Skoči na vsebino

Yamaha FZ 6


-pero-

Priporočene objave

Ali ima kdo tanovo, zamorjeno ( 78 km ) Fazerco? Zanimam se za nakup in me zanima zivost motorja. Neki prodajalec mi je rekel, da je to samo mehanska blokada, ki se da odstraniti. Kako je s segrevanjem sedeza od izpuha?

Ce je to ze opisano v temi se opravicujem, ne da se mi vsega brati.

A si že nabavil motor? Tudi jaz se zanimam za ta motor, ker je poceni in tudi jaz sem slišal, da se ga da odpreti na 98KS, nisem pa še nikogar slišal, da bi to naredil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si že nabavil motor? Tudi jaz se zanimam za ta motor, ker je poceni in tudi jaz sem slišal, da se ga da odpreti na 98KS, nisem pa še nikogar slišal, da bi to naredil.

Ne, nisem se nabavil. Kakor sem ugotovil, je tale 78 KM verzija v bistvu tastara FZ6 z zmanjsano mocjo (ni taka kot FZ6 S2 letnik 2007) in se mi zdi bolj smiselno kupiti malo rabljeno l. 05 ali 06 z 98 KM. Malo se kolebam med Fazerco (kjer me moti segrevanje sedeza od izpuha), Z 750 S (kjer me moti polozaj sedenja sopotnika), novim Suzuki Banditom 650S ( tezak- skoraj 40 kg tezji od Fazerce) in Kawasaki Versysom (sem ga peljal-sopotnica se je pritozevala nad sedenjem).

Ce se bos odlocil za verzijo 78, jo menda odpre serviser na Vicu v Lj. za 20 jurjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni razlike.... razen po izgledu par detajlov.......

recimo.. pri S2 je meni veliko lepsi sedez kot pri S....

S2 ima 20 konjev vec.... ampak se to so pri S samo omejili...tako da na servisu lahko vrzejo ven blokado in imas enako konj kot S2....

tako da.....

jaz sem letos kupil S... ker je ceneje zelo zelo bolj ugodna od S2... na naslednjems ervisu pa leti blokada ven :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni razlike.... razen po izgledu par detajlov.......

recimo.. pri S2 je meni veliko lepsi sedez kot pri S....

S2 ima 20 konjev vec.... ampak se to so pri S samo omejili...tako da na servisu lahko vrzejo ven blokado in imas enako konj kot S2....

tako da.....

jaz sem letos kupil S... ker je ceneje zelo zelo bolj ugodna od S2... na naslednjems ervisu pa leti blokada ven :naughty:

ahaa.....in si zadovoljen z njim?? me zanima kk je v primerjavi s suzikijem GSR 600???? kter je boljši in tko......mogoče kdo ve, je že imel možnost sprobat oba???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, nisem se nabavil. Kakor sem ugotovil, je tale 78 KM verzija v bistvu tastara FZ6 z zmanjsano mocjo (ni taka kot FZ6 S2 letnik 2007) in se mi zdi bolj smiselno kupiti malo rabljeno l. 05 ali 06 z 98 KM. Malo se kolebam med Fazerco (kjer me moti segrevanje sedeza od izpuha).

Nekaj pripomb:

1. FZ6 S2 je podobna stari fazerci, brez S2 je z manjšo močjo in par drugih "downgrade" ala bremze etc ...

2. Segrevanja sedeža od izpuha ni, to te je nekdo nasamaril.

Kolior vem, se iz 78 KM na 98 KM ne da tako enostavno odpreti, se pa lahko motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj pripomb:

1. FZ6 S2 je podobna stari fazerci, brez S2 je z manjšo močjo in par drugih "downgrade" ala bremze etc ...

2. Segrevanja sedeža od izpuha ni, to te je nekdo nasamaril.

Kolior vem, se iz 78 KM na 98 KM ne da tako enostavno odpreti, se pa lahko motim.

Za segrevanje sedeza mi je povedal sosed, ki je imel ta motor dve leti, o tem sem veckrat nedvoumno prebral tudi v nemski reviji Motorradfahrer, na katero sem bil narocen (pokazali so tudi slike sedeza, ki je zaradi vrocine odstopil).

To o odpiranju sta mi povedala prodajalca motorjev na dveh razlicnih koncih SLO.

Sicer sem Fazerco ze imel (l. 02) in mi je zal, da sem jo (zaradi spleta okoliscin) prodal. Bil sem zelo zadovoljen z njo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se segrevanja sedeža tiče. Moja ima S2, sovoznikov del sedeža je s časoma sicer za nijanso toplejši, vendar ni sile. Voznikov del se ne greje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se segrevanja sedeža tiče. Moja ima S2, sovoznikov del sedeža je s časoma sicer za nijanso toplejši, vendar ni sile. Voznikov del se ne greje.

... žalostno... :whistle: ... nudim brezplačno pomoč .... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se hecat no,

pri original rorih lahka od strani segrete držiš, ker še majo aluminjasto zaščito, sedež pa sploh ne pride v stik z toploto.

Mam Akrapota, ki se BISTVENO bolj segreva kot original, pa je sedež še zmerej hladen.

