Skoči na vsebino

Maxiscooterji


Valentin

Priporočene objave

Belo barvo so imeli v salonu. Sem se takoj zaljubu. F.....g lepa. :love1:

Popravljeno . Popravil map
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Padla je salamonska odločitev. Nekaj dnarja še zraven ruknem in vzamem Yamaha Majesty 400. Zanima me kako je kej z tem skuterjem, okvare, hibe itd.

Včeraj sem ga gledal v KMC in lahko rečem da je moped odličen, žena se pa prav tako strinja.

V ponedeljek zadevo naročimo

S temi skuterji ni nič narobe, samo kvalitetne redne servise in bo zadeva tekla kot mora. Včeraj ko sem šel zopet h kolegu v Rimske toplice po skuterja za prijatelja sem se malo pozanimal za te trokolesnike in je varjanta samo če ima na nogi zavoro tistega lahko voziš z B kategorijo ostale pa vse z A in seveda ti imajo tudi prilagojeno homologacijo. Za to kar si se odločil pa nikakor ni slaba zadeva in ti hkrati čestitam za dober nakup ter veliko srečnih KM. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S temi skuterji ni nič narobe, samo kvalitetne redne servise in bo zadeva tekla kot mora. Včeraj ko sem šel zopet h kolegu v Rimske toplice po skuterja za prijatelja sem se malo pozanimal za te trokolesnike in je varjanta samo če ima na nogi zavoro tistega lahko voziš z B kategorijo ostale pa vse z A in seveda ti imajo tudi prilagojeno homologacijo. Za to kar si se odločil pa nikakor ni slaba zadeva in ti hkrati čestitam za dober nakup ter veliko srečnih KM. LP.

Hvala za lepe želje.

To za MP3 varjante mi je jasno. Žena se bo tako in tako odzadi vozila, tak da MP3 odpade.

Razlika med MP3 za A in med B je naslednja.

1. Zavora na nogi, ki bremza z prednjima in zadnjima kolesoma naenkarat. (B)

2. Varjanta za B ima prednji kolotek za 5 cm širši (zaradi tega spada v dvosledna vozila)

3. smerokazi niso integrirani v oklep kot na A varjanti, ampak na pecljih ( neki predpis o dimenzijah svtlobnih teles na vozilu oz razmiku med telesi).

Sicer pa nisem za MP3 gledal, ampak za XEVO.

Vseeno hvala še enkrat.

Če si pa meni poslal PM, kot je omenjeno nekaj postov zgoraj, pa povem da ga nisem dobil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S temi skuterji ni nič narobe, samo kvalitetne redne servise in bo zadeva tekla kot mora. Včeraj ko sem šel zopet h kolegu v Rimske toplice po skuterja za prijatelja sem se malo pozanimal za te trokolesnike in je varjanta samo če ima na nogi zavoro tistega lahko voziš z B kategorijo ostale pa vse z A in seveda ti imajo tudi prilagojeno homologacijo. Za to kar si se odločil pa nikakor ni slaba zadeva in ti hkrati čestitam za dober nakup ter veliko srečnih KM. LP.

@X raider - pogoj da lahko trikolesnika vozis z B izpitom je dovolj širok razmak med prednjima (ali zadnjima) kolesoma.

Zakon namreč enosledna in dvosledna vozila loči po širini sledi. Če sled ni širša kot 50 cm je vozilo enosledno, če je širša, potem je vozilo dvosledno in vozno z izpitom b kategorije.

Prvi Piaggio-vi MP3-ji niso vozni z B, pri MP3 LT pa so razširili razmak med prednjimi kolesi in tako dosegli, da se kvalificira kot dvosledno vozilo.

Edit: Vidim, da je tudi Map ze odgovoril...

Popravljeno . Popravil Dant3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@X raider - pogoj da lahko trikolesnika vozis z B izpitom je dovolj širok razmak med prednjima (ali zadnjima) kolesoma.

Zakon namreč enosledna in dvosledna vozila loči po širini sledi. Če sled ni širša kot 50 cm je vozilo enosledno, če je širša, potem je vozilo dvosledno in vozno z izpitom b kategorije.

Prvi Piaggio-vi MP3-ji niso vozni z B, pri MP3 LT pa so razširili razmak med prednjimi kolesi in tako dosegli, da se kvalificira kot dvosledno vozilo.

Edit: Vidim, da je tudi Map ze odgovoril...

Nisem o tem podrobneje komentiral, on mi je povedal ki jih prodaja da je na motorju vidna samo ta razlika v zavori ter v homologaciji so baje neke spremembe, če se bom kdaj odločal zanj in ga kupoval ženi se pa podrobneje pozanimam , zaenkrat me pa sploh ne interesira. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Padla je salamonska odločitev. Nekaj dnarja še zraven ruknem in vzamem Yamaha Majesty 400. Zanima me kako je kej z tem skuterjem, okvare, hibe itd.

