Skoči na vsebino

Zavore, diski, obloge, čeljusti, ploščice...


kasti

Priporočene objave

Prvo kar bom napisal je to, da odnesi WD40 daleč od zavor in se jim ne približaj več z njim v roki :)

Zavore se čistijo z Brake Cleanerjem, ponavadi v spreju pod pritiskom. Dobiš v vsaki avto/moto trgovini, črpalki, ipd, pa tudi tako drag ni.

Jaz bi disk lepo na roko pobrusil s finim šmirglom, da malo očistiš tisto zažgano plast, ga potem spuical z že prej omenjenim cleanerjem in to bi bilo to. Če ti disk ne trese, potem ni potrebe po brušenju, ploščice se bodo pa že prilagodile tisti praskici, tako da ne bo nič slabše zaviralo zaradi tega.

Pa ne hodu z WDjem zraven v prihodnje :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

WD40 je masten ker je pač namenjen določenim stvarem.Sem 100% de si disk pregreu zarad tega ker si uporablou wd. Disk more bit popolnoma nemastem ane zato bi blo bolš če bi za to uporabu bencin al pa razredčilo.Nikakor pa WD-ja.Drugač bi blo pa najbolš če bi kupu čistilo za zavore.Ne seri ga več.Glede nato de zgleda de maš kr konkreten motor(plavajoči disk...)!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot so ti že napisali VD-40 je SAMO za star zarujavel vijak sicer,pa ga na motorju sploh naj nebi uporabljal.Zdaj je kar je edina rešitev NOVE ZAVORNE PLOŠČICE in disk dat lepo pobrusit seveda,če je še sploh dovolj debel sicer,pa ti nepreostane drugega kot nov disk.Vsaka šola pač nekaj stane,tale bo po vsej verjetnosti kar draga.Drugič prej vprašaj predno počneš take neumnosti. :headbang:

Ps: po toči zvoniti je prepozno!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo ve komu dam lahko pobrusit ki dobr nardi?

mislim, da je še dost debel, da bi lahko dal pobrusit, ker piše na disku min. debelina 4.5 mm moj ima pa trenutno mal čez 5 mm z digitalnim šublerjem merjeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo ve komu dam lahko pobrusit ki dobr nardi?

mislim, da je še dost debel, da bi lahko dal pobrusit, ker piše na disku min. debelina 4.5 mm moj ima pa trenutno mal čez 5 mm z digitalnim šublerjem merjeno

Jaz bi ti to lahko naredil samo mislin,da sem malo predaleč,poskušaj najti v bližini kakšen zavorni servis.Če nikogar nenajdeš mi lahko pošlješ disk po pošti in ti ga pobrusim in pošljem nazaj po pošti.Pokliči v ponedeljek na GSM 040/702370 in se vse dogovoriva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja u bistvu bi ga dal mal pobrust, ker mi ni všeč, da ni gladek pa še verjetno bo lepši potem, ko bo zbrušen ko ne bo ves zažgan

Popravljeno . Popravil jhribar1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja u bistvu bi ga dal mal pobrust, ker mi ni všeč, da ni gladek pa še verjetno bo lepši potem, ko bo zbrušen ko ne bo ves zažgan

Ne rabiš brusit. Disk ne bo nikoli gladek kot šipa. Če je zažgan, najprej preveri, da ti čeljusti ne štekajo. Ploščice lahko kupiš nove ali pa zbrusiš z ene 100 šmirglom, disk pa očistiš nečistoč z acetonom.

Lahko ti pa prodam kakšen nov komplet diska in ploščic za kakih 350€, če se boš bolje počutil. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej pomoje bom res kar pustu tko kot je

sam včash morm mal komplicirat če ne ne bi bil srečen :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pametno. Boš vsaj kakšen ojro več pustil v žepu :naughty: .

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem nove sprednje diske + zavorne ploščice in sem kr v dilemi ali naj kupim lucasove ali original.

Original:

(Sprednji disk 150€ + zavorne ploščice 40€) * 2 = 380€

Lucas:

(Sprednji disk 113€ + zav. ploščice (navadne 22€ oz. sinter 25€)) * 2 = 270€ oz. 276€

Razlika v ceni je približno 100€, nimam pa nikakršnih izkušenj z kupovanjem zav. ploščic in diskov za motor ker to počnem prvič. Zato prosim za mnenja. Mogoče pride v poštev tudi kakšna kombinacija med originalom in lucasom?

