Skoči na vsebino

Yamaha XT 660 X in R


bobokrajnc

Priporočene objave

kake pa imate znamke gum na Xt-jih?

jst sem imel prej zadnjo dunlop sportmax....dobil pol obrabljeno.....morem priznat, da zadnja polovica je šla kot bi reko keks :( res se je "oreng" držala ceste, samo vseeno....

Sedaj imam Bridgestone bt 14, ker bt-15 ne obstaja v širini 160.... zaenkrat sem zadovoljen...

Ka pa predlagate?

Ka pa so to za ene gume, ko je dal BARTH slike?

nekje sem bral, da so Avon gume super za XT-ja?

a to res?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kake pa imate znamke gum na Xt-jih?

jst sem imel prej zadnjo dunlop sportmax....dobil pol obrabljeno.....morem priznat, da zadnja polovica je šla kot bi reko keks :( res se je "oreng" držala ceste, samo vseeno....

Sedaj imam Bridgestone bt 14, ker bt-15 ne obstaja v širini 160.... zaenkrat sem zadovoljen...

Ka pa predlagate?

Ka pa so to za ene gume, ko je dal BARTH slike?

nekje sem bral, da so Avon gume super za XT-ja?

a to res?

mišelinke mam...pa k sm se pelau domou u mokrem nism meu problemou res pa je da sm šou tudi bolj rezervirano(1. na motorju xt) kolk km si naredu kej z BT? a niso tiste gume lih tk BT ko so na xt na slikah od bartha? tku naredmo..ko bom menjavou gume,menjejte še vi,usak drugo znamko pa bomo mel primerjalni test? :whistle: HJ kaj za ene gume pa pridejo original na yamahi ko jo boš dubu?..ma dns mas usega in svašta na razpolago od proizvajalceu tko da optimum dobit je po ojem kr težku..sj veš usak ti bo pa svojo znamko hvalu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi mene vprašal, bi rekel, za Dunlop. Imam kar dobre izkušnje z njimi. Kolikor vem so Dunlop gume nekoliko mehkejše od ostalih in se zato prej segrejejo, odlično držijo in se seveda temu primerno obrabljajo. Vendar za XT mislim, da ni potrebe več, kajti hitrosti so dokaj normalne. Fajn pa je, če je vožnja razgibana, da do gume mehkejše.

Bomo videli kaj bom dobil na moji Xt-ki....pa bom potem kaj konkretnega povedal...

Uživajte še naprej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

original gume so bile pireli-jeve... in na motorju je bila prva guma še original in mi je prvi konc zelo odnašalo....

ne rečem, dunlop-ka se je zelo držala ceste in je bila kot z lepilom prilepljena na asvalt :)

za enkrat mam kakšnih 1500 km z Bridgeston-kami sem kar zadovoljen....tudi v mokrem se je pokazala kod dobra...res pa je,da zaenkrat še nisem probal boljše gume....

ne hvalim samo sprašujem :))))

na forumu xt600.com - sem zasledil da so zelo hvalili gume proizvajalca Avon...

ne vem :whistle:

to sezono še ne mislim porabit gum :) :D:D zaenkrat pa mi ni žal denarja ki sem ga odštel za BT... Vulkanizerm je tud domač prijatelj in mislim da me ni "zaj***"

lep pozdrav

post-12393-1200700543.gif

Popravljeno . Popravil Fr3nky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kr neki me zajebava vse skup....hočem uredit, pa mi naredi error :(

drugače pa sem hotel povedati to, da iščem takšne zaščite za roke, če ima kdo za prodat oz. ve kje bi jih lahko kupil?

ker tiste ko so original, so ful široke in mi niso ravno všeč, pa še 100€ hočejo imet za njih...takšne pa pridejo nekje v Nemčiji 30€.... samo kako do njih???

