Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

Iščem kvalitetnejši interkom (žični ali brezžični) za komunikacijo voznik-sovoznik, ki ni pritrjen po sistemu kleme ali samolepilne ploščice na rob čelade, ampak da se ga nosi v žepu, žice pa se pač napeljejo k ušesom in pred usta. Kot že omenjeno posedujem ta Cardo Scala Rider Q2, vendar me skrajno moti način pritrditve na čelado (na mojo novo čelado ga je praktično nemogoče pritrditi) in pa sam intercom poveča hrupnost čelade, saj zadeva štrli malce ven iz čelade in se tako ustvarjajo zračni vrtinci, ki posledično povečajo glasnost čelade, predvsem na levi strani ... pa še grdo se mi zdi vse skupaj na čeladi ... in ker to zadevo rabim nekje 10-20% časa, ki ga preživim na motorju, mi ni da bi to zadevo imel vedno na čeladi ...

Torej prosim za nasvete glede interkoma za v žep, po možnosti naj ima gor standardne 3,5mm jack priključke, da lahko priklopim tudi navadne slušalke (beri kvalitetnejše in-ear slušalke), mikrofon pa naj bo za okoli vratu ali podobno, povezava mora biti full-duplex, torej da lahko oba istočasno govorima ... Hvala za nasvet! :music4:

Tule boš prav gotovo kaj našel....klik...jack 3,5 konektorjev ti ne priporočam, ker lahko hitro izgubijo stik in ti pri vsakem še najmanjšem premiku škrta v ušesih. Daleč najboljši tip konektorja, ki se sedaj uporablja na interkom sistemih je "firewire 6" zamenjava za "mini din 8" konektor ...

Sam posedujem SC1 Digital, ki je pod zicem priklopljen direktno na accu, nanj se povežem preko vgradne vtičnice :yea1:

SR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj

mene pa zanima če ma kdo izkušnje z shubertovim sistemom. Na Louisovi strani sem gledal, je zelo elegantna vgradnja, samo nisem zasledil ali j v kompletu samo za eno čelado ali za dve, ker cena je pa kar čez 400 evr. Ne vem ali je možna uporaba med dvema voznikoma? Pa še mogoče primerjava med cardo Q2 in Interphone F4;

Imam Shubertovo preklopno čelado C3, pa ne vem kaj bi se bolj obneslo.

Havala za pomoč

Vili rolleyes.gif

Uporabljam Schuberthov sistem. Za zdaj zelo zadovoljen. Zelo enostavna in hitra vgradnja, dober stereo zvok, radio. Žal je v škatli sistem za samo eno čelado. Je pa cena v Ljubljani (da ne bo izvenelo kot reklama, ne bom napisal imena trgovine) pod 280 EUR. Sam uporabljam samo povezavo čelada, GPS, telefon in zadeva odlično dela. Kakor razumem navodila se da spariti 2 čeladi in GPS ali telefon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem kvalitetnejši interkom (žični ali brezžični) za komunikacijo voznik-sovoznik, ki ni pritrjen po sistemu kleme ali samolepilne ploščice na rob čelade, ampak da se ga nosi v žepu, žice pa se pač napeljejo k ušesom in pred usta. Kot že omenjeno posedujem ta Cardo Scala Rider Q2, vendar me skrajno moti način pritrditve na čelado (na mojo novo čelado ga je praktično nemogoče pritrditi) in pa sam intercom poveča hrupnost čelade, saj zadeva štrli malce ven iz čelade in se tako ustvarjajo zračni vrtinci, ki posledično povečajo glasnost čelade, predvsem na levi strani ... pa še grdo se mi zdi vse skupaj na čeladi ... in ker to zadevo rabim nekje 10-20% časa, ki ga preživim na motorju, mi ni da bi to zadevo imel vedno na čeladi ...

Torej prosim za nasvete glede interkoma za v žep, po možnosti naj ima gor standardne 3,5mm jack priključke, da lahko priklopim tudi navadne slušalke (beri kvalitetnejše in-ear slušalke), mikrofon pa naj bo za okoli vratu ali podobno, povezava mora biti full-duplex, torej da lahko oba istočasno govorima ... Hvala za nasvet! :music4:

Jaz imam interkom Albreht kupljen v Louisu tukaj.

Posebnost tega je, da ima vgrajen FM radio. Koristno za obvestila o policijskih kontrolah.

Dodatno lahko priključiš več zadev. Sam imam priključen mobitel preko ustreznega adapterja,

katerega sem prav tako kupil v Louisu. Vsi priključki so 3,5 jack.

Druga prednost je, da je na navadne baterije. Tako se ni bati pomanjkanja energije.

Napravo ima pod komando žena v prsnem žepu, da lahko kar med vožnjo išče radiske postaje.

Popravljeno . Popravil zein
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tudi sam sem že gledal po točno tej zadevi. Zanima me, kakšna je kaj najvišja jakost zvoka na slušalkah in kako kvaliteten mikrofon ima zadeva? Ima zadeva sistem reduciranja šumov (da enemu ne šumi v slušalki iz čelade drugega)? Cardo Q2 ima ta noise reduction, ki deluje precej dobro, pravtako ima FM radio, katerega pa sam nisem ravno pristaš, da bi ga med vožnjo poslušal ... Ampak me motijo že prej napisane zadeve zato gledam po nečem takšnim ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V slušalkah se zelo dobro čuje tako glasba kot tudi govor, možna regulacija jakosti.

