Skoči na vsebino

Kawasaki Z 750


-pero-
Snečer
Sporočilo dodal Snečer

2006 Kawasaki Z750S — Owner's Manual

2006-kawasaki-z750s-52689.pdf

Priporočene objave

Z originalnimi ne vem kako je. Ko sem ga kupil so bila že ta gor .)

Postojna ja, Postojna...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ni važn katera barva je.....samo da je ČRN!!!!! :kva2:

Ni vse v ČRNI barvi.... No pa da ne bo kdo mislu da svojga hvalim. Sam mal morem pokazat Itak maš pač motor takšen kakeršen si si želel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:), to cifro dosežem, edino na daljših relacijah, ko je vsak deciliter pomemben, ko iščem bencinsko... drugače pa itak prej tankam, zakaj bi izival usodo... Moj stil vožnje bi prej reku, da ni lih ekonomičen :), edina specifika je, da motor praktično ni vožen po avtocestah...

Moje opažanje pri novem motorju je bilo, da se je po prvih 6000 km, poraba močno zmanjšala, edina razlaga za to je, da se je motro ulaufal oz. utekel.

lp

Popravljeno . Popravil morfej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem dobil Triboseat. Po prevoženih 40 kilometrih se zelo dobro obnese. Žena ne drsi več :OK:

Lp, Cofko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cofko cof jaz sem ga dobil že v torek grrrrr pa še kar ni časa za inštalacijo, danes bom!!! :) Javim nazaj kak je šlo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, ker končno dobil popolno opremo za čiščenje motorja in ker sem predkratkim dobil Triboseat in ker se že cel teden vozim in se je na motorju naredilo že pravo pokopališče mrčesa sem se odločil da danes motor generalno ščistim z svojo ''čistilno opremo'' in da namestim Triboseat, da sopotnici ne bo drselo. Vse skupaj pa sem pofotkal :)

2011-05-12-105739.jpg

Na tej sliki se vidi škaf za vodo, čistilo, ki ne poškoduje laka in razmaščuje mrčes, ''rokavico'' iz čiste ovčje volne za ribanje karoserije, ki ne poškoduje laka in mikrokrpo, s katero sem na koncu motor obrisal, da ni bilo nobenih sledi vode...

Ko sem motor zglancal... pogled na vodo:

2011-05-12-112329.jpg

Z Triboseatom sem porabil dobrih 5 minut, če se ne motim, ko sem ugotavljal kako ga čimbolj fiksirat, dve vrvici oz elastiki, ki sta dani sem karseda nategnil in zavezal pod sopotničin sedež na tisti ''klinček'' kjer se potem zadnji sedež fiksira, da ne pleše. (tisti klinček, ki ga osvobodiš ko obrneš ključ pod sedežem). Sedaj zgleda nekako takole:

2011-05-12-113931.jpg

P.S. Me zelo zanima kako si ti naredil Cofko, je kaj temu podobnega?

Sledita še dve sliki motorja, ker se še nisem do zdaj s slikami konkretno predstavil in zdaj se mi zdi odlična priložnost:

2011-05-12-113945.jpg

in

2011-05-12-113958.jpg

To je to :) Žal pa še nisem uspel sprobat Triboseata danes.. Cofko zanima me kak si ga fiksiral, ker se mi zdi da bi ga lahko hitro prepognil na sedežu .... Ali bi bilo to mogoče pametno všit?:O

Popravljeno . Popravil Rocko
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tista dva konca elastike skupaj zvezal.

Zgleda pa tako:

snc00021.jpg

snc00074.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Cofko, vidim da bom moral bolj napet da bo tako kot pri tebi.

Ogromno si mi pomagal.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam še eno vprašanje, danes ko sem čistil motor sem vmes dvakrat slišal da je v motorju se pognal nek ventilator ali nekaj takega, je to mogoče zato ker je bilo vroče in je bil na soncu?

