Skoči na vsebino

Parkiranje (v Bohinjski dolini,mestih itd.)


Priporočene objave

Tokrat avtomobilist:

Vir: Delo 8.8.2003

Redarka je bila vse, le človek ne

Ljubljana - Vročine smo vsi že siti, tisti bolj razdražljivi pa eksplodirajo še prej, kot bi sicer. Tako je na ljubljansko policijo v sredo opoldne poklicala mestna redarka in prosila za pomoč, češ da jo je pri delu napadel voznik, ki menda ni prav parkiral oziroma v avtu ni imel parkirnega listka.

Več:

http://www.delo.si/full.php?lev_0=0&lev_1=5&a_id=21932

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede odskodninske odgovornosti:

- oskodovani se mora za odskodnino pobrigati sam. To pa lahko naredi v ze nastetih primerih. Jaz osebno bi tozil obcino (ce ni imela redarjev zavarovanih), oni imajo neomejene kolicine denarja.

Kakor da nekaterim nikoli ne bo jasno da to ni bila nesreča pri delu !

Delodajalec mora zagotoviti varno delo po predpisih ki veljajo, ne more pa preprečiti da bi nate padel satelit, in tud ne more bit odgovoren če se to zgodi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi pa tozil obcino, ker "ima neomejene kolicine denarja"... Smesno. Racunalnik se mi je sesul in pozrl pet minut dela. Tozil bom Billa Gatesa - je eden izmed lastnikov podjetja, proizvajalca programske opreme, ki jo uporabljam, in ima "neomejene kolicine denarja"...

PS: a ima redar v delovni pogodbi klavzulo, da ne sme tožiti občine oz. delodajalca? Nima.

A je občina sama naredila taka pravila, zaradi katerih je tistim frajerjem zavrelo? Je.

A smo tudi mi ugotavljali, da so cene parkiranja za motoriste dost nespametno nastavljene? Smo.

Mislim, da bi tožba šla skozi - če bi občina ravnala manj diskriminatorno do bajkerjev, bi lahko tudi do tega primera ne prišlo. Tako pa...

PS: kar se tiče Billa Gatesa - tite licence, ki so priložene programski opremi, so tako za ušesa privlečene, da pri nas ne veljajo (preverjeno na več visokih instancah) - tako da ne velja niti tisto "Jaz, Bill Gates, ki sem Microsoft, ne odgovarjam za morebitne napake in njih posledice v programu , ki ste ga za 50.000 tolarjev kupili takega, kot je, z vsemi napakami vred."...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delodajalec mora zagotoviti varno delo po predpisih ki veljajo, ne more pa preprečiti da bi nate padel satelit, in tud ne more bit odgovoren če se to zgodi

Ja, če občina nastvi orjaški magnet za satelite, je morda lahko celo kriva... Marsikdo bi lahko trdil in celo dokazal, da se občina s cenami parkirnine nekam čudno poigrava z živci motoristov... Odgovornost bi bila hitro tu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Delodajalec mora zagotoviti varno delo po predpisih ki veljajo, ne more pa preprečiti da bi nate padel satelit, in tud ne more bit odgovoren če se to zgodi

Ja, če občina nastvi orjaški magnet za satelite, je morda lahko celo kriva... Marsikdo bi lahko trdil in celo dokazal, da se občina s cenami parkirnine nekam čudno poigrava z živci motoristov... Odgovornost bi bila hitro tu...

Viva USA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: a ima redar v delovni pogodbi klavzulo, da ne sme tožiti občine oz. delodajalca? Nima.

A je občina sama naredila taka pravila, zaradi katerih je tistim frajerjem zavrelo? Je.

A smo tudi mi ugotavljali, da so cene parkiranja za motoriste dost nespametno nastavljene? Smo.

Seveda take klavzule nima, toda vsako normalno sodisce bi, IMHO, tozbo zavrnilo kot neutemeljeno. V civilizirani druzbi ljudje napisejo pritozbo na izreceno mandatno kazen, ne pa pretepejo nic hudega slutečega redarja, ki z določanjem pravil nima čisto nič.

Da je frajerjem zavrelo. Heh, nekaterim zavre, če voziš v naselju po omejitvah in te zaradi gostega prometa ne morejo prehiteti, pa to še vseeno ne pomeni, da lahko zdaj tožijo občino zaradi duševnih bolečin.

