Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

  • 1 mesec pozneje...

ksz...

Koliko ste vozniki Fazerke 600 visoki in ali vam slučajno zmanjka prostora za noge in so preveč pokrčene.

Nekateri 600 ccm nakedi ali polnakedi mi znajo biti premajhni in potem bolijo kolena, pa me zanimajo praktične izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ksz...

Koliko ste vozniki Fazerke 600 visoki in ali vam slučajno zmanjka prostora za noge in so preveč pokrčene.

Nekateri 600 ccm nakedi ali polnakedi mi znajo biti premajhni in potem bolijo kolena, pa me zanimajo praktične izkušnje.

183cm, brez težav sedim gor.... tudi na večdnevnem potovanju ni panike...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ksz...

Koliko ste vozniki Fazerke 600 visoki in ali vam slučajno zmanjka prostora za noge in so preveč pokrčene.

Nekateri 600 ccm nakedi ali polnakedi mi znajo biti premajhni in potem bolijo kolena, pa me zanimajo praktične izkušnje.

ma jaz sem svojo fzs vozil čisto normalno pa sem visok 192cm. Mogoče res zgledaš malo velik na motorju ampak, kdo se pa na motorju še sikera za izgled, če je počutje fajn ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

zdravo, imam problem na Yamahi FZ6 S2 2009, namreč od 4000 obratov naprej, se sliši zelo moteč zvok iz izpušnih krivin. Mehanik je rekel da se je verjetno na kakšnem spoju odlomil delček pločevine in ko pride v resonanco začne "ropotati". Pravi da je treba kupiti nove krivine (ki so predrage cca 1300€), ali pa če se nekako ugotovi točno mesto kjer ropota, se tam razreže in zašvasa, vendar ne vem kako bi ga našel brez da razrežem cel izpuh. Odmontiral sem celoten izpuh in probal stresti iz njega umazanijo pa ni pomagalo. Iskal sem po internetu neoriginal izpušne krivine pa jih nisem našel, ve mogoče kdo za kakšne? Ali pa če ima kdo kakšen predlog, kako bi se dalo popravit izpuh / rešit problem? Je imel mogoče kdo podoben problem? Hvala

 

LP

Popravljeno . Popravil sava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj najti nekoga ki ima iste krivine in najprej probajta ce je tezava res kle..jaz se v nakup/popravilo nebi spravil skoraj na blef..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 4 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

A je mogoče kdo znižal sedež za kakšen cm ali dva?
Ramišljam, da bi bilo fajn malce bolj trdno z nogami stati na tleh, ker trenutno imam samo eno celo na tleh, pa še to samo v primeru da zlezem na pol dol s sedeža. Kakšna je potem razlika v udobju zadnje plati na daljših vožnjah?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem storil tako na Er 6n kot tudi na zdajšnji Xj 6n - kakšnega posebnega jamranja ni bilo nikoli iz njene strani; saj po celodnevni furi te po malem tako ali tako boli vse in ne samo zadnja plat. To nižanje sedeža je itak najcenejša varianta - nižanje vzmetenja pa je že povezano s stroški.

http://www.carman-motosport.si/prodaja/vzmetenje/wilbers/set-za-nizanje-in-visanje-podvozja/

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Zagledal sem se v Yamaha FZ6-S ampak me muči, je zgolj 600ccm (98km različica).. vozila bi se pa dva

Ima smisel kupiti? Podhranjen? Se mogoče vozi kdo tukaj v dvoje na tem motorju? :)

Za kaj več pa trenutno ni €€€..drugo leto :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za normalno voznjo v dvoje je to super motor. Edino malo bolj ga mirs v obrate pognati pri prehitevanju!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povem ti lahko to, da je prijatelj s svojo drago komot prevozil pol Evrope z YFZ6-S. Jasno da s tremi kufri in tank torbo. Ne vem kako dolgo že voziš motor in koliko izkušenj imaš. Predvidevam, da si bolj frišen. Če je temu tako, kar lepo vbodi ta vsestranski in splošno hvaležen motor. Povem ti, da je moč agregata bolj postranska zadeva, sploh na potovanju v dvoje. Če te zanima kaj več pa kar napiši.

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky :smoke:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 hours ago, diskman said:

Zagledal sem se v Yamaha FZ6-S ampak me muči, je zgolj 600ccm (98km različica).. vozila bi se pa dva

Ima smisel kupiti? Podhranjen? Se mogoče vozi kdo tukaj v dvoje na tem motorju? :)

Za kaj več pa trenutno ni €€€..drugo leto :)

Pred leti sva se vozila dva na takem motorju, fz6. Res rabiš veliko prestavljat če sta dva gor, ampak kdo zna vozit ta motor, mislim da ga res obvlada ni niti približno počasen. Moč pa pokaže šele od 10.000 obratov gor. Do 10k obratov je za moje pojme len ko pes... Moje mnenje je da je hiba prednje vilice, ker so res mehke in nimajo nastavitev. To je nekak nahitro po spominu na njo. Udobna je tudi nedvomno, dober sedež, ergonomija..ture v dvoje niso problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

diskman - če nisi Rossić gre tudi v dvoje čisto ok. Jaz bi na tvojem mestu iskal lepo ohranjeno s poloklepom in to S2 varianto.

