Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

Piše v profilu, da si iz Domžal; kaj pa Elisa?

 

Danes grem k Elisi povprašat, ker na e-mail povpraševanje ne odgovarjajo..

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo zanima me tisti ki imate spredaj prevezane luci tako da svetita obe kratke, ali vam prevec kuri akumulator in ce vam je kdaj crknil? Meni je zadnjic ko sem bil v lj crknil, sem ga porinu tok da je prizgov in ga odpelju do Primca, kjer so mi ga zamenjal in mi je reku majstr da je prevelka poraba zaradi druge luci in mi zato kuri akumulator, zacne ga filat šele od 6000 obratov naprej, pri pocasni voznji pa ga unicuje in da morem izklopt drugo luč. Kaksne izkusnje imate ostali kej z tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo zanima me tisti ki imate spredaj prevezane luci tako da svetita obe kratke, ali vam prevec kuri akumulator in ce vam je kdaj crknil? Meni je zadnjic ko sem bil v lj crknil, sem ga porinu tok da je prizgov in ga odpelju do Primca, kjer so mi ga zamenjal in mi je reku majstr da je prevelka poraba zaradi druge luci in mi zato kuri akumulator, zacne ga filat šele od 6000 obratov naprej, pri pocasni voznji pa ga unicuje in da morem izklopt drugo luč. Kaksne izkusnje imate ostali kej z tem?

 

Jaz sem akumulator kupil avgusta 2012 in imam tako kot ti zvezane obe luči.

 

Motor je 2x prezimil (nič nisem odklopil), pa še danes BP vžge, tako da mislim da to nebi smel bit prevelik problem za aku.

 

lp

mz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja imel se problem med zimo ko sem motor postavil ven, zalaufal za pol ure in nazaj v garažo. V naslednjo ni več vžgal zato se šel kupit polnilec in zdaj zadeva laufa. Zgleda, da zadeva res premalo polni pri majhnih obratih. Toda sedaj ko se vozni ni problemov z vžigom.

 

Ne vem točno koliko so močne žarnice, toda predvidevam da so 55W in iz tega sledi, da ena žarnica vleče 4A toka, kar je kar dosti. Probaj, z eno žarnico manjše moči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede kraje ne bi šel v to, vseeno je sodelavec.. :sleep2:  Sem pa jezen zelo. Na njega in nase. Fasale so spodaj pod križem. Jaz sem se potem še peljal okoli 100m brez problema. Ampak sedaj počiva v garaži se ne upam peljati, da ne bo kaj narobe. Zvite so toliko da če si pozoren se opazi. Laik ne bi opazil zvitih vilic. Kaj mislite? Kasko nimam. Dobil sem že okvirne predračune od dveh firm.. Okoli 550 evrov brez dela z novimi vilicami.. Se pravi vilice, prednja ročka sklopke, nožna stopalka, desni bok plastika, sprednji blatnik. To je to. Ostalo bom pustil zaenkrat.

 

Iščem firme, ki porihtajo te stvari na obroke če je le možno.

 

Koliko firme računajo pregled križa ipd..Če kaj veste mogoče..

 

Gašper, hvala bomo vidli kaj bo iz vsega tega.. :glare:

 

Najraje bi ga odpelju na servis pa dal na njegovo ime račun pa naj ga terjajo.. :headbang:

 

Lp!

Če vidiš, da so zvite že ko so na montirane, potem jih bo definitivno treba porihtat, ker tisto kar je malo zvitih jih dokler jih ne odmontiraš iz križa sploh ne vidiš.

 

550€ za ves material z novimi kompletnimi vilicami (obema) vred se mi zdi pa hudo malo. Pri novejših motorjih je ena vilica okrog 700€. 

 

http://www.boats.net/parts/search/Yamaha/Motorcycle/2004/FZ6%20-%20FZ600SS/FRONT%20FORK/parts.html

 

Tole zgoraj je pa katalog za tvojo. Cene pri nas so običajno enake kot te v dolarjih ali še raje malo višje.

Tako da dobro preveri kaj je na predračunu. 

 

Vilice drugače tudi pri naši bajti ravnamo, treba je pa pogledat koliko in kako so poškodovane. 

 

 

P.S. terjal na servisu ga ne bo nihče. Dokler račun ne bo plačan, boš pač ti brez motorja. Se boš mogu odločit al ga boš terajal sam (prijava kraje?) ali pa ga na lepe oči pustiš pri miru.

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vilice se da verjetno poravnat drugač so nove cevi cca. 300-350 eur. Blatnik se verjetno lahko popravi-povari in barva, ročke + stranska tačka kakih 50-100eur. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 
 
 

No kar se žene tiče.....znucala se ni še nbena........ali pač :oops:

Elegantno takih zadev ponavadi ni mogoče rešit.

