Skoči na vsebino

Yamaha YZF R1


Petzl

Priporočene objave

Hvala za odgovore, nekaj takega me je zanimalo :)

Zdaj pa me še zanima v katerih obratah ima R1 največ moči? A rukne pri določenih obratih ali pospešek v xx prestavi bolj al majn enakomerno narašča?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nimaš ti slučajno lukno v kestlu, pa se ti samo zdi da ti tok pije :P

Tud moja ga cukne tm okol 7l/100km...če je vožnja normalna .)

Tolk je pač pila.No pač delu sem od 105km do 125km s keslom.

Največ,do zdaj mi je pila ninja,ko sem se vozu na max mi je po 65km popila 14 al 16 litrov zdej ne vem več napamet.Mopiji niso namenjeni temu,da se razmišlja o porabi Ne bencina,Ne gum

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz delam s keslom 140km+ (tut 200, na daljše ture) in tist, ko reče da mu pije od 12-do 16L si predstavljam da se vozi takole............gas, bremza,gas,bremza in to po mestu in pol rče kak se fura in kak mu kuri:) torej men pije okrog 8-9L ob predrzni vožnji in nevem kaj bi moral delat da bi pila 16?? Na dirkališču je pa druga seveda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem imel letnik 2007 in sem z celim rezervarjem naredil pribl. med 130 in 140km

Pa to si toliko prevozil z blokirano :D?

Pa ti si cel Čak Noris :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pol sploh imaš 1000ccm,ker to je nenormalno nizka poraba.Med 12 in 16 je bolj normalno...

stari, daj pelaj ti to tvojo stvar na servis.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stari, daj pelaj ti to tvojo stvar na servis.

Sem jo prodal že 2005 jeseni.Vendar me vsak motor pije-kar me sploh ne sekira.Verjetno ima ta,ki naredi s keslom 130km 8literni kesl al....Ne vidim kaj imate od laganja o mali porabi....al ne znate računati porabe.

Motor je moj suženj ne pa jz njegov,kot je pri nekaterih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater mate požrešne motorje :grim . Meni na relacijo požre me 6,5 in 7,5, tako, da tankam med 240 in 270 km. Sem pa enkrat uspel narediti celo 290 km z enim rezervoarjem. Mestna vožnja in nažiganje (plin - zavora) pa se prižge lučka tudi na 145 km.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater mate požrešne motorje :grim . Meni na relacijo požre me 6,5 in 7,5, tako, da tankam med 240 in 270 km. Sem pa enkrat uspel narediti celo 290 km z enim rezervoarjem. Mestna vožnja in nažiganje (plin - zavora) pa se prižge lučka tudi na 145 km.

LP Robert

Sam ti res čuvaš mopi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva ni bila poceni, niti ni poceni njeno preživljanje, tako, da ga res tudi čuvam.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

170km sm naredo potem se mi je ožgala lučka za rezervo..ampak je res da nism presego 7000 obratov ker še pač nism navajen motorja

Torej v katerih obratah je najbol izražena moč motorja? R1 do letnika 03? tisti ko to furate že vete vanda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj na treningu na Štajerskem pokalu na Grobniku: R1 99 = 9,4l/100km

sicer 6-6,5l

no evo odlicen podatek! In nekateri na cesti skoraj 1x vec porabjo:)

Tako da mislim da ce nisi kafan racer in ali AC nabijac ki se pelja 3000do morja nima smisla govort pa strasit ljudi pred nakupom.

Tisti ki vam 15 pije dajte raj slike od gum nalimat da vidmo ce se tut cez ovinke na rdecih obratih vozite.

Popravljeno . Popravil GDII
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no evo odlicen podatek! In nekateri na cesti skoraj 1x vec porabjo:)

Tako da mislim da ce nisi kafan racer in ali AC nabijac ki se pelja 3000do morja nima smisla govort pa strasit ljudi pred nakupom.

Tisti ki vam 15 pije dajte raj slike od gum nalimat da vidmo ce se tut cez ovinke na rdecih obratih vozite.

Od R1 nimam še od cele kake slike,kaj šele od guma saj s je ne lastim že 7let.Imam pa sliko od gume od ninje,ki jo še imam.Mi pa ninja še malo več pije.Predvidevam,da je tvoja guma bolj položena....Saj se eni ne znamo vozt in ga le ti polagaš-tak,da le objavi sliko svoje gume

post-18324-0-12010100-1347091769_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še jaz da napišem o porabi lansko leto vožnja do Dubrovinika čista turistična max. hitrost med 110 do 125km naredil do rezerve 320km

Športna hitra vožnja nekje na slo cestah 160km do rezerve

15l ali 16l da nekomu rabi je čisto nabijane!!! (razen da je kaj v kurcu motor ali pušča rezervar)

Glede segrevanja med vožnjo pri počasni vožnji sem rešil z dodatnim stikalom ko vidim da bo vožnja počasna predčasno pri 85 ali 90 stopinj prižgem ventilatorje in se temp. ne dvigne med počasno vožnjo nad 95 stopinj.