LP in dober nakup.

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FZS600 potegne precej bolj že v nizkih od FZ6, sedež je na FZS600 precej bolj udoben od trdega na FZ6. Sem vozil oba in mi je FZS bolj všeč kot pa FZ6.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 14. 4. 2016 at 5:10 PM, diskman said:

Zagledal sem se v Yamaha FZ6-S ampak me muči, je zgolj 600ccm (98km različica).. vozila bi se pa dva

Ima smisel kupiti? Podhranjen? Se mogoče vozi kdo tukaj v dvoje na tem motorju? :)

Za kaj več pa trenutno ni €€€..drugo leto :)

Vozima se večino oba... Prehitevaš komot, poln z tremi kufri sem potoval v dolomite, vse bilo bp, edin serpetine je treba mal več gasa... 

Če si interesent ti mojega prodam :)

Jaz sem naredil z njim 25.000 km, pa me do danes ni razočaral... 

Len v nizkih obratih, no ja.. Glede na to da pri10.000 podivja, bi lahko rekli da je spodaj len, ampak se da fino peljat z 6k obratih, tud prehitevaš lahko kulturno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi pa rabila malo pomoči.
Lučka za nevtralno mi ne gori. Sem se šele zdaj spravila pogledati kaj/zakaj/kako, ker mi ni moteče med vožnjo.
Ostalih 5 lučk se prižge (ima abs), samo za nevtralno ne deluje.

IMAG7700.jpg

Tako da sm odstranila pokrov na zadnjem delu in me je pričakalo neprijetno presenečenje... :mad:


IMAG7710.jpg

Ker je silikon čez dva šraufa, sem pustila pri miru in rekla, da raje najprej tu vprašam, če se sploh menja žarnice ali so ledice že v vezju in je potrebno kupiti nov gear cluster (ne vem kako bi po slovensko temu rekla, armatura al kaj). Pač vse ostalo normalno deluje, če imam v prestavi in dam stojalo dol, motor crkne, ko dam v nevtralno normalno vžge, tako da to sem preverila.

Če ima kdo kakšen nasvet, kaj drugega bi še lahko bil vzrok, da lučka ne deluje, bi bila zelo vesela.

 

Popravljeno . Popravil Yoghurt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Yoghurt pravi:

Jaz bi pa rabila malo pomoči.
Lučka za nevtralno mi ne gori. Sem se šele zdaj spravila pogledati kaj/zakaj/kako, ker mi ni moteče med vožnjo.
Ostalih 5 lučk se prižge (ima abs), samo za nevtralno ne deluje.

IMAG7700.jpg

Tako da sm odstranila pokrov na zadnjem delu in me je pričakalo neprijetno presenečenje... :mad:


IMAG7710.jpg

Ker je silikon čez dva šraufa, sem pustila pri miru in rekla, da raje najprej tu vprašam, če se sploh menja žarnice ali so ledice že v vezju in je potrebno kupiti nov gear cluster (ne vem kako bi po slovensko temu rekla, armatura al kaj). Pač vse ostalo normalno deluje, če imam v prestavi in dam stojalo dol, motor crkne, ko dam v nevtralno normalno vžge, tako da to sem preverila.

Če ima kdo kakšen nasvet, kaj drugega bi še lahko bil vzrok, da lučka ne deluje, bi bila zelo vesela.
 

Nesi vse skupaj na Avtoelektroniko v Črnuče in ti bojo poštimal, če je le minimalna možnost .. Meni so naredil tako na Moto Guzziju kot enkrat na avtu. Veliko pohval tudi od ostalih ljudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, HD-Dyna said:

Nesi vse skupaj na Avtoelektroniko v Črnuče in ti bojo poštimal, če je le minimalna možnost .. Meni so naredil tako na Moto Guzziju kot enkrat na avtu. Veliko pohval tudi od ostalih ljudi.

So mi fantje v drugi temi že svetovali, da naj preverim konektor. Sej pomoje bo to to, ker sem že zjutraj gledala, če bi bilo fajn še to probati če je žica cela.
Bom pa raje kar doma to naredila, je zastonj, pa še naučila se bom česa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Yoghurt pravi:

So mi fantje v drugi temi že svetovali, da naj preverim konektor. Sej pomoje bo to to, ker sem že zjutraj gledala, če bi bilo fajn še to probati če je žica cela.
Bom pa raje kar doma to naredila, je zastonj, pa še naučila se bom česa.

Včasih pa tudi kaj pokvariš....:P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!