Skoči na vsebino

Yamaha YZF R1


Petzl

Priporočene objave

Je še kdo Pri 08 menjal Y cev in opazil na spodnji strani da se ne prilega popolno oz. ostane majna luknja.

Mogoče ti jo pa ni treba do kanca "nabit" na ceu od auspuha...kaj če jo pomakneš tolk nazaj, da se lukni ujameta :hmm: ne vem, samo razmišljam :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To j bla pač zamolčana skoraj serijska napaka Yamahe R1 modelnega leta 2007-takoimenovan "stalling problem"! Zdej ne vem,kako da to teb na l.08 dela, mogoč imaš še agregat l.07 oz. iz konca leta 2007! Drugač pa to zadevo (postane kar moteča sčasoma, sploh k se boš med vožnjo prebliževal križišču in ti bo motor ugašal-vem iz lastnih izkušenj R1 -l.07) najlažje popraviš na sledeč način:

[media=]

Tudi sam sm na ta način odpravil ugašanje, če te pa še kej zanima pa vpraš.

Drgač pa se to dogaja na ogromno modelih R1 2007, samo "fantinom" je nerodno povedat, da se jim to dogaja. Ni pa konc svet zaradi tega oz. motor zarad tega NI nič slabši. Kot vidiš sm (kljub preizkusu vseh najnovejših motorjev) spet izbral sicer meni osebno enga izmed najlepših motorčkov narjenih do zdej - R1 2008.

Ko vžgem motor morem držat gas na 1 ali 2k obratov da ne ugasne cca par sekund pol laufa normalno, je to normalno al zna bit kj narobe?

Popravljeno . Popravil matgo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je še kdo Pri 08 menjal Y cev in opazil na spodnji strani da se ne prilega popolno oz. ostane majna luknja.

Povej katero Y-cev si nabavu, ker če je od kakega "kitajca" ne pričakuj ravno da bo šel u milimetre gor. Drugač ena izmed opcij zna bit pa zud Andro-tov predlog,da jo sploh ni treba nabit čist do konca gor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ.

Y cev je kr od AKRAPA :) ma sj neke fore glih ni pomoje sam ni pa v nulo.

Res bi bil hvaležen, če bi kdo povedu ,če je potrebno po montaži Y cevi in Slip on-a, priklopit na PC? kolker sem prebral si folk montira pol power comanderje, ko sem klical v ELISO so rekli da ni potrebno ampak vseeno bi rad vedel iz prakse, hvala Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ.

Y cev je kr od AKRAPA :) ma sj neke fore glih ni pomoje sam ni pa v nulo.

Res bi bil hvaležen, če bi kdo povedu ,če je potrebno po montaži Y cevi in Slip on-a, priklopit na PC? kolker sem prebral si folk montira pol power comanderje, ko sem klical v ELISO so rekli da ni potrebno ampak vseeno bi rad vedel iz prakse, hvala Lp.

Mislim da ni potrebno nič nastavljat...kolega ima tako modifikacijo sicer na Suzukiju, pa dela brez problema, pa ni nič nastavljal...ti sam zmontiraj pa bejš se vozt....to bo pokal k pr norcih :kva2::yea2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

wrong

Ja vrjetn boš mogu mal podret da boš lepo Y namontiral, isto za auspuhe...sej boš sprot vidu kaj je treba in kaj ni treba odmaknt/odstrant...sam je pa fino mal šraufat u takem dežeunem dnevu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To j bla pač zamolčana skoraj serijska napaka Yamahe R1 modelnega leta 2007-takoimenovan "stalling problem"! Zdej ne vem,kako da to teb na l.08 dela, mogoč imaš še agregat l.07 oz. iz konca leta 2007! Drugač pa to zadevo (postane kar moteča sčasoma, sploh k se boš med vožnjo prebliževal križišču in ti bo motor ugašal-vem iz lastnih izkušenj R1 -l.07) najlažje popraviš na sledeč način:

[media=]

Tudi sam sm na ta način odpravil ugašanje, če te pa še kej zanima pa vpraš.