se opravičujem, za te moje dvojne poste... :headbang:

lep pozdrav :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm kupu original ktm-ove ščitnike na motorjetu 50 eur pa motorju zelo pašejo!! original gume pa so pirelli mt-02. Zvok od leovinceta se bo dalo slišat na moji xt-jki če bo denar dopuščal letos:)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komi čakam da slišim ta zvok :)

da vidim, če sem naredo napako ali pač ne :)

sem že mislo da samo jst ob tak poznih urah visim tle na forumu :P

jah.... za lepoto je treba poskrbet :P

zj da mi ne bo pihalo, mam rokavice :)

hvala za odgovore :)

ja sem se potem spomno, da so mt-02 samo nisem več mogel uredit objave...šment.... :unsure:

lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je potrebno ob montaži novih izpuhov, nastaviti frgazer? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je potrebno ob montaži novih izpuhov, nastaviti frgazer? :rolleyes:

Težko, ker ima elektronski vbrizg :winkiss:

Kolikor sem bral po drugih forumih so za to nastavitev ene modifikacije, v bistvu en regulator, ki ga sam narediš. V osnovi je to en potenciometer ki se ga potem priklopi na računalnik, da spremeniš količino goriva. Lahko pa kupiš to že narejeno za okrog 20$.

Če imaš pa denar pa vgradiš powercommander....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no o tem regulatorju res še nisem nikdar slišal....

Vem da ko daš gor druge lonce, moreš v računalniku malo povečat gorivo...

Jst ko sem dal Akrapoviča gor, mi je potem ko sem gas zategno, odzačetka malo potrokiral... potem sem pa v računalniku malo obogatil mešanico goriva in zadeva dobro deluje.

Drugače pa je to tako, če povečaz izhod plinov, večji izpuh, moreš mu povečat dovod zraka. Priporočljivo je da ven iz air-boxa potegneš tisto črno cev - kao kolektor, ki vodi zrak do filtra.

.

Priporočajo da bi zamenjal tudi filter - kao neke bolj športne... Jst trenutno nisem še nič, ker je financ minister na dopustu :unsure: :P

Glede frgazerja boš pa težko kaj štelal, k je elektronski in se on sam štela...

drgač, pa maš dost tega na www.xt660.com če te zanima angleščina :P

Tam sem tud našo, da bi blo dobro odklopit tisto cevko, ki jo uplinjač dovaja v izpuh, če plini ne zgorijo dobro, zaradi katalizatorja v tem smislu, vendar pri teh drugih izpuhih, češ kao da tega ne rabiš, da bi blo to dobro...mnja, ne vem.....

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede gum:

Na angleškem KTM forumu skor vsi stavjo spredaj Dunlop Mutant, zadaj pa Avon Distanzia, Mutantka da dobro drži, Distanzia mal manj, ampak vsaj ni treba vsake 1000km menjat gume :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej na xt-jevem forumu angleži hvalijo Avon Distanco da zrži ogromno kilometrov proti drugim humam...Vendar je to tako ali tako povezano....če se drži se obrablja, če se ne, je trda :P

Zaenkrat ostajam na Bridgestone....

hudič je če greš kupit novo gumo, pa ne kupiš dobro...je tistih 170€ v luft vrženih... no ne ravno v zrak, vendar tista nesigurnost obstaja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravleni! Brembo, meni se zdi da si enkrat omanjal kje bi dobil dodatne vse plastike za xtx! Ravno danes sem zasledil na avto netu da jih nekdo prodaja, oziroma celo xtr po koncih...

Drugače pa js sem že pri 8600km obrabil 2 zadnji gumi zdaj je pa že tudi sprednja za zamenjat.

Zato mojo yamahco čakata doma 2 novi gumi dunlop qualifier:P Drugače se pa qualifier zelo dobro drži ceste!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pripravljam se na nakup nove čelade, pa me zanima, kakšne čelade uporabljate XT-jaši in kakšne so vaše izkušnje. Predvsem me zanima glasnost, glede na to da motor ravno nima velike zaščite proti vetru.