Se cel grušt bolj segreje, kot pa zadnji sedež ^_^

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor postane za nijanso toplejši sedež, postane tudi zadnja zgornja plastika pri luči. Toplota se preneša od "pokrova" pod katerim so lonci. Na tem pokrovu je tudi oznaka "pazi vroče". Če po furi dvigeš sedež in ga potipaš od spodaj, boš čutil da je malo topel ;)

Ne pravim, da se to sedaj ful segreje. Se pa po celodnevni furi,če daš roko gor, opazi razlika na sovoznikovem delu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je razlika med FZ6 in FZ6 S2??? razen v moči in izgledu??

Letošnji model (se pravi S2) ima v primerjavi na predhodni model kar nekaj sprememb:

- druga armatura (ala FZ1)

- drugačen sedež (sopotnik sedaj sedi nekoliko višje nad voznikom)

- nižje pozicionirane in na privijačenih nosilcih stopalke za sopotnika

- drugačna zadnja vilica

- druge čeljusti prvih diskov

- drugačna streha nad prvim kolesom

- spodnji del vilic je zunaj drugačne oblike (kako je znotraj ne vem ... )

- izvedba s poloklepom (Fazer) ima le-tega novega (je nekoliko širši in nižji), tudi luči so nove oblike

- v vožnji na prenovljenem modelu ne občutim več vibracij na stopalkah med 6 - 7000 obrati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud mene so prepričevali, da bo sovoznico v rit peklo vendar ni še nikoli pojamrala. Sovoznikov sedež je malenkost toplejši kot voznikov (WINGS izspuh). Večja kriza je, če je motor dlje časa na soncu, takrat se segreje da bi lahko jajca kor pekel - oba dva sedeža. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ja....pretiravajo s tem, da bo revo pekla rit...no ja :evilgrin: :whistle:

No, saj da bo ravno peklo v rit nisem mislil, ampak v poletni vrocini mi je zoprno vsako dodatno (nepotrebno?) segrevanje. Rajsi bi imel rore "klasicno". Glede na to, kar ste napisali lastniki (da ni sile z gretjem), bom verjetno nabavil kar Fazerco, saj mi je kar vsec - se posebno S2.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FZ6... segreva se normalno, pri originalnih izpuhih ne poznam nobenega, ki bi se spekel... to se dogaja, še posebaj tistim, ki sedijo zadaj, da se spečejo na stranskih izpuhih kot je npr. FZ1... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če koga zanima prodam orginal yamaha nosilec in kovček yamaho cca 47litrov

drgač pa men se ni zdelo da bo se kej segreval zic vsaj prvi ne;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če koga zanima prodam orginal yamaha nosilec in kovček yamaho cca 47litrov

drgač pa men se ni zdelo da bo se kej segreval zic vsaj prvi ne;)

a tud k si se za mano vozila ne :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teoretično se verjetno zadnji sedež segreje, ampak moja sopotnica ni nikol jamrala da jo v rit peče. :naughty: Tisto stopinjo al pa dve itak čez motoristične hlače ne bo čutila nobena. .) Mal bol se segreje zadnji del motorja tik za sedežem, pred zadnjo lučjo....ampak tam ne bo sedel noben, hrenovke pa lahko vseeno skuhaš.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje je tema o serviserjih ?

kaj res ne smes poleg svojega motorja bit ce ti menjavajo olje, v delavnici

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje je tema o serviserjih ?

kaj res ne smes poleg svojega motorja bit ce ti menjavajo olje, v delavnici

:topic:

Ta je pa malo bosa. Zakaj že ne bi smel biti zraven? A ti to kak zakon prepoveduje? Še vedno sem bil zraven avtomobila (motorja še nimam), ko so ga šravfali, ker kadar nisem bil so ratali bolj "šlampasti" Sem doživel in videl na lastni koži, tako da ti kar zahtevaj, da si zraven. Enkrat mi je en mehanik rekel, da če mu ne verjamem, da moram zraven svetit, pa sem mu rekel, da sem lahko lučkar, da bo bolje videl :devil: in da bi rad videl, da drugič ne bom njega rabil :lol1: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letošnji model (se pravi S2) ima v primerjavi na predhodni model kar nekaj sprememb:

- druga armatura (ala FZ1)

- drugačen sedež (sopotnik sedaj sedi nekoliko višje nad voznikom)

- nižje pozicionirane in na privijačenih nosilcih stopalke za sopotnika

- drugačna zadnja vilica

- druge čeljusti prvih diskov

- drugačna streha nad prvim kolesom

- spodnji del vilic je zunaj drugačne oblike (kako je znotraj ne vem ... )

- izvedba s poloklepom (Fazer) ima le-tega novega (je nekoliko širši in nižji), tudi luči so nove oblike

- v vožnji na prenovljenem modelu ne občutim več vibracij na stopalkah med 6 - 7000 obrati

no pišem več ksno sam me ni blo doma...če se jst prav spomnim je na S2 popravljena tudi krivulja navora nekje v sredinskih obratih...naj me kdo popravi če se motim...no glede pečenja riti na zadnjem zicu...moja sopotnica se še nikoli ni pritoževala nad tem in niti noben drugi, ki sem ga peljal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje...

Kolikšne višine ste, ali ima še kdo probleme zaradi previsokega sedeža in kaj ste vozili prej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!