Skoči na vsebino

Zavore, diski, obloge, čeljusti, ploščice...


kasti

Priporočene objave

Malo teorije...

Kaj je boljše vecji t.i. friction koeficient ali manjši?

Kaj je razlika? Obraba? Zavorni učinek?

post-37900-0-58824500-1398505174_thumb.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo teorije...

Kaj je boljše vecji t.i. friction koeficient ali manjši?

Večji.

 

Kaj je razlika? Obraba? Zavorni učinek?

Zavorni učinek. Oz. do neke mere tudi obraba.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

osebno uporabljam CL brakes in bomba.

Super zavorni učinek, kateri narašča zvezno,

diski ko novi....pri živahnejši vožnji sem pri originalu zaznal -čigumi-efekt s temi tega ni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je razlika med sintriranimi in organskimi ploščicami?

 

Kakšne so oznake na ploščicah, na primer Brembo….? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stricu GU... postaviš vprašanje "sintered or organic disc pads"

 

Na strani EBC so med drugim zapisali tole...

 

Tule pa primerjava materialov sicer ne za Brembo bolj na splošno...

 

lp, M

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tolk velik napisan okol telih ploščic, pa še zdej se mi ne sanja kere bi ble najbol primerne za moj sintisajzr  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tolk velik napisan okol telih ploščic, pa še zdej se mi ne sanja kere bi ble najbol primerne za moj sintisajzr  

 

 

Ce si v dvomih, kupi OEM, nimas kej falit ;)

trebor ima oem ..sem mu pa za enga njegovga kolega prinesel ebc hh pa ga vprađaj če je zadovoljen... jaz sem ..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prve so zdržale 54600 km, zadnje so pa sedaj že skoraj na plehu s prevoženimi 63000 km. Tudi zadaj, kakor so šle spredaj, bojo šle gor originalne :grim . In ma, da sem najpočasnejši  :yea1:  :kva2: !

 

 

LP Robert

Popravljeno . Popravil trebor
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako veš kakšne so original ploščice? Sintrirane ali organske? Oznaka TT2701HH Brembo.

 

Na sliki so originalne Brembo.

 

post-40971-0-61059300-1398835746_thumb.jpg

post-40971-0-84923900-1398835764_thumb.jpg

 

 

Stric naočalnik je našel Brembov katalog. Imajo velik izbor ploščic, vendar niso enake kot OEM original

Priporočajo sintrane (rdeče priporočilo, levo spodaj), vendar v tehničnih oznakah je karbon-keramična (organska)!  :glare:

 

post-40971-0-18891900-1398835868_thumb.jpg

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule si malo poglej za svojo "veliko enduro". Ne vem, če sem izbral pravi nodel motorja. Razlika pa koliko vidim, če je v izvedbi I-ABS gen.2 potem sintrane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako veš kakšne so original ploščice? Sintrirane ali organske?

 

 

Stric naočalnik je našel Brembov katalog. Imajo velik izbor ploščic, vendar niso enake kot OEM original?

zelo verjetno so original drugacne kot aftermarket.

Za Nissin to lahk trdim. za moje klesce prodajajo dva tipa aftermarket ploscic, in original Honda. na pogled je razlika velika. v ceni pa...ta poceni so nic vredne, ta drage stanejo enako kot original, in niso nic boljse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kje kaj kupujete ploščice od EBC-ja? Rabil sintrane HH za spredaj in zadaj. Njaboljša cena, ki sem jo našel je direktno pri EBC~ 85€ pozna še kdo ugodnejšo varianto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa let nazaj sem jih kupoval preko nemškega in angleškega Ebaya za cca 55€ na set, s poštnino. V Sloveniji so za set hoteli od 85-90€. Nisem pa v zadnjem času nič spremljal cen, tako da ne vem kakšna je trenutna ponudba. Malo poglej, mogoče najdeš kakšen dober deal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje kaj kupujete ploščice od EBC-ja? Rabil sintrane HH za spredaj in zadaj. Njaboljša cena, ki sem jo našel je direktno pri EBC~ 85€ pozna še kdo ugodnejšo varianto?

Vpraši v firmo Unitad v Domžale

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšen uporabnik ducatija? za monster 696 brez abs me zanima katere ploščice se splača namontirat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Glede ploščic sem dobil precej različnih ponudb glede originalov prav tako aftermarket. Najceneje original 47e na disk je to možno? od EBC okoli 35e. Se splača gor ruknit original pa je mir?

 

Na kaj je treba biti pozoren pri nakupu originalih ploščic?.. Ker cene nihajo tudi do 25e razlike pri različnih trgovcih..

 

Gre se za CBR 600 RR..

 

Turko: Kdaj boš pokazu kravo? :)

 

Lp,S.

Popravljeno . Popravil stankolovski
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede ploščic sem dobil precej različnih ponudb glede originalov prav tako aftermarket. Najceneje original 47e na disk je to možno? od EBC okoli 35e. Se splača gor ruknit original pa je mir?

 

Na kaj je treba biti pozoren pri nakupu originalih ploščic?.. Ker cene nihajo tudi do 25e razlike pri različnih trgovcih..

 

Gre se za CBR 600 RR..

 

Turko: Kdaj boš pokazu kravo? :)

 

Lp,S.

Pri tem motorju absolutno ja.

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej ej, rabil bi za mojga KTMa prednje ploščice, predno grem na Roglo :D

Je kje v Celju ali še bolje, Velenju trgovina ki ima take zadeve na zalogi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imate kake izkušnje z lucas ploščicami - cbr 1000rr... original so mi zdržale 31000 zdaj so pa počasi na smrti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo uporabla SUMOBRAKES zavore?(japonske, delane na kitajskem) Me sam zanima če je še kdo poleg mene? :D

So pa ORGANIC. Po zaenkrat prevoženih okol 3500km se ne pritožujem, diski pa zaenkrat tud ne. Po tem ko me je carina ogulila pa nakonc še pošta za pošiljanje od carine pa še odkupnina od carine kar seveda potem pošta še dodatno zaračuna(prasci znajo kr naštevat kaj vse treba poravnat) me je pršlo okol 50€ od prvotnih 34€ iz USA  :P

 

Orginal zdržale 28000 (zadnje so že na 31500 pa bodo še malenkost)

Popravljeno . Popravil Ervin93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imate kake izkušnje z lucas ploščicami - cbr 1000rr... original so mi zdržale 31000 zdaj so pa počasi na smrti :)

Če bi rad zavorne šajbe še nekaj časa imel ostani na originalnih !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi rad zavorne šajbe še nekaj časa imel ostani na originalnih !

a to govoriš iz izkušen? ... Eni jih hvalijo drugi pa vse najslabse :) pol pa res ne mors vedet :))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!