Skoči na vsebino

Parkiranje (v Bohinjski dolini,mestih itd.)


Priporočene objave

Naj ti pa se malo opisem dogajanje na sliki.

Ker je v tem casu bolj malo motoristov in mopedistov, so bili njihovi parkplaci prosti. To sta izkoristila voznik kombija in avtomobila in sta nekam skocila za pet minut.

Ker smo pa v LJ bolj zivljenjski niso bili takoj polistkani tako kot v Bohinju. KAPIRAS?

Tadej

Po cem VES, da sta to izkoristila za pet minut? Po cem VES, da nista bla polistkana ... kolkr men jasno, slika pokaze zgolj en trenutek ... mogoc je ze v naslednjem trenutku za kombijem parkiral redar in pricez z olistkanjem ... kaj menis, ni mozno? :rolleyes:

lp

OrlyTM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ad1) kar pripada motoristom, je njihovo. Podobno kot za kolesarske steze. Bohinj ni od Bohinjcev, ampak je splošno ljudsko premoženje po starem žargonu.

ad2) narediš predvsem škodo zimskim gumam pri +20 in ogrožaš varnost prometa. Zimsko obdobje določi Minister za notranje zadeve z dekretom in v zakonu ni definirano.

ad3) Ni važno. Važno je, da plačam registracijo, cestnino in zavarovanje za navedeno obdobje. Za posladek. V letu 2002 sem od 10. januarja pa do 30. marca navozil 3.500 km, z motornim kolesom seveda. Pri tem naredil kar nekaj škode na motorju, zaradi ostankov soli in peska seveda. Na Elkefanttrefen pa ne hodim.

He he, da se vrnem k prvotni temi - tisti motoristi so premlatili redarja, ker so parkirali na povrsini, namenjeni kravam (travnik) in pescem (plocnik) v obmocju splosnega ljudskega premozenja. ;)

Saj ni pomembno, kdo in kje definira zimsko obdobje - gre za to, da je v nekem nenatancno definiranem casovnem obdobju, ki mu nekateri ljudje pravijo zima, na cesti manj motorjev kot (v drugem nenatancno....) poleti in pika. Parkirnih prostorov za motorje je pa obarkat enako premalo.

Morda bi bilo zanimivo poiskati podatek, koliko motorjev je registriranih pozimi in poleti. Za kilometrazo ti pa lahko samo cestitam in obljubim, da ti bom pozimi, ce bova kje skupaj z motorjem, vedno odstopil edini se prosti parkirni prostor. :)

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thanks za info, Lucky.

Zadeva lahko reši še en malce večji problem - neznosno "nagužvanost" dvokolesnikov, tako da ga moraš dobesedno spulit ven, recimo v Firencah. Da o potrganih sedežih in Windshieldih ne govorimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ad1) kar pripada motoristom, je njihovo. Podobno kot za kolesarske steze. Bohinj ni od Bohinjcev, ampak je splošno ljudsko premoženje po starem žargonu.

aham ... Bohinj je splosno ljudsko premozenje, zanj nej pa le poskrbijo Bohinjci, ane :rolleyes:

Dokler zivimo tuki, delamo tuki, skrbimo za Bohinj in placujemo Obcinske davke, je Bohinj NAS! Seveda pa, z naso trdobucnostjo, poskrbimo, da je vsako leto mal lepsi in mal bolj urejen za vas, turiste, ki si ga pridete poleti mal ogledat in pizdite, kok vas odiramo na vsakem koraku.