Sem pa dokaj občutljiv na razna cviljenja, škripanja, vibriranja in podobno ... ampak to naj nebi bil problem pri nobenih, ali se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kombinacijo odsvetujem, ker se je meni slabo končala.

Na tvojem mestu bi kupil vse Lucas ampak potem VEDNO kupuj IZKLJUČNO Lucas ploščice, sicer se ti bo lahko kaj čudnega zgodilo z diski, ki so, kot si sam ugotovil, precej dragi.

Lahko kupiš tudi vse komplet original ampak potem VEDNO kupuj IZKLJUČNO original ploščice.

Načeloma ni problema, če na original montiraš kakšne mehkejše organske ploščice(neoriginal) ampak zdržijo tudi do 2X manj km in, če vsako leto menjaš ploščice se ti kaj hitro zgodi, da te za razliko obere mehanik in plačaš še več- predpostavljam, da sam ne šraufaš prav veliko, ker si tole vprašal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah sej 1. lastnik mojega motorja je tudi dajal aftermarket ploščice na originalni disk in so zdaj pogriženi, kot bi imeli za sabo 200.000km in ne dobrih 30k oz. nevem kako mu je to ratalo.

Še vedno zbiram mnenja in prodloge ... a je kdo od vas zamenjal diske in ploščice z lucasovimi in kako so se obnesle? So potem kaj škripale, cvilile, tresle ... karkoli? Zavirajo primerljivo z originalom?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poceni organske mehke ne cvilijo, ne požirajo diska, v redu bremzajo pa hitreje jih pobere. Če so pa sintrane mora bit pa dobra roba, drugače so same težave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš zamenjal diske in ploščice z novimi Lucasovimi, potem zagotovo nima kaj škripat, trest, ipd. Lucas si ne more privoščiti, da bi prodajal krš, ki cvili pa trese. Jaz bi vzel tisto kar je ceneje, Če so cenejši original diski in ploščice, potem original, drugače pa Lucas. Če pa eni zdržijo 80k km, drugi pa mogoče samo 70 ti je pa itak vseeno, ker verjetno takrat ne boš več vozil tega motorja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za motor ne vem, za avto pa sem bil vedno zelo zadovoljen. Kolikor vem, Lucasove ponekod celo vgrajujejo kot prvo vgradnjo. Nasploh si verjetno tudi pri motociklih ne smejo rušit ugleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vam za mnenja. Bom kr lucasov komplet nabavil (diske + sinter ploščice). Za tistih 100€ kolikor je ceneje dobim še 4 komplete zavornih ploščic ali pa 5 tankov bencina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ap Racing se dobi tudi pri Sinterju in če me spomin ne vara, jih celo delajo za njih..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za zavore zlo hvalijo angleško firmo AP Racing pa še ugodne so pošlje tudi po pošti dobre dobite jih pa pri temu 051-636-665 roman

so ploščice res tko k morjo bit, sam mal so drage, komplet za moj moped (8 ploščic za spredaj) pride nekaj čez 90€ :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8? Kakšne čeljusti pa ima ninja?

Drugače pa 90€ ni poceni, ampak komplet za spredaj Nissin (2 para) za mojga Gixxerja je pa 100€ oziroma ponekod celo dobrih 100€. Tako da niso samo Ap racing drage. Drugače pa priporočam EBC prek E-baya, ameriška zadeva, precej pohvaljene na ameriških forumih, pa poceni. Komplet spredaj me je s poštnino do Slo priše iz Nemčije 50€. Pri nas so drugače 75€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8? Kakšne čeljusti pa ima ninja?

Drugače pa 90€ ni poceni, ampak komplet za spredaj Nissin (2 para) za mojga Gixxerja je pa 100€ oziroma ponekod celo dobrih 100€. Tako da niso samo Ap racing drage. Drugače pa priporočam EBC prek E-baya, ameriška zadeva, precej pohvaljene na ameriških forumih, pa poceni. Komplet spredaj me je s poštnino do Slo priše iz Nemčije 50€. Pri nas so drugače 75€.

Britanska?

Freeman Automotive (UK) Ltd

EBC Buildings

Countess Road

Northampton

NN5 7EA

Tel: +44 1604 583344

Fax: +44 1604 585679

Company Registration Number: 0160939

Registered in England and Wales

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!