Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

Ja, poznam te slabe občutke.... Tudi jaz na mestu, na levo in na desno. Sicer le majhne praskice, ampak......

Poglej od Givi, za FZ6 imajo lepe crash štange, ampak ne vem, če bi lepo pasale na naked.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6/22/2016 at 7:51, KARMEN1 pravi:

Ja, poznam te slabe občutke.... Tudi jaz na mestu, na levo in na desno. Sicer le majhne praskice, ampak......

Poglej od Givi, za FZ6 imajo lepe crash štange, ampak ne vem, če bi lepo pasale na naked.

no jst mam še to srečo d mi je samo na desno :P pač ja, za na mestu ga kej prestavlat je kar mal težak, sploh za žensko... k pa se ti enkrat začne nagibat na eno stran ga pa ne ujameš več... bom pogledala, hvala :cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimajo me pa še stranske torbe pa kako je s tem na temu motorju? Recimo take torbe: http://www.tc-motoshop.si/si/stranske-mehke-torbe-givi-easy-bag-19-25-i35554.shtml . Kako je z stranskimi nosilci, jih je potrebno met za vse stranske torbe? Zanima me ker bi jih imela gor samo za na daljše ture, sami nosilci pa grdo zgledajo na tem motorju:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, nadja96 pravi:

Zanimajo me pa še stranske torbe pa kako je s tem na temu motorju? Recimo take torbe: http://www.tc-motoshop.si/si/stranske-mehke-torbe-givi-easy-bag-19-25-i35554.shtml . Kako je z stranskimi nosilci, jih je potrebno met za vse stranske torbe? Zanima me ker bi jih imela gor samo za na daljše ture, sami nosilci pa grdo zgledajo na tem motorju:D

Nosilci so v bistvu samo distančniki za mehke torbe, 2 ukrivljeni cevi/žici, ko greš na furo jih pritrdiš gor, v nasprotnem odvijačiš dol.

na www.givi.it lahko pogledaš za tvoj moped, kaj imajo, kako zgleda, kam se pritrdi itd. Kar pa se tiče krešov, ti predlagam puigove bunke, preverjeno delujejo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, nadja96 pravi:

Zanimajo me pa še stranske torbe pa kako je s tem na temu motorju? Recimo take torbe: http://www.tc-motoshop.si/si/stranske-mehke-torbe-givi-easy-bag-19-25-i35554.shtml . Kako je z stranskimi nosilci, jih je potrebno met za vse stranske torbe? Zanima me ker bi jih imela gor samo za na daljše ture, sami nosilci pa grdo zgledajo na tem motorju:D

Kresi so romali dol, ker so mi zgledali grdo, in ni mi blo vsec enotockovno vpetje. Sedaj je gor cevna zascita

Screenshot_20160624-125010.png

Mehke torbe brez nosilcev. Ni panike zaradi izpuha. Uporabljene zelo malo, vcasih pa prav pridejo :)

20160531_185206.jpg

20160531_185150.jpg

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Estetski  (primanjkljaj) faktor dokaj konkreto izniči funkcija. Bunke in crahbarse sem testiral na hornetki. Bunke so skoraj zanič. Bi dal crashbarse na 900-ko a se od givija ne dobijo (eni grki jih majo ma nočejo poslovat z mano iz. jim je suljivo iz slovenije). Sekiram se ne preveč ker ima 900-ka tako širok rezervoar da ni ničesar kar bi ga rešilo v primeru zdrsa. Za 600-ke pa se kar da če ni šus prevelik.

+1 za crashbarse če niso res pregrdi. Npr:

swmotech_crashbars_engine_guards_honda91

Da me plačajo jih ne dam gor...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, DAMI34 pravi:

Nosilci so v bistvu samo distančniki za mehke torbe, 2 ukrivljeni cevi/žici, ko greš na furo jih pritrdiš gor, v nasprotnem odvijačiš dol.

na www.givi.it lahko pogledaš za tvoj moped, kaj imajo, kako zgleda, kam se pritrdi itd. Kar pa se tiče krešov, ti predlagam puigove bunke, preverjeno delujejo.