Trenutno uporabljam čelado Airoh S4, ki sem jo nabavil, ko sem še vozil XT125 in sem bil z njo dokaj zadovoljen. Sedaj, ko sem presedlal na nov motor (daljše vožnje, večje hitrosti), pa me predvsem moti glasnost v čeladi.

Na forumu sem prebral skoraj vse na temo čelad in mi je dokaj jasno, na kaj je potrebno biti pozoren pri nakupu (velikost, oprijem, ...). Le obnašanje čelade med vožnjo pa je možno preveriti samo na motorju, pa še tu se lahko čelade obnašajo različno od motorja do motorja. Prav tako sem na forumu razbral, da je možnost preizkusa čelade pri naših trgovcih bolj izjema kot pravilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst osebno uporabljam Shark rsf2i pa nisem ravno zadovoljen...tist podbradek ne zapre čelade dovolj do vrata in se noter ustvarja veter, ki mi nekako tuli...

Drugače, kot udobje pa to je dobro, vendar morem spredi met rutko zaklačeno noter, da mi ne piha noter.

Moj brat ima ShoeI čelado in je tisti podbradek dalšin in ti zapre to pot vse do vrata.

Mnja, da bi jst lahko dobo za probat to sharkovo čelado, nebi jim nikoli odštel 250evrov, bi jim jo nabil na glavo.... :headbang:

je pa brat kupil na hrvaškem ShoeI pa bi vse naredl da bi jo kupo.dal so nam 25% popusta na gotovino, 18% smo dobil nazaj davka, tako da se je splačlo kupit jo.pa še dost boljša je od Shark. za moje pojme.

Čelada pa definitivno mora biti oprijeta, da ti ne pleše po glavi.

Mnogi uporabljajo cross čelade, je fency za videt, vendar jst osebno nisem za te čelade.

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js uporablam airoh s4 mi zelo odgovarja...bla pa je tudi dokaj ugodna 180 eur v avatriji

LP

jaz mam pa shark čelado omega mislm da s 500..nism pa 100%..xtx660 sm vidu ja na netu oglas za tistga ko prodaja xt po delih..bom pouprašou za par stvari sam dvomim da ima use plastike...bomo vidli...ekola tle pa prilagam še slike o nosilcu :whistle: :whistle: se zahvaljujem za pohvale že v naprej :krneki: :krneki: :whistle: :whistle:

barvanje mi pa ni lih uspelo bit če bolje drugič amapk sj ni velik vidt je tku narjenu da je več al manj skrito :whistle:

post-12030-1200830719_thumb.jpg

post-12030-1200830737_thumb.jpg

post-12030-1200830761_thumb.jpg

post-12030-1200830777_thumb.jpg

post-12030-1200830795_thumb.jpg

post-12030-1200830813_thumb.jpg

post-12030-1200830833_thumb.jpg

post-12030-1200830863_thumb.jpg

post-12030-1200830878_thumb.jpg

post-12030-1200830896_thumb.jpg

post-12030-1200830927_thumb.jpg

post-12030-1200830943_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brembo sploh, če nisi vešč teh del ti je super uspelo! Kot pravijo "vaja dela mojtra".

Jaz imam UVEX-ovo čelado, in hvala bogu, da sem jo mejčken razbil med nesrečo, tak da ni več za na resen motor. Predvsem mi ni všeč njen način zapenjanja. Ob strani ima integrirano, kako bi temu rekel...hmm...."stikalce", da si odpel pašček. Vendar mi je na vsake toliko pihalo notri in povzročalo čudne zvoke. In da o pihanju okoli vrata ne govorim.

Ampak za na frčija je pa zakon..hehe :naughty:

Naslednja bo obvezno, malo bolj konkretna NOLAN-ka ali pa SHOIE.

