Skoči na vsebino

Kawasaki Z 750


-pero-
Snečer
Sporočilo dodal Snečer

2006 Kawasaki Z750S — Owner's Manual

2006-kawasaki-z750s-52689.pdf

Priporočene objave

pumpa za benz ne piska tako.. to je 100%

malo razstavi zadevo pa boš prišel do krivca :)

sem glih zgoraj napisal..al piska med cilindrom in krivino..je mogoče kje predrto al pa mu tudi kaki cilinder pušča..no to bi pa blo največo sranje če bi že cilindri kje malo lukjno imeli xD  :eek:

Popravljeno . Popravil NinjaRider04
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Natepavanje različnih ugibanj ne bo koristilo nobenemu, Gasperr loti se dela sistematsko. Kolikor sem razbral iz posnetka, se zvok širi preko tanka za gorivo...predvidevam, da imaš praznega? ker je se toliko bolj ocitno.

Kar bi jaz naredil, ampak to je res samo moj predlog, da se ne bo spet ker preveč zapiču vame, odstranil gorivo v kolikor je poln tank, odstranil tank iz motorja in nekje na delovnem pultu črpalko za gorivo priključil direktno na 12V, v kolikor bi ugotovil da iskanega zvoka ni, bi iskal dalje, za vsak slučaj pogledal če so svečke dovolj privijačene....itd.

 

bok!

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolegi je zaradi nekega zvoka iz mašine zaribal

 

Z750 zaribal? To mi je prvi primer. Sicer, pa agregat ne dela na zrak niti ne na vodo, treba kdaj pa kdaj zamenjat olje pa filter ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zvok definitivno prihaja skozi tank in se ne spreminja glede na obrate, tudi med vožnjo se nič ne sliši in ko se motor segreje ter dobi malo bolj konkreten ter enakomeren zvok, tudi tisto piskanje preglasi. Na posnetku je zvok tako izrazit ker sem (sicer nenamerno, ker ko sem snemal še nisem vedel od kod zvok prihaja) držal telefon res direkt nad tankom. Za vsak slučaj bom jutri naredil kot je predlagaj HyperJack (hvala) in sproti še pregledal svečke ter se malo seznanil z motorjem. :) No upam pa da je to to, da ni kakšne večje napake.

 

Zaenkrat hvala vsem za pomoč. :)

Popravljeno . Popravil Gasperr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaribu? joj... ne me strašit :unsure:

čeprov, če si taprav z-jevc ga tok glancaš in ribaš, da takoj vidš če se kje kej novga odšraufa... tko da ja HJ.. DVOMIM tut js :lol:

 

 

gasperr poročaj kaj si odkril! :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zvok definitivno prihaja skozi tank in se ne spreminja glede na obrate, tudi med vožnjo se nič ne sliši in ko se motor segreje ter dobi malo bolj konkreten ter enakomeren zvok, tudi tisto piskanje preglasi. Na posnetku je zvok tako izrazit ker sem (sicer nenamerno, ker ko sem snemal še nisem vedel od kod zvok prihaja) držal telefon res direkt nad tankom. Za vsak slučaj bom jutri naredil kot je predlagaj HyperJack (hvala) in sproti še pregledal svečke ter se malo seznanil z motorjem. :) No upam pa da je to to, da ni kakšne večje napake.

 

Zaenkrat hvala vsem za pomoč. :)

 

Ko boš odvijačil vijak rezervoarja pod sprednjim sedežom in ko boš pričel snemat rezervoar, ga dvigni za 10cm, več ne, ker se sprednji del rezervoarja začne drgnit spredaj ob okvir, potem pa ga v smeri proti zadnjemu delu povlečeš narahlo, dobro je, da je nekdo s teboj, da ti odklopi cev za gorivo in stikalo za pumpo. Sicer lahko sam, samo če delaš prvič, bolje da ti en pomaga, da te kej ne preseneti ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pumpa za benz ne piska tako.. to je 100%

malo razstavi zadevo pa boš prišel do krivca :)

 

