Skoči na vsebino

Izbrisani


lina

Priporočene objave

Teb jih ne bojo, kr še nisi davkoplačevawc <_< ...

karkoli kupis v trgovini, ti zravn davek zaracunajo.

mi pa ni vseen, k bom tud js enkrat davkoplacevalec, in nocem 50% davka placvat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in to ti osebno veš, ker jih imaš vse preštete in na oku, right?

daj nehi že srat - sam zato nabijaš, ker ti je nekdo skuter spizdil sred ljubljane 2 uri po tem, ko si ga kupil - kar je žalostno, ampak žalostno je tudi, da te je to tako zelo zaznamovalo za vse življenje (glede pogleda na problematiko izbrisanih, južnjakov, itd. ...).

PS: stalno bivališče je stvar, ki ti ne more "potečt", tako kot recimo vozniška, ki ima omejen rok trajanja oziroma datum, do katerega je veljavna.

Get real.

Mah ne, to o BMW-ju sem bral enkrat v Delu :) Torej nisem samo jas takšen ;) A ti veš kaj je problem tukaj? Problem je ta, da takrat, ko bi si oni morali priskrbet državljanstvo oziroma, ko bi si ga lahko, pa si ga niso hoteli, ker so se imeli kao za nevem kake narodnjake, ki si že nebodo pustili srati po glavi. Verjetno so čakali, da se zadeve umirijo in veliko se jih je potem vrnilo nazaj v Srbijo, nekateri pa so ostali in čakali na Godota. Ne mi pravit, smo meli varuško tako "izbrisano" pa točno vem kaka je zgodba. Karkoli se je zgodilo po tem nima smisla razpravljat, ker spada v okvirje predvolilne kampanije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je prav, da zarad vecine najbejo vsi.

kok sovrazm ta skupinski duh. vedno se najde k je treba delat, krivdo s sebe oprat..

k se pa denar tala, pije, pociva so pa sami individualisti.

No ja, to maš prav, ampak vseeno me prav zanima, koliko je tistih individumov, ki si res zaslužijo odškodnino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah ne, to o BMW-ju sem bral enkrat v Delu :) Torej nisem samo jas takšen ;) A ti veš kaj je problem tukaj? Problem je ta, da takrat, ko bi si oni morali priskrbet državljanstvo oziroma, ko bi si ga lahko, pa si ga niso hoteli, ker so se imeli kao za nevem kake narodnjake, ki si že nebodo pustili srati po glavi. Verjetno so čakali, da se zadeve umirijo in veliko se jih je potem vrnilo nazaj v Srbijo, nekateri pa so ostali in čakali na Godota. Ne mi pravit, smo meli varuško tako "izbrisano" pa točno vem kaka je zgodba. Karkoli se je zgodilo po tem nima smisla razpravljat, ker spada v okvirje predvolilne kampanije.

ti si mi pa res en veliki bimbo :lol1:

čez celotno temo se folku skuša dopovedat da sploh ni vprašanje o državljanstvu

problem je v izbrisu iz registra stalnega prebivalstva

vsak posameznik se lahko sam odloča katero državljanstvo bo vzel, in se ga ne sme kaznovati če državljanstva ene države noče imeti ker je že državljan svoje matične države

pa še nekej leta 90 je velika večina teh tvojih "špekulantov" glasovala za svobodno slovenijo

kako se potem to dejstvo sklada s tvojo izjavo da so špekulirali da bo slovenija popušila jna, pol bi že takoj glasoval proti samostojni sloveniji a ne?

torej imel so pravico glasovat na plebiscitu večina jih je glasovala za samostojno slovenijo, država pa jim je kljub obljubi " Republika slovenija si bo prizadevala da v skladu z načelom recipročnosti zagotovi tem dosedanjim državljanom SFRJ pravice v republiki sloveniji, ki so jih uživali doslej in enake pravice državljanom Rep. Slo. v drugih republikah dosedanje SFRJ" globoko potisnila kazalec v rit.

torej ponovno : popolno nepoznavanje situacije

drugič raje trikrat premisli preden enkrat nič ne napišeš :xx:

Popravljeno . Popravil kura
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, to maš prav, ampak vseeno me prav zanima, koliko je tistih individumov, ki si res zaslužijo odškodnino.

verjetno jih je zadosti, da bojo dal mislt glavam kaj pa kako se dela, nas pa da bo lepo udarl po zepu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, mogoče pa Tadej kej anonimno prispeva v sklade za pediatrično bolnišnico, revne družinice in brezposelne Slovence. Mogoče deluje v kakšnem humanitarnem društvu? :unsure:

Ko že tolk govori o vnebovpijočih krivicah, ki se dogajajo poštenim Slovencem...

