Skoči na vsebino

Parkiranje (v Bohinjski dolini,mestih itd.)


Priporočene objave

To kar vidis, pa so urejena parkirna mesta za motorje. In ta parkirna mesta so BREZPLACNA!!!

Mogoce je pa cas, da se obregnem ob spodnjo sliko. Ze petkrat sem jo videl - kar je prevec, je pa prevec.

NA DOPOLNILNI TABLI POD ZNAKOM ZA PARKIRISCE, JE NARISANO KOLO Z MOTORJEM! KOLO Z MOTORJEM IN NE MOTORNO KOLO.

V Ljubljani na Beethovnovi parkirisca za motorna kolesa ni.

LP,

Andrej.

Ja, maš prou!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoce je pa cas, da se obregnem ob spodnjo sliko. Ze petkrat sem jo videl - kar je prevec, je pa prevec

No mogoce, ko jo bos pa 150 - tic videl, vam bo pa Bohincem mogoce prislo na misel, da bi kaj takega uredili tudi v Bohinju.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega ni nihce rekel, da hodijo na enodnevne izlete. Pac pa vso hrano prinesejo seboj - avto jim kar glisira.

Hh, cista izguba s temi tujimi turisti. Pridejo za stiri dni, parkirnine jim s kartico, ki jo dobijo v hotelu/campu/apartmaju ni potrebno placati, hrano imajo tako ali tako s seboj... Jaz bi kar meje zaprl, da te sodrge ne bi bilo k nam. ;)

Ne, nimaš prou!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak vse bomo imeli s sabo. Največ pa dobre volje, ki je pa ne bomo prodajali.

eh ... zihr si bo kdo vsaj sladoled kupu, k s sabo dvomim, da ga bo mel :P

evo ti profita :)

lp

OrlyTM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa se eno moje pametovanje:

ce hoce pretepeni fant dobiti kaj denarja za svoje buske, naj raje tozi obcino kot svojega delodajalca. Po zakonu je delodajalec odgovoren za varost in zdravje svojih delavcev. In to ne samo redno zaposlenih ampak tudi honorarnih delavcev, dijakov na praksi, studentov na pocitniskem delu,...

Obcina ima $$$ in bo id nje lazje izterjati, kot pa od kog drugega.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisva na isti valovni dolžini. "Kasirajo" tisti, ki opravljajo najnižja dela. Bog jim odpusti grehe, ker ne vedo, kaj opravljajo. Pa bi načeloma morali, čeprav mogoče delajo za preživetje ali pa za priboljšek. "Zdrl" se boš vedno na bančnega uslužbenca za šalterjem, ne na Voljča, ker: 1. dostopa do Voljča nimaš, 2. ker delo s stranko opravlja bančni uslužbenec za šalterjem in ne Voljč. Ker je to njegovo delo, je tudi "stranka" do stranke. Pa ne odobravam pretepanja, sploh če se štirje lotijo enega, kot je bilo slišati.

Temule Čuku bo pa potrebno povedati drugače. Z zasedbo parkirišč recimo zadnjo nedeljo v avgustu.

Ko pride Ice nazaj, stečejo priprave.

Se bos na trgovko drl ko se bo mleko podrazilo??

Na koga se deres ko se bencin podrazi?

Pa registracija?

flayo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Ljubljani na Beethovnovi parkirisca za motorna kolesa ni.

LP,

Andrej.

Ampak zacuda je tam vsak dan parkiranih kar nekaj motorjev in jih nihce na polistka.

Se sreca, da v Ljubljanski redarski sluzbi ni Bohincev.

No, da pa na sliki ni motorjev, je pa to zato, ker je bila slika narejena v zacetku marca tega leta. Mogoce je pa sedaj ze znak zamenjan.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bos na trgovko drl ko se bo mleko podrazilo??

Na koga se deres ko se bencin podrazi?

Pa registracija?

flayo

Flayo, še enkrat sorči, ampak podražitve niso sestavni del tele zgodbe o ponujanju storitev plačljivega parkiranja.

Mimogrede: trgovka posreduje pri prodaji (tujega blaga) in ne ponuja storitve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mogoce, ko jo bos pa 150 - tic videl, vam bo pa Bohincem mogoce prislo na misel, da bi kaj takega uredili tudi v Bohinju.

O, presneto - ampak deduktivno sklepanje nekaterih ljudi v tej debati me pa vedno znova preseneca. "Ce nisi z nami, si proti nam" oziroma "ce si proti nam, si Bohinjec".

Sem iz Ljubljane. Ce se ne motim, sem ti to ze napisal.

LP,

Andrej.