Mimogrede, pa menda res ne misliš, da se bo sodišče strinjalo, da je 1100 SIT za motor tako oderuška parkirnina, da lahko zaradi tega premlatiš človeka?

Mislim, da bi tožba šla skozi - če bi občina ravnala manj diskriminatorno do bajkerjev, bi lahko tudi do tega primera ne prišlo. Tako pa...

To je stvar osebnega mnenja. Jaz osebno mislim, da noben sodni senat pri zdravi pameti ne bo potrdil, da je 1100 SIT za motor toliko, da sme motoristom zavreti kri. Kaj pa vse kazni za "malenkostne prekrške" (npr. pozabljeno vozniško dovoljenje, ipd.), ki so približno 10x višje? Saj policisti dobesedno nosijo glavo naprodaj.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1100 SIT za motor toliko, da sme motoristom zavreti kri. Kaj pa vse kazni za "malenkostne prekrške" (npr. pozabljeno vozniško dovoljenje, ipd.), ki so približno 10x višje? Saj policisti dobesedno nosijo glavo naprodaj.

Hmmm, saj veš, da jo?

Zato pa tudi imajo pištole in še kaj, česar redar v Bohinju nima :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor da nekaterim nikoli ne bo jasno da to ni bila nesreča pri delu !

Delodajalec mora zagotoviti varno delo po predpisih ki veljajo, ne more pa preprečiti da bi nate padel satelit, in tud ne more bit odgovoren če se to zgodi

Po novih terminih NESREČA PRI DELU ne obsataja vec.

Obstaja pa POŠKODBA PRI DELU. Ce ima poskodba pri delu za posledico en dan odsotnosti z dela se mora to prijaviti na posebnem obrazcu ER-8. Kupi se ga v Drzavni zalozbi (zelen obrazec).

Ce pa ima poskodba pri delu za posledico najmanj tri zaporedne delovne dni odsotnosti z dela se jo mora prijaviti Inspektoratu RS za delo.

To velja tudi za tiste, ki delajo prek studentskega servisa.

Verjetno je obcina V izjavi o varnosti z oceno tveganja ugotovila, da je to delovno mesto bolj ogrozeno in ga je dala zavarovati. In redar bo dobil odskodnino. Ce pa delovno mesto ni zavarovano, bo pa pac moral toziti obcino.

Sej ce mi Mitja, Gothmorg ne verjamejo in pametujejo mi je cist vseeno. Sem samo hotel pomagati, da bo fant dobil kaj $$$$.

Stopite do kakega odvetnika (to sicer stane) pa vam bo on isto povedal kot jaz.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ve na pamet, do koliko časa se tretira ustavljanje, od kdaj naprej pa parkiranje. Po zakonu prosim, ne tako na pamet!

Za ustavit tam gor in kupit razglednico in odpeljati naprej, bi bilo trapasto karkoli plačat, raje dam za pir v Kranjsi gori.

Če pa grem pred kočo na klop ležat in na ričet, potlej pa že.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po novem ni več fiksne časovne omejitve .... 63.ustavitev je vsaka prekinitev vožnje za toliko časa, kot je

potrebno, da vstopijo ali izstopijo potniki, ali da se naloži oziroma razloži tovor, ali odpravi okvara na vozilu;

64. ustavljanje je prehod vozila iz gibanja v mirujoče stanje; 65. parkiranje je prekinitev vožnje iz katerega koli vzroka, razen ustavitve vozila, ali prekinitve vožnje zaradi tega, da se je vozilo izognilo prometni nesreči, ali zato, da je voznik ravnal skladno s predpisi o varnosti prometa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem delal izpit, mislim da je bila meja 15 minut. Do 15 minut se smatra kot ustavljanje nad 15 minut je parkiranje. Kao pa je sedaj poo 8 letih pa :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem delal izpit, mislim da je bila meja 15 minut. Do 15 minut se smatra kot ustavljanje nad 15 minut je parkiranje. Kao pa je sedaj poo 8 letih pa :unsure:

...pa piše zgoraj ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

znajd se... gumo si spusti pa pjt, ce ti bo pa kdo kj moriu pa rec da si su po pumpo ;)

to nj bi bla ka0 okvara an :) :D :lol: :D :) :D :lol: :D :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bolje ... tistim, ki imate alarm, se itak avtomatsko vklopi blokada motorja po dolocenem casu in takrat motor seveda noce vzgati ... torej okvara motorja ... :P

B) TNT B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Vršiču so bolj pametni od Bohinjcev...

