Skoči na vsebino

Zavore, diski, obloge, čeljusti, ploščice...


kasti

Priporočene objave

Lahko jo z malce truda stisnem do gasa.. učinek nekakšen je, ampak daaaaaleč od tega kar je bilo ko je bil motor še nov. Takrat je že pri 70 km/h šlo BP na sprednjega.. pred menjavo olja, cirka 2km km nazaj pa je bila mehka, brez problema do gasa, pa še prijela je kurc kej...

Je kaj bolje, če jo malo 'napumpaš' preden začneš zavirat?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne.

Hmm, to je pa čudno...

Dvomim, da bi plavajoči disk tu kaj pomagal - ta se namreč isto greje kot navadni, pa tudi hladi se nič bolje (kvečjemu slabše, ker je 'izoliran' od notranjega dela).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kaj bolje, če jo malo 'napumpaš' preden začneš zavirat?

D.

Ne.

Potem imaš pa probleme s tesnili najverjetneje v glavnem zavornem cilindru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna kdo kakega mehanika ki bi znal za male pare v nulo zrihtat bremzo? Pa da bi potem dejansko držala nekej časa..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem hotel že nekaj časa nazaj, pa vsi tolk hočejo zadnje da brezveze.. kaj pa če je v čeljusti problem? Oz veš za kak razbit motor od katerega bi lahko dobil? Originalni ima sicer radialno ročko, ampak to tak ni razlike pomoje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spredenja zavora na Tomosu je zelo dobra zadeva. S plavajočim diskom ne boš nič izboljšal zaviranja.

Problem so zelo trde zavorne ploščice.

Meni jih ni pobralo še skoraj nič, medtem ko diska že kar nekaj manjka :evilgrin: .

Zamenjaj jih z mehkejšimi in bo delalo tako kot mora. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej pravim da ko je nova dela ko šus.. majka :worship: Ampak po nekaj časa.. podn :BUA: Menda ja niso zavorne ploščice vzrok tega da ročica postane mehka in po nekaj časa zlorabljanja ne prime več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej pravim da ko je nova dela ko šus.. majka :worship: Ampak po nekaj časa.. podn :BUA: Menda ja niso zavorne ploščice vzrok tega da ročica postane mehka in po nekaj časa zlorabljanja ne prime več?

Če so postale tanke in zažgane (ali pa samo zažgane) lahko sploh ne primejo več!

Si pomislil kej na zavorne cevi? Gumijaste? Pri močnih zaviranjih in pregrevanjih se lahko poškoduje notranje armiranje gume in se potem cevi napihujejo namesto pritiskajo ploščice!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej pravim da ko je nova dela ko šus.. majka :worship: Ampak po nekaj časa.. podn :BUA: Menda ja niso zavorne ploščice vzrok tega da ročica postane mehka in po nekaj časa zlorabljanja ne prime več?

Pri meni je ročka vedno lepo trda pa ni važno koliko jih zlorabljaš.

Pomoje je problem v pretrdih ploščicah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če so postale tanke in zažgane (ali pa samo zažgane) lahko sploh ne primejo več!

Si pomislil kej na zavorne cevi? Gumijaste? Pri močnih zaviranjih in pregrevanjih se lahko poškoduje notranje armiranje gume in se potem cevi napihujejo namesto pritiskajo ploščice!

je že bilo napisano: tomos ima že v originalu opletene zavorne cevi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem mel tudi take probleme na gixxerju, s tem da če sem malo popumpal je blo boljše, ampak samo 2 ovinka... Pol sem pa zamenjal cevi za opletene in je blo bomba.

Jaz bi na tvojem mestu menjal zavorne plloščice za EBC(neko mehkejšo varjanto, itak Tomosaki ne gre tako hitro in jih ne boš tako hitro zrabil verjetno), frišno 5.1 olje-po možnosti ne Šparovo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej če menjam olje, pa ploščice bo potem kul al kaj? K bi rad da mi vsaj eno leto drži.. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm povedal kaj bi JAZ naredil. Sploh če je oni rekel da so trde ploščice... Če pa ne bo nič boljše pa pelji na servis...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grem danes pogledat če imajo kakšne pametne ploščice :rolleyes: Hvala vsem :worship:

Opozarjam te da ne daš neke noname firme. Ker ti bo lahko diske pojedlo.

Kupi EBC ali AP racing ili nešto slično. Jest sm zadovoljen s EBC in ne bom dajal drugih gor. Je pa tudi dosti ljudi na forumu pohvalilo EBC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Kdo pa je zastopnik za EBC pri nas? Oz. kje jih imajo?

M.A.J. klub ( Jefra racing )

Taborsaka 10

Domžale

za telefon si pa poglej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

M.A.J. klub ( Jefra racing )

Taborsaka 10

Domžale

za telefon si pa poglej.

NITRO Moto Shop

tel pa dobis tu: www.nitro.si

Svetujem pa ti da raje montiras BRAKING cena je ista so pa zakon. Preizkušeno :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima, kakšni so to plavajoči diski?

to so tisti, ko niso okrogli? takšni, narezani?

in fora takšnih diskov?

hlajenje?

najlepša hvala za odgovore....

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!