P.S. Parkirni prostori na tvoji priljubljeni relikviji niso za motorje, zato Bohinjcem verjetno ne bodo polozile pravih misli v glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, zanimiv, da noben ne pokomentira Tadejevih pametovanj in mojega odgovora le tem.

lp

OrlyTM

Ce bos mal precekiral forum bos morda ugotovil, da se Motosvetovci vsako sredo zbiramo na Tromostovju, pa v Old Twin Pubu in v Old London Pubu. IN LAHKO VERJAMES, DA SMO SE VCERAJ KREPKO NAREZALI VASIM ODGOVOROM IN ZAPLANKANOSTI.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh ... zihr si bo kdo vsaj sladoled kupu, k s sabo dvomim, da ga bo mel :P

evo ti profita :)

Zahtevali bomo, da se čisti dohodek (in ne dobiček!) od prodaje sladoleda nakaže v sklad za izgradnjo brezplačnih parkirišč za motroriste.

Bi šlo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak zacuda je tam vsak dan parkiranih kar nekaj motorjev in jih nihce na polistka.

No, da pa na sliki ni motorjev, je pa to zato, ker je bila slika narejena v zacetku marca tega leta. Mogoce je pa sedaj ze znak zamenjan.

Pravis, da je VSAK dan tam parkiranih kar nekaj motorjev... Ce to ves, potem ti ne bo tezko pogledati, kaksen je znak, kaj ne?

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da pa na sliki ni motorjev, je pa to zato, ker je bila slika narejena v zacetku marca tega leta. Mogoce je pa sedaj ze znak zamenjan.

Aha, kombi je stal na "motoristicnih" parkirnih prostorih v zacetku marca. Kaj ni v zacetku marca tako mrzlo, da lahko povprecen clovek pricakuje, da se motoristi ne bodo vozili v center mesta po opravkih z motorji?

Se vam zdi prav, da cez zimo parkirni prostori za motorje samevajo in na njih ne smejo parkirati druga vozila?

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vam zdi prav, da cez zimo parkirni prostori za motorje samevajo in na njih ne smejo parkirati druga vozila?

Da.

Ker:

1. kar je naše je naše,

2. je problem je pri definiciji zime in

3. ker se z motorjem vozim od 1. januarja pa do 31. decembra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. kar je naše je naše,

2. je problem je pri definiciji zime in

3. ker se z motorjem vozim od 1. januarja pa do 31. decembra.

1. Khm khm. Bohinj je od Bohinjcev!

2. Za zimsko opremo je ta definicija cisto nedvoumna. Priznam pa, da v tem primeru naredis s parkiranjem avtomobila sredi novembra pri 20+ stopinjah kar nekaj zmede.

3. Khm khm. Kako pogosto pa?

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, kombi je stal na "motoristicnih" parkirnih prostorih v zacetku marca. Kaj ni v zacetku marca tako mrzlo, da lahko povprecen clovek pricakuje, da se motoristi ne bodo vozili v center mesta po opravkih z motorji?

Se vam zdi prav, da cez zimo parkirni prostori za motorje samevajo in na njih ne smejo parkirati druga vozila?

LP,

Andrej.

Motoristi tako kot avtomobilisti placujemo celoletno cestnino. Tudi mopedisti jo po novem placujejo. Zato je cisto logicno, da so tam parkirni prostori celo leto.

Za vogalom so pa celo parkirna mesta za kolesa. In to taka, na katera se da prikleniti kolo.

V Lj je ful problem s parkiranjem avtomobila, zato se nekateri z motorji oz. mopedi vozimo celo zimo, ce ni snega.

Poglej npr. Trst. Mesto se dusi v prometu. Zato se ful foka vozi z mopedi in motorji. Mesto Trst jim je pa narisalo na desetine brezplacnih parkirnih prostorov.

Naj ti pa se malo opisem dogajanje na sliki.

Ker je v tem casu bolj malo motoristov in mopedistov, so bili njihovi parkplaci prosti. To sta izkoristila voznik kombija in avtomobila in sta nekam skocila za pet minut.

Ker smo pa v LJ bolj zivljenjski niso bili takoj polistkani tako kot v Bohinju. KAPIRAS?

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Khm khm. Bohinj je od Bohinjcev!

2. Za zimsko opremo je ta definicija cisto nedvoumna. Priznam pa, da v tem primeru naredis s parkiranjem avtomobila sredi novembra pri 20+ stopinjah kar nekaj zmede.