Drgač pa se to dogaja na ogromno modelih R1 2007, samo "fantinom" je nerodno povedat, da se jim to dogaja. Ni pa konc svet zaradi tega oz. motor zarad tega NI nič slabši. Kot vidiš sm (kljub preizkusu vseh najnovejših motorjev) spet izbral sicer meni osebno enga izmed najlepših motorčkov narjenih do zdej - R1 2008.

Šele zdj sem vidu post.....

napaka je bila moja tako da sory za potrebno pisanje, se pa vseen zahvaljujem. Na začetku sem vse preveč v "rokavicah" delal:) zgleda da sem samo gumb za vžig premalo časa držal! sedaj dela normalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla

Mam R1 2007 pa se mi še do sedaj kaj takega ni pojavilo (in upam, da se tud ne bo), pa še do sedaj nisem nikogar slišal, da bi mu to delalo. Lahko pa je tudi to, da nihče ne pove, kot je matgo rekel.

Moped ima 24.000.

Drugače pa SUPER mašinca :OK: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najboljša:)

sem pa včeri slučajn pri enmu uspel ogledat R1 2012, pa mi ni jasno kako skropocalo so to naredl! zadn konc+ kak občutek je ,ko se gor vsedeš........ceneno, tiste plastike ob strani pa sam pogled proti krmilu........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem kaj te je tok vse zmotlo,da si temu rekel skropucalo,tudi mene je ena malenkost zmotla,ampak kaj hočeš--do danes še nisem videl motorja ki bi bil brez nekih (napak). Drugače je pa motor :OK: !!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja saj ne me narobe razumet, verjetno je TOP sam po videzu pa še svetlobna leta za, naprimer CBR 08 :)

Popravljeno . Popravil GDII
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud moja ja 07 pa tud za enkrat še nisem imel teh težav res pa da ima samo 16 tisoč.Mogoče se bodo še začele :hmm: Upam da ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo, prosim, izmeri širino nosilca tace oz samo taco (glej sliko) na R1, letnik 02 (recimo)? Bi dal tace od R1 na FZ1. Mi original gumirane ne dišijo...

2012-07-19-495.jpg

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne morš verjet da folk prodaja motorje, ko krompir. brez potrebnih obrazcev....... Kot tut v mojem primeru, nimam papirja v skladnosti oz. homologaciji vozila in zdj ne morem delat homologacije dokler ne dobim duplikata, ki pa bo seveda tudi dodatno udarlo po žepu...........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodam čist novo Y cev za R1 07/08

Kolk Eur hočeš, pa zakaj jo daješ dol??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čist tkole ti povem po resnic! Spodaj ,ko je nosilc od Y cevi in nosilc od motorja zgleda takole(glej sliko). Y sem pomaknal mal nazaj tako da je fit v luknji sam potem mi je desni lonc vleklo bol navznoter kot levega!

Vse skup ni big deal, ker so alternative, recimo luknjo na nosilcu se mal poširt in je to to. ( verjetno bom tudi sam tako naredu), jezi me sam to da ni popolno!

SEM ŽE ZAJEBU ZA PRODAJO ANE:) :)

Tolk za info danes sem klicu v delta team krško in me je za hec zanimalo kako so oni rešili težavo in je rekel da se ne spomne točno ampak da se spomne da je šel en šrauf po diagonali:))

po netu sem gledal in eni sploh niso dali not nosilnega šraufa, ker naj bi cev bila fiksirana že od drugih šraufov( v mojem primeru ne pride v poštev). Če te še zanima cena povej, če ne pa bom luknjo enostavno poširu....

Aja pa še to: dans sem kontaktiral Akrapoviča in mu poslal slike in me zanima kak bo response???

post-37772-0-36483600-1343116120_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil GDII
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo, prosim, izmeri širino nosilca tace oz samo taco (glej sliko) na R1, letnik 02 (recimo)? Bi dal tace od R1 na FZ1. Mi original gumirane ne dišijo...

i2012-07-19-495.jpg

Na 08 letniku je širina za stopalko 20,5mm. Upam, da ti bo kaj pomagalo :).Lp Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čist tkole ti povem po resnic! Spodaj ,ko je nosilc od Y cevi in nosilc od motorja zgleda takole(glej sliko). Y sem pomaknal mal nazaj tako da je fit v luknji sam potem mi je desni lonc vleklo bol navznoter kot levega!

