Skoči na vsebino

Zavore, diski, obloge, čeljusti, ploščice...


kasti

Priporočene objave

uzami EBC al pa BREMBO ali CL brakes nemorš falit, govorim iz izkušenj.

Za lucas pa nimam pojma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Kaj pa GOLDFREN? Ali ima morda kdo izkušnje s temi?

Jst bi se jih na tvojem mestu izogibal. baje znajo ˝pojest˝ diske

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jst bi se jih na tvojem mestu izogibal. baje znajo ˝pojest˝ diske

Podarim Goldfren zadnje ploščice za Varadero 1000, najraje neprijatelju!

Info na zs

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Se morda zavorne ploščice z leti slabšajo kot naprimer gume? Namreč trenutno so zadi pr 33.000km še prva vgradnja in stare tolko kot motor 9let in so začele kr konkretno škripat pri lažjem zaviranju. Se nebi čist nč čudu če bi zdržale do ene 50.000 ali clo več, ker v zadnjih 5000km kot imam ta motor se niso čisto nič zrabile. Sedaj pa nwm a bi jih pač zrihtu z uno bakreno mastjo da neb škripale ker je še dosti "mesa" ali pa kar zamenjam z novimi svežimi  ki jih imam že doma?

 

Prednje mislim da sem menjal pri 28000km pa bi bile še za kar nekaj tisočakov vendar so se pod garancijo (vpoklic suzukijev) menjale zavorne cevi ter zavorna tekočina tako da sem jih sproti še zamenjal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se morda zavorne ploščice z leti slabšajo kot naprimer gume? Namreč trenutno so zadi pr 33.000km še prva vgradnja in stare tolko kot motor 9let in so začele kr konkretno škripat pri lažjem zaviranju. Se nebi čist nč čudu če bi zdržale do ene 50.000 ali clo več, ker v zadnjih 5000km kot imam ta motor se niso čisto nič zrabile. Sedaj pa nwm a bi jih pač zrihtu z uno bakreno mastjo da neb škripale ker je še dosti "mesa" ali pa kar zamenjam z novimi svežimi  ki jih imam že doma?

 

Prednje mislim da sem menjal pri 28000km pa bi bile še za kar nekaj tisočakov vendar so se pod garancijo (vpoklic suzukijev) menjale zavorne cevi ter zavorna tekočina tako da sem jih sproti še zamenjal

Namaži z bakreno mastjo,ploščice se menjajo,ko se v sredini nevidi več zareze to je med 1,5 - 2mm debljine zavorne obloge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

lep pozdrav, 

zdj mam pa jst uprašanje namreč na ebay-u link http://www.ebay.com/itm/Front-Brake-Disc-Rotors-For-Suzuki-06-07-GSXR600-750-K6-05-08-GSXR1000-Golden-/261528737245?pt=AU_Motorcycle_Parts_Accessories&hash=item3ce453d5dd&vxp=mtr

kr dost kitajcev prodaja diske pa me zanima če se je že najdu kak ki je mel jajca monterat kitajca gor in kaksna je kvaliteta, po sliki sodec bi rekel da so ok, 

vemo pa kaj je lahko slika pa realnost!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tudi mene matrajo podobni diski.. pa itak vem da ogromno stvari naredijo azijci ki pa jih potem prodajajo, druga podjetja.

Pač zapakirano malo drugače z višjimi cenami.... 

Rumenko jih je imel in mi rekel, da ni imel nobenih problemov.. tako , da tudi mene mika ta nakup.. je pa fino, če bi se kdo 

še našel ki jih je sprobal in napisal njegovo mnenje.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tudi mene matrajo podobni diski.. pa itak vem da ogromno stvari naredijo azijci ki pa jih potem prodajajo, druga podjetja.

Pač zapakirano malo drugače z višjimi cenami.... 