 

Nben serviser ti ne bo popravljenega motorja predal v roke bez "show me the money".

 

Torej glede na moj prvi stavek , pust mu mamo čist pr mir ...........a ženo :l_01::kava::pos::kava::l_01::kava::pos: ........

Popravljeno . Popravil kamionar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...odlične. Brez nas ne gre  :grim    aaa priznajte fantje, dolgčas bi vam bilo, tako kot nam brez vas :blush: . 

 Tu se poraja vprašanje.

Kakšna je idealna ženska?

Takšna ki zna zbalansirati nasprotja.

Saj veste polno prazno.

.

 

.

 

.

 

.

 

.

 

Poln želodec in prazna jaj.a.

 

Pa "no hard filings"

 
 
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj bil pri elisi, me je skoraj zadela kap..

 

predračun 1300e z delom vred pa okoli 1500e. Nove obe vilice s križi in ležaji 950e, tačka za nogo celotna z nosilcem, ročka sklopke, sprednji blatnik 105e in pa stranska bok plastika..

 

Kakšne cene :sleep2:  Lahko se dobi tudi samo zgornji del vilic ki ena stane okoli 170 evra..Kaj mislite, da ne bi tudi križa menjal itd..Motor so pogledali na oko, niso nič razdirali..Kaj mislite da bi menjal samo cevi?

 

Plastika spredaj se ne da popravljat ker je dobesedno zmaličena..stane pa nenormalno čez 100 evrov..

 

Rabljenih teh stvari kar ni pa ni..

 

Danes povprašam še Primca iz Brezovice in pa se zapeljem do Šterna v Kranj..S sodelavcem nevem kaj bom rešil, 1500e v gotovini takoj najbrž nima..Po obrokih mi ne pomaga ker moram plačati takoj..

 

Kdo mislite da odkupuje take motorje, najraje bi vse skupaj prodal in malo prišparal čez leto pa naslednje leto nakaj drugega.. :closedeyes:

Popravljeno . Popravil stankolovski
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to so bolj "normalne" cene za nove rezervne dele. je za bilokatero znamko priblizno isto. sedaj ko ves kaj tocno rabis pa dobro preglej ebay (angleski, nemski) in verjetno bos nasel kar nekaj rabljenih kosev.

se pa strinjam da prodaj za rezervne dele in kaj druzga pol nabavi.

Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ce je mel jajca "spisdit" motor, nej ma pa jajca se skodo popravt. :slap: Nej se znajde, pa si sposod al neki, tebe lih to ne briga kako se bo znajdu, ampak glede na to,da mu kej tazga pade na pamet, da kr uzame motor, gre loh mau na posto al pa kej, pa bo hitr uzel kokr rab. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preko e - baya ne mislim gledat. Naj se s tem ubada on če misli. Ljudje me kličejo in mi ponujajo 1400 evrov za motor v takem stanju kot je. Kaj mislite, prodat pa pol iztržit od unga pa neki drugega vzet, al..?? :sleep2:

 

Deli so na vseh firmah enaki, tako da se držim elise, pa še blizu doma jo imam.

 

Včeraj sem se peljal do elise z yamahco, prav srce se mi para ker ni več tako kot mora biti.. :BUA:  :BUA:

 

Pa kot en kripelj, tista noga mi je bingljala dol ker nimam tačke :smoke:

 

Zdej po eni strani sem sam kriv, lahko bi ga prijel za roko mu vzel ključe in to je to. Ampak nisem. Zato sem mu ponudil dogovor, da jaz plačam delo se pravi nekje 200 evrov..Čakam njegov odgovor..

Popravljeno . Popravil stankolovski
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo...mal pa si čuden. Ebay ti ponuja OGROMNO možnosti. Ko sem jaz leta 2010 ruknil z Suzuki GSRjem sredi sezone (no, vitalni deli niso bili poškodovani) sem imel podobno izbiro. Odločil sem se, da se tisto leto pač ne bom več vozil, čez zimo sem pa predvsem preko Ebaya dosti poceni nabavil tačko, ročico zavore, plastiko okoli tanka, plastike čez izpuhe, opraskano steklo luči, smernik......in zadevo zrihtal za  malo več kot pol cene okvirnega predračuna uradnega servisa. 

 

Če se pa to sezono hočeš vozit, pa prodaj. Dodaš par sto €, pa se že marskikaj dobrega dobi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotel sem pa dodati to; kot večina motoristov si pred  hudo dilemo...ali se ravnati po pameti, ali po srcu. Odločitev je samo tvoja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nove novice. Poba pravi, da naj mu danes popoldne motor pripeljem da ga bo odvlekel do kolega kateri popravlja motorje. Da ga bodo zrihtali.

