Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

mene pa zanima, če je možna povezava motor-motor z eno čelado nolan, ki ima predpripravo za n-com in eno x-lite, katera tudi ima predpripravo. potem pa me še zanima, če se da, katera 2 kompleta morava kupit.

hvala za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima, če je možna povezava motor-motor z eno čelado nolan, ki ima predpripravo za n-com in eno x-lite, katera tudi ima predpripravo. potem pa me še zanima, če se da, katera 2 kompleta morava kupit.

hvala za pomoč.

Predvidevam da rabiš 2x basic kit in 2x BT druge generacije (2.1)Če pa želiš klepetat na razdalji večji od 100 m bo pa treba počakat na poletje in tretjo generacijo BT oz. si omislit kako navezo z PMRji ki pa naredi zadevo malo bolj kompleksno.LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ali kdo uporablja iPhone, oziroma ali sploh podpirat iPhone?

Mobilnik iPhone je kompatibilen s sistemom N-Com. V brezžični Bluetooth navezi je neposredno iz čelade mogoče odzivanje na klic, prekinitev pogovora, glasovni ukazi, ponovni klic zadnje številke, uravnavanje glasnosti telefonskega pogovora, upravljanje A2DP predvajalnika glasbe (start, stop, premor, preskoči (AVRCP profil)), vklop in izklop naprave, … , itd.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima, če je možna povezava motor-motor z eno čelado nolan, ki ima predpripravo za n-com in eno x-lite, katera tudi ima predpripravo. potem pa me še zanima, če se da, katera 2 kompleta morava kupit.

hvala za pomoč.

Seveda, povezava motor-motor med čeladama Nolan in X-lite je mogoča. Sistemi N-Com (za čelade Nolan), N-Com series X (za čelade X-lite) in N-Com MULTI (za vse čelade, ki še niso (bile) pripravljene za uporabo N-Com sistema) so namreč medsebojno kompatibilni.

Za brezžično Bluetooth povezavo motor-motor čelad X-lite in Nolan bi potrebovala:

1x Bluetooth Kit seriesX

1x Basic Kit2 + Bluetooth Kit2.1

Različica Bluetooth 2.1 zagotavlja povezavo dveh motorjev na razdalji do150 metrov (na odprtih prostorih, brez ovir).

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kompi, mene pa zanima kako vzdrževat N-com čez zimo? :? Kdaj pa kdaj priključiti na omrežje, imeti vključeno in pol spet na omrežje.... al pustit par mesecev na miru in pred sezono na omrežje. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako dolgo zdži BT n-com če poslušam muziko?

Pa ša malo offtopic, x551 bo kakšna testna v M velikosti?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ojla.vidim da imate temo o n com.jaz imam tudi nekaj vprašanj.imam kabelsko povezavo med dvema n84.pa drugače kar dela,le pri poslušanju glasbe imam problem.ko prištekam mp3 mi če dam na mp3 več kot na pol začne hreščat.pa sem mel najprej en philipsov model,zdej mam sonyev,pa ni nč bolš.edino ko sem mel sposojen ipod je delal normalno.a kdo ve zakaj?pa še nekej.a kdove za kakšen mp3 ali4 ki bi imel normalno velike tipke,da se da vsaj za silo upravljat v rokavicah in ni potrebno ustavljat?upravljala bi sopotnica,da ne bo pomote.ker imava večinoma daljše vožnje turistične narave glasba zeloprav pride.pa še to,pri vožnji nad 130 km na uro je vse brez veze ker šumi v slušalkah za popizdit :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kompi, mene pa zanima kako vzdrževat N-com čez zimo? :? Kdaj pa kdaj priključiti na omrežje, imeti vključeno in pol spet na omrežje.... al pustit par mesecev na miru in pred sezono na omrežje. Lp

Sistem N-Com ne zahteva posebnega vzdrževanja v zimskem času. Pred prvo pomladansko vožnjo je potrebno le ponovno napolniti baterijo.

