Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

se pardoniram....v homologacijo, heh

se mi je kar zdelo

sam vseeno kam se moras obrnit ? in kako tocno poteka postopek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jst pa sm učeri krstil mojo novo Fazerko :headbang: ...in to sred Portoroža :angry: ...pri 10km/h mi je nek obesek (mini lučka) ni pustila da bi zavil na levo (blokiralo balanco) in sem se skipal na desni bok :cry: ...škoda niti ni huda (crash pad je opravil svoje)...sam vseeno sem bil kar jezen :angry: ...in kaj se je janezek naučil iz tega?....da ne bom imel več podobnih obeskov na ključu :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi je kar zdelo

sam vseeno kam se moras obrnit ? in kako tocno poteka postopek

Mislim, da je podobno kot za avto :? Glede na profil (prekmurje) greš na RTI Maribor in se vpišeš za homologacijo. Tam tudi poveš, kaj boš homologiral. Nato ti povrjo datum, kdaj priti na pregled. Čakaš vrsto, kot za tehnični. Majster ti pregleda dele, ki si jih vpisal ob prijavi. Najbolj važno pa je, da imaš vse papirje - poročilo o ustreznosti dela, tehnično poročilo o strokovni vgradnji,... nevemkajše :headbang: Če ti pobere te papirje in ti reče, da lahko greš plačat, pomeni da je homologacija opravljena :naughty: Potem ti pa po pošti pošljejo nov homo kartonček

Mislim, da je nakaj takega :unsure:

Popravljeno . Popravil AndrejC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi je kar zdelo

sam vseeno kam se moras obrnit ? in kako tocno poteka postopek

Preberi si temo Homologacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je podobno kot za avto :? Glede na profil (prekmurje) greš na RTI Maribor in se vpišeš za homologacijo. Tam tudi poveš, kaj boš homologiral. Nato ti povrjo datum, kdaj priti na pregled. Čakaš vrsto, kot za tehnični. Majster ti pregleda dele, ki si jih vpisal ob prijavi. Najbolj važno pa je, da imaš vse papirje - poročilo o ustreznosti dela, tehnično poročilo o strokovni vgradnji,... nevemkajše :headbang: Če ti pobere te papirje in ti reče, da lahko greš plačat, pomeni da je homologacija opravljena :naughty: Potem ti pa po pošti pošljejo nov homo kartonček

Mislim, da je nakaj takega :unsure:

Za motorje lahko homologacijo predelav opravljaš samo na LPPju v Ljubljani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za motorje lahko homologacijo predelav opravljaš samo na LPPju v Ljubljani.

Tudi v Celju pri Žonti lahko, pač en od onih z LPP pride od časa do časa, ko se dosti homolacij nabere, ponvadi je to skoraj vsak teden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če ma kdo slučajno kje service manual oz. user's manual za fz6 '05 v elektronski obliki? Sem ga iskal na netu pa ni ni...sicer je bil ze postan pred davnimi časi kle sam link ne dela...rad bi si pa prebral kaj več o kombinaciji pritiskov le dveh gumbov diagnostični meni...predvsem pa kako se nazaj vklopi dovod goriva, če ti motor pade...ima namreč nek senzor, da ko motor pade na tla pa lahko tud na mestu...se vse neki izklop...ve kdo kaj več o tem?

Popravljeno . Popravil jny007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez skrbi,nima takega senzorja. Ti pa centralna enota zabeleži da je bil motor ''položen''

lp

In kako centralna enota zabeleži, če nima senzorja? :hmm:

Seveda ima tak senzor - 'lean angle cut-off switch' se mu reče. Kolikor se spomin, je za resetiranje teh zadev potreben rdeči-kodni ključ...

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V garaži ti motor pade na tla in rabiš en specijalen ključ, da ga spet vžgeš?