LP

Popravljeno . Popravil exclan
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od R1 nimam še od cele kake slike,kaj šele od guma saj s je ne lastim že 7let.Imam pa sliko od gume od ninje,ki jo še imam.Mi pa ninja še malo več pije.Predvidevam,da je tvoja guma bolj položena....Saj se eni ne znamo vozt in ga le ti polagaš-tak,da le objavi sliko svoje gume

ne me napacno razumet. Nisem reku da ga bol polagam ali hotel bit pameten.

No ce je tale guma taka od cestne uporabe....svaka cast ampak je iz dirkalisca ane?ker po sredin je nc ne fali po nasih cestah pa tut niso sami ovinki:) ampak vseeno svaka cast:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pol sploh imaš 1000ccm,ker to je nenormalno nizka poraba.Med 12 in 16 je bolj normalno...

Jaz si enostavno ne znam predstavljat kaj je treba delat z motorjem, da ti pije 16 litrov na 100 km.. Vsekakor pa to ni "bolj normalno" kot 7 :)

Meni FZ1 2006 (podobna mašina kot R1) pije pri "normalni" vožnji med 6.5 in 7 litrov. Ni to vožnja "v smrt" ker tako početje se mi pač na cesti zdi bedasto, je pa daleč od vožnje po omejitvah. Če bi šel na šparovno turo brez nažiganja v nizkih prestavah in vozil tja do 110, pije 5.

Če grem tiščat na Ride ali Rakitno kjer res ne šparam in gre tja v rdeče v 2. in 3., potem je poraba mal večja, ampak nikakor ne več kot 10 litrov.

Na pisti s FZ1 nisem še bil mi pa moj GSX-R 750 recimo na Panoniji s kratkimi prenosi, tako da se res vrti na polno, ne požge več kot ene 13 litrov. Pa mislim, da sem napisal preveč.. Kaj bi mogu po cesti počet, da bi imel tako porabo mi ni jasno.

Po cesti mi je ravno tak GSX-R v povprečju kuril dobrih 6 litrov, tja do 8 če sem mel vmes precej tiščanja po Ridah in Rakitni.

In nikoli mi ni gume po sredini zmanjkalo, vedno so bili robovi gladki, ko je bla po sredini še čist ok :) In pri FZ1 bo isto.

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Btw, ko sem zadnjič testiral R1 2012, je bila povprečna poraba na testu 8.5 Od tega je bil kar lep delež km prevožen po ridah gor in dol v 1. in 2. prestavi. Šparal je nisem ker sem še zanalašč povsod (predvsem pri speljevanjih, itd) nažigal na polno zaradi testiranja TCS sistema.

Kakšen izstrelek, ki se res nima rad, bi sicer lahko porabo dvignil še ene 2 - 3 litre.. Ampak kej več pa zelo težko verjamem.. Razen če bi imel fetiš tekom fure sploh ne prestaviti višje od 2 prestave in jo skoz imet pri rdečem :)

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja R1 mi izračuna povprečno porabo na 100 km in ko sem bil dva tedna nazaj na Grobniku, je bila največja poraba do katere sem prišel 14 L / 100 km, ampak tukaj je bil motor ves čas samo na visokih obratih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največ,do zdaj mi je pila ninja,ko sem se vozu na max mi je po 65km popila 14 al 16 litrov zdej ne vem več napamet.Mopiji niso namenjeni temu,da se razmišlja o porabi Ne bencina,Ne gum

Kolega nevem kaj si ti delu zmotorjam da ti je pila 14l, si skoz vozu samo v prvi brzini ? :D

Jst moje desetke ne spravim čez 12 l tud na grobniku ne :) po cesti ima porabe od 5(lagano sportska fura), pa do 8(ride gor, dol,gor, dol,....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Btw, ko sem zadnjič testiral R1 2012, je bila povprečna poraba na testu 8.5 Od tega je bil kar lep delež km prevožen po ridah gor in dol v 1. in 2. prestavi. Šparal je nisem ker sem še zanalašč povsod (predvsem pri speljevanjih, itd) nažigal na polno zaradi testiranja TCS sistema.

Kakšen izstrelek, ki se res nima rad, bi sicer lahko porabo dvignil še ene 2 - 3 litre.. Ampak kej več pa zelo težko verjamem.. Razen če bi imel fetiš tekom fure sploh ne prestaviti višje od 2 prestave in jo skoz imet pri rdečem :)

Na mojo žalost na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega nevem kaj si ti delu zmotorjam da ti je pila 14l, si skoz vozu samo v prvi brzini ? :D

Jst moje desetke ne spravim čez 12 l tud na grobniku ne :) po cesti ima porabe od 5(lagano sportska fura), pa do 8(ride gor, dol,gor, dol,....)

V 1 je bil le enkrat.ko se je speljalo z bencinske.potem pa kolk gre iz brezic v krško in nazaj in se enkrat v kk 307 po gps..to ni bil sesir seveda on ne bi nikoli prekoračil omejitev

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V 1 je bil le enkrat.ko se je speljalo z bencinske.potem pa kolk gre iz brezic v krško in nazaj in se enkrat v kk 307 po gps..to ni bil sesir seveda on ne bi nikoli prekoračil omejitev

dj nehi no hahahaah sam seb vrjameš

da nebom offtopic, vrhnika-poreč 160km 16l, R1 letnik 04

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa to si toliko prevozil z blokirano :D?

Pa ti si cel Čak Noris :P

Blokirana je bila samo enih 1500km od začetka da sem se na motor privadil :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!