Skoči na vsebino

Komunikacijski sistemi za čelade, Intercom...


kasti

Priporočene objave

Jaz si sploh ne predstavljam, da bi imel še na motorju svojo :boobies: skos v ušesih. :devil:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam nameravam letos nekaj nabavit, predvsem za povezavo Garmin - čelada. Malo sem zdaj zbegan glede vzdržljivosti baterije. Kot sem prečital, naj bi pri bloetooth varianti baterija zdržala do 5 ur, kar se mi zdi premalo za potovalno rabo. Kaj pa pri intercom varianti na kabel? Polnjenje med vožnjo je sicer tudi ena od možnosti, ampak je pa že kablov zelo veliko ... kakšne so kaj izkušnje glede tega?

L.P. Simon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam nameravam letos nekaj nabavit, predvsem za povezavo Garmin - čelada. Malo sem zdaj zbegan glede vzdržljivosti baterije. Kot sem prečital, naj bi pri bloetooth varianti baterija zdržala do 5 ur, kar se mi zdi premalo za potovalno rabo. Kaj pa pri intercom varianti na kabel? Polnjenje med vožnjo je sicer tudi ena od možnosti, ampak je pa že kablov zelo veliko ... kakšne so kaj izkušnje glede tega?

L.P. Simon

Sistem Bluetooth Kit pri polni obremenitvi (Bluetooth interkom naveza dveh čelad + povezava z navigitorjem + mobilnim telefonom + predvajanje glasbe, ... ) deluje z novo baterijo (800 mAh) vsaj 5 ur neprekinjeno. Sicer več.

Sistem Interkom Kit (kabelska povezava) pa deluje od 8-10 ur neprekinjeno.

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Živjo vsem.

Vidim, da je g. Kompare kar stručko za tele (včasih) koristne povezave. Torej stvar je sledeča: midva bi se tudi rada kdaj pa kdaj pogovarjala, ker imam js musklfibr od stiskanja kolen, on pa oboleva ker me ne sliši zakaj :whistle: . Imava čeladi Schuberth C2 in C3 in ni videt notri, da bi bila kakšna predpriprava za komunikacijo. Rada bi nabavila napravo, ki omogoča sledeče: pogovor med voznikom in sopotnikom ali med 2 motorjema na čimvečji razdalji, telefoniranje, seveda brezžična povezava in mogoče poslušanje radia prek telefona (ki to omogoča)? Zanima me, če je taka reč na tržišču, kako se ji reče in kakšna približno je cena za obe čeladi.

Hvala in LP,

Strela

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, tole bo za šubertke original komunikacija. Je precej draga, mnogo je pa cenejših variant. N-com ti ne pride v poštev, ker je narejen za Nolanove čelade. Treba je vzeti kak univerzalni sistem, ki se montira na strani čelade. O tem je že veliko napisanega, poglej malo pod opremo

http://www.motosvet.com/schubert-rider-communication-system.html

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo vsem.

Vidim, da je g. Kompare kar stručko za tele (včasih) koristne povezave. Torej stvar je sledeča: midva bi se tudi rada kdaj pa kdaj pogovarjala, ker imam js musklfibr od stiskanja kolen, on pa oboleva ker me ne sliši zakaj :whistle: . Imava čeladi Schuberth C2 in C3 in ni videt notri, da bi bila kakšna predpriprava za komunikacijo. Rada bi nabavila napravo, ki omogoča sledeče: pogovor med voznikom in sopotnikom ali med 2 motorjema na čimvečji razdalji, telefoniranje, seveda brezžična povezava in mogoče poslušanje radia prek telefona (ki to omogoča)? Zanima me, če je taka reč na tržišču, kako se ji reče in kakšna približno je cena za obe čeladi.

Hvala in LP,

Strela

Za vgradnjo na čelade modelov C2 in C3 je Schuberth pripravil komunikacijski set SCR, sicer pa lahko na čeladi namestiš tudi katerega izmed cenješih univerzalnih komunikacijskih sistemov, kot je recimo N-COM MULTI, ...

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo vsem.