Če je padel, ko je bil vžgan... Ugasnjenega lahko mečeš po mili volji. :naughty:

Sicer pa mislim, da temu ni tako - se je na Marofu že kak FZ6 kotalil po tleh, pa ni bilo problemov z vžiganjem - dvomim pa, da je katerikoli od 'srečnežev' imel rdeči ključ s seboj.

Vsekakor pa ima stikalo, ki prekine delovanje bencinske črpalke in ostalih EFI komponent. In zelo možno je tudi, da si ECU to zapomni.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam pa v načrtu zamenjat smernike na moji yamahi :naughty: pa me zanima, če dam gor LED-smerokaze, če morm pol tud kakšn rele zamenjat al kakšne upore dodajat, ipd. :? ?? Kako pa je z drugimi manjšimi smerokazi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če ma kdo slučajno kje service manual oz. user's manual za fz6 '05 v elektronski obliki? Sem ga iskal na netu pa ni ni...sicer je bil ze postan pred davnimi časi kle sam link ne dela...rad bi si pa prebral kaj več o kombinaciji pritiskov le dveh gumbov diagnostični meni...predvsem pa kako se nazaj vklopi dovod goriva, če ti motor pade...ima namreč nek senzor, da ko motor pade na tla pa lahko tud na mestu...se vse neki izklop...ve kdo kaj več o tem?

Jaz ga imam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iskalnik -> LED

Sm ciljal na direktne izkušnje s FZ6 in njenimi smerokazi ter morebitnimi težavami/poenostavitvami :blush: . Drgač pa hvala ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ve, kje je na fz6 nakedu rele za žmigavce? :? Predvidevam, da je pod edinim kosom plastike zraven sedeža :hmm: . Kakšen pa zgleda? :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ve, kje je na fz6 nakedu rele za žmigavce? :? Predvidevam, da je pod edinim kosom plastike zraven sedeža :hmm: . Kakšen pa zgleda? :doze:

Številka 11 - predvidevam, da je na nakedu in Fazeru enako:

turn_signal_relay.pdf

Izgleda pa približno tako (št. 10):

turn_signal_relay_2.pdf

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za vse privržence nakeda.... kaj se da s tole lepotičko vse nardit :D

http://www.tcpsa.com/yamaha/fz6.htm

a še tale:

http://www.motoconnect.com/fazermen/phpBB2...&highlight=

zanima me pa tudi če je kje kdo zasledil kakšne nestandardne sprednje maskice...pa da niso original in pašejo lepo gor brez menjave luči in števca?

npr nekaj takega:

gladiator24.jpg

Popravljeno . Popravil jny007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me pa tudi če je kje kdo zasledil kakšne nestandardne sprednje maskice...pa da niso original in pašejo lepo gor brez menjave luči in števca?

Tale je zelo simpatična. Od firme JF Motorsport Pa tudi pobarvajo ti jo v original Yamaha barvo. Imajo pa še kar nekaj drugih dodatkov.

post-6816-1181249679_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Tanatos
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

imam FZ6N letnik 2005, 6.800 km prevoženih.

Danes sem opazil na levi strani motornega bloka (kjer je nakakšna luknja), da mi je skozi tisto odprtino pritekla neka tekočina, katera se je verjetno zaradi temeperature sedaj strdila.

Ta snov je temno rjave barve in ni olje, saj je nekako zapečena na blok.

Mogoče kdo ve kaj bi to bilo in če je panika okol tega. Navodila sem si prebral in ni govora o tem.

Za odgovore se vam že v naprej zahvaljujem.

LP

post-14335-1181579160_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Tonko1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rosta ti :evilgrin:

Operi motor pa boš videl če gre dol, drugače uporabi "čistilo za mašino". Če bo še 1x priteklo kaj, si delaj skrb, drugače pa pozabi na vse skupaj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To me ne skrbi, kako sčistiti to, ampak zakaj je do tega prišlo in če so lahko kakšne zaskrbljujoče posledice tega.

A ve kdo razlog, zakaj je prišlo do tega in čemu je namenjena tista odprtina, iz katere je to priteklo ven.

Hvala v naprej.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!