Ja pa sem res ze nakazal denar v fond za izgradnjo nove pediatricne klinike.

Kdaj sem pa na tem forumu uporabljal izraz posteni Slovenci? Dej nehi moje besede potvarjat in pisati, kar bi jih ti rad slisal,

Poglej si postene Slovence: Hartman, Kamenik, Milica Makoter, ...

No Robi, ko bos imel otroka in bos z njim štiri ure čakal pri zdravniku, ker ima drzava le toliko denarja, da placa enega zdravnika, da le polovicno dela v otroski bolnisnici se bos mogoce sponmnil, kaksne milijarde hoce drzavat izplacat za odskodnine, namesto da bi te milijarde vlozila v nase najmlajse.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer mi gre ta demagogija na qurac (a la Matic, Tomozuki & Tadej), jo pa rad berem, k vsakič kej novga zvem. :blink:

Se enkrat preberi, ker sem napiseal par strani nazaj. In kaj je tu demagoskega?

O pa smo BANANA republika in to zato:

- ker za nezakonit izbris ne bo nihče od odgovornih odgovarjal

- ker bomo za odškodnine plačali vsi državljani in ne odgovorni

- ker poznamo samo pojem odškodnina, ki izhaja iz odškodninske odgovornosti. Če nekdo naredi pizdarijo odgovarja pred sodiščem najprej kazensko in nato odškodninsko.

- ker nihče od odgovornih ne bo kazensko odgovarjal za 12 let povzročenih krivic nekaterim izbrisanim

- ker itak državni organi oz. politiki lahko odškodninsko odgovarjajo kolkor hočete v poljubnem znesku, ker gre potem znesek denarja iz itak proračunske blagajne (to, da potem zmanjka denarja za druge stvari je jasno)

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ti je pa to povedal? LDS in Združena lista? :lol1:

sej točno tak odgovor sem tudi pričakoval da ne boš mislil da si nekaj zelo pametnega napisal

to je izračunano ker je za samostojno slovenijo na plebiscitu glasovalo več ljudi kot pa je bilo takrat državljanov slovenije (pravico do glasovanja na plebiscitu so imeli tudi posamezniki s stalnim prebivališčem v sloveniji)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej točno tak odgovor sem tudi pričakoval da ne boš mislil da si nekaj zelo pametnega napisal

to je izračunano ker je za samostojno slovenijo na plebiscitu glasovalo več ljudi kot pa je bilo takrat državljanov slovenije (pravico do glasovanja na plebiscitu so imeli tudi posamezniki s stalnim prebivališčem v sloveniji)

1. Vbistvu to ni bil glih moj odgovor, ampak zgolj vprašanje :)

2. Kje je pa to izračunano? Najdi mi vir vseh posameznikov (seveda izbrisanih), ki mi bo dokazal, da so na plebiscitu glasovali za Slovenijo in ne proti ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa sej glih v tem je kura da so jim bile pravice odvzete na podlagi zakona ki pa je bil protiustaven torej, izbris ni bil zakonit ker ni bil v skladu z ustavo (ker zakon na podlagi katerega se je brisalo ni bil v skladu z ustavo).

torej ni bil kršen zakon o tujcih ki je začel veljat febuarja 92, kršena je bila ustava s tem zakonom

Pomešal si vrstni red.

Zakon o tujcih je bil sprejet copy/paste

Ta zakon začne veljati z dnem objave v Uradnem listu Republike Slovenije.

