  Moje mnenje je, da se čelada menja, če si z njo padel. In takrat, ko se ti oblazinjenje toliko posede, da pleše po glavi. 

Torej tisti, ki vozijo veliko jo bodo morda menjali na par let, tisti, ki pa malo vozijo pa kar krepko preko pet let. Eni pa se bodo držali nasvetov prodajalcev.

Moja je bila stara okoli 4 leta, malo posedena pena, vizir popraskan - enako pinlok. Vse ostalo kot novo. Ko skupaj potegneš, da bi zamenjal pride skoraj pol čelade in valjda sem se odločil za novo čelado.

pred 3 minutami, The Lakl pravi:

Podloga gre med mešane odpadke, lupina pa med plastiko. Nimam vesti, da bi komu dal helmo in bi si slučajno kaj naredil. Saj veš kako gre. Daš na bolho za pol cene in še tistih pol bi radi zbili za pol. Da se mi bo kdo pol smejal, da me je napizdil in kupil čelado za 30€,!!! Ne! Raje jo počim v kanto in mirno spim

Samo eni se vozijo z večjim klumpom kot pa ga ti mečeš v kanto. :)

  • Všeč mi je 5
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je! 

Ko sem na parkirišču poljubil asvalt me je motor pobral z takšno silo, da sploh nisem vedel, da sem zlomil komunikacijo. Pregledam čelado in ugotovim nekaj prask in udrtin od asvalta. Končana uporaba čelade v enem tednu. Nisem ji več zaupal, da bi me obvarovala, če bi slučajno ponovno poljubil asvalt. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 7. 3. 2018 ob 18:12, KARMEN1 pravi:

Na, zdaj bom  morala razmišljati še o tem, kakšno obliko glave imam :doze:

HJC mi gre gor, XS, in to je to :cool:

Imam tudi sam čelado HJC, glede moje oblike glave edina res prilegajoča firma. Ženina je iste firme, integralka, tudi XS velikost, ampak ji je bila nova pol št. premala za udobno uporabo. Od začetka je bilo prvo sezono malce boleče (bolj pogoste pavze, čelada takrat obvezno dol), zdaj pa se je podloga prilagodila, pa za poleti si čupo malce razredči, skrajša. Je pa že pet let mimo in me kar strese ob misli, da bo potrebno počasi še enkrat dati skozi muke pomirjanja in odločanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, amateur pravi:

Imam tudi sam čelado HJC, glede moje oblike glave edina res prilegajoča firma. Ženina je iste firme, integralka, tudi XS velikost, ampak ji je bila nova pol št. premala za udobno uporabo. Od začetka je bilo prvo sezono malce boleče (bolj pogoste pavze, čelada takrat obvezno dol), zdaj pa se je podloga prilagodila, pa za poleti si čupo malce razredči, skrajša. Je pa že pet let mimo in me kar strese ob misli, da bo potrebno počasi še enkrat dati skozi muke pomirjanja in odločanja.

Jest upam da se uleze letos po moji buci. Kratke ni panike sam vcasih pa kr piskam pod celado letos sem od Villacha do Postojne komi prlezu brez pavze.... Pri arai ni blo panike 400km dobr je pa res da vcasih sam podkapa narobe lezi pa je ze vse narobe ;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če podkapa zatišči, kahko dobiš takšen glavobol......

Jaz si jo vedno, potem, ko dam gor še čelado, s prsti pocuknem malo ven pri straneh, predvsem pa pazim, da ni napeta na čelu. Tam je najhuje.

Čelado imam xs, tako tesno, da jo z rokama komaj snamem dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, The Lakl pravi:

V kanto!

Po petih letih je že tako razmajana, da jo lahko samo obrneš in v njo posadiš kakšne rožice ter jo postaviš pred garažo.

Osebno menjam najkasneje na dve do tri leta. V tem času začne popuščat podloga zaradi uporabe. Takoj, ko dobim občutek, da ni več prilegajoča, udobna, je razmajana, vizir popraskan, tesnilo spušča izgubim zaupanje, voljo do uporabe in leti v kanto za smeti ali na zadnjo polico omare za okras:blush:

pa še glasna postane :(

pred 11 urami, Kawalir pravi:

Kakšne čelade pa potem kupuješ, da jih menjaš vsako leto? V kakšnem cenovnem rangu? 200 EUR? Lahko pa, da se motim in imaš too much keša, to je pa drugo... :) Čeprav taktika niti ni tako slaba, saj po letu ali dveh čelada še ni preveč znucana, da je ne bi mogla prodati za vsaj 1/2 cene nove, tako, da je potem lažje doplačati. Se motim? 

ni čas tisti ampak bolj uporaba, velika razlika je a delaš 20kkm na leto ali samo 5kkm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11 hours ago, Kawalir said:

Eno neumno vprašanje, če lahko: a gre čelada v črno kanto za mešane odpadke ali kam drugam? :fredyjecar: A za prodat pa ni? Ker razmajana čelada na tvoji glavi bi morda kot ulita pasala na kakšno drugo glavo. Samo prašam... :)

Mislim da gre čelad v kanto za embalažo.

Če plastiko od kremšnite odvržem notri gre tudi arajka ,nolanka ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

pa še glasna postane :(

ni čas tisti ampak bolj uporaba, velika razlika je a delaš 20kkm na leto ali samo 5kkm.