Vidim, da je g. Kompare kar stručko za tele (včasih) koristne povezave. Torej stvar je sledeča: midva bi se tudi rada kdaj pa kdaj pogovarjala, ker imam js musklfibr od stiskanja kolen, on pa oboleva ker me ne sliši zakaj :whistle: . Imava čeladi Schuberth C2 in C3 in ni videt notri, da bi bila kakšna predpriprava za komunikacijo. Rada bi nabavila napravo, ki omogoča sledeče: pogovor med voznikom in sopotnikom ali med 2 motorjema na čimvečji razdalji, telefoniranje, seveda brezžična povezava in mogoče poslušanje radia prek telefona (ki to omogoča)? Zanima me, če je taka reč na tržišču, kako se ji reče in kakšna približno je cena za obe čeladi.

Hvala in LP,

Strela

Poglej za univerzalni in cenovno ugoden Intercom F4. Omogoča vse zgoraj našteto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za odgovore. Sem že slišala nekaj o enitrgovinivvelenju :whistle: , tko, da se mogoče enkrat oglasiva, ko bova na tistem koncu. Sicer je Schuberth hud in ga ima tudi agent 008, ampak use kar je prou... 300 eur za KOS je mal preveč. Tako, da tale univerzalni Intercom pa N-MULTI... bi kar znali bit. Kakšne so pa kaj izkušnje s ceste?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav, glede teh univerzalnih interkomov, in strinjam se, da je Schuberthov SRC vsaj 3x predrag, ampak C3 je ena izmed tisjih celad na trgu, in s tem ko ji das dodaten interkom zraven na zunanjo stran, to lastnost popolnoma iznicis. Pol pa vseeno, ce bi si ze v zacetku kupil kak Nolan N103, bi vsaj vedel zakaj vraga je tako glasno :P SRC je pa narejen kot nadomestek cist spodnjega oblazinjenja in sploh ne zgleda kot da mas interkom v celadi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za odgovore. Sem že slišala nekaj o enitrgovinivvelenju :whistle: , tko, da se mogoče enkrat oglasiva, ko bova na tistem koncu. Sicer je Schuberth hud in ga ima tudi agent 008, ampak use kar je prou... 300 eur za KOS je mal preveč. Tako, da tale univerzalni Intercom pa N-MULTI... bi kar znali bit. Kakšne so pa kaj izkušnje s ceste?

Intercom F4 te pride 300 in nekaj za par! in je eden redkih ki BT dela na razdalji 500m v vidnem polju. Sem ga uporabljal eno sezono in bil, ko sem ga naštudiral, z njim zelo zadovoljen. V nekaterih pogledih prekaša zdajšnji X-com!

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav, glede teh univerzalnih interkomov, in strinjam se, da je Schuberthov SRC vsaj 3x predrag, ampak C3 je ena izmed tisjih celad na trgu, in s tem ko ji das dodaten interkom zraven na zunanjo stran, to lastnost popolnoma iznicis. Pol pa vseeno, ce bi si ze v zacetku kupil kak Nolan N103, bi vsaj vedel zakaj vraga je tako glasno :P SRC je pa narejen kot nadomestek cist spodnjega oblazinjenja in sploh ne zgleda kot da mas interkom v celadi.

Dober vidik! Prej sem imela Shark RSR in se mi že Schuberthka zdi glasna :rolleyes: in težka hehehe. Verjetno kar dobro šumi tista šara na čeladi? Glede tega bova pa res še premislila... Nekaj mi je padlo na pamet, sej je mogoče neumno... ampak kaj pa tiste mini slušalke od telefona, ki so velikosti fižolčka pa funkcija pritisni in govori?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober vidik! Prej sem imela Shark RSR in se mi že Schuberthka zdi glasna :rolleyes: in težka hehehe. Verjetno kar dobro šumi tista šara na čeladi? Glede tega bova pa res še premislila... Nekaj mi je padlo na pamet, sej je mogoče neumno... ampak kaj pa tiste mini slušalke od telefona, ki so velikosti fižolčka pa funkcija pritisni in govori?

