Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

Ko ste ravno omenjali kitajske interkome bi prosil malo pomoči.

Rabil bi zadevo, nekaj podobnega kot imajo prodajalke v Hoferju / Lidlu: da se lahko poveže med sabo 10 ali več  voznikov, poslušajo vsi, govorijo vsi, en gumb za govorenje in to je to. Nobenega bluetotha, nobenga telefona, radija, preprost čvek.

Rabim pa to za na Tomosa, torej da deluje tam do 80 na uro, luftlinije tam 50/100 metrov.

Ni potrebno, da se namesti oddajnik/sprejemnik v čelado, lahko je na motorju pa kabel do čelade.

In jasno, cenovno ugodno.

 

Hvala za odgovor.

Popravljeno . Popravil Buschi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 3. 2018 ob 0:39, Buschi pravi:

Ko ste ravno omenjali kitajske interkome bi prosil malo pomoči.

Rabil bi zadevo, nekaj podobnega kot imajo prodajalke v Hoferju / Lidlu: da se lahko poveže med sabo 10 ali več  voznikov, poslušajo vsi, govorijo vsi, en gumb za govorenje in to je to. Nobenega bluetotha, nobenga telefona, radija, preprost čvek.

Rabim pa to za na Tomosa, torej da deluje tam do 80 na uro, luftlinije tam 50/100 metrov.

Ni potrebno, da se namesti oddajnik/sprejemnik v čelado, lahko je na motorju pa kabel do čelade.

In jasno, cenovno ugodno.

 

Hvala za odgovor.

najcenejša zadeva je voki toki ima slušalke in ima funkcijo ko začneš govorit avtomatsko začne oddajat, cena je odvisna od dometa, taki za male razadlje dobiš 2 za 20€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 18. 3. 2018 ob 0:39, Buschi pravi:

Ko ste ravno omenjali kitajske interkome bi prosil malo pomoči.

Rabil bi zadevo, nekaj podobnega kot imajo prodajalke v Hoferju / Lidlu: da se lahko poveže med sabo 10 ali več  voznikov, poslušajo vsi, govorijo vsi, en gumb za govorenje in to je to. Nobenega bluetotha, nobenga telefona, radija, preprost čvek.

Rabim pa to za na Tomosa, torej da deluje tam do 80 na uro, luftlinije tam 50/100 metrov.

Ni potrebno, da se namesti oddajnik/sprejemnik v čelado, lahko je na motorju pa kabel do čelade.

In jasno, cenovno ugodno.

 

Hvala za odgovor.

BT V2 500

https://www.ebay.co.uk/itm/2Pcs-500M-BT-Intercom-Bluetooth-Motorcycle-Helmet-stereo-Headset-Interphone-Set/202207186304?hash=item2f147ccd80:g:ShkAAOSwc-tY5M~S

meni deluje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, tomash pravi:

Tole sem kupil za naju za v čelade za motokros.

Sicer deluje, vendar domet ni ravno velik (v primerjavi z Midland BTX2, ki ga imava v cestnih čeladah).

Imam pa še en problem: Kadarkoli ga vklopiva, je do konca na glas. In to je zelooooo na glas... Zanima me, ali je pri tebi enako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Joker pravi:

Tole sem kupil za naju za v čelade za motokros.

Sicer deluje, vendar domet ni ravno velik (v primerjavi z Midland BTX2, ki ga imava v cestnih čeladah).

Imam pa še en problem: Kadarkoli ga vklopiva, je do konca na glas. In to je zelooooo na glas... Zanima me, ali je pri tebi enako?

Ne. Glasnost reguliram z gumbi + in -. Imam na cestnem motorju in s sopotnico deluje super, z drugim motorjem pa nekako do 110 km/uro, potem pa slabše. Drži cel dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, midva morava ob vsakem vklopu znižati glasnost. Drži pa več, kot midva na hard endurah...:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko se jih pa lahko poveže med sabo ?

@Joker: koliko je dejasnki domet...kitajc pravi 0.5 km?

Sam, a ni pol tale boljši; nekje za isti gnar:

 

https://www.ebay.com/itm/TWO-1200M-Motorcycle-Bluetooth-Headset-Intercom-Interphone-Helmet-Handfree-C5I0-/202114093056

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

16 hours ago, Buschi said:

Tega sem mel jaz ene 3 leta nazaj. Po zacetnem navdusenju sem se hitro ohladil, poceni kitajska roba v vseh pogledih

- slaba hardware (mali gumbi, odpadajoce antene, ni dolgo casa vodotesen, podpovprecen zvok )

- slab software (obcasno treba ze povezane naprave reconnectat, zgubljanje v menijih)

- slaba navodila (obupna anglescina, bistvene netocnosti)

Ce te ne moti, da obcasno  zjutraj pred odhodom porabis pol ure za parjenje naprav na parkiriscu, prazen zvok, odpoved naprave ko bi te v nalivu morala pripeljati do hotelcka ter obcasno lepljenje antene, potem je ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 hours ago, nejc74 said:

Tega sem mel jaz ene 3 leta nazaj. Po zacetnem navdusenju sem se hitro ohladil, poceni kitajska roba v vseh pogledih

- slaba hardware (mali gumbi, odpadajoce antene, ni dolgo casa vodotesen, podpovprecen zvok )

- slab software (obcasno treba ze povezane naprave reconnectat, zgubljanje v menijih)

- slaba navodila (obupna anglescina, bistvene netocnosti)

Ce te ne moti, da obcasno  zjutraj pred odhodom porabis pol ure za parjenje naprav na parkiriscu, prazen zvok, odpoved naprave ko bi te v nalivu morala pripeljati do hotelcka ter obcasno lepljenje antene, potem je ok.

kot sem že rekel enkrat ko preizkusiš razne poceni varjante prideš do tega da je bolje dat malo več € in je potem mir. Če kupiš kitajsko moreš vzet v zakup delovanje, izgled, uporabnost...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 21. 3. 2018 ob 17:27, Buschi pravi:

@Joker: koliko je dejasnki domet...kitajc pravi 0.5 km?

