Skoči na vsebino

Yamaha YZF R1


Petzl

Priporočene objave

ja točno to,a zdej me boš pa dražu-hec! Blagor ti,pa upam da nardita čim več km-srečnih! LP

hehe, sej moja je ta modra...ta je od kolega, ampak sem jo pa že pelou :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ve če se je prodajala yamaha R1 letnik 2004 tudi v rumeni barvi (takšna kot 2006 anniversary), ciljam na dotično iz vrhnike, ki je bila podrsana po levi strani. Kolega kupuje, pa ne bi rad kupil mačka v žaklju (informacije zaželjene) :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ve če se je prodajala yamaha R1 letnik 2004 tudi v rumeni barvi (takšna kot 2006 anniversary), ciljam na dotično iz vrhnike, ki je bila podrsana po levi strani. Kolega kupuje, pa ne bi rad kupil mačka v žaklju (informacije zaželjene) :kva1:

2004 letniki so bile samo sive, modre in bordo rdeče.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Nekaj sm bral po tej temi sam nisem nikjer zasledil (mogoče sm spregledav) kakšno olje priporočate za letnik 2008?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj sm bral po tej temi sam nisem nikjer zasledil (mogoče sm spregledav) kakšno olje priporočate za letnik 2008?

Najbolje je, da daš originalno,kar dajejo notri na servisih, sicer pa bi ti priporočal sintetiko in neboš pogrešil !

Če šparaš na olju potem vsaj pol sintetiko znamke ti nebom omenjal,ker me bodo vsi popljuvali kot ponavadi,če komu svetujem pravo kvalitetno olje !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj sm bral po tej temi sam nisem nikjer zasledil (mogoče sm spregledav) kakšno olje priporočate za letnik 2008?

Jes mam v moji Yamalube polsintetiko...ker ne hodim z motorjem na dirkališče, po cesti se ga pa nikoli ne vrti tako visoko in dolgo v obrate, da bi izkoristu sintetiko...moje mnenje, vem pa da za mašino to olje ni nič slabše .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PRODAM

post-13787-0-19766700-1338265033_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil SANJIN-MIXON
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj sm bral po tej temi sam nisem nikjer zasledil (mogoče sm spregledav) kakšno olje priporočate za letnik 2008?

Med motulom 300 in 5100 najdeš tudi manj znano 7100, ki je tudi sintetika, ampak precej cenejša kot 300. Jaz že vsa leta uporabljam tega....:)

Sanjin - kako to, da prodajaš? Nisi rekel, da boš organiziral srečanje R1 mašin?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med motulom 300 in 5100 najdeš tudi manj znano 7100, ki je tudi sintetika, ampak precej cenejša kot 300. Jaz že vsa leta uporabljam tega.... :)

Sanjin - kako to, da prodajaš? Nisi rekel, da boš organiziral srečanje R1 mašin?

problemi !!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da omenjate samo olje proizvajalca Motul pa ima kdo izkušnje z Yamalube 10W-30 oz 20W-40?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne boš zgrešil, če naliješ v motor Yamalube olje. Jaz dajem noter polsintetiko Motul 5100 in je vse bp. Ker se pa ravno bližam polovici intervala menjave olja, razmišljam, če bi zamenjal olje. Škodilo seveda ne bo nič, je pa res, da motorja tudi ne priganjam v visoke vrtljaje. Še kontrolka na obratomeru, ki je nastavljena na 7500 obratov se mi redko prižge :blush: .

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da omenjate samo olje proizvajalca Motul pa ima kdo izkušnje z Yamalube 10W-30 oz 20W-40?

Ti dve oznaki yamalube olja mislim da sta za čolne :blush:

V moji mam Yamalube 10w40 polsintetiko...ostalo pa si lahko prebereš v par postih višje, kjer sem ti že nekaj napisal :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

pozdravljeni! Za honde sem se že pozanimal:) zdj me pa še zanima če lahko kdo ,ki je vozil 08 in 09 R1-ko, mal pove kako se obnašata pri spodnjih obratih do 6k? ali vlečeta enakomerno ali nekontrolirano?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim da omenjate samo olje pro

izvajalca Motul pa ima kdo izkušnje z Yamalube 10W-30 oz 20W-40?

