Skoči na vsebino

Zavore, diski, obloge, čeljusti, ploščice...


kasti

Priporočene objave

Lej, ce si resno mislil s tem stavkom "me razsvetlis kaksne famozne klesce", se ti opravicujem, moja napaka, odgovor o klescih so ze fantje ponudil, najcenej so okoli 40€. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo danes imel dopoldan čas in zamenjal zavorne cevi dal dve prepleteni in ojačani za vsako zavorno čeljust svojo do sedaj sem imel speljano čez blatnik. Zamenjal zav. tekočino dal malo boljšo do 307stopinj prezračil ina evo dela. Sem pa delal to prvič na motociklu ampak izi k pasulj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

mi zlo škripa sprednja bremza. Kot sm že prebral pišete da se pač namaže tm k nalega batek ampak to ste pisali da ko piska med zaviranjem. Meni škripa tudi med pomikanjem motorja ter tudi med vožnjo pri počasni vožnji je slišati. Tudi v tem primeru pomaga mast al bo v čem drugem problem? Mam pa sintarjeve not. Prevoženih majo tm ene 500km

 

edit: ko pa pritisnem zavoro ne piska več

Popravljeno . Popravil Ervin93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nimam prednjega stojala. Sm ga pa pač na mestu pomikal nazaj pa naprej in cvili tudi cel obrat diska

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi zlo škripa sprednja bremza. Kot sm že prebral pišete da se pač namaže tm k nalega batek ampak to ste pisali da ko piska med zaviranjem. Meni škripa tudi med pomikanjem motorja ter tudi med vožnjo pri počasni vožnji je slišati. Tudi v tem primeru pomaga mast al bo v čem drugem problem? Mam pa sintarjeve not. Prevoženih majo tm ene 500km

 

edit: ko pa pritisnem zavoro ne piska več

 

Najbrž bi bakrena mast pomagala, saj zaradi svoje gostote duši vibracije (=cviljenje)...

 

   D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spremenil kako, kaj? (urkoman)

 

ja nč bom pogledu če se mi kje vala ta  mast pa bom probu. Že prej z orginal je piskalo vendar zanemarljivo zdj je pa zlo moteče (danci)

Popravljeno . Popravil Ervin93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri meni sem samo ploščici razrahljal pa je bil rešen problem zaradi česar mi je cvililo in kolo ni prosto teklo, ko sem ga zavrtel...

 

ploščice imam pa vedno original, se najbolj razumejo z diski in z mojimi ušesi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vtaknes top predmet med ploščici in pomigaš levo desno (gor dol, odvisno kako drzis celjust)

pred leti videl na servisu...

sam sem to rabil naredit, ko so mi menjal gume pri vulkanizerju, da ne govorim kako slampast so tazadnjo gor nataknil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vtaknes top predmet med ploščici in pomigaš levo desno (gor dol, odvisno kako drzis celjust)

pred leti videl na servisu...

sam sem to rabil naredit, ko so mi menjal gume pri vulkanizerju, da ne govorim kako slampast so tazadnjo gor nataknil...

no bom probu to dans.

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm se mal dans poigral pa bil bol pozoren. napisal sem da ne piska ko stisnem zavoro. sm se zmotu. zdj dost bols ampak se zmeri med zaviranjem tako da bo treba se to bakreno mast kje staknt kr pomoje bakren silikon ne bo prava stvar ali pac?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Kje bi se dalo dobit Brembo zavorne ploščice za zadnji disk na Ducati Monster 600 dark, l.00? Oziroma kaj je najboljši nadomestek originala  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Zanima me ali je na čoperju mozna menjava diska ze pri slabih 40.000km? Zanimam se za nakup le tega ampak mislim, da se je verjetno stevec ze enkrat obrnil okoli!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ali je na čoperju mozna menjava diska ze pri slabih 40.000km? Zanimam se za nakup le tega ampak mislim, da se je verjetno stevec ze enkrat obrnil okoli!!!

 

Bom sicer  :topic: ampak ko si ravno omenil km, na propelerju imam dobrih 10kkm več kot omenjaš (trenutno stanje plus obrnjen števec) pa imam še prve diske, bo pa počasi čas za menjavo.

Popravljeno . Popravil PURPLE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me ali je na čoperju mozna menjava diska ze pri slabih 40.000km? Zanimam se za nakup le tega ampak mislim, da se je verjetno stevec ze enkrat obrnil okoli!!!

Moj moped s 105000km ima tretje diske... V obeh primerih sem jih menjal zaradi pulzirajočega zaviranja ('tresenja').

 

 

  D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj moped s 105000km ima tretje diske... V obeh primerih sem jih menjal zaradi pulzirajočega zaviranja ('tresenja').

 

 

  D.

moj 122.000 in še vedno vse bp, tudi mesa še dovolj, trese nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. jest pa sploh nič ne bremzam.... razmišljam da prodam diske...

:P

 

... mi mašina tolk bremza....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom sicer  :topic: ampak ko si ravno omenil km, na propelerju imam dobrih 10kkm več kot omenjaš (trenutno stanje plus obrnjen števec) pa imam še prve diske, bo pa počasi čas za menjavo.

Ko že omenjaš propeler moj ima 45K kil diski kot novi, prednje ploščice še original zadnje ploščice menjane na servisu pri 40K kil.

Ps, pubeci VOZIT ne BREMZAT  ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko že omenjaš propeler moj ima 45K kil diski kot novi, prednje ploščice še original zadnje ploščice menjane na servisu pri 40K kil.

Ps, pubeci VOZIT ne BREMZAT  ! !

 

Na motorju imam preko 148.000 km - prvi diski. Sprednje ploščice so bile menjane pri 75.000km - trenutno imajo še dovolj mesa, zadnje sem menjal na okoli 140.000; menjane so bile istočasno kot sprednje. Pri boxerju se pozna zavorni učinek motorja oz. ena prestava nižje in skoraj ni treba kaj bremzat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!