Skoči na vsebino

Zavore, diski, obloge, čeljusti, ploščice...


kasti

Priporočene objave

Ja,sem šel nazaj in je videti vse vredu,bomo še mal počakali,da vidim če se bo uneslo,drugač bo pa treba azbestne nazaj montirati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Brumer
Ja,sem šel nazaj in je videti vse vredu,bomo še mal počakali,da vidim če se bo uneslo,drugač bo pa treba azbestne nazaj montirati.

Takoj zamenjaj z originalnimi predno UNIČIŠ diske. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takoj zamenjaj z originalnimi predno UNIČIŠ diske. :headbang:

Neumnost... :slap:

Prejšn dan sem menjal ploščice in mi je dal neke"železne" in mi rekel da naj v začetku vozim počasi in sem nredil cca 200km po mejah normale,vendar ploščice še kr neki hrustajo,kukr bi jihimel čist zanič.

Kaj je tle narobe,a še kr niso uležane,ali pa sploh niso za te diske?,ker jih je dal od Honde,ki so menda iste?

Tudi disk se ne sveti kot prej.

Pa kdar pri mejhni hitrosti zatrese k nebi bile prave?

Res ne vem,kva naj.

Najbolš da grem nazaj in vprašam kva je za ena piz....

Zavorne ploščice je treba uteči - najprej z dokaj nežnim zaviranjem, da se površina ploščic prilagodi morda ne več popolnom ravnemu disku (100-200km), potem pa še z odločnim zaviranjem z višjih hitrosti, pri čemer morajo ploščice doseči delovno temperaturo (možnosti večkrat zapored, da ploščice RES dosežejo dovolj visoko temperaturo).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Brumer
Ja,sem šel nazaj in je videti vse vredu,bomo še mal počakali,da vidim če se bo uneslo,drugač bo pa treba azbestne nazaj montirati.

Ti samo poslušaj HOBI mehanike samo potem ne jamrat koliko stanejo novi diski in kje bi dobil kaj poceni!! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti samo poslušaj HOBI mehanike samo potem ne jamrat koliko stanejo novi diski in kje bi dobil kaj poceni!! :headbang:

Ni hobi mehanik,ampak priznan serviser,vendar ga ne bom omenjal(servisa),ker mi je zagotovi da bo vredu,drugače bodo oni pol zrihtali :trance_33_sleep:

Jest upam da bo vse vredu,še en kestl počakam,pol bom pa videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni hobi mehanik,ampak priznan serviser,vendar ga ne bom omenjal(servisa),ker mi je zagotovi da bo vredu,drugače bodo oni pol zrihtali :trance_33_sleep:

Jest upam da bo vse vredu,še en kestl počakam,pol bom pa videl.

Še nisi ugotovil, da so vsi razen Brumerja HOBI mehaniki? :slap:

Znanstveniki in inženirji pri svetovno priznanih proizvajalcih zavornih ploščic (npr. EBC, AP Racing, Brembo, ... ) so eni navadni pocarji in šalabajzeri, ki naredijo zavorne ploščice verjetno kar iz brusnega kamna, samo da bi ti čimprej uničili diske... :SS

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne berem vsega....

Lucas SRQ (mehke,race) ali Lucas SV..kaj menite?!

Ne morem se spomnit katere sem uporabljal na prejšnjem motorju in sem bil zadovoljen (mislim da bile SRQ) :hmm:

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes popoldan se bom verjetno zapeljal do Louisa po nove prednje zavorne ploščice. Katere vzeti?

Na hitro sem pogledal ponudbo in vidim da pridejo v poštev naslednje:

- LUCAS BREMSBELAEGE ORGAN.

- LUCAS BREMSBELAEGE SINTER

- SAITO BREMSBELAEGE ORGAN.

- SAITO BREMSBELAEGE SINTER

Zanimajo me torej vaše izkušnje z omenjenimi zavornimi pločšicami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lucas-ove dobiš pri nas tule tudi cena je ugodna! Ni se potrebno vozit do Louisa razen, če seveda ne gre za izlet.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ubistvu sem mislu it na izlet, ampak zdej ko sem vidu razliko v ceni, grem pa raj v evroton. :worship:

Je...š loiusa :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja p`r zadnjih ploščicah za moj moto je bilo glede na orginalne razlike za skoraj 50l bencina. Pa ti lahko povem da je do sedaj cca 1500km vse BP.