Zzzzz tak zelo na tiho je delalo par sekund ali več in nato spet nič...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž se ti je motor toliko segrel, da se je ventilator vklopil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž se ti je motor toliko segrel, da se je ventilator vklopil.

lahko ti pa na soncu samo tank "poje"!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater rokson si ga zglanca :notworthy: , še ti lehko jas mojega pripelan pa dobiš za :beer1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater rokson si ga zglanca :notworthy: , še ti lehko jas mojega pripelan pa dobiš za :beer1: :yea1:

Ne ne, tako pa to ne gre, kaj ne vidiš da je specializiran za ZZZZZZZejčke? Mu bom kar js mojga prpeljal :D

Rocko, akrapovič? Nice! A lepo poje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž se ti je motor toliko segrel, da se je ventilator vklopil.

....a zdej boš reku, da ga je čistil in ob tem imel vžgan motor.....?

Mislim da ti res tank poje....ko ti bo to naslednjič naredilo, odpri tank pokrovček!

me pa neki zanima....a je že kdo od vas štelal amortizerje (sprednjega in zadnjega)?...men se preveč ziba, če v ovinku nabašem grbino.....že kr

fuck up zgleda tole nihanje v ovinku!!!!!!in a obstaja power comander za z-ja?

ajde!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo prvi servis doma narejen po izteku garancije in sicer na 18k opazil sem v prejšnih postih da ko ste menjali olni filter (original kawasaki) da ste ga malo losali ker drugače ni spustil olja skozi, pri meni ni bilo tega problema sem ga kar normalno privil ter olje nalil nato pa prižgal motor in je normalno potegnil olje skozi in tudi normalno delal. zdaj pa samo še svečke nabavit in zamenjat in bo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater rokson si ga zglanca :notworthy: , še ti lehko jas mojega pripelan pa dobiš za :beer1: :yea1:

Ja ta nova goba iz 100 ovčje volne se mi je v nulo obnesla, ko lahko ribam dol mrščes in ne pusti nobenih sledi oz risov na ''pločevini''. Morem priznat da je punca pomagala pri zaključkih da se tako sveti takda sva zgleda dobra kombinacija haha. Drugače pa komot sčistim, samo morem raziskat kolko se to kasira, ker nevem če bo eno pivo dovolj haha :P

Ne ne, tako pa to ne gre, kaj ne vidiš da je specializiran za ZZZZZZZejčke? Mu bom kar js mojga prpeljal :D

Rocko, akrapovič? Nice! A lepo poje?

lajbn neznam ti povedat kako hudo mi je všeč ta zvok na akrapotu. Fucking adore it :) Iskreno povedano ne bi menjal za nič drugega.

Še posebej fino mi je ko se pelem z očetom, ki ima yamaho 1300 kubično in je moj glasnejši :D (res pa je da on ima serijska izpuha gor)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Verjetno je res tank pel, ker dvomim da bi se ventilator pri ugasnjenem motorju prižigal...

Popravljeno . Popravil Rocko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi še jaz tukaj potrdil, da se Triboseat izjemno dobro obnese, punca mi več ne leze naprej in nazaj ob pritisku na zavoro... Edino na kakšni neizogibni luknji še jo po zraku meče :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi še jaz tukaj potrdil, da se Triboseat izjemno dobro obnese, punca mi več ne leze naprej in nazaj ob pritisku na zavoro... Edino na kakšni neizogibni luknji še jo po zraku meče :D

Smem vprašati, kje si kupil ta Triboseat?

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo Z-jevci!

Zdaj ga imam pa jst tudi.. Črn, letnik 2007, 20k km, s slip on Akrapovičem.. Ko sem ga šel gledat, sem prvo sekundo vedel da bo moj. Samo da je še kolega mehanik, ki je šel z mano, dal žegn da je motor v redu. To je moj prvi motor, tako da moje navdušenje ni popolnoma objektivno-ker ne vem kako je na drugih motorjih. Kakorkoli motor je noro lep, zvok Akrapoviča pa nekaj najlepšega kar sem slišal v življenju. Če ga ne bi bilo gor in bi na drugem motorju slišal ta zvok, bi si ga kupil 100%, zame osebno je vreden 600€. Poleg tega pa ta motor v živo zgleda 10 x bolje kot na slikah, v kombinaciji z Akrapotom pa sploh.

Prva vožnja-seveda previdno in počasi. Ena butasta fora-prosim brez smeha, pač začetnik. Ko sem ga peljal domov, sem mislil da mi obratomer ne dela, ker sem se vozil sm 2,3,4k obrati, števec ni šel višje. WTF, mislil sem obrniti in se odpeljati nazaj do prodajalca..Pa je le prišla ravnina, kjer sem motor malo pristisnil in se je zavrtel do 7k obratov.. Za začetek čez glavo. Hočem reči, da sem bil presenečen nad dejstvom da se da ta motor čisto normalno voziti z zelo nizkimi obrati.

