Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

Ob 6. 12. 2016 ob 13:02, maus pravi:

ne ...  odgovor je jasen :P

 

Se ne strinjam.kawasaki zx12r je razlike kar 12kg..Pa tudi cbr xx se lepše pelje z enojnim akrapotom...tako,da je vse odvisno od modela mopija...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Yoghurt pravi:

A ima morda kdo na svojem motorju pokrov zadnjega sedeža?

pripelji pa ti predelamo v Cafe Racerja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Yoghurt pravi:

Pomaga če bolj natančno zastaviš vprašanje. :P
Bi blokiral/odblokiral. Zanima te kaj? Stroški? Birokracija? Kje se to naredi?

zanima me,če ga lahko vozim z a2 kategorijo,če ga blokiram na 35kw ker eni modeli fz6 imajo 72kw in nikjer ne najdem podatka,da so legalno vozni z a2.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, SMX17 said:

Ti sam pripelji pa ti predelamo

 

A pa to se zafrkavate ali resno ne razumete.:huh:

Vprašanje je bilo, če ima kdo na svojem motorju pokrov zadnjega sedeža...

 

In ne, če je kdo motor predelal v cafe racerja, če je gor namontiral 500 luči, če ga je pobarval na fluorescentno ali karkoli tretjega... :dry::sleep2:

Popravljeno . Popravil Yoghurt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 hours ago, alenh55 said:

zanima me,če ga lahko vozim z a2 kategorijo,če ga blokiram na 35kw ker eni modeli fz6 imajo 72kw in nikjer ne najdem podatka,da so legalno vozni z a2.

 

Ne smeš.
V pravilniku lepo piše, da izvorna moč motorja ne sme biti dvakrat večja od blokiranega. Torej po domače povedano 35 x 2 = 70
2kw ti sfali.
Morda se bo kakšen policaj obregnil ob ta 2kw, morda pa ne. Vsekakor pa boš imel probleme z zavarovalnico, če pride do nesreče, ker ne boš legalen.



Več si lahko prebereš v temah namenjenim blokadi motorja. Sigurno je še kje kakšna, najdeš jo tako, da uporabiš iskalnik v desnem zgornjem kotu.

 

Popravljeno . Popravil Yoghurt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Yoghurt pravi:

 

A pa to se zafrkavate ali resno ne razumete.:huh:

Vprašanje je bilo, če ima kdo na svojem motorju pokrov zadnjega sedeža...

 

In ne, če je kdo motor predelal v cafe racerja, če je gor namontiral 500 luči, če ga je pobarval na fluorescentno ali karkoli tretjega... :dry::sleep2:

resno ne razumemo. fz6 s pokrovom je race motor. Če se s takšnim voziš od kafiča do kafiča, je to Cafe Racer. Torej, rabiš predelavo. Joke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, tomash said:

resno ne razumemo. fz6 s pokrovom je race motor. Če se s takšnim voziš od kafiča do kafiča, je to Cafe Racer. Torej, rabiš predelavo. Joke.

So funny.

gip4hy.gif.7ebb7c3896774b01ecb5bef7b2218cbd.gif

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 24. 3. 2017 ob 18:50, Yoghurt pravi:

A ima morda kdo na svojem motorju pokrov zadnjega sedeža?

Tak snemljiv pokrov za zadnji sedež ima Thruxton. Pri solo vožnji ga imaš gor, za vožnjo v dvoje pa se ga hitro lahko sname... 

Ne obstaja pa na trgu taka snemljiva "grba" ki bi pasala kar na vsak zic. Tisti, ki obvlada delo s poliestrom, pa bi to verjetno lahko hitro izdelal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, izibajker said:

Tak snemljiv pokrov za zadnji sedež ima Thruxton. Pri solo vožnji ga imaš gor, za vožnjo v dvoje pa se ga hitro lahko sname...

Hvala, bom potem direkt njega kontaktirala. Imam že naročenega, samo pobarvati ga bo treba. Firbcam, ker na cesti še nisem zasledila, da bi imel kdo to gor, bi pa rada videla kakšnega še v živo.

Pri enih modelih moraš najprej pokrov sneti dol, da lahko dvigneš sedež. To sta itak samo 2 vijaka, tako da nima neke veze, je bolj važen izgled. Se pa zadnjih 6+ let vozim izključno sama, sem tudi snela sopotnikove tačke dol, da je bolj čista linija, tako da niti nimam namena pokrova prelagati gor in dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno misli motor Thruxton... :)  

0a3ab526e3469e77072ab622a8945d1c.jpg

Popravljeno . Popravil DinDiin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Yoghurt pravi:

@thruxton je missing in action. Očitno ni več na forumu, ali pa se je preimenoval.:doze:

Mislil sem na Triumph Thruxton, ta je že tovarniški cafe racer. Kot vidiš na sliki, je tisti pokrov na sovoznikovem sedežu privijačen samo z enim vijakom na vsaki strani. Prav takega sem tudi lani videl na DeLuxe v Lepi žogi.triumph-thruxton-review.thumb.jpg.923deb93148a972d938c6edd54e17e87.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 25. 3. 2017 at 6:19 AM, alenh55 said:

zanima me,če ga lahko vozim z a2 kategorijo,če ga blokiram na 35kw ker eni modeli fz6 imajo 72kw in nikjer ne najdem podatka,da so legalno vozni z a2.

