Skoči na vsebino

BMW R1200 GS a do 2013


bambi

Priporočene objave

Mislim si bi  kaj napisal ali ne bi?!Pa ne morem biti tiho.Kot vedno bemvejaši strahovito pretiravajo in zavajajo!Jaz sem za redne servise za BMW GSA1200 že leta 2008 plačeval od 500 do 700 EUR!! Imam še vedno račune.

Vam aktivnim lastnikom pa BMW ji "žrejo" kaki liter pa pol na sto in servis stane 150 EUR.Stane za moped več!!

Tak da ....

Bambi, ne serji. To si plačal z gumami vred, ali pa si zamenjal kak del, ki ni v osnovnem servisu. Vem, da si jezen na bemfla, ampak takega sranja vseeno ne počnejo.

Tudi meni včasih dvignejo pritisk, ampak servisi so do zdajšnjih 100 kkm šli pa res brez problema skozi.

Na tvojem KTM imaš servisni interval, če se ne motim na 7.500 km, pa zmnoži/seštej to s skupnimi kilometri, pa boš na iste cifre prišel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa kakšen dober "popoldanec" za BMWja obstaja pri nas?

 

1. V Ljubljani mi je rekel na uč - servis na 125000 bo med 400 in 500 evriči.

2. Popoldanc bi bil 300 + -  v Ljubljani. Mi je vseeno če ne grem k njemu.

3. Tako pa 316 s štempljem in vsaj nekaj garancije. Se mi zdi korektno.

 

Obstaje še ena možnost. Da je popoldanc predrag. To pa spet premeša karte. :grim

Popravljeno . Popravil Robson
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bambi, ne serji. To si plačal z gumami vred, ali pa si zamenjal kak del, ki ni v osnovnem servisu. Vem, da si jezen na bemfla, ampak takega sranja vseeno ne počnejo.

Tudi meni včasih dvignejo pritisk, ampak servisi so do zdajšnjih 100 kkm šli pa res brez problema skozi.

Na tvojem KTM imaš servisni interval, če se ne motim na 7.500 km, pa zmnoži/seštej to s skupnimi kilometri, pa boš na iste cifre prišel.

Glej, jaz takih stvari ne dokumentiram in ne shranjujem dokazov še za 15 let ! Vem pa da sem 10 ali mogoče 15 TKM servis plačal preko 500 EUR ! Brez gum ali kombinezona ali novih škornjev! Pa tudi brez kosila.Ura dela je takrat bila 80EUR !!Je pa res da stane servis za BMW r800gs okoli 150-200 EUR.mogoče je govora o tem.

Kar se tiče KTMa pa ima na 7jurjov samo menjavo olja in filtra.Tako da so ventili in ostalo vsakih 15.Cifre so res nekje iste ampak jaz odgovarjam na trditev da stane servis 150 EUR-tolko ko eno malo boljše kosilo!

Sicer pa sem stalno trdil da to ni šport za reveže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh



Jaz sem za redne servise za BMW GSA1200 že leta 2008 plačeval od 500 do 700 EUR!! Imam še vedno račune.



Glej, jaz takih stvari ne dokumentiram in ne shranjujem dokazov še za 15 let ! 

Kaj zdej imaš al nimaš te račune?! :headbang:  

Popravljeno . Popravil jan999
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Servis za F800 (gs, S, ST) je cca 90€ na 10.000km in cca 200-240€ na 20.000km  :OK: Prilagam racune od 40, 50 in 60kkm. 550€ je bilo pri 60.000km ko sem tudi prvič menjal jermen  :OK:

 

racunif800.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pisi v Munchen oz. v Berlin in povej kaj ti bodo odgovorili. Meni tudi ni jasno, najbrz jim tudi na servisu ni. 

 

 

 

Dokler ne vidim skeniranega racuna ne verjamem.

 

Gre to za GS.a ali avtomobilski motor? , če gre za avtomobilski motor imam dva bemfla doma enega navadnega s SOHC in drugega z DOHC motorjem in oba imata predpisano isto olje.....upam  da veno kaj pomenijo te oznake :whistle:

Kar se tiče cena servisa, pa tudi mene zanima iz določenega razloga, zato sem tudi vprašal če je to realno  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, jaz takih stvari ne dokumentiram in ne shranjujem dokazov še za 15 let ! Vem pa da sem 10 ali mogoče 15 TKM servis plačal preko 500 EUR ! Brez gum ali kombinezona ali novih škornjev! Pa tudi brez kosila.Ura dela je takrat bila 80EUR !!Je pa res da stane servis za BMW r800gs okoli 150-200 EUR.mogoče je govora o tem.

Kar se tiče KTMa pa ima na 7jurjov samo menjavo olja in filtra.Tako da so ventili in ostalo vsakih 15.Cifre so res nekje iste ampak jaz odgovarjam na trditev da stane servis 150 EUR-tolko ko eno malo boljše kosilo!

Sicer pa sem stalno trdil da to ni šport za reveže.