Razen če si jih boš v ušesa nalepila, drugače te bo pa itak bolelo, ker ti bo čelada nanje pritiskala...preiskušeno...daj orenk zadovo ali nič...

Naj povem moj primer, 50% voženj opravim v dvoje..in ne bi bilo slabo imet intercoma, da se malce pogovoriš tudi med vožnjo, da ni potrebno odpirati vizirjev in kričati...nato pa sem pomislil še kje vse bom te škatlice polnil, sploh če šotorim, nadalje še ena zadeva za katero bo potrebno skrbeti na dopustu, da mi je ne ukradejo, stalno gor pa dol na čelado, ker v kufer ne gre (givi 46lt - komaj za dve čeladi)...no in tako interkom ostaja v planu brez odločitve.

Drugače pa po nekaj 20000km skupne vožnje ugotavljam, da klepetalnika sploh ne rabiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motorju se uživa, na kofetkanju pa klepeta :P Par besed si lahko komot izmenjata tudi brez posebnih naprav. Vsake toliko časa pa tako mora priti na vrsto tudi kakšen postanek, kjer se pogovori o (ne)pomembnih rečeh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..........nato pa sem pomislil še kje vse bom te škatlice polnil..........

Jaz vse to polnim iz 12 V vtičnice na motorju ( N com, mobitel, kamero, fotoaparat....).

Zakaj imam N com? Zato, ker bi se kmal v Istanbulu zaletel, ko sem z dvignjenim vizirjem nazaj kričal, kje morava zaviti. Kdor je že bil v Istanbulu ve o čem govorim.

Drugač pa ja. Tisti ki ima ženo, ki ne mora bit tiho naj si tega ne kupuje, drugač jo naj pa z motorja vrže, pa naj peš gre naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je kdo sprobal:

http://www.louis.de/...tnr_gr=20018110

razmišljam tudi o:

http://www.louis.de/...tnr_gr=10059306

neka razlika v ceni je, sicer ne tak velika. če obe napravi svojemu namenu služita enako uspešno vseeno raje vzamem cenovno ugodnejšo.

nekaj bo v glavnem treba nabavit, ker je ženski tečno, jaz sem pa itak navajen poslušat, tak da nebo tak hudo. slap.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvega ne bi vzel, že zato, ker ima samo en zvočnik.

Drugi je boljši, imam ga tudi sam, le malo boljšo verzijo AE600S,

ki ima vgrajen radio in več priključkov, tudi za gsm.

Edina slabost so slabi kabli, ker se pogosto prekinejo, običajno na konektorju na strani čelade,

zaradi pogostega pregibanja.

Pri sebi sem kontektorja zamenjal z 3,5 mm stereo konektorji.

Sedaj je ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Midva bova kmalu vsak na svojem motorju B) ... tako, da bi js rada izkušenega motorista za sabo slišala, kaj mi dopoveduje (kej u stilu "a si marelo požrla?!" :grim :grim Sva se odločila, da bova šparala za Schubertha. Bohpomagi, tole sva si skuhala k sva hotla met nemške kahle. A kdo ma to zadevo pa ima kakšne izkušnje s tem sistemom?

Hvala in LP,

Strela

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo,

imam en problem,

montiral sem Interphone F2 pa mi nekaj ne dela dobro.

Trenutno imam povezano slušalko z mp3 playerjem prek kabla (3.5 - 2.1) (za poslušanje muzike, GPS) pa nikakor ne morem pojačati in tudi zmanjšati jakost zvoka :wallbash: . Pri pritisku na gumb (+/-) se sliši le bip bip bip, jakost pa ostane enaka. Tudi preko hi-fi je zadeva enako.

Bluetooth v povezavi s telefonom še nisem preizkusil, ker ga ne potrebujem.

Danes sem poizkusil še na napravi F4 pa je enako. Poizkusil sem tudi pri prižganem motorju (šumi in to), pa nič bolje...

Vprašanje sem poslal tudi v Italijo, pa še ni odgovora...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker si nekako težko predstavljam, kako bi potegnil kable od interkoma in kam bi dal enoto me zanima, kako imato to rešeno.