Rumenko jih je imel in mi rekel, da ni imel nobenih problemov.. tako , da tudi mene mika ta nakup.. je pa fino, če bi se kdo 

še našel ki jih je sprobal in napisal njegovo mnenje.... 

Rumenko rekel da dela....pa sem tudi jaz reskiral....in zadeva dela odlično. z njimi trenutno nekaj tisoč km, nobenih problemov, nobenega tresenja, lepo grabijo.....cena:drobiž-126€ par +50 € carine

post-12239-0-18570200-1410500210_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, ker nisem našel našel podobne teme v kategoriji 125ccm motocikli, pišem sem.

 

Lani sem na moji Aprilii kupil zadnji zavorni disk NG (New Generation) pri Motohrupu, ker je bil seveda polovico cenejši od originalnega, ampak imam od takrat naprej z njim same probleme. Prvo kot prvo se ga kljub temu, da naj bi bil primeren mojemu modelu motorja, ni dalo montirati na platišče, saj sploh ni imel konusov in smo jih morali narediti naknadno. Ko se je disk končno prilegal, pa smo ugotovili, da zaradi drugačne razporeditve luknjic na disku števec prikazuje napačno hitrost, kar me pa ni toliko motilo, ker vem tudi po občutku približno, koliko se peljem.

Bolj kot to me je pa motilo cviljenje, ki se je začelo pojavljati takoj pri uporabi. Zadnje zavorne ploščice so skoraj nove, tako da v tem ne bi smel biti problem (utekal sem jih tudi dovolj dolgo, da bi se morale prilegati disku), tudi zavorne čeljusti sem večkrat očistil s čistilom za zavore, če bi bila slučajno kriva kaka umazanija, ampak še vedno ni bilo nič boljše. 

Tako da me zanima, če ima kdo kakšne podobne izkušnje s to znamko. Je za cviljenje kriv mogoče slab material ali kaj drugega?

Proizvajajo pa jih v Španiji (vsaj tako piše na embalaži).

 

Hvala in LP :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, ker nisem našel našel podobne teme v kategoriji 125ccm motocikli, pišem sem.

 

Lani sem na moji Aprilii kupil zadnji zavorni disk NG (New Generation) pri Motohrupu, ker je bil seveda polovico cenejši od originalnega, ampak imam od takrat naprej z njim same probleme. Prvo kot prvo se ga kljub temu, da naj bi bil primeren mojemu modelu motorja, ni dalo montirati na platišče, saj sploh ni imel konusov in smo jih morali narediti naknadno. Ko se je disk končno prilegal, pa smo ugotovili, da zaradi drugačne razporeditve luknjic na disku števec prikazuje napačno hitrost, kar me pa ni toliko motilo, ker vem tudi po občutku približno, koliko se peljem.

Bolj kot to me je pa motilo cviljenje, ki se je začelo pojavljati takoj pri uporabi. Zadnje zavorne ploščice so skoraj nove, tako da v tem ne bi smel biti problem (utekal sem jih tudi dovolj dolgo, da bi se morale prilegati disku), tudi zavorne čeljusti sem večkrat očistil s čistilom za zavore, če bi bila slučajno kriva kaka umazanija, ampak še vedno ni bilo nič boljše. 

Tako da me zanima, če ima kdo kakšne podobne izkušnje s to znamko. Je za cviljenje kriv mogoče slab material ali kaj drugega?

Proizvajajo pa jih v Španiji (vsaj tako piše na embalaži).

 

Hvala in LP :)

 

 

 

Si uporabil stare ploščice?

 

prvo preveri , če imajo ploščice na sredini kanal, kot bi bilo zarezano.