Zgleda, da so v Kranjskogorski obcini manj zabiti kot v Bohinjski :)

Tadej

Ps: Verjetno pa un, ki bo parkiral na Vrsicu in bo odsel v hribe, ne bo prisel z motorjem ampak z avtomobilom.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda, da so v Kranjskogorski obcini manj zabiti kot v Bohinjski

hja hja ;) ... zgleda, da bomo v Bohinjski zasluzili vec kot v Kranjskogorski obcini .... hehe ...

Pa se ena zanimivost ... letos je Bohinj tako poln kot se nikoli, kljub "astronomskim" cenam parkirnine za uboge motoriste :)

lp

OrlyTM

PS: odgovarjam na tocno doloceno prcarijo, katero sm tut quotal, da ne bo spet val ogorcenih motoristov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... zgleda, da bomo v Bohinjski zasluzili vec kot v Kranjskogorski obcini .... hehe ...

In v kaj bo vložen ta denar? Običajno se denar od cestnin/parkirnin porabi za urejanje cest/parkirnih površin - če bo tudi v Bohinju tako, lahko drugo leto pričakujemo urejeno in varovano parkirišče za motorna kolesa

post-2-1060713343.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3PM! :angry: :angry: :angry: :angry:

Današnje kopanje me bo pa (najverjetneje) precej stalo. Za skok (no, v bistvu 2 x penzionersko v stilu gležnji - kolena - pas, 30 min koncentracije - žabica :lol: ) v Bohinj so mi vrli redarji zaračunali 10.000 SIT. :o :o :o

Če plačam v 8 dneh pa sitnih 5.000 SIT!!!! :angry: :angry: :angry:

Najbolj pa me jezi, ker so se redarji 2x peljali mimo, ko sem zaklepal motor (prek mostička, nasproti kapelice pri klopci na šodru) in sem jim pomigli, češ, je kul če pustim motor tam, pa so se naredili, kot da me ne vidijo... pol pa čez eno uro listek!!!!!

Pa glih sem računal, kak so letos poceni počitnice;

- dobrega jurja pa pol za benz Lj - Bohin - Lj

- 260 SIT 2 kepici sladoljeda

- 210 SIT kava z mlekom

- 400 SIT hot dog

----------------------------------

cca. 2500 sit/dan kopanja in izležavanja B) B)

ampak ne! Ljudje niso pravi, če poštenemu državljanu ne pokvarijo veselja...

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe ... pa ste res eni hecni ... kljub vsej tej debati tu na motosvet.com, ti je se vedno uspelo parkirat tako, da si mogu placat kazen ... ?!? jah, zej ne vem, a majo redarji problem, al ti, k kljub vsemu nis pravilno parkiral?

Najbolj pa me jezi, ker so se redarji 2x peljali mimo, ko sem zaklepal motor (prek mostička, nasproti kapelice pri klopci na šodru) in sem jim pomigli, češ, je kul če pustim motor tam, pa so se naredili, kot da me ne vidijo... pol pa čez eno uro listek!!!!!

aja? a lahk poves, kako si jim namignil? a so se peljali z avtom, te gledali direkt v oci in te ignorirali? Al so se sam v vsej tej guzvi, k je zej v Bohinju, peljal mimo in nikakor niso vidl tvojga butastega naklepa, parkirat tam, kjer ni dovoljeno in je z znaki oznaceno?!?

Pa glih sem računal, kak so letos poceni počitnice;

- dobrega jurja pa pol za benz Lj - Bohin - Lj

- 260 SIT 2 kepici sladoljeda

- 210 SIT kava z mlekom

- 400 SIT hot dog

----------------------------------

cca. 2500 sit/dan kopanja in izležavanja  B)  B)

Matr, jst sm pa mislu, da ste lih motoristi najboljse stranke, k nimate nic s sabo razen denarja?!?

------------------------------------------------------------

Glede ureditve parkirisc pa tut jst upam, da se bodo uredile ... ce se pa bodo, bomo pa vidl ...

lp

OrlyTM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OrlYTM, a ti ne bi mogel bolj tako neosebno nežaljivo replicirat, ko se je tema že malo umirila???

A je treba človeka res takoj označiti za butastega, če je napisal kako se je zeznil z vašimi že predebatiranimi parkirnimi ukrepi?

Ali ti je pa dolgčas ratalo, pa bi spet rad temo poživil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!