 

no to me je zanimalo ja :) ubistvu bi se dalo nekak te distančnike doma naredit (ne da sem škrta ampak mi jih je odveč kupovat :) ) aha aha, puig ma kar fajne vidm, hvala :) 

pred 17 urami, maxxa pravi:

Kresi so romali dol, ker so mi zgledali grdo, in ni mi blo vsec enotockovno vpetje. Sedaj je gor cevna zascita

Screenshot_20160624-125010.png

Mehke torbe brez nosilcev. Ni panike zaradi izpuha. Uporabljene zelo malo, vcasih pa prav pridejo :)

20160531_185206.jpg

20160531_185150.jpg

 

 

se bom odločila kar za crashe :) drugače pa super kar se torb tiče. bo treba it v TC da se sproba če tiste givi ki jih prodajajo tud stojijo gor brez distančnikov :) 

pred 14 urami, StaraFeltna pravi:

Estetski  (primanjkljaj) faktor dokaj konkreto izniči funkcija. Bunke in crahbarse sem testiral na hornetki. Bunke so skoraj zanič. Bi dal crashbarse na 900-ko a se od givija ne dobijo (eni grki jih majo ma nočejo poslovat z mano iz. jim je suljivo iz slovenije). Sekiram se ne preveč ker ima 900-ka tako širok rezervoar da ni ničesar kar bi ga rešilo v primeru zdrsa. Za 600-ke pa se kar da če ni šus prevelik.

+1 za crashbarse če niso res pregrdi. Npr:

swmotech_crashbars_engine_guards_honda91

Da me plačajo jih ne dam gor...

 

pri 600-ki me je najbl skrbelo k mi je prvič padla d se bo kej poznal na rezervoarju, a hvalabogu ni praske :) je pa škoda k mašina se je pa podrgnila... tko d bi res samo bunke da se motor na njih nasloni ko pade :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, nadja96 said:

pri 600-ki me je najbl skrbelo k mi je prvič padla d se bo kej poznal na rezervoarju, a hvalabogu ni praske :) je pa škoda k mašina se je pa podrgnila... tko d bi res samo bunke da se motor na njih nasloni ko pade :) 

Za rezervar ni nobenih garancij. Bunke ti rešijo da se lahko velikokrat odpelješ po crashu, cevan zaščita je pa edina ki ti ne pusti sledov na agregatu.

V primeru bunk se praskam povsem ne izogneš... s cevno pa tega ni če ni bil padec preveč hud.

photo IMG_0070.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem točno kter model mopeda imaš, ampak distančniki za mehke torbe so nekje od 40-80€ in bolj pametno jih je imeti zaradi dveh vzrokov:

1. ne podrsaš mopeda

2. so fiksno pritrjene, ne plapolajo in ni nevarnosti, da dol zdrsnejo. Jaz se ne bi hecal brez.

to je ta zadeva:

T351.jpg

cena na ebayu 28€

http://www.ebay.it/itm/Telaietti-GIVI-T351-per-Borse-Soffici-Laterali-Yamaha-FZ6-600-2004-2006-/290941050532?hash=item43bd701ea4:g:4fYAAOxyfuZR1FUt

sigurno pa imajo distančnike T315 tudi v TCju

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

+1

Nesrečo imaš le če je motor živa eksotika ali pa jih givi ne dela (glej zlomka hornet 900 in cb1300) smrduhi makaronasrski... (ja imam mehke torbe v omari...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6/25/2016 at 10:02, DAMI34 pravi:

Ne vem točno kter model mopeda imaš, ampak distančniki za mehke torbe so nekje od 40-80€ in bolj pametno jih je imeti zaradi dveh vzrokov:

1. ne podrsaš mopeda

2. so fiksno pritrjene, ne plapolajo in ni nevarnosti, da dol zdrsnejo. Jaz se ne bi hecal brez.

to je ta zadeva:

T351.jpg

cena na ebayu 28€

http://www.ebay.it/itm/Telaietti-GIVI-T351-per-Borse-Soffici-Laterali-Yamaha-FZ6-600-2004-2006-/290941050532?hash=item43bd701ea4:g:4fYAAOxyfuZR1FUt

sigurno pa imajo distančnike T315 tudi v TCju

tukej je pa problem k nimam ne original nosilca tablice, ne nosilca kovčka, tko da nevem kam bi se jih še dalo pritrditi... sama improvizacija...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, nadja96 pravi:

tukej je pa problem k nimam ne original nosilca tablice, ne nosilca kovčka, tko da nevem kam bi se jih še dalo pritrditi... sama improvizacija...

Daš nekomu naredit po vzoru zgornjih. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Daš nekomu naredit po vzoru zgornjih. 