Nikjer nism reku, da sm s situacijo v Bohinju zadovoljen, vsekakor je pa precej bolje kot je blo neki let nazaj, ko je vladal totaln prometni kaos. Bohinj se je dusil od plocevine, zdej se pa ne vec! Kolkr poznam lokalne trende, se pocasi trudijo, da se dogaja na bolje ... nikol pa ne bo vsem prov, to je pa zivljenje, ves :)

lp

OrlyTM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgleda da bom pr nas moral začet s sabo macolo pa eno 2cm debelo palco sabo nosit da si bom sam naredil nekaj takega ...na 3M u tla stvar začel zabijat :blink: :blink: :blink: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he, da se vrnem k prvotni temi - tisti motoristi so premlatili redarja, ker so parkirali na povrsini, namenjeni kravam (travnik) in pescem (plocnik) v obmocju splosnega ljudskega premozenja. ;)

Saj ni pomembno, kdo in kje definira zimsko obdobje - gre za to, da je v nekem nenatancno definiranem casovnem obdobju, ki mu nekateri ljudje pravijo zima, na cesti manj motorjev kot (v drugem nenatancno....) poleti in pika. Parkirnih prostorov za motorje je pa obarkat enako premalo.

Na kolesarskih stezah se vozijo kolesarji in dvokolesniki, prdulje do 25 km/h. Ja? Skuterji, pešci, motorji, avti in kamioni ter domače živali tam nimajo kaj iskat. Ne poleti, ne pozimi. Ja? Če je obakrat ja, potem naj to velja tudi za parkirišča za motorje in mopede. Poleti in pozimi. Bohinj tu nima nobene veze, ker parkirišč za dvokolesnike ne poznajo. Le rahlo znižano parkirnino. Ja?

Pozimi je res manj motorjev na cesti, ali celo bistveno manj. In če bi ti dovolil parkiranje avtom v nenatančno določenem zimskem obdobju na površinah za parkiranje dvokolesnikov, ti z gotovostjo trdim, da bi bila za vse avtomobiliste, ki bi tam parkirali recimo 20. junija - zima.

Zajeb je nekje drugje. Parkirnih mest za motorje v urbanih središčih Slovenije ni premalo. Le določena niso. Če bi bila, pa adijo demokracija parkiranja.

V Bohinju, ki je dva meseca na leto invaziran, pa niso določili parkirnih mest za dvokolesnike, ker so jih izenačili z avtomobili in jim nabili kozmetično nižjo parkirnino. Skratka, v Bohinju se gre za določitev parkirišč za dvokolesnike in brezplačno parkiranje teh taistih dvokolesnikov. Če to naredijo in izvajajo, ne bo nobene podpore "pizdenju" o kaznih za nepravilno parkiranje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in brezplačno parkiranje teh taistih dvokolesnikov. Če to naredijo in izvajajo, ne bo nobene podpore "pizdenju" o kaznih za nepravilno parkiranje.

zakaj ze, bi moral met motoristi zastonj parkiranje? Ker vec zapravte al kako ze? :rolleyes:

Pa ce se nis opazu, vecina parkingov v Bohinju tut za avte nima boxov ker so parkingi makedamski.

lp

OrlyTM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka, v Bohinju se gre za določitev parkirišč za dvokolesnike in brezplačno parkiranje teh taistih dvokolesnikov. Če to naredijo in izvajajo, ne bo nobene podpore "pizdenju" o kaznih za nepravilno parkiranje.

Tega si pa ne upajo, ker kaj pa če en dan pride manj motorjev, kot imajo parkirnih mest, na katera bi lahko stlačili na primer še dva ali tri avte? A ja, saj res, saj tudi za avtomobile niso uredili parkirplacov. Važno da se tlači, da gre čim več avtov gor, luknje pa zafilat z motorji. To ti je politika urejanja mirujočega prometa!

Popravljeno . Popravil Lucky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Da ti vrzem novo kost - si preprican, da so se babice pripeljale na ENODNEVNI izlet? Kaj pa, ce so prespale v kakem hotelu v Bohinjskem kotu? Saj ni potrebno odgovoriti, ker se to parkirnin ne tice.

LP,

Andrej.

