Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

Pozdravljen!

V primeru bluetooth komunikacije potrebuješ obe čeladi z možnostjo vgradnje N-com sistema, 2x basic kit in 2x bluetooth kit. Ravno zaradi tega-kar visoka cena in ker se ob nepravem trenutku izpraznejo baterije :blink: sem se sam odločil za kabelsko varijanto :) in ni mi žal.

Drugače pa imaš TUKAJ lepo opisano, pa še fantje v Compacu so super,obvladajo zadevo ter razložijo in povejo vse kar te zanima...

Lp,

Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za odgovore.

ZdenkoK , kako pa zgleda ta t.i. kabelska varijanta? Isto Nolan N-com ali kera druga firma?

Hvala

Tudi nolan N-com varijanta , s tem da potrebuješ 2x basic kit (max: 2x55€) in en intercom kit (112€), kar cenovno znese več kot polovico manj, edino kabel te ne sme motiti. Gre pa kabel iz ene čelade direkto v drugo nimaš nobene škatle v žepu oz kaj podobnega...

intercom01.jpg

sam zadevo uporabljam že 2 sezoni in je zadeva super, kabel me sploh ne moti tudi pri višjih hitrostih ne...

Lp,

Z

Popravljeno . Popravil ZdenkoK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole s kablom je boljše kot BT in sicer ker je mnogo manj bruma v slušalkah in predvsem zato, ker baterije držijo mnogo dlje. Meni zdržijo 3-4 cele dni z uporabo žice, če pa uporabljam BT pa 5-6 ur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Mene pa zanima če ima kdo kaj iskušen z albrecht intercom ae 600s .Malo me motijo kabli samo polniš pa ga lahko na 12v na motorju.Tudi cena je ugodna 100E .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da ne bo kot antireklama: tudi jaz sem pred časom imel take misli. Se bova pogovarjala, pa to. Pa sem kupil v Lidlu ono reč za 10 evrov. Pač slušalki in mikrofon. O.K., najina prva fura s to zadevo je bila v Novo Štifto. Še speljal nisem v redu, že je bilo ''a veš kam je treba peljati?, a bencina imaš dovolj?'' :eek: Čez čas spet ''poglej kakšno streho ima ona hiša, poglej oni pa ima takšna igrala pred hišo,...itd'' :cry: :cry: No, v Štifti sem dal baterijo ven...Zadeva je crknila, sem rekel. Nazaj sem užival v vožnji. :kva2: :kva2:

Ne me napak razumeti, zadeva zna biti tudi koristna, ampak jaz sem bolj stare sorte. Če kaj rabi, naj me potolče po nogi. Če sem pa slučajno prehiter, pa itak zarine nohte pod rebra... :xx: :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz podobnih razlogov (trenutno) takih naprav nočem, pa če mi jih "šenkajo". Poslušam jo doma, poslušam jo v avtu, poslušam jo v trgovini, v hribih.....da bi jo še na motorju...ne hvala... :xx: :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje mislim, da je skrajni čas za zamenjate ženske :) ..., midva z mojo že dve leti uporabljava Cardo Scala raider in zadeva še kako popestri vsako turo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sto ljudi, sto različnih mnenj! Vsaka naprava ima magično tipko OFF, če pač presede.

Če je naprava kolikortoliko solidna imata oba možnost vklopa ali izklopa interkoma, vsak po svoje lahko komunicirata s svetom(telefon) in vsak zase lahko poslušata priljubljeno glasbo ali poslušata teto z navigacije.

Lahko pa zadeva postane moteča, ko je vse tiho in je vključen interkom. Takrat piš vetra prične preko mikrofona sopotnika parati voznikova ušesa in obratno.

Letos sva uporabljala F4, prej dolga leta žično napravo Chatter Box. Bi jo verjetno še naprej, pa so kabli pričeli povzročati preveč težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da ne bo kot antireklama: tudi jaz sem pred časom imel take misli. Se bova pogovarjala, pa to. Pa sem kupil v Lidlu ono reč za 10 evrov. Pač slušalki in mikrofon. O.K., najina prva fura s to zadevo je bila v Novo Štifto. Še speljal nisem v redu, že je bilo ''a veš kam je treba peljati?, a bencina imaš dovolj?'' :eek: Čez čas spet ''poglej kakšno streho ima ona hiša, poglej oni pa ima takšna igrala pred hišo,...itd'' :cry: :cry: No, v Štifti sem dal baterijo ven...Zadeva je crknila, sem rekel. Nazaj sem užival v vožnji. :kva2: :kva2:

Ne me napak razumeti, zadeva zna biti tudi koristna, ampak jaz sem bolj stare sorte. Če kaj rabi, naj me potolče po nogi. Če sem pa slučajno prehiter, pa itak zarine nohte pod rebra... :xx: :xx:

Točno to. Pa jo mam rad, pa se razumeva.........in na koncu se vse, kar bi se prej lahko, ob kavici pogovoriva. whistle.gif

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ga tudi nabavil Bluetoothkit2.1 in basickit slab mesec nazaj,tako da ga še nisem imel priložnosti orenk sprobat,sem pa teh nekaj km. kar sem naredii zelo zadovoljenworship.gif sem ga pa kr sam zmontiral v čelado N103. Sem pa vesel da ga nisem lani kupil, ker bi mi bilo letos žal,tak da sem letos kupil tistega z možnostjo povezave motor-motor,seveda vse preko bluetooth-a,da se ne zapletam v kablewhistle.gif , pa še dobil sem ga za isto ceno kakor ja sedaj akcija.trance_05_banana.gif Jaz sem zaenkrat zelo zadovoljen,upam da tako tudi ostane.