 

Največkrat so za cviljenje krive ploščice, probaš lahko tako da razstaviš in na površino kjer se ploščica dotika batka, čeljusti, zavornega sedla povsem na tanko naneseš mast in probaš.Če po tem utihne te je... ploščice-zažgane, pretrde, stare......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se da še kje dobit kaj te cevke, rabim recimo ene pol metra, brez alu čepa in objemk.....imam racing stopalke pa je originalna cevka od rezervoarčka do pumpe malo prekratka da bi posodica ostala na originalnem mestu, ki je btw kar dobro locirano (zaščiteno) nad deklcem sklopke, in bi ga rad obdržal na tej lokaciji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se da še kje dobit kaj te cevke, rabim recimo ene pol metra, brez alu čepa in objemk.....imam racing stopalke pa je originalna cevka od rezervoarčka do pumpe malo prekratka da bi posodica ostala na originalnem mestu, ki je btw kar dobro locirano (zaščiteno) nad deklcem sklopke, in bi ga rad obdržal na tej lokaciji

nekaj jo še imam - maš PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si uporabil stare ploščice?

 

prvo preveri , če imajo ploščice na sredini kanal, kot bi bilo zarezano.

 

Največkrat so za cviljenje krive ploščice, probaš lahko tako da razstaviš in na površino kjer se ploščica dotika batka, čeljusti, zavornega sedla povsem na tanko naneseš mast in probaš.Če po tem utihne te je... ploščice-zažgane, pretrde, stare......

Ploščice so bile menjane lani ampak tudi takrat zadnje zavore nisem veliko uporabljal, in sicer prav tako zaradi cviljenja prejšnjega diska, ki pa je bil že izrabljen. Nisem se sam spuščal v tole ker si ne upam, ampak bom še enkrat pred koncem sezone motor peljal kakemu serviserju da mi to pogleda :) 

Hvala za pomoč :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

TRW-LUCAS MCB683SV ploščice iz sintrane kovine so mi zdržale 10300km. Kar se mi zdi v redu glede na moj stil vožnje, 3x track day in to da ma motor samo eno čeljust spredaj. Zdej iščem nove in sem razmišljal o slovenskem podjetju Sinter na dolgem mostu v LJ. A ma kdo kakšne izkušnje z njihovimi ploščicami?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor vem jih imajo od ap racing. Več ali manj vse naročamo tam in do zdaj same pohvale glede ploščic. Izbire je dovolj glede na namen uporabe,off,cesta,racing..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere Zavorne ploščice priporočate za Kawasaki Ninja zx6r 636 2004? :hmm: ..prednje bi rabu! ..hvala za odgovore..Lp :)

Popravljeno . Popravil NinjaRider04
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere Zavorne ploščice priporočate za Kawasaki Ninja zx6r 636 2004? :hmm: ..prednje bi rabu! ..hvala za odgovore..Lp :)

lahko original, če se bi zadovoljen.

Lahko brembo, lucas,....malo preberi pa najdi sebi prave.

Trenutno uporabljam cl brakes in so boljše od originala sploh pa so sposobne več dinamike.Občutek na ročki je odličen vsak gib prsta čutiš pojemek....

http://www.motoport.si/index.php/potrosni-material/zavorne-ploscice-diski-pletenice/zavorne-ploscice2012-11-21-08-39-24/cl-brakes-detail

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko original, če se bi zadovoljen.

Lahko brembo, lucas,....malo preberi pa najdi sebi prave.

Trenutno uporabljam cl brakes in so boljše od originala sploh pa so sposobne več dinamike.Občutek na ročki je odličen vsak gib prsta čutiš pojemek....

http://www.motoport.si/index.php/potrosni-material/zavorne-ploscice-diski-pletenice/zavorne-ploscice2012-11-21-08-39-24/cl-brakes-detail

Hvala..sicer sem gledu na motopointu tele:http://www.motonet.si/e-trgovina/motorno-kolo/kawasaki/636/zx-6r-636-ninja/2004/#good_detail=zavorne-obloge-a3-4-kosi-v-kompletu-e558e6713a13f21c9cc87438c0516bcdm pa mislim da bodo kar uredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja lej kratica CL pomeni 

CARBONE LORRAINE

 

dobro si izbral.....................

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!