 

Zanima me vaš nasvet, zaupati ali ne? Na kakšen način naj se prepričam da bo motor res brezhiben?

 

Lp,Stanko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nove novice. Poba pravi, da naj mu danes popoldne motor pripeljem da ga bo odvlekel do kolega kateri popravlja motorje. Da ga bodo zrihtali.

 

Zanima me vaš nasvet, zaupati ali ne? Na kakšen način naj se prepričam da bo motor res brezhiben?

 

Lp,Stanko

glej njemu je v interesu da bo čim cenej, zdej da ti bo vsak k ima 5min časa po motorju šaru je verjetno malo brez veze (in resno dvomim da bo popravljeno tako kot si želiš). verjetno je res najboljše da prodaš. je pa tako on ti je naredu za 1500€ škode, lahko obrača kakor hoče, ker take fazerice se recimo prodajajo za okrog 3000€ ti boš pa iztržil točno toliko maj kot je dejansko škode. 

 

Popravljeno kot je treba bo edino na enemu izmed yamaha servisev, z original deli, oz. če si boš vzel čas, prebrskal po ebayu, spravu kose na kup in dal spet enemu mehaniku, ki ve kaj dela. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi govorijo, da sem predober.. Kako pa naj iztržim denar za popravilo od njega? Pravi, da nima 1500 evrov. Od kje naj mu rubim. Človek ima komaj za kruh. Naj grem k odvetniku, Policijo?

 

Da ga prijavim za krajo, pravi, da sem mu ga dal. Kar ne drzi. Beseda proti besedi. Nobenih prič. Na koncu bom jaz nasrkal, ker sem vedel da nima izpita. Kaj naredit, naj ga pretolčem kot kravo, grozim familiji?? ehh..

 

Naj ga popravi. Vozil ga bom še dva meseca, prodal ugodno ter kupil zverino za naslednje leto..

 

Vem, da motor ne bo več isti kakor je bil, toda druge rešitve ne vidim..Vsekakor bo bolje kot sedaj ko gledam razbito razvalino doma ter skoraj, da ne jočem..

 

peace!! :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudje.. Ena stvar pa ne drži... Če ne plačas servisa ti serviser nima pravice zadrževat avta.. Ravno to je bilo pred dvema letoma na tvslo v odaji o potrošnikah...

Drugače pa motor je res delikatno posojat, zdaj ti pametovat nima smisla...

V bližini nas je en trgovec ko prodaja razbitr motorje, mogoče tam kaj dobiš uporabnega...

Bolše prva zamera :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motospirit Zgornja Hajdina   www.motospirit.eu  On odkupuje potolčene motorje.

Pokliči ga in vprašaj za odkup ali za dele.

Pokličeš lahko tudi Rmoto iz Rimskih toplic. Rok nabavlja motorje v Italiji.Lahko ti pomaga z nasvetom o nabavi delov. www.r-moto.com 070-200-200

 Ne poznam "mojstra" , ki bo popravljal motor. A ti , brez , da si prisoten , odsvetujem to početje. Hitrosti in eventualne nenadne situacije so preveč nevarne , da bi ti nek "mojster" popravljal vilice. Tudi mirno spati , ko boš nekomu prodal motor , ki ga je popravil "mojster" nebo prav nedolžno.

Sem bil kamionar in kasneje vodja avtoparka tudi mehanične delavnice.Kr hudič je mirno zaspati , ko smo za silo pokrpali kamion , do nabave novih delov.

Stvar ni tako nedolžna . Pri nekaterih stvareh v življenju ni prostora za improvizacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar je, je.. Včeraj pustil motor pri nekem mojstru v Lj. Po pogovoru sodeč deluje model OK, ustanovil je moto klub v Lj., ima svojo lastno TDM-jko, šaraufa pa samo motorje sem pa tja kakšen avtomobil. Ima kar pojma o motorjih in motociklizmu nasploh. Sem se pogovarju več kot eno uro. Robo nabavlja tudi po Avstriji in Italiji. Ogromne popuste ima tudi v SLO trgovinah z moto deli. Tako, da upam, da bo lubica čimprej porihtana ter, da se bom čimprej začel vozit.. :sleep2:  

 

Ogledujem si pa že druge zverine, če bo vse po sreči, ko prodam Yapanko.. :ninja:

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Prodam nosilec za kovček s ploščo in original yamahinim kovčkom(mislim da je 42l)...kovček in nosilec je podrsan po levi strani

cena za komplet 115€...več info na ZS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!