Kaj tale povezava motor-motor dobro deluje ali kaj 'šteka'? Na kakšno razdaljo še vleče povezava? Koliko si odštel za bluetoothkit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa zadeva postane moteča, ko je vse tiho in je vključen interkom. Takrat piš vetra prične preko mikrofona sopotnika parati voznikova ušesa in obratno.

Meni je pomembno še nekaj....ker imam zaradi službe (in poslušanja glasbe s slušalkami v mladosti) že poškodovan sluh, se naprav (slušalk, MP3...IPOD)...) ki se vtaknejo v uho izogibam kot hudič križa, ker dejansko škodujejo sluhu. Enim bolj, drugim manj, enim mogoče nič. Meni je (dokazano) škodovalo...

Hebat ga..če slabo vidiš, greš po očala, in imaš modni dodatek. Če slabo slišiš, si..invalid..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če ima kdo kaj iskušen z albrecht intercom ae 600s .Malo me motijo kabli samo polniš pa ga lahko na 12v na motorju.Tudi cena je ugodna 100E .

Jaz ga imam že 3 sezone. Zadeva je kar v redu, odvisno od tega koliko si zahteven.

Predvsem mi je všeč, ker ima vgrajen radio. Napravo ima sopotnica v prsnem žepu, kjer lahko otipa gumbe za iskanje postaj.

Na začetku naštimaš jakost predvajanja in občutljivost mikrofona nato pa ona dalje 'komandira' napravo.

Pride prav pri cestnih informacijah. Še posebej se pozna. ker je bolj tiho, ko uživa v kakšni dobri glasbi.

Je pa takšna ali druga naprava zelo praktična, saj večkrat prideš v situacijo, ko se moraš zmenit pa se za to ni potrebno zaustavljati.

To seveda velja samo pri vožnji v dvoje.

Sprijazniti se moraš s kabli. Za vsako čelado po en kabel do naprave, če pa še kaj dodaš, pa še dodaten.

Slišnost je odvisna od čelade. Sam imam preklopno, ki je malo glasnejša zato razumljivost nad 100km/h ni več dobra.

Sopotnica bolje sliši, ker je zadaj.

Preizkusil sem tudi priklop mobitela za kar pa moraš imeti ustrezen kabel, da se pravilno odziva.

Dobra stran je tudi trajanje baterij saj trajajo tudi do dve sezoni.

Slaba stran je kvaliteta priključkov med instalacijo v čeladi in povezovalnim kablom. Notranji del sem moraj že dvakrat

zamenjati, ker je prislo do prekinitve žic na strani instalacije v čeladi zaradi upogibanja kabla.

Sedaj sem vgradil 3,5 jack stereo vtičnico v spodnji rob čelade in nalotal žice. Sedaj je priklop lažji pa tudi kvalitetnejši.

Sem razmišljal tudi o zamenjavi za novejši interkom z brezžično povezavo, vendar me motita predvsem dve stvari in sicer,

da je trajanje baterij tako kratko (nekaj ur in ni možnosti zamenjave) in, da noben nima radia.

Da ne pozabim tudi na ceno, ki je vsaj 3x večja.

Upam, da ti je kaj pomagalo pri odločitvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da ne bo kot antireklama: tudi jaz sem pred časom imel take misli. Se bova pogovarjala, pa to. Pa sem kupil v Lidlu ono reč za 10 evrov. Pač slušalki in mikrofon. O.K., najina prva fura s to zadevo je bila v Novo Štifto. Še speljal nisem v redu, že je bilo ''a veš kam je treba peljati?, a bencina imaš dovolj?'' :eek: Čez čas spet ''poglej kakšno streho ima ona hiša, poglej oni pa ima takšna igrala pred hišo,...itd'' :cry: :cry: No, v Štifti sem dal baterijo ven...Zadeva je crknila, sem rekel. Nazaj sem užival v vožnji. :kva2: :kva2:

Ne me napak razumeti, zadeva zna biti tudi koristna, ampak jaz sem bolj stare sorte. Če kaj rabi, naj me potolče po nogi. Če sem pa slučajno prehiter, pa itak zarine nohte pod rebra... :xx: :xx:

:lol1: ... zelo dober opis - razlika je samo ta, da dobim jaz udarec v rebra in da imava drugačne vrste motorjev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj tale povezava motor-motor dobro deluje ali kaj 'šteka'? Na kakšno razdaljo še vleče povezava? Koliko si odštel za bluetoothkit?