Jz sem povprečno v 16 letih naredil prej manj kot več (5 kkm/letno)...recimo zadnje leto pred nesrečo le 3000 km a po poligonih,čelado prešvical,snemal na 20 min....na tak način verjemite,da bi jo verjetno naslednjo sezono še nosil potem pa že mogu novo kupt,ta pa bi romala v garažo na polico...Čelada pa mi ni nikoli padla,niti je od zaprte škatle(pogoj za nakup)nihče razen mene ni imel na glavi.Prej bi posodu motor kot čelado.Posojal pa nisem kaj...Kupi i vozi....

Čelado se ne posoja!

Nasplošno večina znancev,ki ima mopije hitro ve,kdaj čas za novo čelado,saj občutijo pomankljivosti...je pa res,da večina nas malo odugovlači nakup...

V današnjem času si bi jz kupoval čelade na dve leti na Black friday...verjetno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, gasperX pravi:

Jest upam da se uleze letos po moji buci. Kratke ni panike sam vcasih pa kr piskam pod celado letos sem od Villacha do Postojne komi prlezu brez pavze.... Pri arai ni blo panike 400km dobr je pa res da vcasih sam podkapa narobe lezi pa je ze vse narobe ;)

Sem tudi sam dal te muke skozi, od začetka pavza na pol ure, postopoma sem prilezel do Strunjana brez kaj ustaviti. Tudi zame praznik. Od prjatla žena je kupila pa udobno čelado in je morala kaj kmalu podlogo podlagati. Res je čudno vse to. Bog ne daj, da bi mi morali čelado vleči z galve !!!

Ko napišeš Villach, moram najprej pomisliti kje je to, šele ko si prevedem ime kraja v Beljak, mi je jasno.  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 25 minutami, amateur pravi:

Sem tudi sam dal te muke skozi, od začetka pavza na pol ure, postopoma sem prilezel do Strunjana brez kaj ustaviti. Tudi zame praznik. Od prjatla žena je kupila pa udobno čelado in je morala kaj kmalu podlogo podlagati. Res je čudno vse to. Bog ne daj, da bi mi morali čelado vleči z galve !!!

Ko napišeš Villach, moram najprej pomisliti kje je to, šele ko si prevedem ime kraja v Beljak, mi je jasno.  

enako sem se učil jaz in moja 2 čeladi škode, preden sem prave kupil. K sreči sem stare/prevelike prodal.

Če povem moj način. Ko 1x ugotoviš katera je prava in da ti ustreza, po 2 letih menjaš oblazinjenje, po 4-5 je pa že toliko pretegnjena (odvisno od modela) stiropor se poda, da si že želiš novo. Se pa nisem nikoli sekiral, (pogojno) če mi je padla na tla. Pri nas se kr velikokrat kotali šljem po tleh in bi babo najraj ubou...sam se moram zadržat, kr @Kmet2je kr zaščitniški do moje. :P

Bom pa še tole povedal, jaz menjam 2 čeladi moja pa eno...njena je še vedno kot nova, jaz pa že trošim drugo. Tule se vidi uporaba.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

enako sem se učil jaz in moja 2 čeladi škode, preden sem prave kupil. K sreči sem stare/prevelike prodal.

Ko sem poslušal strokovnjake sem zmeraj imel premale. 

Ko sem začel poslušati svoje občutke imam zmeraj taprave.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Scarabeo 500 pravi:

Ko sem poslušal strokovnjake sem zmeraj imel premale. 

Ko sem začel poslušati svoje občutke imam zmeraj taprave.

se strinjam, sam bom povedal moj primer, ko je moja skoraj fasala klavstrofobijo, ko sem ji prvič namestil čelado in je zato bila recimo temu v stiku. Kar je pa premalo. Definitvno mora it čelada ob nakupu na "knap" da te že mal moti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

se strinjam, sam bom povedal moj primer, ko je moja skoraj fasala klavstrofobijo, ko sem ji prvič namestil čelado in je zato bila recimo temu v stiku. Kar je pa premalo. Definitvno mora it čelada ob nakupu na "knap" da te že mal moti.

Meni deluje klavstrofobično zaprta čelada. 

Kaj je na knap je zelo raztegljiv pojm. Na začetku moto karijere se tudi meni ni sanjalo kakšni naj bodo občutki na glavi. Ko sem dal pravo dimenzijo na glavo, tudi eno številko manjša je nudila enak občutek, tudi dve številki manjša - le tam sem bil morda prepričan, ta pa je morda premala.

Zdaj pomerim tri številke in mi je takoj jasno katera je zame. Držim se občutkov - ko opletam z glavo levo desno, se čelada ne sme prestavljati na glavi. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sicer morm pa priznat danes naredil z njo prvic mal daljso turco 825km in buca nc bolela zdej al se je unesla al pa sm jo kncn prov na buco spravu kar je tut dost vrjetn hehehehe

DRugace pa ja Sej vem veliko jih  moti ko pisem Villach in ne Beljak.... ampak za mene je bil vedno Villach od kar pomnem tako da brez zamere ;) Vazno da se zastopimo in uzivamo ;) pa je vse cool ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!