 

72kW modela ne mores homologirat kakor je povedala Yogurth, tisto s 57kW, ki je ze tovarnisko blokirana pa lahko in tako imam tudi sam blokirano. Mislim da je ta tovarnisko blokiran ''old look'' FZ6 prisel ven skupaj z ''new look'' S2 modelom leta 2007/2008 nekje in ta vmesna fazerca je edina, ki se jo da blokirat. 

Ne vem pa kako je ce najdes 72kW model z blokado, vgrajeno in homologirano ze pred posodobitvijo zakona?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 26. 3. 2017 at 9:38 PM, zan0088 said:

72kW modela ne mores homologirat kakor je povedala Yogurth, tisto s 57kW, ki je ze tovarnisko blokirana pa lahko in tako imam tudi sam blokirano. Mislim da je ta tovarnisko blokiran ''old look'' FZ6 prisel ven skupaj z ''new look'' S2 modelom leta 2007/2008 nekje in ta vmesna fazerca je edina, ki se jo da blokirat. 

Ne vem pa kako je ce najdes 72kW model z blokado, vgrajeno in homologirano ze pred posodobitvijo zakona?

Moj ima 72kw, je bil pa uvožen iz nemčije in je bil že tam tovarniško blokiran na 35kw in prejšnji lastnik ni imel nikakršnih problemov. Se pa ne spomnim kakšno razmerje moči je bilo napisano v prometni, lahko preverim pa sporočim... Jaz sem pa tudi takoj dala ven blokado, ko sem ga dobila, tako da res ne vem.

 

On 26. 3. 2017 at 9:20 PM, izibajker said:

Mislil sem na Triumph Thruxton

Aja, ok. Sem mislila da misliš kakšnega forumaša - če se prav spomnim je imel nekdo ravno tako ime. :blush:
Ja, saj ta pokrov, katerega čakam je isto mišljen da se spredaj na vsaki strani privijači, zadaj se pa zatakne. Pač če bo policaj vprašal za prvo pomoč, bo treba še pokrov prej dol sneti, ampak to je res najmanjši problem.

Popravljeno . Popravil Yoghurt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Yoghurt pravi:

 vprašal za prvo pomoč, bo treba še pokrov prej dol sneti, ampak to je res najmanjši problem.

A se zamisleš, da bi nekdo krvavel tam za cesto, kri šprica, ti pa tko na izi, hladna k špricer: Ej počak, sam pokrov dol snamem :D. Hec...

Fajn je tale Yamahca, nisem brez razloga imel 3...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, skalar36 said:

A se zamisleš, da bi nekdo krvavel tam za cesto, kri šprica, ti pa tko na izi, hladna k špricer: Ej počak, sam pokrov dol snamem :D. Hec...

Fajn je tale Yamahca, nisem brez razloga imel 3...

Ma ne, saj je čisto legitimno da na to pomiisliš. Sem jaz isto najprej na to, kako je v kakšem nujnem primeru. Ampak po moji logiki če je treba zaustaviti krvavitev, se to lažje naredi s tem da si v 10 sekundah strgaš majico in ornk zavežeš, kot pa da greš nazaj do motorja, dvigneš sedež/odpreš kufer in potem še brskaš za tapravim povojem in ga odpreš iz tistih plastičnih ovitkov. Je pa možno, da se motim. Upam, da ne no.
Če je res kriza, ti PP čisto nič ne pomaga, ker takrat so kakšne hujše poškodbe od majhnih opeklin in ureznin.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 hours ago, Lipstick said:

Spoštovani,

oprrostite ker smetim, vendar obstajajo tudi .........

http://www.ebay.com/bhp/1-4-turn-fasteners

Ne smetiš!  Dobra ideja :OK:. Je to že moj omenil kot eno izmed opcij, ampak še čakam na pokrov, da v živo vidim kako sploh izgleda.
 


Mi pa ni čisto jasno kam naj bi se prišraufal pokrov. :?

Na fotografiji je OEM pokrov, jaz sem naročila drugačnega, ampak mesto pritrditve je približno isto.

58dcf969167f8_OEMseatcowl.jpg.023326031763578f858c18c3458f297b.jpg
 

Ker potem so pa še takšni, ki se samo zataknejo s klipsnami direktno na sedež.
Ta je od Powerbronze.
58dcfa1c3da27_powerbronze3.JPG.da84666ac571440a9c189a864e834cef.JPG

58dcfa3b20cf5_powerbronze2.JPG.14227a975498a5bf4a895aab36395600.JPG

58dcfa5daf6c6_powerbronze6.JPG.7801b818eb02fac49fe5a0e600c03330.JPG

58dcfa7f2254d_powerbronze5.JPG.460dcf4262ec1694e3a8a7e8482d5e97.JPG

58dcfa8e94739_powerbronze4.JPG.fe02aa65384221cec93a0aa7ac8a3823.JPG

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra ideja da si ženska strga majčko pri krvavitvi.... :P

Verjetno bi kot ponesrečenec opazil več točk kjer bi lahko ženska "namestila" majčko :P

Ja leto 2007 je imela fz6s 57kw...

Problemi so bili z modelnim letom.. Ker pisalo je 2007 a v resnici je 04-06 za rezervne dele.. To je bila "caka" ki jo je marsikateri trgovec spregledal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno, moja 57kW je 2008 letnik. Tudi rezervni deli so razlicni, je vse pomesano, nekaj od novejsega, nekaj od starejsega. Ekspanzijska za antifriz je na 57kW modelu med masino in krivinami kot na novejsi izvedbi - na stari pa je bila pod zicem... recimo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!