Ko sm pred štirimi letu kupil avto je bilo pri meni podobno. Spodaj pod tankom kjer so tudi izpušne cevi je zadeva piskala in ker sm nism šu pod avto in pogledal sm pač mislil da je samo luknja v avspuhu. Cca 25.000km sm komot še naredil potem pa kar naenkrat ni več vžgal (pač bencina ni nafilalo in ne vžge). Zadevo smo zamenjali in do sedaj (naslednjih 100.000 km, ki sm jih naredil) pumpe ni slišat in vse dobro dela. Imam pa res vedno 1/4 tanka goriva in le redko manj, ker baje je problem bil glih v tem ker je lastnica vedno vozila na hlape :D Zvok je bil zelo podoben, ne pa čist isti (pumpa sigurno ni povsem ista kot na avtu tako da lahko tudi od tu razlika)... načeloma jst bi se vozu neglede na zvok .............. ,  če želiš bit mirn sprobaj najprej pumpo in boš vidu če daje ta zvok.... je pa najbrž tečno zdej šraufat "nov" motor namesto da bi se vozil.... dobr da je slabo vreme za cel tedn napovedano ;)

Popravljeno . Popravil ANCIENT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No razdrl sem brez kakega večjega problema in ugotovil, da je krivec ta pumpa za bencin, ki ima sicer čisto normalen hmmm ( :P) zvok ampak se čez rezervoar sliši kot rahlo piskanje. Verjetno sem malo preveč kompliciral z vsem skupaj ampak vredu, sem vsaj siguren sedaj. Definitivno bom mirneje spal, pa še razgledal sem se malo v 'notranjosti' motorja :D

 

Sem pa že prej imel problem, da se motor ni dal zaklenit. Sem malo še to pregledal in opazil, da je prejšnji lastnik imel home-made ploščico prišraufano na notranjost tistega dela, ki zablokira hod 'belance' in je tako ta hod v levo še zmanjšal (za debelino tiste ploščice) in s tem ni bilo možno prit do konca na levo, kjer se zakleni belanca. Zdej mi pa res ne potegne, zakaj za vraga je imel to narejeno. :O Ko sem to odstranil se je normalno dalo zaklenit. 

 

 

 

post-21314-0-14313000-1369760765_thumb.jpg

post-21314-0-67030300-1369760810_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možno zato ker je bil motor zaleten in zvit kak omejilec?? pa je dal to vmes da mu ne butne belanca, križ,.. v rezervar

Popravljeno . Popravil ludiluka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem probal, ni to. Na obeh straneh pride belance enako blizu rezervoarja; nikjer nič ne ovira ali kaj podobnega. Če se ne spomnim kaj pametnega ga bom pa poklical..me res zanima v čem je bla to fora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej mi pa res ne potegne, zakaj za vraga je imel to narejeno. :O

 

Dej uprašej ga, mene tudi zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej nič ne stane, vedno je dobro vprašat, najbrž je melo kak namen, ker kar tako teganebi nekdo šraufal gor..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ga poklical. Je rekel da ga on ni nikoli zaklepal, ker se je vedno peljal direkt v garažo  :sleep2:...da se mora dat zaklenit..da naj malo pomigam z belanco....na besedo extra home-made ploščica ni reagiral  :glare:

 

Zdej če bom opazu kake spremembe pri vožnji (čeprav res edino na mestu tako do konca zasučeš belanco, da bi imela tista ploščica smisel :O) bom dal nazaj gor, drugače bom pa ostal pri tej de-modifikaciji :P Mogoče pa kdo ni želel, da se motor zaklepa...čudna so póta gospodova.. :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam gorih Continental Road Attack 2, poglej si mal review pa teste pa boš vidu če se ti zdijo vredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js mam gorih Continental Road Attack 2, poglej si mal review pa teste pa boš vidu če se ti zdijo vredu.

Dobra pnevmatika,mel na parih mopijih,vedno zadovoljen :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo želi super duper ugodneja zjca, je ta kot nalašč za vas:)

Boljši kor nov!!"!!

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=7363586

 

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6622669 , evo za dobrga jurčka pa pol več....TI MEJDUŠ TI...aja sam res... nima tega

 

 -NAMEŠČENA NOVA ZADNJA PNEVMATIKA

-ZAMENJAN KOMPLET VERIŽNI SET

-ZAMENJANE VSE TEKUČINE TER OLJE priložim vse račune

 

 :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek:  

nekdo se je zatipku pr ceni :lol:

 

:blink:

pa nalepke z750 so verjetno zarad lepšega odstranli :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja pa še to, kako je z višino Z-jev(stari in novi). V šoli vozim ER-6N pa mi je ravno pravi(170cm)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!