Zadnje tri menjave tudi sam kupujem Yamalube polsintetiko..sem bolj mnenja,ce nisi kak "odvisnes" dirkalisc bo polsintetika kar dovol za obcasno preganjanje po nasih cestah (hi) - no,sicer naj vsak sam presodi kaj bo nalil..o oljih bi lahko pisali v nedoglet (kakor o gumah)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni! Za honde sem se že pozanimal:) zdj me pa še zanima če lahko kdo ,ki je vozil 08 in 09 R1-ko, mal pove kako se obnašata pri spodnjih obratih do 6k? ali vlečeta enakomerno ali nekontrolirano?

Jaz imam 08 letnik. Do 6k lepo vleče, ne preveč divje, niti leno. Se ji pa sfuzla od kakšnih 8k naprej, takrat pa hoče takoj do konca v obrate, če imaš plin odprt na polno. Je raje ne vrtim preveč, ker je malo prehudo, vsaj zame :blush: . Ne vem, mogoče me emšo daje :surrender: in se raje vozim bolj turistično.

Sem pa zamenjal verigo in oba zobnika po 44950 kilometrih. Motor je sedaj kot nov, nič ne cuka, lepo se prestavlja, poraba je padla za skoraj liter :yea1: . Na včerajšnji vožnji z dvema v sedlu sem pokuril 6,5 l/100km. Nisem je šparal, mečkal pa tudi nisem, tako, da sem zelo zadovoljen.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

Kje bi lahko dobil kodo barve za mojo R1, letnik 2009 (perla bela)? Sem že iskal po spletu, pa ni nikjer nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Pri R1 letnik 2005 mi je umrl akumulator, po zamenjavi z novim pa se mi sedaj pri 7000 obratih prižiga lučka za prestavljanje (kot pri novem motorju). Knjižice z navodili nimam. Ali mi lahko kdo napiše pravilno sekvenco pritiskov na gumbe, s katerimi bi ponovno nastavil lučko na 13000 obratov!

Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Pri R1 letnik 2005 mi je umrl akumulator, po zamenjavi z novim pa se mi sedaj pri 7000 obratih prižiga lučka za prestavljanje (kot pri novem motorju). Knjižice z navodili nimam. Ali mi lahko kdo napiše pravilno sekvenco pritiskov na gumbe, s katerimi bi ponovno nastavil lučko na 13000 obratov!

Hvala in LP

Počakaj do jutri, da pogledam v navodila. Žena že spi, papirji so pa v spalnici (domače branje pa to :grim ).

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Pri R1 letnik 2005 mi je umrl akumulator, po zamenjavi z novim pa se mi sedaj pri 7000 obratih prižiga lučka za prestavljanje (kot pri novem motorju). Knjižice z navodili nimam. Ali mi lahko kdo napiše pravilno sekvenco pritiskov na gumbe, s katerimi bi ponovno nastavil lučko na 13000 obratov!

Hvala in LP

zanimivo - menu je tudl letos umrl akumulator, pa nisem rabil ponovno nastavljat opozorilne lučkje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Pri R1 letnik 2005 mi je umrl akumulator, po zamenjavi z novim pa se mi sedaj pri 7000 obratih prižiga lučka za prestavljanje (kot pri novem motorju). Knjižice z navodili nimam. Ali mi lahko kdo napiše pravilno sekvenco pritiskov na gumbe, s katerimi bi ponovno nastavil lučko na 13000 obratov!

Hvala in LP

Sem kar poslikal, ker mi skener ne dela :BUA:

LP Robert

post-20894-0-19230500-1339327494_thumb.jpg

post-20894-0-13148600-1339327670_thumb.jpg

post-20894-0-22531000-1339327727_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam da ne bo zamere, ampak, trebalo je v google napisat par besed ( r1 2005 manual), klik na (celo) prvi zadetek, in navodila imaš na monitorju.

približno 10 sekund truda, če se fajn obiraš zraven...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez vikend sem mal ustvarjou :naughty: dodal nekaj mat črnih detajlov (sprednja strehca, detajl na maski, pokrov rezervarja in detajl na zdku)...imajo pa neko zelo zanimivo posebnost :krneki: ...kdor ugotovi, s čime je to pobarvano, dobi za :beer2:

post-18175-0-46648200-1339353530_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!