Ravno tako sem bil presenečen nad okretnostjo in lahkotnostjo tega motorja. Prej sem za par vikendev bil deležen testnega BMW F 650 GS-vem čisto drug motor, ampak vseeno kakšna razlika!! Z 750 je res narejen za uživancijo. Tako da začetniki tega motorja se vam ni treba bati, jaz osebno sem pričakoval da bo težji za vozit. Prosim, ne me narobe razumeti. Motor je noro hiter, vem da bo minila sezona ali dve preden ga bom lahko kdaj ponucal do konca. Presenetilo me je edino manevriranje na mestu, zdi se mi da je zelo težak, tako da ne vem kako ga obvladajo punce z recimo 50 kg-kot sem nekje prebral ga nekateri priporočajo za ženske??

Sedaj bo prva stvar ko bo lepo vreme, da ga peljem do pooblaščenega serviserja, da mi motor natančno pregleda. Zaradi svoje sigurnosti pač. Ker sem iz Kranja ga bom odpeljal do Čarmana, tako mi je svetoval prodajalec. Motoland se mi je zameril, ko sem pol leta nazaj spraševal za novega. Prodajalec me je na hiter način odpravil, kao mulc, itak si zih brez keša kaj mi kradeš čas..

Sedaj vas sprašujem kdaj bi imel kdo čas da naredimo eno furco skupaj in se usedemo za kavico? Da prenesete name nekaj svojega znanja od servisiranja, vzdrževanja, čiščenja in ostalih stvareh na katere bom moral biti pozoren. Rad bi tudi dal svoj motor peljati nekomu ki ima z-ja že dalj časa, da mi pove če je vse tako kot naj bi bilo..

Hvala v naprej za komentarje in odgovore, ko bo pa nekaj lepega vremena pa prilimam še par fotk..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po ugodni ceni prodam, nove zapakirane športne ročke znamke Mlabel, v rdeči barvi. (kratka verzija)

Za obe v kompletu po ceni 50€, več info na pm.

p.s. Drugače pa dobrodošel med nami :), kakšna slikca je obvezna, da se bomo prepoznal na cesti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mihacar: Triboseat < tukaj imas link do triboseata :)

ecoslo86 dobrodošel med nami, želim ti mnogo varnih kilometrov in užitka, ki ti ga bo Z sigurno dal. Tudi jaz osebno pri nižjih obratih ne čutim pomanjkanja navora...

P.S. Ali ti ni še noben povedal da se motorja in ženske ne posoja ? :P

Mimogrede: me pa zanima če pozna kdo razliko med ''malim'' in ''normalnim'' bugspojlerjem? Ali to sploh obstaja ?

Popravljeno . Popravil Rocko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mihacar: Triboseat < tukaj imas link do triboseata :)

ecoslo86 dobrodošel med nami, želim ti mnogo varnih kilometrov in užitka, ki ti ga bo Z sigurno dal. Tudi jaz osebno pri nižjih obratih ne čutim pomanjkanja navora...

P.S. Ali ti ni še noben povedal da se motorja in ženske ne posoja ? :P

Mimogrede: me pa zanima če pozna kdo razliko med ''malim'' in ''normalnim'' bugspojlerjem? Ali to sploh obstaja ?

.....no nevem kako za kirga....jst pa občutno pogrešam navor pri tem motorju in malo boljše odzivanje pri nizkih obratih.....Ko greva s punco kam morn kr fajn 2-3 dol vrečt če hočem konkretno prehitet in se ne cjazit med prehitevanjem......V Dolomitih (hrib)....se je še kako poznalo pomanjkanje navora.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s Colinom. Drgač pa welcome ecoslo86, obilico užitkov ti želim jz pa moj Zekan tut, sm ga vprašu :010 .

@HyperJack: A ti maš blokado notr al je nimaš? Radovednost, nč druzga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja tako ste mislili glede navora.. meni je normalno no da npr v 3jo menjam ko sva dva gor in prehitevam....

Lp,

Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!