Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

Obrate boš spremenil z prvm manjšim zobnikom, oz. več obratov za enako hitrost kot z originalnim zobnikom, s tem povečaš tudi odzivnost motorja.

Kje se pa da manjši zobnik dobit? Kolk manjši pa naj bi bil? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje se pa da manjši zobnik dobit? Kolk manjši pa naj bi bil? :?

vkolikor servisnih del ne boš opravljal(a) sam(a), bo najprimernejši naslov za tvoje vprašanje kar serviser tvojega motorja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ve kdo kje kupiti krivino za izpuh, ki nadomesti katalizator?

mal pocakaj, saj cez cca 15 000 km tak bo ze cist vse prazno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa sem se ze pogovarjal pa so mi vsi razlozil da je normalno da me skor iz motorja vrze ko dam iz N v 1. na semaforju..heheheheheeheheh LOL

Preden prestaviš in N v 1. stisni sklopko in porini motor malo naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden prestaviš in N v 1. stisni sklopko in porini motor malo naprej.

al pa ga daj na centralno stojalo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vkolikor servisnih del ne boš opravljal(a) sam(a), bo najprimernejši naslov za tvoje vprašanje kar serviser tvojega motorja...

Dela bi opravljal sam, zanima me, če se dobi samo original Yamaha zobnik z kakim zobom manj ali se ga da dobit tud kje drugje (recimo Louis) :? . Če se ga sploh lahko dobi :xx:

Še vedno pa me zanima, če kdo ve, kolk manjši zobnik se sploh splača dat not. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 zob manjši je dovolj. Zobnike dobiš v vsaki štacuni, ki prodajajo moto rezervne dele,tudi v Lojzu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, ce ste fazerko ze kaj dvigovali na zadnjo kolo. Jaz sem jo parkrat probal in samo z gasom ne gre, ker mašina ne potegne zadosti. Tako da mi je uspelo tako, da sem se v prvi vozil na okoli 9k obratov, potem pa sem zategno gas, pa kr močno dvignil bilanco. No uspelo se mi je odlepit, ampak zanima me, če ma še kdo kako bolj varno dvigovanje, ker sem res moral fejst cuknit bilanco.

Kupi V2 Twin pa ne bo problemov z wheeliji, moj kolešček ma 78hp pa me dvigne na zadnjo gumo za šalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men pa zanima, če se da frazerko pelat po kolenu, glede na to da je način sedenja drugačen kot pr cbr-ki, r6,.... Tko nasplošno me zanima če lahk s tem motorčkom dohajaš SS motorje (u ovinkih) :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men pa zanima, če se da frazerko pelat po kolenu, glede na to da je način sedenja drugačen kot pr cbr-ki, r6,.... Tko nasplošno me zanima če lahk s tem motorčkom dohajaš SS motorje (u ovinkih) :?

poglej - način vožnje, in tudi "hitrost" vožnje je običajno bolj odvisna od voznika in tudi tega, kolk je v glavi pošlihtan... če nisi pošlihtan in oštro voziš, boš vse lovil na cesti... če si pošlihtan, se verjetno ne boš trudil "SS" motorje lovit.. .itd itd itd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men pa zanima, če se da frazerko pelat po kolenu, glede na to da je način sedenja drugačen kot pr cbr-ki, r6,.... Tko nasplošno me zanima če lahk s tem motorčkom dohajaš SS motorje (u ovinkih) :?

Ma sploh ni od motorja odvisno. Poznal fanta, ki je s KLE 500 na ovinkasti cesti šolal sportake in navzdol drsal s koleni, drsniki na škornjih in tačkami. Še direkten odgovor, ja se da.

Leto kasneje kupil sportaka in se ubil :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej - način vožnje, in tudi "hitrost" vožnje je običajno bolj odvisna od voznika in tudi tega, kolk je v glavi pošlihtan... če nisi pošlihtan in oštro voziš, boš vse lovil na cesti... če si pošlihtan, se verjetno ne boš trudil "SS" motorje lovit.. .itd itd itd

Seveda jih ne boš lovil, če si pa hitrejši od njih... Kaj ti sploh delaš na Fazerju? Napačen nakup, če mene vprašaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z fazerjem se ne mores peljat tako hitro kot z SS, pa ne po ovinkih, pa ne iz ovinkov, ne v ovinek, pa ne po ravnem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, nimam dost izkušenj ampak vseeno.

Moje mnenje je, da že ob nakupu fazerke ne misliš samo kako boš dohajal SS in kolk boš šponal čez ovinke. Če misliš na to, potem je tako, kot je rekel SF napačen nakup motorja. Kaj se boš matru s fazerko, če si lahko kupiš SS in delaš to dosti lažje.

Saj pravim, nimam veliko izkušenj, sam jaz osebno tko gledam na stvar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D Ojoj mar nihče ni zasledil niti kančka posmeha v mojem postu? :headbang:

Je pa res, da je z originalno pozo vsaj z mojega zornega kota dobra edino za sobotne nakupe na tržnici, torej da z njo domov pelješ kako zeljnato glavo, morebiti še vrečo krompirja na tanku...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men pa zanima, če se da frazerko pelat po kolenu, glede na to da je način sedenja drugačen kot pr cbr-ki, r6,.... Tko nasplošno me zanima če lahk s tem motorčkom dohajaš SS motorje (u ovinkih) :?

Mislim da TALE FILM pove vse

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

majstr kr obvlada... :OK: Če sm vs prov zastopu se da, sam motor ni narjen za take podvige (beri kolenčkanje)...

tnx za vš trud :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

majstr kr obvlada... :OK: Če sm vs prov zastopu se da, sam motor ni narjen za take podvige (beri kolenčkanje)...

tnx za vš trud :)

Razvoj motorjev gre zelo hitro, raven znanja povprečnega motorista pa ostaja ista. Tale motorček se lahko pri športni vožnji meri z najboljšimi SS pred desetletjem (če upoštevamo razvoj gum, pa še kakšno leto mlajšimi).

Ne verjamem, da obstaja prav veliko mojstrov, ki bi na cestah prišli blizu mejam zmožnosti tega konjička.

Glede vožnje po zadnjem kolesu.... skoraj vsak motor (razen dolgih chopperjev) se da zelo hitro spravit na zanjo gumo z uporabo sklopke. Priporočam pa, da se za takšne vragolije uporablja prazno parkirišče.

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

majstr kr obvlada... :OK: Če sm vs prov zastopu se da, sam motor ni narjen za take podvige (beri kolenčkanje)...

tnx za vš trud :)

FZ6 je cisto OK tudi za kolenckanje in ostale norcije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kerga največ tankate... 95, 98, 100??? Kakšne so vaše izkušnje...

98% Tankam 95, nekajkrat sem 98 in 100 in nisem opazil kakšne večje razlike, kot pa to, da se je moja denarnica malo bolj izpraznila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz nisem opazil kaksnih drasticnih sprememb...95..vcasih pa 98 :) se mi zdi da je 100ka sam za psiho :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!