Skoči na vsebino

Zavore, diski, obloge, čeljusti, ploščice...


kasti

Priporočene objave

Potrebujem diske za YZF 600 R Thundercat. Pri serviserju pridejo 180€/kom. Ali kdo ve če na ta motor paše še kateri drug disk? Našel sem nove za 80€/kom, amapak so od YZF 1000. Ali je imel kdo že podobne izkušnje s tem motorjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jst sem mal raziskoval v zvezi z temi ploščicami. Na večini forumov so jih totalno spluval. Zelo slabo zavirajo, zaviralna obloga je baje polovico tanjša kot pri normalnih ploščicah, zgodi se da obloga odstopi,... Znajo pa tudi požret diske. Sem jih tud jst nekaj gledal-cena je res vabljiva, ampak z tem je pogojena tudi kvaliteta. tko da na moji mofi se ne bojo znajdle. Bom ostal kar pri Lucas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo pozna tole firmo: http://www.goldfren.cz/materials-moto.htm :hmm: Kakšne izkušnje?

Bejž stran.. Poleg tega, da sem tudi jaz o njih bral samo negativna mnenja, tudi poznam enega, ki so mu na Yamahi požrle diske. Pa ko bi vsaj zdržale dlje, pa tudi to niso, so manj..

Pa tudi jaz sem jih enkrat dal na Hyosunga (nujno rabil in so edine bile, ki sem jih lahko nahitro dobil).. Sicer sem ga kmalu potem prodal, tako da ne vem kaj je naredilo z diski, ampak AP Racing, ki sem jih imel prej (cena par € več) so bolj prijele..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej v bistvu sploh cen še nicem niti dobro počekiral, na to firmo sem naletel bolj po naklučju.

Ampak sta me prepričala, se ne bodo znašle na mojem bajku. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat ne dam nič drugega gor kot ferodo platinum. Lucas so mi požrle diske pa še nič cenejše niso kot ferodo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko sem prebral in upam da ne spregledal, nisem nikjer zasledil kje bi lahko nabavil EBC FA zavorne ploščice za svojo Yamaha Fazer 600, 03 letnik. Ali pa če mi lahko kdo svetuje nakup katere druge firme ali je najboljše da se držim orginalnih delov. Hvala

LP, Dejan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tule dobiš: http://cgi.ebay.de/Yamaha-FZS-600-Fazer-Br...93%3A1|294%3A50

Jaz sem tudi svoje EBC kupil preko Ebaya.. S poštnino vred dal 50€, pri nas bi bile pa 75€, če se ne motim. Dobil v 4 dneh. Sicer sem nabavil pri enem drugem trgovcu, samo nima za fazerja 03, samo od 04 dalje. Je pa tale na linku tudi powerseller z dobrim ratingom, in poštnina do slo ni draga, 6,15€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaenkrat ne dam nič drugega gor kot ferodo platinum. Lucas so mi požrle diske pa še nič cenejše niso kot ferodo.

A boš diske tudi meno ? Kje jih boš pa kupo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, prebral sem vseh 10 strani, pa ni odgovora, ki ga iščem, zato bom sedaj vprašal tukaj strokovnjake.

Koliko je običajna življenska doba diskov (sprednjih)

Pričakujem pa odgovor v cca številu kilometrov in ne prosim globoke filozofije, ker sem zdajle med branjem tele filozofije enkrat že zaspal vmes :whistle:

Mogoče tudi kdo izmeri debelino diska pri mopedu in pove kolko ima km. (koliko mm obrabe na koliko km.)

:evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, sem dobil kar sem iskal

1-100kkm

mnogo dejavnikov vpliva na življenjsko dobo diskov.

Evo, točno sem dobil odgovor ki sem ga iskal :lol1:

... in zdaj recimo, da so vsi dejavniki nekje v povprečju oziroma v mejah pričakovanj ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, prebral sem vseh 10 strani, pa ni odgovora, ki ga iščem, zato bom sedaj vprašal tukaj strokovnjake.