Uživajte, pa po pameti!

post-14902-1200832382_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja...res je

Brembo pohvalno :) lepo

in tudi paše ta original lučka gor =) mene ko bo razjezilo in ko bom čisto popeno :headbang: bom malo drgač naredo zadni konc...ampak zaenkrat mi je zelo všeč tudi moj :P

Imam pa vprašanje. Danes med pranjem, se mi je odlepla in tudi malo strgala prednja nalepka ob strani - pod tankom ko piše XTX...

me zanima, če ima kdo izkušnje z temi nalepkami predvsem kolko stanejo in če jih imajo na zalogi, al treba naročit?

moti me na teh nalepkah ker piše samo xtx....videl sem že, da piše xt660x, ki je kr fency....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brembo sploh, če nisi vešč teh del ti je super uspelo! Kot pravijo "vaja dela mojtra".

Jaz imam UVEX-ovo čelado, in hvala bogu, da sem jo mejčken razbil med nesrečo, tak da ni več za na resen motor. Predvsem mi ni všeč njen način zapenjanja. Ob strani ima integrirano, kako bi temu rekel...hmm...."stikalce", da si odpel pašček. Vendar mi je na vsake toliko pihalo notri in povzročalo čudne zvoke. In da o pihanju okoli vrata ne govorim.

Ampak za na frčija je pa zakon..hehe :naughty:

Naslednja bo obvezno, malo bolj konkretna NOLAN-ka ali pa SHOIE.

Uživajte, pa po pameti!

res je moja prva umetnina :whistle: ...pa mi je skor dopizdilu ko sm delau ko sm mogu prilagajat stranska nosilca za pršraufat ampak je nekak uspelo...uzeu sm kr 1.5mm debel aluminij mam doma sicer še 2mm(samo je rebrast po drugi strani)

ejga frenky a si spet z vapom prau motor heheh...ja ne vem za nalepke najbulš da uprašaš kr u delta team ko ti je najbližji mislm da ti jo bodo prej oni dostavli kot pa da jo daš nekomu delat pa še ne bo 100% enaka si upam trdit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma mam nek ful močen šampon, očitno preveč :whistle:

itak, ka pa drugga....ceu motor je bil neki masen, pa sem ga prvo tak probal, pa ni nč naredl.....pol ko sem pa končak, pa sm vidu da je samo dol padla...sej drži, samo je strgana :P

pa dobro vem da ne smem po nalepkah, samo me je zaneslo :closedeyes:

sm mislo če kdo ve kolk je kaj cena, da se psihično pripravim :P :headbang:

jst pravim tako, vsaka šola neki košta, samo glej da neboš ob glavo..... :whistle:

drgač pa Brembo, res si lepo naredo =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js imam pa Nolan N102, in je super, se mi zdi kot pisana na kožo XT-jki. :rolleyes: Kros, oz. odprte čelade se ne obnesejo.

Jure

bczBLWDLvxUPRoq00nQUu.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma mam nek ful močen šampon, očitno preveč :whistle:

itak, ka pa drugga....ceu motor je bil neki masen, pa sem ga prvo tak probal, pa ni nč naredl.....pol ko sem pa končak, pa sm vidu da je samo dol padla...sej drži, samo je strgana :P

pa dobro vem da ne smem po nalepkah, samo me je zaneslo :closedeyes:

sm mislo če kdo ve kolk je kaj cena, da se psihično pripravim :P :headbang:

jst pravim tako, vsaka šola neki košta, samo glej da neboš ob glavo..... :whistle:

drgač pa Brembo, res si lepo naredo =)

hvala hvala frenky mi boš drugič dau za pijačo :whistle: :whistle: mogoče bom še enga naredu iz 2mm debeline bom vidu če se mi bo dalo zdej se morem učit :headbang: ..aja za nalepke enkrat se dau delat jih enmu znancu za motor gilera rk 50hak..zadaj na blatnik mi je dau žensko glavo(15x25cm) spredaj poševno napis gilera pa še dve plavi črti za na čelado če me spomin ne vara je blu bl prjatlska cena ker se oče pozna 3000sit(okul 5let nazaj) :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!