Ima tudi tri stopnje nastavitve občutljivosti mikrofona.

Je pa pri višjih hitrostih, nad 100, že skoraj neuporabno za govor odvisno tudi od čelade.

Jaz imam preklopno, ki je glasnejša od zaprtih.

Sam sem že tudi gledal za Cardo Q2 in tudi druge, predvsem zaradi BT. Veliko drugih sistemov sem ze pregledal po netu,

razne teste in specifikacije, vendar me noben do sedaj ni toliko prepričal, da bi se odločil in kupil.

Problem je tudi, ker so ti sistemi še kar dragi, kar je sicer relativno.

Poleg cene me moti v glavnem neizmenljiva baterija, katera večinom zdrži le nekaj ur.

V Albrehtu so tri navadne baterije, katere menjam enkrat na sezono.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V slušalkah se zelo dobro čuje tako glasba kot tudi govor, možna regulacija jakosti.

Ima tudi tri stopnje nastavitve občutljivosti mikrofona.

Je pa pri višjih hitrostih, nad 100, že skoraj neuporabno za govor odvisno tudi od čelade.

Jaz imam preklopno, ki je glasnejša od zaprtih.

Sam sem že tudi gledal za Cardo Q2 in tudi druge, predvsem zaradi BT. Veliko drugih sistemov sem ze pregledal po netu,

razne teste in specifikacije, vendar me noben do sedaj ni toliko prepričal, da bi se odločil in kupil.

Problem je tudi, ker so ti sistemi še kar dragi, kar je sicer relativno.

Poleg cene me moti v glavnem neizmenljiva baterija, katera večinom zdrži le nekaj ur.

V Albrehtu so tri navadne baterije, katere menjam enkrat na sezono.

Ja preklopne so precej glasnejše, tudi sam imam obstoječi intercom še kar na stari preklopni čeladi in če grema z punco na kakšen krog, uporabim še kar to staro čelado, ker moja se hoče "pogovarjati" ... in da me potem lahko sprašuje "koliko je bila tu omejitev?" in podobne :P skratka hočejo met vsaj delček vajeti v rokah B)

Približno kako pogosto pa uporabljaš tega Albrechta, da baterije zdržijo razmeroma precej dolgo? Tudi sam sem bil kar malo šokiran, ko sem po nakupu Cardota ugotovil, da se baterije kao ne da zamenjati in da je potem, ko se le ta iztroši zadeva dobra samo za v koš, in glede na to da ni ravno poceni, je to kar malo čudno :hmm: No skratka, če bom zamenjal, se s tem tako ne bo potrebno obremenjevati ...

Kar se tiče tega Albrecht-a, me zanima še samo, če zanj obstajajo kakšni "headseti", ki imajo namesto mikrofona laringofon in namesto tankih zvočnikov in-ear slušalko (nekaj takšnega kot prikazuje slika spodaj)? Ali pa če kdo ve, če obstaja kakšen drug intercom z takšnim ali podobnim headsetom? To bi bilo zame osebno idealna varianta, ko rabiš vse navesiš na sebe in nič ni potrebno pritrjevati na čelado ... Hvala za odgovore! :rolleyes:

post-24872-127275372624_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da so slušalke in mikrofon čisto običajni, prikluček pa je 3,5 jack,

bi verjetno lahko priklopil tudi drugačen set, kot je npr. računalniške slušalke z mikrofonom.

Le od GSM-a verjetno ne bi delovalo, ker ti imajo običajno 4 polni jack, mikrofon pa je z dodatnim

notranjim vezjem za ojačitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja samo tisti računalniški zvočniki imajo ponavadi dva ločena 3,5 jack priključka - stereo slušalke svojega in mikrofon svojega. Na tem albrechtu pa imaš, če se ne motim, za en headset (slušalke+mikrofon) po en 3-polni 3,5 jack priključek ... Sklepam, da je masa skupna (1. kontakt), mono zvočni signal za zvočnike (2. kontakt) in mono zvočni signal od mikrofona (3. kontakt) ... torej brez prerihtavanja kablov in lotanja kar tako ne bi šlo namestiti drugega headseta ...

Čedalje bolj pa se nagibam k nakupu PMR radio postaje, in sicer gledam Midland G8, ki takšen headset (kot sem ga omenil zgoraj) omogoča, pravtako pa je uporaben tudi za motor-motor (poleg istočasne voznik-sovoznik) komunikacijo na več kilometrov, tista full-dupleks komunikacija pa tudi ne vem kako zelo mi je nujna in bom verjetno preživel tudi brez nje (PMR postaje jo namreč zaradi tehničnih omejitev ne omogočajo), pač nekoga ne moreš prekinjati ko govori, kar je tudi sicer vsesplošni bonton B) Zanima me, če kdo od vas uporablja podobno postajo za komunikacijo in kako se mu zadeva obnese?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so na Luisovem Albrechtu zdržale baterije tudi po 2 sezoni, pa je bila naprava precej pogosto vključena. Izgleda, da tile žični sistmemi kurijo res minimalno oziroma tako malo, da se baterija že prej sprazni sama od sebe

Meni je bil pri Albrechtu minus le to, da sem pogosto poškodoval kontakte in sem jih skoraj redno menjeval.