Povezava dveh čelad, ki sta opremljeni z Bluetooth Kitom MULTI ali Bluetooth Kitom generacije 2.1, omogoča tudi komunikacijo med dvema motorjema na razdalji do približno 150 m (na odprtih prostorih, brez ovir). Komunikacija je čista in prijazna.

Če se prekine povezava dveh Bluetooth sistemov, se enostavno na kratko pritisne tipka »ON« in tako aktivira ponovno vzpostavljanje povezave.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ga imam že 3 sezone. Zadeva je kar v redu, odvisno od tega koliko si zahteven.

Predvsem mi je všeč, ker ima vgrajen radio. Napravo ima sopotnica v prsnem žepu, kjer lahko otipa gumbe za iskanje postaj.

Na začetku naštimaš jakost predvajanja in občutljivost mikrofona nato pa ona dalje 'komandira' napravo.

Pride prav pri cestnih informacijah. Še posebej se pozna. ker je bolj tiho, ko uživa v kakšni dobri glasbi.

Je pa takšna ali druga naprava zelo praktična, saj večkrat prideš v situacijo, ko se moraš zmenit pa se za to ni potrebno zaustavljati.

To seveda velja samo pri vožnji v dvoje.

Sprijazniti se moraš s kabli. Za vsako čelado po en kabel do naprave, če pa še kaj dodaš, pa še dodaten.

Slišnost je odvisna od čelade. Sam imam preklopno, ki je malo glasnejša zato razumljivost nad 100km/h ni več dobra.

Sopotnica bolje sliši, ker je zadaj.

Preizkusil sem tudi priklop mobitela za kar pa moraš imeti ustrezen kabel, da se pravilno odziva.

Dobra stran je tudi trajanje baterij saj trajajo tudi do dve sezoni.

Slaba stran je kvaliteta priključkov med instalacijo v čeladi in povezovalnim kablom. Notranji del sem moraj že dvakrat

zamenjati, ker je prislo do prekinitve žic na strani instalacije v čeladi zaradi upogibanja kabla.

Sedaj sem vgradil 3,5 jack stereo vtičnico v spodnji rob čelade in nalotal žice. Sedaj je priklop lažji pa tudi kvalitetnejši.

Sem razmišljal tudi o zamenjavi za novejši interkom z brezžično povezavo, vendar me motita predvsem dve stvari in sicer,

da je trajanje baterij tako kratko (nekaj ur in ni možnosti zamenjave) in, da noben nima radia.

Da ne pozabim tudi na ceno, ki je vsaj 3x večja.

Upam, da ti je kaj pomagalo pri odločitvi.

Hvala za informacije verjetno se bom kar odločil za nakup saj je vsaj na nekajdnevnih furah dobro malo poklepetati tudi med vožnjo

Popravljeno . Popravil selan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povezava dveh čelad, ki sta opremljeni z Bluetooth Kitom MULTI ali Bluetooth Kitom generacije 2.1, omogoča tudi komunikacijo med dvema motorjema na razdalji do približno 150 m (na odprtih prostorih, brez ovir). Komunikacija je čista in prijazna.

Če se prekine povezava dveh Bluetooth sistemov, se enostavno na kratko pritisne tipka »ON« in tako aktivira ponovno vzpostavljanje povezave.

Lp, Boris Kompare B)

Ali se naslednje leto pričakuje kakšna noviteta glede n-com-a? koliko čelad je pa lahko povezano z Bluetooth-om?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali se naslednje leto pričakuje kakšna noviteta glede n-com-a? koliko čelad je pa lahko povezano z Bluetooth-om?

V sezoni 2011 bomo predstavili nov komunikacijski sistem Bluetooth Kit MULTI, ki ga bo mogoče namestiti na čelade, ki niso (bile) pred-pripravljene za uporabo Nolanovega sistema N-Com. Pripravljamo pa tudi Bluetooth Kit tretje generacije, ki naj bi luč sveta zagledal naslednje leto sredi sezone. Z njim bo med drugim mogoča tudi komunikacija med tremi motorji, na razdalji do 500 metrov, ...

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker imam namen kupiti komunikacijski sistem za N90, me zanima približno kdaj bo možno kupiti, da se odločim ali počakam novo generacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker imam namen kupiti komunikacijski sistem za N90, me zanima približno kdaj bo možno kupiti, da se odločim ali počakam novo generacijo.

Komunikacijski seti N-Com za čelado N90 so sicer že na voljo, Bluetooth Kit3 pa bo predvidoma julija 2011.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V sezoni 2011 bomo predstavili nov komunikacijski sistem Bluetooth Kit MULTI, ki ga bo mogoče namestiti na čelade, ki niso (bile) pred-pripravljene za uporabo Nolanovega sistema N-Com. Pripravljamo pa tudi Bluetooth Kit tretje generacije, ki naj bi luč sveta zagledal naslednje leto sredi sezone. Z njim bo med drugim mogoča tudi komunikacija med tremi motorji, na razdalji do 500 metrov, ...

Lp, Boris Kompare B)

Hudo, potem bomo pa počakali do poletja. Kaj so cene že približno znane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!