Št. 213-04/91-1/2

Ljubljana, dne 5. junija 1991

Skupščina

Republike Slovenije

Predsednik

dr. France Bučar

link http://www2.gov.si/zak/Zak_vel.nsf/067cd17...6c?OpenDocument

Ustava je bila sprejeta copy/paste

Naslov: Ustava Republike Slovenije

Kratica: URS

Datum sprejema: 23.12.1991

Objava v Uradnem listu: 33/9 stran: 1373 dne: 28.12.1991

SOP: 1991-01-1409

Zakon torej v tenutku sprejema NI bil v nasprotju z ustavo, ker je bila ta sprejeta PO sprejetju zakona. Retroaktivnosti pa se v zakonodaji v principu izogiba (zakon ne more veljati za nazaj).

Zaključek:

IZBRIS NI BIL PROTIZAKONIT!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še nekej leta 90 je velika večina teh tvojih "špekulantov" glasovala za svobodno slovenijo

kako se potem to dejstvo sklada s tvojo izjavo da so špekulirali da bo slovenija popušila jna, pol bi že takoj glasoval proti samostojni sloveniji a ne?

Glasovanje (plebiscit) je bilo anonimno. Uspeh plebiscita ni bil 100%. Torej je tale izjava navaden bullshit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se enkrat preberi, ker sem napiseal par strani nazaj. In kaj je tu demagoskega?

O pa smo BANANA republika in to zato:

- ker za nezakonit izbris ne bo nihče od odgovornih odgovarjal

Kot smo zgoraj ugotovili, izbris NI bil nezakonit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot so peli vela juzna braca: "......prijatelju prijatelju......mars u picku materinu...."

....mogoce pa to le ni bila samo pesem.... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon torej v tenutku sprejema NI bil v nasprotju z ustavo, ker je bila ta sprejeta PO sprejetju zakona. Retroaktivnosti pa se v zakonodaji v principu izogiba (zakon ne more veljati za nazaj).

Zaključek:

IZBRIS NI BIL PROTIZAKONIT!

zakon je bil rasnično sprejet 5 junija leta 91 vendar je bil objavljen v uradnem listu šele 26 februarja leta 92 in je takrat tudi začel veljat

tvoj zaključek očitno NE DRŽI :P

spljoh pa se mi zdi da je ustavno sodišče kot za to pristojen organ (za razliko od tebe) ugotovilo neustavnost zakona in določilo njegovo spremembo

poleg tega bi bil ta zakon PO MOJE (ustave iz leta 74 nisem nikoli prebral tako da ne me za besedo držat) neustaven tudi po ustavi iz leta 74

po zgoraj navedenih ugotovitvah smo torej še vedno BANANA republik :afro1:

hehehe

Popravljeno . Popravil kura
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot so peli vela juzna braca: "......prijatelju prijatelju......mars u picku materinu...."

....mogoce pa to le ni bila samo pesem.... :?

ne vem ice s kakšnimi primitivci se ti to družiš in kdo ti je to reku ampak bi pa odgovor vsekakor moral oz. lahko poznal samo ti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po mojem mnenju se gre vecini (vsaj tisti, katerim NI bila storjena krivica) sam za odskodnino.

in, kaj je tu narobe, Zokica Skokica?

Glede na to, da imajo to možnost predvsem zato, ker so ga "naši politiki" usrali, jim dam čisto prav ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, ni prav. kdor zasluzi odskodnino jo vsekakor naj dobi. sem pa 100%, da bo veliko tistih, ki ne zasluzijo odskodnine, dobili mastne denarce, nam bojo pa spet davke povecali (kako znana zgodba, a ne... :)).

in ti točno veš, kdo NE ZASLUŽI odškodnine, a?

Škoda, da si še malinavec in ne moreš biti predsednik Komisije za ugotavljanje upravičenosti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje je pa to izračunano? Najdi mi vir vseh posameznikov (seveda izbrisanih), ki mi bo dokazal, da so na plebiscitu glasovali za Slovenijo in ne proti ;)