Če je bil sistem izpostavljen vlagi, je potrebno območje elektronskega stika posušiti s toplim zrakom, kontakte pa očistiti z alkoholom ali drugim sredstvom, ki preprečuje rjavenje.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako dolgo zdži BT n-com če poslušam muziko?

Pa ša malo offtopic, x551 bo kakšna testna v M velikosti?

Hvala.

Nova baterija praviloma zagotavlja vsaj 5 ur neprekinjenega delovanja N-Com Bluetooth enote.

Testna X-551 v M velikosti pa je že na voljo.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ojla.vidim da imate temo o n com.jaz imam tudi nekaj vprašanj.imam kabelsko povezavo med dvema n84.pa drugače kar dela,le pri poslušanju glasbe imam problem.ko prištekam mp3 mi če dam na mp3 več kot na pol začne hreščat.pa sem mel najprej en philipsov model,zdej mam sonyev,pa ni nč bolš.edino ko sem mel sposojen ipod je delal normalno.a kdo ve zakaj?pa še nekej.a kdove za kakšen mp3 ali4 ki bi imel normalno velike tipke,da se da vsaj za silo upravljat v rokavicah in ni potrebno ustavljat?upravljala bi sopotnica,da ne bo pomote.ker imava večinoma daljše vožnje turistične narave glasba zeloprav pride.pa še to,pri vožnji nad 130 km na uro je vse brez veze ker šumi v slušalkah za popizdit :headbang:

Za dosego najboljše kvalitete avdio informacije iz zunanjega vira priporočamo, da glasnost avdio vira, ki je povezan v N-Com sistem, nastaviš na nivo, ki ne bo popačil zvoka. Najboljši rezultat ponavadi dosežemo z nastavitvijo na 40-50% maksimalne glasnosti. Ker sistem N-Com zvesto reproducira kvaliteto zelo širokega frekvenčnega spektra, lahko viri s preveč poudarjenimi frekvenčnimi polji povzročijo popačenje zvoka. Izogibaj se nastavitvi ojačanih najnižjih frekvenčnih polj (glasnost, mega bas) na equalizerju.

Sicer pa te vabim, da se ustaviš v našem servisnem centru, kjer bi lahko pogledali, če je s sistemom vse OK.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ojla.vidim da imate temo o n com.jaz imam tudi nekaj vprašanj.imam kabelsko povezavo med dvema n84.pa drugače kar dela,le pri poslušanju glasbe imam problem.ko prištekam mp3 mi če dam na mp3 več kot na pol začne hreščat.pa sem mel najprej en philipsov model,zdej mam sonyev,pa ni nč bolš.edino ko sem mel sposojen ipod je delal normalno.a kdo ve zakaj?pa še nekej.a kdove za kakšen mp3 ali4 ki bi imel normalno velike tipke,da se da vsaj za silo upravljat v rokavicah in ni potrebno ustavljat?upravljala bi sopotnica,da ne bo pomote.ker imava večinoma daljše vožnje turistične narave glasba zeloprav pride.pa še to,pri vožnji nad 130 km na uro je vse brez veze ker šumi v slušalkah za popizdit :headbang:

Uporabljam ga že 5 let. Mp3 imam naglas do konca, potem pa glasnost uravnavam na Ncom - u. Glas zvoka je čista k solza, poslušam pa brez problema tud pri višji hitrosti kot je 130 brez problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ojla.vidim da imate temo o n com.jaz imam tudi nekaj vprašanj.imam kabelsko povezavo med dvema n84.pa drugače kar dela,le pri poslušanju glasbe imam problem.ko prištekam mp3 mi če dam na mp3 več kot na pol začne hreščat.pa sem mel najprej en philipsov model,zdej mam sonyev,pa ni nč bolš.edino ko sem mel sposojen ipod je delal normalno.a kdo ve zakaj?pa še nekej.a kdove za kakšen mp3 ali4 ki bi imel normalno velike tipke,da se da vsaj za silo upravljat v rokavicah in ni potrebno ustavljat?upravljala bi sopotnica,da ne bo pomote.ker imava večinoma daljše vožnje turistične narave glasba zeloprav pride.pa še to,pri vožnji nad 130 km na uro je vse brez veze ker šumi v slušalkah za popizdit :headbang:

Ti je že kompi odgovoril temu se strokovno reče (INPUT OVERLOAD). Pazi na "glasnost" izvora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za dosego najboljše kvalitete avdio informacije iz zunanjega vira priporočamo, da glasnost avdio vira, ki je povezan v N-Com sistem, nastaviš na nivo, ki ne bo popačil zvoka. Najboljši rezultat ponavadi dosežemo z nastavitvijo na 40-50% maksimalne glasnosti. Ker sistem N-Com zvesto reproducira kvaliteto zelo širokega frekvenčnega spektra, lahko viri s preveč poudarjenimi frekvenčnimi polji povzročijo popačenje zvoka. Izogibaj se nastavitvi ojačanih najnižjih frekvenčnih polj (glasnost, mega bas) na equalizerju.

Sicer pa te vabim, da se ustaviš v našem servisnem centru, kjer bi lahko pogledali, če je s sistemom vse OK.

Lp, Boris Kompare B)

IN KJE JE VAŠ SERVISNI CENTER??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

x551 ima ocpijo samo BT ncom?

Za čelade X-lite, tudi model X-551, je bila razvita posebna linija izdelkov za komuniciranje, imenovana Bluetooth Kit X Series. Žal v čelade X-lite ni mogoče namestiti izdelkov serije N-Com, ki je sicer namenjen čeladam Nolan.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

244€ za 4 ure avtonomije baterije, se pravi sem že prvi dan fure na kablu med vožnjo, brez veze, no vseeno dobro da je vsaj opcija.

Se pa priporočam za testno x551 vseeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

244€ za 4 ure avtonomije baterije, se pravi sem že prvi dan fure na kablu med vožnjo, brez veze, no vseeno dobro da je vsaj opcija.

Se pa priporočam za testno x551 vseeno.

Pri polni obremenitvi (Bluetooth interkom naveza dveh čelad, povezava z navigitorjem in mobilnim telefonom, predvajanje glasbe, ... ) deluje sistem z novo baterijo (800 mAh) vsaj 5 ur neprekinjeno. Sicer več.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri polni obremenitvi (Bluetooth interkom naveza dveh čelad, povezava z navigitorjem in mobilnim telefonom, predvajanje glasbe, ... ) deluje sistem z novo baterijo (800 mAh) vsaj 5 ur neprekinjeno. Sicer več.

Lp, Boris Kompare B)

Hvala za info.

To se da polniti med uporabo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo.imam eno prošnjo če mi kdo pove kako ste montirali slušalke in mikrofon v preklopno čelado.ne ven ali naj prilepim slušalke in mikrofon pod podlogo ali nanjo saj se mi mikrofon zatika ko vzdignem ali spustim vizir.kje imate priključek za kabelj .L.D. spredaj,zadaj.imam intercom albreht600s .za vse informacije se vnaprej zahvaljujem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo.imam eno prošnjo če mi kdo pove kako ste montirali slušalke in mikrofon v preklopno čelado.ne ven ali naj prilepim slušalke in mikrofon pod podlogo ali nanjo saj se mi mikrofon zatika ko vzdignem ali spustim vizir.kje imate priključek za kabelj .L.D. spredaj,zadaj.imam intercom albreht600s .za vse informacije se vnaprej zahvaljujem

Na tem naslovu dobiš veliko uporabnih nasvetov

http://www.motosvet.com/tabla/topic/25359-kako-montirati-interphon-interkom-v-celado/page__p__1287474__hl__intercom__fromsearch__1#entry1287474

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

V mesecu juniju. V sklopu letošnjih "Čudovitih mesecev akcij" bomo vsem kupcem čelade Nolan N-COM podarili Basic Kit v vrednosti 55,-€.

Lp, Boris Kompare B)

hmmm.... čeladi sem kupil lani, za letos je bil samo NCOM Bluetooth... škoda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!