To lahko samo sanjaš. Res da se ravno po odprtem ne voziva ampak bi prej rekel, da se lahko slišiš tja do 200 morda 300m, kar pa je konec koncev v praksi tudi dovolj.

Sicer pa z dometom pretiravajo tudi uveljavljeni proizvajalci. Kot sem omenil, imava tudi Midland BTX2, za katerega proizvajalec navaja domet 800m v ravni liniji brez ovir, vendar je pri takšni razdalji signal neuporabno slab...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor sem jaz testiral mojo kitajsko zadevo sem zadovoljen, piše sicer domet 1,5 km, pa če bo domet 500m, bom vesel, edino dometa še nisem testiral vse ostalo deluje odlično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Joker pravi:

To lahko samo sanjaš. Res da se ravno po odprtem ne voziva ampak bi prej rekel, da se lahko slišiš tja do 200 morda 300m, kar pa je konec koncev v praksi tudi dovolj.

Sicer pa z dometom pretiravajo tudi uveljavljeni proizvajalci. Kot sem omenil, imava tudi Midland BTX2, za katerega proizvajalec navaja domet 800m v ravni liniji brez ovir, vendar je pri takšni razdalji signal neuporabno slab...

Domet je lahko tudi močno odvisen od čelade in njene sestave lupine. Kevlar -karbon v školjki je lahko kar velik problem. Nolan (X-lite) je rabil dolga leta, da je prišel do spoznanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je. Ampak imava ga že na drugem setu čelad (prej Shark 900 , sedaj Shoei GT Air) in oba tipa sta brez karbona. Performanse pa enake...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja neč, gremo nabavt tistga, ko ma 500m dometa.

Hvala za informacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Prodam 3 leta star popolnoma delujoč N-COM B3 komunikacijski set, kompatibilen z čeladami Nolan N103/91/90/N85/N86/N71/N43air. Zmontiranega imam v čeladi Nolan N85, tako da je pred nakupom možen test. Prioložim opremo in vse kable za napajanje in priklop na čarunalnik. Cena: 90eur

http://www.n-com.it/sl/n-com-b3

image.png.e5a273ce783a520992a6b2c3bf151485.png

Popravljeno . Popravil Danilo D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je mogoče kakšen lastnik Interphone Tour komunikacije, ki bi bil pripravljen delit uporabniško znanje? :D

 

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Gladiac pravi:

Je mogoče kakšen lastnik Interphone Tour komunikacije, ki bi bil pripravljen delit uporabniško znanje? :D

 

Hvala!

Uporabljava/mo že več kot leto, brez kakršnih koli težav, na dveh oziroma treh motorjih. Domet zanesljivo do 500-600 m, brez fizičnih ovir. baterija preverjeno drži najmanj tri dni pri celodnevni uporabi - pri polnjenju z power bank popolnoma napolnjen v dobre 1/2 ure. V primerjavi z Caberg Justspeak prepričljivejša. Priporočam!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdrav,

Imam Nolanovo čelado N85 z N-com Bluetooth Kit 3 sistemom. Nisem je uporabljal dobra 3 leta, vmes se je posodobila aplikacija Ncom za iOS, ki pa sedaj ne podpira več BT Kita 3, le novejše sisteme. Obstaja morda kakšna druga aplikacija za iOS, s katero je mogoče nastavljanje in upravljanje s sistemom BT3? Vem, da lahko povežem z USB kablom in nastavim na PC-ju, sem pa žal tudi tega nekam založil - če ne bo šlo drugače, ga bom ponovno naročil. Baterija je presenetljivo še OK, ves sistem tudi še deluje, tako da nimam potrebe po menjavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se kabla tiče, poslikaj in mogoče ima kdo viška.

Za ostalo ti ne znam pomagati :(

Lahko kje najdeš starejšo varianto?

Kaj pa kakšno vprašanje naslovljeno na nolan?

http://www.n-com.it/sl/n-com-app

Kakor je razvidno, obstaja samo android varianta za ta kit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gladiac, hvala za odgovor. USB kabel držijo pri Compacu (https://compaco.si/home/767-usb-kabel-bt3.html), če bi našel shemo, bi ga lahko tudi sam zlotal. Za aplikacijo pa piše, da podpira le sisteme B5/B5L, BX5 ter M5. Za iOS pa je preklemano težko stakniti starjše inačice aplikacij, večina starih pa tako ne deluje več na novem iOS-u 11.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je problem ja, kar se aplikacije tiče.

Najbolš da za ta namen kupiš rabljen android za 20e in ga imaš kar na motorju :D

Kar se pa kabla tiče je pa to micro usb vtikač in je dobro razširjen.

Sigurno je kje kak viška, da ga ne boš kupoval :D

Kar se pa tiče tour komunikacije sem tud sam zadovoljen.

Razen to, da moraš ročno preklopiti med interfonom in musko iz telefona.

Če poslušaš radio naj bi šlo.

Uglavnem zaenkrat ok, bo pa resen test konec meseca, ko se gre v Srbijo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Micro USB? Morda sem prilepil napačen link... na eni strani ima klasičen USB A, na drugi strani pa 3,5mm chinch, kakršnega najdemo na stereo slušalkah z mikrofonom. Evo slike:

usb-kabel-bt3.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!