Nima veze, za kaj so glasovali takrat, in tudi nima veze, ali verjamejo v "samostojno Slovenijo" ali v "združeno Jugoslavijo". Imeli so pravico do stalnega bivališča v takoimenovami republjiki Sljovenjiji in pika. Vse drugo je v tej debati brezpredmetno... ali kradejo skuterje ali ne, nima veze ... ali so manj pošteni, bolj črni, bolj umazani, manj inteligentni, manj zmogljivi, od native Slovencev - nima veze. Niti to, ali imajo uši, 12 otrok letno, ... nima veze. Tudi, če ne znajo slovensko - nima veze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poleg tega bi bil ta zakon PO MOJE (ustave iz leta 74 nisem nikoli prebral tako da ne me za besedo držat) neustaven tudi po ustavi iz leta 74

tudi sama osamosvojitev slovenije ni bila čisto skladna s tedaj veljavno zakonodajo in ustavo SFRJ -> slovenija se je torej osamosvojila na nezakonit način iz česar lahko sklepamo, da smo našim "južnim bratom" povzročili škodo, ter lahko na podlagi tega zahtevajo odškodnino in povrnitev v predhodno stanje -> od vardara do triglava

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v ustavi iz leta 74 si je slovenija izborila pravico do samoodločbe

brez tega se nam nikoli nebi uspelo osamosvojiti, torej je bila odcepitev zakonita

zopet: nepoznavanje situacije :P

Popravljeno . Popravil kura
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot mi je znano so septembra 1989 sprejeli amandmaje k slovenski ustavi, ki so govorili o suverenosti slovenskega naroda in ti amandmaji so kasneje omogočili tudi sprejem Temeljne ustavne listine o samostojnosti in neodvisnosti republike Slovenije v kateri med drugim piše, da za Republiko Slovenijo preneha veljati ustava SFRJ...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot mi je znano so septembra 1989 sprejeli amandmaje k slovenski ustavi, ki so govorili o suverenosti slovenskega naroda in ti amandmaji so kasneje omogočili tudi sprejem Temeljne ustavne listine o samostojnosti in neodvisnosti republike Slovenije v kateri med drugim piše, da za Republiko Slovenijo preneha veljati ustava SFRJ...

wow cool, sem se že ustrašil, da obstaja možnost, da so vsi ti zavedni slovenčki "svojo samostojnost" ukradli :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nima veze, za kaj so glasovali takrat, in tudi nima veze, ali verjamejo v "samostojno Slovenijo" ali v "združeno Jugoslavijo". Imeli so pravico do stalnega bivališča v takoimenovami republjiki Sljovenjiji in pika. Vse drugo je v tej debati brezpredmetno... ali kradejo skuterje ali ne, nima veze ... ali so manj pošteni, bolj črni, bolj umazani, manj inteligentni, manj zmogljivi, od native Slovencev - nima veze. Niti to, ali imajo uši, 12 otrok letno, ... nima veze. Tudi, če ne znajo slovensko - nima veze.

Vidiš, še en tvoj post ko kr nekaj v tri dni nabijaš, razen prvega stavka, ne vem kje dobivaš spodaj naštete podatke. Imeli so pravico do....bla bla bla....ki bi si jo morali uredit oziroma bi si jo lahko uredili, če bi želeli. Ne govorim za posameznike, ampak večino. To, da pa se vozijo okoli s neregistriranimi vozili je pa pisalo v Delu (pa ne med članki bralcev)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdele trenutno nimam cajta da bi še enkrat prebrskal knjige vem da je v glavnem slovenija imela pravico do samoodločbe če so si jo priboril v štartu ali z amandmaji (najbrž so jo res z amandmaji) pa kot pravim za ziher ne vem (pa itak tudi ne igra ključne vloge)

rečmo torej z amandmaji

torej neka pravna podlaga je vsekakor bila tako da se je v primeru odcepitve jna štela za agresorja ki ni spoštovala zakonov in ne obratno podlago za reparacijo bi potemtakem imel kvečjemu mi slovenci nikakor pa ne juga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imeli so pravico do....bla bla bla....ki bi si jo morali uredit oziroma bi si jo lahko uredili, če bi želeli. Ne govorim za posameznike, ampak večino. To, da pa se vozijo okoli s neregistriranimi vozili je pa pisalo v Delu (pa ne med članki bralcev)...

Ej, imeli so pravico do stalnega bivališča še preden se je nekdo odločil ,da si morajo to pravico _ponovno urediti_.

Okol neregistriranih avtov - hja, če nimaš stalnega prebivališča ,saj ne moreš avta v Sloveniji met registriranga, a ne? ne vem, v čem je problem ... seveda v navezi z prvim odstavkom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!