Vse skup ni big deal, ker so alternative, recimo luknjo na nosilcu se mal poširt in je to to. ( verjetno bom tudi sam tako naredu), jezi me sam to da ni popolno!

SEM ŽE ZAJEBU ZA PRODAJO ANE:) :)

Tolk za info danes sem klicu v delta team krško in me je za hec zanimalo kako so oni rešili težavo in je rekel da se ne spomne točno ampak da se spomne da je šel en šrauf po diagonali:))

po netu sem gledal in eni sploh niso dali not nosilnega šraufa, ker naj bi cev bila fiksirana že od drugih šraufov( v mojem primeru ne pride v poštev). Če te še zanima cena povej, če ne pa bom luknjo enostavno poširu....

Aja pa še to: dans sem kontaktiral Akrapoviča in mu poslal slike in me zanima kak bo response???

namesto M10 šraufa daj not M6 ali pa M5 pa ene zelo velike podložke, da ne bosta glava pa matica ušli skozi luknjo pa bo držalo in lonca ti ne bo noter vleklo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem že poširu luknjo na nosilcu Y(M8). Hotu sem pa dat še matico med nosilec motorja in y pa ni šlo da bi ga mal držal navzven. Zelo čudno pride tut nosilec na sredini Y, kjer je bio treba prestavit starega na novega in kar precej improvizirat!

Tut slip on zdaj stoji dosti boljše le skrbi me mau, ker sta od plastike oddaljena slab cm da neb začel kj kurit.

vseen bi pa še mogu nekaj malega podložit pod desno objemko za slip on, ker ne fiksira 100% lonca. Kaj bi lahk dal da ne bi talilo in pustilo kakega fleka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem že poširu luknjo na nosilcu Y(M8). Hotu sem pa dat še matico med nosilec motorja in y pa ni šlo da bi ga mal držal navzven. Zelo čudno pride tut nosilec na sredini Y, kjer je bio treba prestavit starega na novega in kar precej improvizirat!

Tut slip on zdaj stoji dosti boljše le skrbi me mau, ker sta od plastike oddaljena slab cm da neb začel kj kurit.

vseen bi pa še mogu nekaj malega podložit pod desno objemko za slip on, ker ne fiksira 100% lonca. Kaj bi lahk dal da ne bi talilo in pustilo kakega fleka?

Malo poglej kako se montira, prvo preveri kode, če se ujemajo za tvoj motor ???

http://az79640.vo.msecnd.net/akrapovicbppmultimedia/7be20ed9abf54412ab6c6acc55763809.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello.

Ker veliko spremljam r1-forum sem kar nekaj "postov" zasledil da Y-pipe (Akrapovic) ne "leze" kot bi mogla..vem,da je tesko narediti cev ki bo legla prav v "nulo" toda vseno bi lahko nosilce drugace narediti (poreskali luknje v dolzini cca. cm)

Jaz recimo sem iz originalne Y cevi odstranil katalizator (enostavno) ..ker sem hotel pridobiti samo na zvoku oz. mislim da zaradi tiste 1kg teze ki bi pridobil z Akr. Y-pipe mi je malo brez veze zapravit 160€ (imam Akrapovicev slip-on) zvok je pa glih tak mogoce se bolj globok,ker je cev debelejsa.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to za kake stranke dela izpušne sisteme in v kake namene bi mu mogla bit tale Y cev za zajterk...

Sem pa glih pri kolegu gledal ko ma 06 R1 ima Y iz dveh cevi pri 07/08 pa iz celega. Kolega je iz dela v katerem je katelizator odprl in ga vzel ven zašvasu nazaj in zvok skor isti:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!