Evo ti gric na tvojo kost:

Sem prepričan, ker sem jih klel tudi po cesti na poti nazaj proti Bistrici, kamor me je peljala my lady k zdravniku z razbitim kolenom, kar sem pridobil od sicer prijaznih islandcev v Studorju.

Je bil izgleda tudi šofer penzionist Franček iz Budjovic ali kaj podobnega.

Kar se pa avstrijcev tisti dan tiče, ne vem kam bi spravil dva polna avtobusa, ki sta prišla iz smeri Studorja proti Zlatorogu, čez nekaj ur pa so leteli mimo Ribčevega laza v smeri proti Bledu.

Kako vem??? Ker sem tancal okoli Skalce (Pod skalco) in poskušal koleno v red spravit, preden sem pogruntal, da brez dohtarja izgleda ne bo šlo. Sem pač tak, da ko me kaj boli, namesto da bi počival, tancam naokoli in preklinjam, da vse beži pred mano. :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kolesarskih stezah se vozijo kolesarji in dvokolesniki, prdulje do 25 km/h. Ja? Skuterji, pešci, motorji, avti in kamioni ter domače živali tam nimajo kaj iskat. Ne poleti, ne pozimi. Ja? Če je obakrat ja, potem naj to velja tudi za parkirišča za motorje in mopede. Poleti in pozimi.

Pošteno.

ti z gotovostjo trdim, da bi bila za vse avtomobiliste, ki bi tam parkirali recimo 20. junija - zima.

Dobro - to bi se dalo urediti drugače. Npr. tretjina najboljsih parkirisc za motoriste ostane med zimo rezerviranih samo za motoriste, ostalo za avtomobile. Tudi datum bi se dalo dolociti - med 1. decembrom in 1. februarjem npr. ... Pa pozabiva na vse skupaj - ce parkirnih prostorov ni, se tudi nima smisla prerekati, kdaj bi morali biti odprti za "ves promet" in kdaj ne.

Zajeb je nekje drugje. Parkirnih mest za motorje v urbanih središčih Slovenije ni premalo. Le določena niso. Če bi bila, pa adijo demokracija parkiranja.
Mislim, da je demokracija naceta tudi na drugih podrocjih, ki se ticejo motorizma. Tako motoristom v prid kot v skodo.

v Bohinju se gre za določitev parkirišč za dvokolesnike in brezplačno parkiranje teh taistih dvokolesnikov.
Utopija? Morda bi zaceli z drasticnim znizanjem parkirnine.

LP,

Andrej.

Popravljeno . Popravil gothmorg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj ze, bi moral met motoristi zastonj parkiranje?

A tebi kak kolescek manjka? Kdo govori o zastonj parkiranju v Bohinju? HALLO! DOBRO JUTRO!!!

Govorimo o tem, naj bo parkirnina v Bohinju za motor sorazmerna glede na površino avtomobila. To pa je nekako 1/4!

Ce je za avto dnevno parkiranje 1.100 SIT, potem naj bo za motor zaokrozeno navzgor 300 SIT.

Nihce ne govori naj bo parkiranje zastonj za motoriste, ce ze kdo ureja mirujoči promet, naj se ga placa. Ampak cena naj bo primerna in realna.

To, da v LJ in ostali EU lahko motoristi parkiamo brezplacno, je pa ze druga zgodba.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor lahko odjavis in dobis povrnjen sorazmerni delez cestnine.

Joj a res? 13 let ze vozim motor in tega pa res nisem vedel.

Ne vem, zakaj bi ga odjavljal, ce se pa z njim vozim tudi pozimi.

Aha, ce bi ga odjavil pozimi, pol bi pa na Beetovnovi en parkirni prostorcek zbrisali. Ko bi ga pa spomladi spet registrial, bi ga pa nazaj narisali.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po cem VES, da sta to izkoristila za pet minut? Po cem VES, da nista bla polistkana ... kolkr men jasno, slika pokaze zgolj en trenutek ... mogoc je ze v naslednjem trenutku za kombijem parkiral redar in pricez z olistkanjem ... kaj menis, ni mozno?  :rolleyes:

lp

OrlyTM

Ja vem ja, ker sem jaz slikal in sem bil tam.