(tiste viška kable pa sem itak že prvi dan odstranil)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Odlično. Uporabljava ga na N102 že cca štiri leta.

LP

IZ

p.s. (pa še vsakoleten servis je zastonj)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ga tudi nabavil Bluetoothkit2.1 in basickit slab mesec nazaj,tako da ga še nisem imel priložnosti orenk sprobat,sem pa teh nekaj km. kar sem naredii zelo zadovoljenworship.gif sem ga pa kr sam zmontiral v čelado N103. Sem pa vesel da ga nisem lani kupil, ker bi mi bilo letos žal,tak da sem letos kupil tistega z možnostjo povezave motor-motor,seveda vse preko bluetooth-a,da se ne zapletam v kablewhistle.gif , pa še dobil sem ga za isto ceno kakor ja sedaj akcija.trance_05_banana.gif Jaz sem zaenkrat zelo zadovoljen,upam da tako tudi ostane.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično. Uporabljava ga na N102 že cca štiri leta.

LP

IZ

p.s. (pa še vsakoleten servis je zastonj)

Hvala za odgovor.LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ga tudi nabavil Bluetoothkit2.1 in basickit slab mesec nazaj,tako da ga še nisem imel priložnosti orenk sprobat,sem pa teh nekaj km. kar sem naredii zelo zadovoljenworship.gif sem ga pa kr sam zmontiral v čelado N103. Sem pa vesel da ga nisem lani kupil, ker bi mi bilo letos žal,tak da sem letos kupil tistega z možnostjo povezave motor-motor,seveda vse preko bluetooth-a,da se ne zapletam v kablewhistle.gif , pa še dobil sem ga za isto ceno kakor ja sedaj akcija.trance_05_banana.gif Jaz sem zaenkrat zelo zadovoljen,upam da tako tudi ostane.

Upam,da bom tudi jaz zadovoljentrance_27_notworthy.gif ...LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probal še nisem, zgleda pa kar obetavno... razen 20m dometa je mogoče mal premal. Ampak za to ceno :trance_27_notworthy:

Sem pa našel en reklamni filmček, ki me je kar ogrel :whistle: Če bom kupil bom napisal kaj več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probal še nisem, zgleda pa kar obetavno... razen 20m dometa je mogoče mal premal. Ampak za to ceno :trance_27_notworthy:

Sem pa našel en reklamni filmček, ki me je kar ogrel :whistle: Če bom kupil bom napisal kaj več.

20 metrov je za voznika in sopotnico čisto dovolj... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil si pa napisati, da te samo ipod stane več kot ncom bluetooth (potrebuješ pa dva) . . . :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo kako resitev za poslusanje muzike preko bluetootha? Ce kupim basic kit-kwa sem naredil ? a pol lahk vsaj prek kabla jack 3.5mm konektam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo kako resitev za poslusanje muzike preko bluetootha? Ce kupim basic kit-kwa sem naredil ? a pol lahk vsaj prek kabla jack 3.5mm konektam?

Kupi to http://cgi.ebay.com/2-BT-interphone-bluetooth-motorcycle-helmet-intercom-/170477930789?cmd=ViewItem&pt=Bluetooth_Wireless_Products&hash=item27b146c925

jaz sm kr zadovoljen do 80km/h se lahko pogovarjaš z potnico, muzko pa lahko poslušaš nekje do 100km/h

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo, kupil (1,59€) in probal...

Ker nimam oz nisem probal ostalih komunikacijskih gadgetov bom sodil samo o tej zadevici - iMoto Intercom na Iphone 3GS.

Oba sva uporabila Iphone, s čeladama Schubert S1 Pro in C3.

S sopotnico na enem motorju, do hitrosti ~50km/h se da sporazumevat. Pri višji hitrosti je razumljivost sopotnice zaradi šumov slaba oz. zelo slaba. Program nima filtra šumov, glasnost se nastavlja na telefonu. Povezava se vzpostavlja avtomatično, če je tako nastavljeno. Lovi do ~ 10m.

Mal dnarja mal muzike :music3:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

lep pozdrav!!

ZAnimam se za nakup N-com modula za komunikacijo s sopotnikom. Seveda bluetooth, ker nočem kavblov. Sedaj me zanima če prav razumem.

Pogoj je da imava oba čelado z možnostjo vgradnje n-com. Moja čelada en n-com intercom za vgradnjo v mojo čelado in basic kit(slušalke) Od sopotnice čelada pa rabi samo basic kit(slušalke)? Ali rabiva oba tisti intercom modul?

Prosim nekaoga ki ima tole poštimano, če lahko malo opiše.

Res pa da ni to poceni špas, če prav razumem znese slabih 300€ ??

Hvala, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!