Jaz tudi gledam za distančniki za mehke stranske torbe. Ker pa je moj bajk bolj eksotika, na www.givi.it ne najdem nič uporabnega. Zato bo treba dat to narest. @DAMI34, a veš za kakega mojstra za take zadeve, blizu oz. okolica Lj. Tenx.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

Daš nekomu naredit po vzoru zgornjih. 

To bi tut jz 1 rabil

Ali pa da vidim v živo,  bi si kr sam nared

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, nadja96 said:

tukej je pa problem k nimam ne original nosilca tablice, ne nosilca kovčka, tko da nevem kam bi se jih še dalo pritrditi... sama improvizacija...

Nosilca kovčka ne potrebuješ, saj givi prodaja tudi različico, ki se pritrdi direkt pod sedež (dokupiti pa moraš še 351 kit :) ). Menjan nosilec tablice pa ne bi smel biti problem (najbrž ga imaš pritrjenega v iste luknje kot je bil originalen?!) - nastavek od cevk se samo doda (kot matico) in potem privije vijake (včasih morajo biti malo daljši, zato jih tudi givi doda zraven).

fz givi.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, izibajker pravi:

Jaz tudi gledam za distančniki za mehke stranske torbe. Ker pa je moj bajk bolj eksotika, na www.givi.it ne najdem nič uporabnega. Zato bo treba dat to narest. @DAMI34, a veš za kakega mojstra za take zadeve, blizu oz. okolica Lj. Tenx.

 

pred 2 urami, stuhec pravi:

To bi tut jz 1 rabil

Ali pa da vidim v živo,  bi si kr sam nared

Ne poznam, ampak zviti dve žici res ni tak problem, pa dve ušesci gor našvasat.

Še vedno pa vam ostane opcija sw motecha, s pritrditvijo na zadnje tačke:

ko stabilizatorjev za torbe ne rabiš več, jih enostavno iztakneš

Kit-completo-borse-laterali-SW-Motech-BlKit-completo-borse-laterali-SW-Motech-Bl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ta zadnja varianta mi je še najbolj všeč in praktična :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kmet2 pravi:

Evo ta zadnja varianta mi je še najbolj všeč in praktična :OK:

Maus jo ima na ninđi. Edina slaba točka, dokaj dragi nosilci, pa njihove torbe moraš tut kupit. Je pa sw moteh zlo kvaliteten proizvajalec.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te variante (distančniki s pritrditvijo na nosilce zadnjih tačk) še nisem videl. Ko dobim torbe bo bolj jasno kakšna varianta bi bila za moj konkreten primer najbolj optimalna in enostavna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdarvo.

Imam eno vprašanje. Na zadnji furi so se mi začele pojavljati konstantne vibracije na predelu verige.

Preveril sem verigo in je dovolj zategnjena.

Vibracije, oziroma ponavljajoče se drgnjenje pa prihaja nekje iz prednjega malega zobnika ki poganja verigo.

Ali ima kdo idejo kaj bi lahko to bilo?

Veriga ima slabih 30000km lepe vožnje, nobenega preganjanja.

Ali gre lahko za kašno resno okvaro menjalnika.

Motor je Fazerca letnik 2003 in ima 65000km.

 

lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vozi se vec!!!!! Obvezno k mehaniki, prednji zobnik se ti je losal, sem 10000%!! To se je meni na moji fazerci zgodilo 2x

ne vozi se vec da nebos na glavi gredi ves navoj za matico ki drzi ta zobnik pobral. Ce bos to naredil lahko menjas gred ali pa improviziras!!!

 

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

videl sem ze nekaj podobno neumnega ja. Ena izmed improvizacij je tud debela matica debeline gredi ter notri zvrtane 3,4 luknje(od strani) s samovreznimi sraufi, ter magari notri se tist lepilo za sraufe..teoreticno bi moralo drzati. 

Drgac lahk menjas gred..ampak je strosek juhuhuhuhu. 

Popravljeno . Popravil ukica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi mi ta majhen zobnik, ki je vezan direktno na gred menjalnika preskekuje?

Ker dejansko, če ga dam na centralca, prižgem in dam v prestavo, da se veriga vrti, se vidi da občasno izgleda, kakor da veriga preskoči, čeprav je dosti nategnjena.

Ali je možno, da je šel kakšen ležaj v menjalniku?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!