Lahko si boš privoščil še daljši izlet!

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdravo!

Iščem disk za Kawasaki GPZ 500S letnik 1988. Original stane 285€ kar se mi zdi predrago. Od firme Braking je 170€, samo je dobavni čas en mesec. Louis ga nima v katalogu, pozna še kdo kakšno drugo rešitev?

Hvala, ter lep pozdrav!

Simon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takoj zamenjaj z originalnimi predno UNIČIŠ diske. :headbang:

Evo,sedaj smo dali originalne ploščice in je ok :worship:

Pa kuko je to možno,menda čist iste ploščice,pa je treslo?,samo prijelo je pa kot hudič :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po intenzivnem iskanju še vedno nisem našel nobenega primernega diska.

Dimenzije diska ki ga potrebujem so:

zunanji premer fi 280mm

notranji krog fi 130mm

6 vijakov za pritrditev pa je razporejenih na krogu fi 150mm

Če kdo najde kaj, bi prosu za link, ali ime firme kjer lahko pogledam.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Lahko ti predlagam katerih NE dat. Lucas CRQ. Ko so hladne ne držijo nič, ko so vroče pa držijo skor preveč :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Jaz rabim nove ploščice pa me zanima katere naj vzamem za Kawasaki Z1000 03, želim pa da diske čim manj ponucajo :)

Gledal sem tole pa ne vem kaj je razlika če sploh je ali je samo v ceni?

1, 2

Če so pa kakšne druge vredu, pa kar z besedo na dan :whistle:

Hvala in Lp, Blaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po barvi in opisu sodeć so prve sintrirane, druge pa navadne (organske). Organske so mehkejše in manj športne. Sintrirane ploščice določenih firm (npr Gold fren) znajo žret diske. Pa važno je tudi kakšni so diski, oziroma kakšne ploščice so original predvidene zanje. Na SS motociklih so sintrirane športne ploščice že prva vgradnja in predpisane s strani proizvajalca. Na mojem gixxerju so skozi sintriane, pa ni na diskih niti sledu o kakšni obrabi ali tanjšanju :) Uporabljam pa EBC ploščice, z Lucasom nimam izkušenj. Ampak načeloma ne bi smelo bit nič narobe. Preveri pa najprej kakšne ploščice je predvidel za tvoj motor proizvajalec in se odloči na podlagi tega.

Glede kakšnih drugih, pa jaz vsekakor priporočam EBC. Ugodne in zakon :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima katere fime bi bol priporočal Lucas oz Ebc? Menjati moram namreč zadnje zavorne ploščice pri moji Suzi. Do zdaj so bile zadaj original spredaj pa Lucas. Z zavorami glede na to da so spredaj 6 batne in plavajoči diski nisem bil najbol zadovoljen, ampak to je bila po moje bol posledica starih gumjastih in čist možno da še nikol menjanih zavornih cevi kot pa Lucasovih ploščic. Aja pa je 30 eur za zadnje ploščice OK z e-baya vključno z poštnino ali se jih dobi pri nas ceneje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima katere fime bi bol priporočal Lucas oz Ebc? Menjati moram namreč zadnje zavorne ploščice pri moji Suzi. Do zdaj so bile zadaj original spredaj pa Lucas. Z zavorami glede na to da so spredaj 6 batne in plavajoči diski nisem bil najbol zadovoljen, ampak to je bila po moje bol posledica starih gumjastih in čist možno da še nikol menjanih zavornih cevi kot pa Lucasovih ploščic. Aja pa je 30 eur za zadnje ploščice OK z e-baya vključno z poštnino ali se jih dobi pri nas ceneje?

LUCAS, dobiš najceneje v EVROTON-u (cca 30% ceneje kot v LOUIS-u) pokliči jih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LUCAS, dobiš najceneje v EVROTON-u (cca 30% ceneje kot v LOUIS-u) pokliči jih

Si ne dajo dopovedat a? da je Evroton čeravno ni neka oh in sploh moto trgovina najbolj ugodna kar se tiče Lucas ploščic.

Lucas :OK: vsaj na mojem "juncu".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bnwslo hvala!! Bom poklicu evroton

Mina-si dam dopovedat hehe nč ne skrb. :OK: Drugač pa 99% mojih delov prihaja z e-baya, ampak vseen rajš pri nas kupim če že gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!