Skoči na vsebino

Zavore, diski, obloge, čeljusti, ploščice...


kasti

Priporočene objave

Lažje in bolj sigurno je predelati "pesto" najbolj podobnega diska. Najbolj važno, da ujameš center luknjo potem pa še popraviš luknje vijakov.

Če boš delal in na novo netal disk iz dveh delov, se jaz ne bi upal peljati s tem. :grrr

ne sej s se ze premislu prakticno ko sm tist do konca napisov... zarad 100€ razlike se ne bom su z bremzam prevec igrat... bom raj najdu nek od r1 disk... ma razmak med vijaki samo 2mm manši... tko da se samo mal lukne pobrus pa je to to... pa me ne bo skrebel da bo disk razpadu :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Imam eno vprašanje :)

Potrebno bi bilo menjat zadnje zavorne ploščice na RS 250 :) Zdaj so gor še prve, originalne Brembo... Tukaj pa dilema: Ali kupim originalne Brembo ali vzamem pri Eurotonu ali Louisu kar Lucasove zavorne ploščice :) Predvidevam, da so originalne kar nekaj dražje, koliko pa je razlike med njima pa ne vem... Ali je to oboje približno enako ali je očitna razlika in naj raje kr lepo naročim Brembo ploščice :) Teh par evrov razlike me toliko ne muči, muči me to, da imam zelo blizu in najbrž kr na zalogi Lucasove ploščice, originalne pa bi morda moral čakati (res pa se še nisem nič pozanimal in zdaj to govorim na pamet). Kaj pravite, vzamem originalne ali je to dvoje približno enako in je vseeno, če vzamem Lucas?

Hvala, R

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čamac, svetujem, da počakaš na orginalne zavorne ploščice, sicer mislim, da ni nobene razlike, če bi naročil druge.

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje :)

Potrebno bi bilo menjat zadnje zavorne ploščice na RS 250 :) Zdaj so gor še prve, originalne Brembo... Tukaj pa dilema: Ali kupim originalne Brembo ali vzamem pri Eurotonu ali Louisu kar Lucasove zavorne ploščice :) Predvidevam, da so originalne kar nekaj dražje, koliko pa je razlike med njima pa ne vem... Ali je to oboje približno enako ali je očitna razlika in naj raje kr lepo naročim Brembo ploščice :) Teh par evrov razlike me toliko ne muči, muči me to, da imam zelo blizu in najbrž kr na zalogi Lucasove ploščice, originalne pa bi morda moral čakati (res pa se še nisem nič pozanimal in zdaj to govorim na pamet). Kaj pravite, vzamem originalne ali je to dvoje približno enako in je vseeno, če vzamem Lucas?

Hvala, R

Jaz bi vzel obične lucas.

Največja nevarnost je, da s poceni sintranimi lahko uničiš disk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje :)

Potrebno bi bilo menjat zadnje zavorne ploščice na RS 250 :) Zdaj so gor še prve, originalne Brembo... Tukaj pa dilema: Ali kupim originalne Brembo ali vzamem pri Eurotonu ali Louisu kar Lucasove zavorne ploščice :) Predvidevam, da so originalne kar nekaj dražje, koliko pa je razlike med njima pa ne vem... Ali je to oboje približno enako ali je očitna razlika in naj raje kr lepo naročim Brembo ploščice :) Teh par evrov razlike me toliko ne muči, muči me to, da imam zelo blizu in najbrž kr na zalogi Lucasove ploščice, originalne pa bi morda moral čakati (res pa se še nisem nič pozanimal in zdaj to govorim na pamet). Kaj pravite, vzamem originalne ali je to dvoje približno enako in je vseeno, če vzamem Lucas?

Hvala, R

Lahko daš Lukasove samo pazi da nebodo trše od Brembo kajti,če daš gor trše ti lahko poškoduje diske.Sicer pa jaz sam vedno montiram najraje originalne saj ni nevekakšna razlika v ceni in originalne ti tudi ponavadi najdlje zdržijo in nepoškodujejo diskov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js imam pa originalne tako trde da mi v 8k km ni pobralo nič.. praktično nič. 2/10 milimetra kvečjemu. Tako da tudi iščem nove.. katere so najmehkejša varjanta? Mam raje da prime tak ko mora pa magar 1 mesec zdržijo :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js imam pa originalne tako trde da mi v 8k km ni pobralo nič.. praktično nič. 2/10 milimetra kvečjemu. Tako da tudi iščem nove.. katere so najmehkejša varjanta? Mam raje da prime tak ko mora pa magar 1 mesec zdržijo :rolleyes:

Neic namreč vedno je bolje vozit z mehkejšim zavornim ploščicami,kajti zaviranje je bolj efektno lažje doziraš zaviranje z manjšim pritiskom na zavorno ročico in dosti dlje zdržijo diski.Tudi v slučaju,da ploščice malo pregreješ se mehkejše ploščice zelo hitro same nazaj prilagodijo(egalizirajo).Jaz sem apsolutno pristaš mehkejših zavornih ploščic.Sam vedno kontroliram koliko utorov se naredi v diskih in ,če opazim z orig.ploščicami,diske preveč rabi v takem slučaju sem dal vedno mehkejše ploščice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj zato.. ker te moje originalne se niso praktično nič znucale.. grem v ponedeljek do par moto trgoin pa serviserjev da vidim če majo kaj pametnega za pameten denar :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da zadnjo bremzo rabiš verjetno zelo malo, potem vzami ene srednje Lucas ali slične.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za odgovore, sem že naročil originalne Brembo :) Nimajo jih na zalogi, jih pa najbrž dobim v kratkem :) Tudi niso tako pretirano drage pa sem raje vzel original :) Pa še všeč mi je napis Brembo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kdo kje bi se dalo (v SLO) dobiti Tokico in Brembo zavorne ploščice.

Zaželjen bi bil tudi kakšen katalog.

Iščem, iščem pa nič ne najdem...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Ve kdo kje bi se dalo (v SLO) dobiti Tokico in Brembo zavorne ploščice.

Zaželjen bi bil tudi kakšen katalog.

Iščem, iščem pa nič ne najdem...

lp

Ponavljam vprašanje, če ga je slučajno kdo spregledal. B)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ploscice probaj v RSR-ju vem da za avte majo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kje (na Štajerskem koncu) se da dobit ploščice za Hornet-ko?

In katere pravzaprav priporočate? :hmm:

Lp, Gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slišal kdo ali uporabljal ploščice GoldFren(S3Racing).......KLIK

Popravljeno . Popravil gregor46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Carbon Lorraine SBK5+, zelo zadovoljen, 70€ za spredaj, pošljejo tudi po pošti (Moto Center Promotor)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me kako se kaj obnesejo lucasove na ss motorju, vožnja je pa športno-dinamična tu pa tam tut dirkališče...lucasove stanejo bojda za zx-6r 60 eurov, se da kake boljše dobit tud v tem cenovnem rangu- do 80 eur??? samo za spredaj seveda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!