80€,pa kaj si zraven popravil še Rolex uro :grrr dej ne nabijaj,še danes ko je šlo od takrat ko si ga imel ti 3x gor vse,pa ne vem če je servisna ura 40€,za KTM je 35€!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre to za GS.a ali avtomobilski motor? , če gre za avtomobilski motor imam dva bemfla doma enega navadnega s SOHC in drugega z DOHC motorjem in oba imata predpisano isto olje.....upam  da veno kaj pomenijo te oznake :whistle:

Kar se tiče cena servisa, pa tudi mene zanima iz določenega razloga, zato sem tudi vprašal če je to realno  :grim

 

A smo na avto forumu ali na moto? Govora je o R1200 motorju, ki je v GS in RT dobil dve odmični v glavi leta 2010.

Na servisu sem jih vprašal če je to olje iztisnjeno iz devic da je taka cena (17,5€/liter) in sem dobil odgovor da je tole predpisano za DOHC motorje.

 

Strojniki vemo kaj pomenijo oznake olja, pa ti veš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A smo na avto forumu ali na moto? Govora je o R1200 motorju, ki je v GS in RT dobil dve odmični v glavi leta 2010.

Na servisu sem jih vprašal če je to olje iztisnjeno iz devic da je taka cena (17,5€/liter) in sem dobil odgovor da je tole predpisano za DOHC motorje.

 

Strojniki vemo kaj pomenijo oznake olja, pa ti veš?

Sem preskočil dve stopnji,  sem kar  diplomiral .....se pustim kljub temu podučiti   :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa tudi js deviško kri plačujem za v 2007 motor?

Piši v Berlin, Munchen, Cosmos, Avtoval ... pa vprašaj. Jst tudi ne vem zakaj je bil prej tisti za 8,50€/liter dober, zdej pa kar naenkrat ni več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa tudi js deviško kri plačujem za v 2007 motor?

Kaj pa vem zakaj...ker si najbrž mislijo "kaj pa baba ve, natoči ta dražje olje!"  :grim....pa glede na to, da tankaš deviško, se niso dosti ušteli, kaj praviš hehehe :kva2:

Jaz v svojega RT-ja 2007 letnika nalivam npr. Selania HPX 20W50 za 9€ po litru, pa se zadnjih 50K+ km motor še ni ustavil. Pa je to samo ena od veliko možnosti na trgu. Nazadnje imaš pa najbrž se večjo porabo olja, kot bi bila sicer, tako kot sem jo imel jaz z "supadupa the best fantastisch BMW boxer motoren öl" 

Več pa nebi...da ne bom spet okregan po ZS :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Servis za F800 (gs, S, ST) je cca 90€ na 10.000km in cca 200-240€ na 20.000km  :OK: Prilagam racune od 40, 50 in 60kkm. 550€ je bilo pri 60.000km ko sem tudi prvič menjal jermen  :OK:

 

racunif800.jpg

Brezveze te račun kazat z menjavo pogonskega jermena,ravno zdajle sem na Nemškem forumu bral da je plačal letos samo za jermen v Italiji 300 € delo+prevoz v del. pa naj bi plačala ADAC asistenca ! Tako da od teh 553€ lahko ca 300 odšteješ kajti če bi vozil motor s ketno bi med tem časom montiral tudi že drugo ketno in bi bil strošek identičen + veliko sprejev po 15€ čiščenja ketne in svinjarije,ki jo povzroča ketna !

Ps: to s ceno jermena mi je malo pretirano, ampak ne pozabi,da za menjavo pogonskega jermena je treba podreti kompletno zadnjo vilico in po vsej verjetnosti so ti preventivno menjali tudi oba kolesna ležaja ! Slikat bi moral celi račun in ne samo končno ceno + davek !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heheh, dam desno joško stran da dotična baba več ve k vsaj pol servisa. :glare:  :doze:  Pa dobr, hvalo na stran.

 

Morm rečt, da se deviška kri boljš obnese... mam 6x manjšo porabo kot na 20W 50. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodal ne bom, sem za 1x preveč zadovoljen :)

 

Na Selmarju je pa konkretno dražje BMW olje kot 10€, Motorex je ca 15€/l, BMW pa še kakšna 2 več...

 

Poleg tega sploh ne vejo kaj je kej, za motorexa mi je trdil da je ful sintetika.

 

Najbrž se bom odločil za neko drugo alternativo, motul 15w-50 se mi zdi kar zanimiv...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž se bom odločil za neko drugo alternativo, motul 15w-50 se mi zdi kar zanimiv...

Castrol Power 1 Racing 15W-50 je po moje enako olje kot BMW-jevo.

 

Vsaj po primerjavi specifikacij in barve olja, plus to, da ima BMW vedno castrol olja.

Popravljeno . Popravil krucymucy
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo notri motula 15-50?

Jaz dajem notr Motul 5100 15W 50 pa je čist v redu, maks 9€ za liter, ne vem pa če je original BMW za 17 € kaj dost boljš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo notri motula 15-50?

 

Jas ga vlivam notr že 6 sezon - popije mi okoli 0.5 litra na 10.000km. Pozabil omenit: gre za R1100 motor.

Popravljeno . Popravil PURPLE
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Castrol Power 1 Racing 15W-50 je po moje enako olje kot BMW-jevo.

 

Vsaj po primerjavi specifikacij in barve olja, plus to, da ima BMW vedno castrol olja.

Imaš prav, Castrol proizvaja olja za BMW ...(vendar po barvi olja težko določiš proizvajalca :kva2: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!