Koliko je običajna življenska doba diskov (sprednjih)

Pričakujem pa odgovor v cca številu kilometrov in ne prosim globoke filozofije, ker sem zdajle med branjem tele filozofije enkrat že zaspal vmes :whistle:

Mogoče tudi kdo izmeri debelino diska pri mopedu in pove kolko ima km. (koliko mm obrabe na koliko km.)

:evilgrin:

Zelo odvisno od načina vožnje, uporabljanih ploščic......

ZA referenco.... znanec (umirjen voznik, večinoma potovanja) jih na Na Varaderotu menjal po 150.000km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mojem GSu z prevoženimi 100kkm sta prednja diska debeline 4,6mm. Koliko znašajo novi nevem, sicer pa box motorji že sami "zadostno" zavirajo pri umirjeni vožnji. Optično diski zgledajo čisto ok.

Kolikšno debelino diskov imaš Bmwslo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mojem GSu z prevoženimi 100kkm sta prednja diska debeline 4,6mm. Koliko znašajo novi nevem, sicer pa box motorji že sami "zadostno" zavirajo pri umirjeni vožnji. Optično diski zgledajo čisto ok.

Kolikšno debelino diskov imaš Bmwslo?

Moji diski so pri cca 67.000 km debeline 4,7 mm (na oko, zmerjeno s šublerjem, sam jaz sem gradbinc hahahaha) Minimalna debelina je predvidena 4,5 mm in če so bili novi 5 mm , tako mam občutek, potem bi naj takle tempo zdržal do nekje 100 ali 110 k km, kar se meni zdi kar normalno.

Za umirjeno vožnjo in malo žlajfanja pa 150 k km tudi kar prav lepo.

Jaz kar dost žlajfam se mi zdi. Nekako mi ne gre skup, da bi se v ovink zagnal brez žlajfanja. Opažam pa pri nekaterih pacientih (motoristek naprimer), sem mislil, da mu hudiču ne delajo štop lampe, ker sva nardila sigurno par 10 km skupaj pa se ni nič posvetlo pol pa le na enem križišču vidim da mu delajo lampa sam satan sploh ne žlajfa, pele pa ko sneta sekira.

Se ne čudim, da je prve ploščice (ne diske) na tastarem zamenjal prvič na 96.000 km :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Minimalna debelina je predvidena 4,5 mm in če so bili novi 5 mm

:topic:

Je ta minimalna debelina predvidena v service manual, "al si kje slišal"? Bo treba začet manj bremzat, oz eno prestavo dol menjat :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

Je ta minimalna debelina predvidena v service manual, "al si kje slišal"? Bo treba začet manj bremzat, oz eno prestavo dol menjat :whistle:

Minimalna debelina je zapisana na disku. Sem pa tale trenutek naše na ebayu trgovino (makaronarji sicer) s 100% oceno in 800+ ocenami, ki ima LUCAS ove diske standard po 102 in aliaen (rožice) za 109 €. Kar verjet ne morem :eek:

post-5391-1245860577_thumb.png

post-5391-1245860645_thumb.png

http://stores.shop.ebay.it/biker23456__W0QQ_armrsZ1

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, sem dobil kar sem iskal

Evo, točno sem dobil odgovor ki sem ga iskal :lol1:

Kaj si pa pričakoval na takšno splošno vprašanje? :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima razlika med sintiranimi in organskimi ploščicami. je fora sintiranih samo v tem da dlje zdržijo ali je tudi zavorni učinek večji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
LP

Kje bi dobu ugodno Nissin zavorne ploščice?

Če gre za hondo se obrni name preko PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no da temo malo iz naftalina privlečem, a že ima kdo TOLE stvar?? imanuje se speed bleeder in kolikor sem uspel prebrati je zelo uporabna zadeva pa prezračevanje zavor, nipl samo odviješ in pumpaš, saj je v njem nepovratni ventil ki samo spušča zrak in olje iz sistema vendar ne dovoli zraku iz okolice da pride v sistem......uporabno in niti ne tako drago :hmm: samo kaj ko se pri nas verjetno spet ne da nič dobiti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!