Ce bi se kak Bohinjski redar mimo pripeljal, bi bil pa res olistkan, zaklenjen,...

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za vas, turiste, ki si ga pridete poleti mal ogledat in pizdite, kok vas odiramo na vsakem koraku.

Placaj parkirnino, placaj za ogled slapa Savica, placaj ce gres na sprehod v dolino Voje,...

Ne to sploh ni odiranje. Kje pa.

tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za eno trditvijo pa vseeno stojim - Bohinj je bil pred desetimi leti bolj prazen in veliko lepsi. Stvar okusa pac.

LP,

Andrej.

Pol pa naj nehajo tiskati in naokol deliti turisticnih prospektov o Bohinju itd. Pa notri napisi: Dobrodosli in tralalahopsasa.

Na sejmih turizma naj ne postavljajo vec stantov o Bohinju - oazi alp in ostalimi oslarijami,

Ce kdo ne mara turistov v Bohinju naj to jasno pove. Ne pa da govori: ja s parkirninami smo se resili oz. se bomo resili turistov in guzve...

Npr. Jaz sem jasno povedal, da ne maram vec Bohinja zaradi pogoltnosti tamkajsnjih prebivalcev. To sem z dejanji tudi pokzal, ker me ze nekaj let ni bilo tam.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj a res? 13 let ze vozim motor in tega pa res nisem vedel.

Uuuu, naj mi starosta motoristicne srenje, prosim oprostijo, ker sem si sploh drznil podvomiti v njihovo nezmotljivost. "We're not worthy, we're not worthy..."

In seveda tako kot ti, tudi vsi ostali motoristi svoj dvokolesnik vozijo pozimi. Se posebej po snegu, ko z verigami tako lepo rozlja.

Aha, ce bi ga odjavil pozimi, pol bi pa na Beetovnovi en parkirni prostorcek zbrisali. Ko bi ga pa spomladi spet registrial, bi ga pa nazaj narisali.

Kaj pa, ce bi narisali parkirni prostor za avto z belo barvo, nato pa bi ga z rumeno razdelili na tri dele za tri motorje. Zraven bi stala tabla - od 1. 12. do 1. 2. dovoljeno tudi za avtomobiliste. Seveda bi to lahko naredili na sorazmernem stevilu parkirnih mest - nekaj bi jih vseeno ostalo samo za kaveljce in korenine, ki vam tudi mraz, kapljanje in curljanje ne more do zivega.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa, ce bi narisali parkirni prostor za avto z belo barvo, nato pa bi ga z rumeno razdelili na tri dele za tri motorje.

Evo pocasi zacenjas kapirati, kaj bi lahko naredili v Bohinju.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol pa naj nehajo tiskati in naokol deliti turisticnih prospektov o Bohinju itd. Pa notri napisi: Dobrodosli in tralalahopsasa.

Na sejmih turizma naj ne postavljajo vec stantov o Bohiju - oazi alp in ostalimi oslarijami,

Saj sem napisal, da je to stvar okusa.

Drugace pa - ovce so zato, da se jih strize - bi rekli nasi sosedje. Ce jim uspe nabrati dovolj turistov, ki so pripravljeni placati prevec za parkiranje... Zakaj pa ne. Osebno se mi zdi to cisto lepa poslovna poteza - Bohinj je se vedno natrpan do zadnjega koscka - torej je ovc dovolj. Ce od vsake poberejo se jurja in pol na dan... Fju, denarja kot solate.

Kar se pa tvojega neobiskovanja tistih koncev tice. Nisi edini, ki se mu taksno stanje gabi - ogromno jih je, ampak, kot zaenkrat kaze, je ljudi, ki hodijo tja, se vedno dovolj (letos, naprimer, je to zelo popularna tocka za Izraelce).