3. Khm khm. Kako pogosto pa?

ad1) kar pripada motoristom, je njihovo. Podobno kot za kolesarske steze. Bohinj ni od Bohinjcev, ampak je splošno ljudsko premoženje po starem žargonu.

ad2) narediš predvsem škodo zimskim gumam pri +20 in ogrožaš varnost prometa. Zimsko obdobje določi Minister za notranje zadeve z dekretom in v zakonu ni definirano.

ad3) Ni važno. Važno je, da plačam registracijo, cestnino in zavarovanje za navedeno obdobje. Za posladek. V letu 2002 sem od 10. januarja pa do 30. marca navozil 3.500 km, z motornim kolesom seveda. Pri tem naredil kar nekaj škode na motorju, zaradi ostankov soli in peska seveda. Na Elkefanttrefen pa ne hodim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi tole bili pravi prostori za motorje in mopede, bi morali imeti poleg tudi štange za priklepanje. Pol bi pa parkiranje s štirikolesniki bilo možno ne sploh. Tudi to bo še treba razložit našim občinarjem. Nihče ni popoln.

Aja, Tadej je omenjal prostor za parkiranje koles, kjer so nameščena stojala. Pozimi slednja odstranijo, ampak zato ta del še ne postane uradno avtomobilsko parkirišče. Ali pa se motim?

Pa kolesarske steze pozimi tudi ne postanejo parkirišča, čeprav jih uporablja bolj malo kolesarjev. So pa zato primerna odlagališča snega. ;)

Popravljeno . Popravil Lucky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi tole bili pravi prostori za motorje in mopede, bi morali imeti poleg tudi štange za priklepanje.

Lucky,

ne bo prav tole. Nisem nikjer v Evropi videl. Preveč prostora zavzame.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoristi tako kot avtomobilisti placujemo celoletno cestnino. Tudi mopedisti jo po novem placujejo. Zato je cisto logicno, da so tam parkirni prostori celo leto.

Motor lahko odjavis in dobis povrnjen sorazmerni delez cestnine.

V Lj je ful problem s parkiranjem avtomobila, zato se nekateri z motorji oz. mopedi vozimo celo zimo, ce ni snega.

Pozabljas, da sem iz Ljubljane in da dobro vem, koliko je motoristov na cesti pozimi. To pa je zelo majhen del tistih, ki se vozijo poleti. Za pricakovati bi torej bilo, da se stevilo parkirnih mest sorazmerno zmanjsa - ce bi ze hoteli biti pravicni. Kakor koli ze - to niti ni pomembno. Odgovarjam zgolj na tvoje trditve, da je Ljubljana glede parkiranja motornih koles bolj urejena kot Bohinj.

Ker je v tem casu bolj malo motoristov in mopedistov, so bili njihovi parkplaci prosti. To sta izkoristila voznik kombija in avtomobila in sta nekam skocila za pet minut. Ker smo pa v LJ bolj zivljenjski niso bili takoj polistkani tako kot v Bohinju. KAPIRAS?

Morda pa niso bili polistkani zato, ker je Ljubljana velika in mora povprecen redar obvladovati vecje povrsine ter ga v tistih petih minutah slucajno ni bilo tam. Po mojih izkusnjah o zivljenjskosti Ljubljanskih redarjev ni vredno izgubljati besed - popolnoma enako togi so kot Bohinjski. Morda ne do motoristov, do avtomobilistov pa vsekakor.

No, pa da nekaj razcistimo, ker mi tale debata pozira prevec casa - nikdar nisem napisal, da se mi parkirnine za MOTORJE v Bohinju zdijo primerne in da je prometna situacija tam zadovoljiva. Vse, kar sem storil je, da sem poizkusal poiskati se kaksno drugo razlago za nastalo situacijo. Ob poplavi vseh "inbread-Bohinj-bastards" sem si ocitno izbral napacno temo za prerekanje. Tako kot Bohinjci tudi nekateri osebki v tej debati ne vidijo dlje od ograje svoje hiske (to morda ali pa morda tudi ne leti nate - sam se odloci). Za eno trditvijo pa vseeno stojim - Bohinj je bil pred desetimi leti bolj prazen in veliko lepsi. Stvar okusa pac.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zahtevali bomo, da se čisti dohodek (in ne dobiček!) od prodaje sladoleda nakaže v sklad za izgradnjo brezplačnih parkirišč za motroriste.

Bi šlo?

Bova sla lastnonozno in lastnoustno vprasat cukija, ko pridete, pa ti bo sam povedov, vela? :)

lp

OrlyTM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ceco in marem: V franciji, draga moja. Doslej so imeli štange, med parkirnimi prostori vpete na dveh koncih, na katere je bilo moč nasloniti tudi bicikle. zdaj pa testirajo tele količke in prostore rezervirane samo za mopede in motorna kolesa. seveda je to narejeno zaradi povečanih kraj v metropoli, kar pa k nam še pride.

parking2rmarceau.jpgparking2rm01.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!