Včeraj sem ga gledal v KMC in lahko rečem da je moped odličen, žena se pa prav tako strinja.

V ponedeljek zadevo naročimo.

tega imam pa jaz, letnik 07. v dveh letih z njim prevozu 41.000 km. trenutno je na prisilnem počitku. razbojnik je še v garanciji, zato bo skuter počival še dobro leto. pri mojemu je crknila membrana pri vbizgu- še v garanciji. drugo vse brez problemov. poraba 3,6 l. jemen mejal pri 33.000, je kot nov. mislim, da bi zdržal še kakšnih 20.000. malo sem že pozabil, toda mislim da so servisi na 5.000 km. oljni filter se pa menja na vsako 4 menjavo olja. tako v knjižici. seveda mi je na servisu vedno, pri menjavi olja zamenjal tudi filter. servisne intervale sem seveda sam raztegil, tako da sem ga na servis vozil med 8 in 10.000 km. nad 50 k km pa naj bi se

itervali povečali na 10 k km(servis knižica). olja nič ne porabi. zakaj pa sesalec. dva zračna

filtra pozavgata ves prah iz ceste + vso zadjo gumo, ki se izrabi. tako da na 10 k km je treba spucati ali zamenjati. toliko, mislim da je to dober motor. dobro si se odločil, priporočam. :OK:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Padla je salamonska odločitev. Nekaj dnarja še zraven ruknem in vzamem Yamaha Majesty 400. Zanima me kako je kej z tem skuterjem, okvare, hibe itd.

Včeraj sem ga gledal v KMC in lahko rečem da je moped odličen, žena se pa prav tako strinja.

V ponedeljek zadevo naročimo.

In si naročil? Čeprav je tole bolj namenjeno predstavitvi "novih" skuterjev :blush:

Napiši tule: Moj maxiscooter

Drugače pa po moje boljši (lepši) izbor kot Xevo.

post-4877-126626009581_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, Majesty je nenormalno lep in neprimerljiv z X-Evo a tudi precej dražji. Če finance niso problem potem sploh ni debate kaj kupiti :)

Sem ga gledal prejšnjo jesen v TC-ju in sem samo eek.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Sem prepričan da je ta štirikolesnik odličen za vozit, ker sem vozil GILERO-FUOCO 500 in se je že ta peljala odlično, ta pa ko še ima zadaj dve kolesi križno vpetje z nihaljo je pa pomoje še toliko bolši posebej na mokri cesti. Ga bo treba poskusit ,morda bo v začetku določenim ljudem malo smešna in čudna oblika kot je bil prvi PIAGGO- MP3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Vsak maxi je po svoje lep, jaz pa še vedno prisegam na SUZUKI . Morda bo le enkrat ta SUZUKIJEV G-STRIDER na tržišu da si lahko napasem oči na njem in kar je najbolj ekspluzivno (da ga zapeljem ).

Morda se uresničijo nekoč te sanje. Lp.

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo še jaz dodam eno slikico in hondin je lep in bmw.Ampak se mi zdi po obliki da so bol sportaki kot potovalniki

pa še nekaj pimp my bike

post-23815-0-34400700-1288766262_thumb.jpg

post-23815-0-07373600-1288766356_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil skuterist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje bo BMW skuter v "proizvodni" obliki predstavil v roku 1 leta (žal Suzuki na tem področju zaenkrat nič ne "dela"). V nos jim gre prodaja konkurence (Tmax v ITA vsako leto čez 10 tisoč kosov pri ceni 10.000 EUR) plus tega pa prodaja "večjih" skuterjev ni upadla tako kot pri motorjih. Vprašanje je samo kakšen motor bodo dali notri in koliko bodo koncep še "spremenili" do pričetka proizvodnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni je BMWkoncept  zelo zanimiv in upam da ga bomo ugledali v realnem živlenju čim prej.  :naughty:

bi pa želel na njem dobro veterno zaščito; tipa ala BMW  :worship:  in da so inžinirji vsaj malo pokukali k Yamahi Tmax glede voznih lasnosti  :worship:  pa še najpomembnejše

da ne bodo pretiravali pri ceni ker še tako dober izdelek  :naughty:  če je predrag se ne prodaja pa še recesija je v moji denarnici.  :whistle:  :whistle:  

Pozdrav :Mavti  :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole pa zajaham čez en mesec,tole gre kje hočeš kot tank.

Ko boš na Rogli vozil ta stroj javi in te pridem pospremit z motornimi sanmi ali ATV 4X4 in narediva kakšno turo do Peska na :kava:. Lp.

Popravljeno . Popravil x raider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

vedno bolj so športni in vedno manj potovalni ....

... meni so bolj všeč veliki, široki, udobni ....

čakam na novega Burgmana ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vedno bolj so športni in vedno manj potovalni ....

... meni so bolj všeč veliki, široki, udobni ....

čakam na novega Burgmana ;)

res je športni in man udobni.Novi burgman pomoje se bomo načakali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!