Načeloma mi je žična verzija ljubša, ker je običajno manj komplikacij, signal ne variira in ni toliko EM sevanja (govorim iz izkušenj z drugimi podobnimi napravami).

Pa še: kako je z iztočasno dvosmerno komunikacijo. Je to standard ali imajo samo dražje naprave?

Popravljeno . Popravil Dare1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

imam en problem,

montiral sem Interphone F2 pa mi nekaj ne dela dobro.

Trenutno imam povezano slušalko z mp3 playerjem prek kabla (3.5 - 2.1) (za poslušanje muzike, GPS) pa nikakor ne morem pojačati in tudi zmanjšati jakost zvoka :wallbash: . Pri pritisku na gumb (+/-) se sliši le bip bip bip, jakost pa ostane enaka. Tudi preko hi-fi je zadeva enako.

Bluetooth v povezavi s telefonom še nisem preizkusil, ker ga ne potrebujem.

Danes sem poizkusil še na napravi F4 pa je enako. Poizkusil sem tudi pri prižganem motorju (šumi in to), pa nič bolje...

Vprašanje sem poslal tudi v Italijo, pa še ni odgovora...

LP

Poizkusi še na playerju dati volumen bolj na glas, ne samo na Interphonu. Sam uporabljam model F4 (vendar preko bluetootha in ne žice), pa si glasnost lahko zmeraj nastavljam preko Interphona in tudi predvajalnika (pa najsibo to garmin, gsm, ...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poizkusi še na playerju dati volumen bolj na glas, ne samo na Interphonu. Sam uporabljam model F4 (vendar preko bluetootha in ne žice), pa si glasnost lahko zmeraj nastavljam preko Interphona in tudi predvajalnika (pa najsibo to garmin, gsm, ...)

Imaš prav.

Preizkusil sem še prek računalnika in je bila glasnost večja. To pomeni, da ima mp3-player slab volume oz ojačitev zvoka. Škoda.

Se pa ne da uporabljati +/- na interpfonu, kader je povezan s kablom. Le na napravi (mp3)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni mojstri.

Imam Nolanovo čelado z N-Com, v drugi roki pa Apple iPhone.

Zanimivo je da ima Nolan kable za skoraj vse GSM aparate na tržišču le za Applov iPhone nima kabla.

Sicer imajo podprto bluetooth povezavo, vendar je ta zame še kak mesec nedosegljiv (beri predrag).

Apple in Nolan nimata rešitve in je sploh ne iščeta. Ali je katerikoli od vas kaj iskal v tej smeri.

Kolikor sem pogledal obe napravi, gre za klasičen audio kabel z 3,5 mm 4 polnima jackoma na obeh straneh.

Malo brskam po spletu in iščem tak kabel v kolikor ga ne najdem ga bom naredil sam.

Ga je kdo od vas že kje zasledil ?

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadevo že rešujem z g. Borisom iz podjetja Compaco.

Bom poročal kakšne bodo ugotovitve, morda bo še kdaj kdo iskal kaj takšnega ;)

LP

Blond

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Pozdrav!!

Rad bi si nabavil intercom, pa ne vem točno katerega "Intercom F4 ali od cargo-ta". Pri F4 me zanima če kdo uporablja MP3 ( mora ta biti preko bluetootha, kateri MP3 ima to možnost).Kje se ga da najceneje dobiti ( rabim twin pack, preklopne čelade, kašna je tukaj kvaliteta zvoka- do kakšne hitrosti je še užitno!!!.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, kako je s povezavo vec kot dveh voznikov, vsak na svojem motorju? Recimo, povezava 4 celad naenkrat? A je to sploh mozno? Katera varianta omogoca tudi to? Poleg tega pa: po vasih izkusnjah: a obstaja kak dober sistem, ki bi deloval na vsaki celadi, torej bi bilo na brzino mozno zamenjat? Pa ni treba, da je preko bluetooth, lahko je tudi preko walki talkijev ali cb postaj.

LP j

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!