Skratka - bolj malo jih skrbi za motoriste, ker imajo drugih gostov dovolj. Ponudba in povprasevanje. Smesno, da se vam sploh ljubi izgubljati zivce zaradi tega.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa, ce bi narisali parkirni prostor za avto z belo barvo, nato pa bi ga z rumeno razdelili na tri dele za tri motorje.

Evo pocasi zacenjas kapirati, kaj bi lahko naredili v Bohinju.

Kot ti je ze en domacin povedal - okoli jezera je bolj malo porisanih povrsin, zato barvanje povsod ne pride v postev. V mislih sem imel Ljubljano.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tebi kak kolescek manjka? Kdo govori o zastonj parkiranju v Bohinju? HALLO! DOBRO JUTRO!!!

Tadej

Ne ne ne ... jst mam cist dost kolesckov :D

zgleda pa teb ker manjka, alpa sam brat ne znas ...

Ceco je pisu:

v Bohinju se gre za določitev parkirišč za dvokolesnike in brezplačno parkiranje teh taistih dvokolesnikov.

:rolleyes:

lp

OrlyTM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

placaj ce gres na sprehod v dolino Voje,...

tadej

Ce gres na SPREHOD v dolino Voje, ni treba placat NIC! Ce se pa zelis na Voje pripeljat z avtom oz. z motorjem, bos pa placu cestnino. Cesta, ki pelje tja gor, je LAST KS Stara Fužina in oni SAMI tut skrbijo za njo. Odkar pobirajo cestnino, se je slaba makedamska pot spremenila v cist lusno asfaltirano cesto ... z leti bo samo se bolj urejena.

lp

OrlyTM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega ni nihce rekel, da hodijo na enodnevne izlete. Pac pa vso hrano prinesejo seboj - avto jim kar glisira.

Hh, cista izguba s temi tujimi turisti. Pridejo za stiri dni, parkirnine jim s kartico, ki jo dobijo v hotelu/campu/apartmaju ni potrebno placati, hrano imajo tako ali tako s seboj... Jaz bi kar meje zaprl, da te sodrge ne bi bilo k nam. ;)

Včasih smo imeli dvojne cene, ene za strance, druge za domaće. Recimo na avtoceti, pa na parkiriščih, če vama to kaj pomaga, da ne bi ravno zapirali meja.

Ja in bo v Bohinju za tvoj motor še vedno 1100, za švabe bo pa 2200 :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govorimo o tem, naj bo parkirnina v Bohinju za motor sorazmerna glede na površino avtomobila. To pa je nekako 1/4!

Spravljaš me v handicapiran položaj, Bohinjce pa v zadrego z računanjem. Moj motor je dolg 2, 66 m in širok 1,44. Če prav računam, je to več kot marsikateri mali Fiat ali novodobne japonske in korejske gajbice za zelenjavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao jao jao.... :( :( :( :(

Motoratorji, metlo in ključavnico!!!!!

Gorenjska je pač gorenjska, še v čokoladi je vedno manj lešnikov, ni čudno da pipajo kjer lahko.

Vsi poznate gorenjske kuharske recepte, začnejo se tak "Ukradi 2 jajci..." ali pač kar je potrebno.

Lp, El B.

ŠKLJONK!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj ze, bi moral met motoristi zastonj parkiranje? Ker vec zapravte al kako ze?

Bravo, bistvo zgodbe. Zakaj sploh pobirat parkirnino. Možnih odgovorov je več, Bohinjski je znan.

Orly, pejdi malo na internet strani hotelov, penziončkov in podobno v Dolomitih. Ma čisto na vsakem pageu piše posebej Bikers welcome in ne Avtomobilisti welcome. Kar brez veze ni od teh glupih poitaljančenih jodlarjev, ki sami namlatijo več turističnega denarja kot tri Slove skupaj, se ti ne zdi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!