Skoči na vsebino

Izbrisani


lina

Priporočene objave

Saj .Populizem je žal že naredil svoje, ljudje vidijo v tej zgodbi izbrisanih 100 milijard vreden bavbav.

Namesto, da bi se ukvarjali s svojimi problemi, jih je nekdo pač mobiliziral v lastno politično armado. Za kozlat :SS.

Ni mi jasno, zakaj je "nekdo" čakal 12 let? Ali pa so prebrisanci šele sedaj ugotovili, da bi bilo fino imeti slovenske papirje, ko bo Slovenija v EU?

Popravljeno . Popravil VrUUUUUmmmm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi jasno, zakaj je "nekdo" čakal 12 let? Ali pa so prebrisanci šele sedaj ugotovili, da bi bilo fino imeti slovenske papirje, ko bo Slovenija v EU?

Nekdo ni čakal ampak zaradi glupe birokracije že takrat prvi mesec po preteku širokogrudno zastavljenega 6-mesečnega roka ni mogel nič urediti ker je bilo sprenevedanja, izmikanja in kajvemčesavse s strani državne in občinske uprave več kot dovolj. Da o predsodkih niti ne govorimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi jasno, zakaj je "nekdo" čakal 12 let? Ali pa so prebrisanci šele sedaj ugotovili, da bi bilo fino imeti slovenske papirje, ko bo Slovenija v EU?

Men tud ne.

A ti je kej lažje ?

Kolk stvari na svet, ko nam ni jasno pa morjo tko bit. :(

Popravljeno . Popravil RAN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočko... pravico do stalnega bivališča so imeli v SFRJ, ne v Republiki Sloveniji. Bistvena razlika. Če pa mi citiraš zakon, po katerem so imeli to pravico v Sloveniji, se bom umaknil.

Ostalo nakladanje v mojem postu je namenjeno tistim, ki ne ločijo med "stalnim bivališčem" in "dovoljenjem za bivanje".

da me peglaš, ti zakona ne znam pokazat in citirat ...

Pravico do stalnega prebivališča so v SLO podedovali od SFRJ ... Republika Slovenija pa uradno in izrecno te pravice ni odrekla nikomur od izbrisanih iz registra stalnega prebivalstva ... poleg tega jih tudi obvestili niso ... samo pobrisali in fertik ...

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je možnost, da se nekdo okoristi iz skupne blagajne (kamor redno in vestno :P plačujem 22 let) bom storil vse, da zaščitim svoje interese, ki so seveda plačati čim manj, najbolje nič.

Žal ti neposredno s to blagajno ne upravljaš ampak zgolj vanjo prispevaš in iz nje tu in tam kaj "dobiš".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočko... pravico do stalnega bivališča so imeli v SFRJ, ne v Republiki Sloveniji. Bistvena razlika. Če pa mi citiraš zakon, po katerem so imeli to pravico v Sloveniji, se bom umaknil.

birokrat :)

MAh, saj nima veze. Ti boš lajal, karavana pa gre dalje :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. ne vem ce vse poskusas obracati tako kot ti pase. nisem rekel in tudi ne mislim, da ce nekdo nekaj naredi, da je drugi opravicen do istega pocetja.

2. brez veze

3. aha. se pravi, ker so slovenci prenehali placevati v skupni proracun takratne SFRJ so sedaj oni krivi, ker JA (v kateri bajdevej niso slovenskii ali hrvaski ali makedonski castniki bili v premoci) in predsedstvo SFRJ niso videli drugega izhoda iz financne mizere kot oborozen obracun?

kura, ne vem...... si mogoce cisto malenkostno prevec srbsko pofarban? ;)

pa človek o čem se midva sploh pogovarjava

1. zakaj mi pa potem omenjaš balkan, men se je zdel da si s besedno zvezo pred lastnim pragom hotel glih to povedat, " sej na balkanu je tud blo sranje in kaj mam kle za težit ko so naši isto delal"

2.točno tako

3.nikoli nism rekel da ni bilo pravilno da se je slovenija odcepila od juge nikoli tud nism trdil da jna ni delala pizdarij ampak je pa še zmeri neizpodbitno dejstvo da se je zarad slovenije vse skupej začelo, zgodovinsko dejstvo je da se je sranje na balkanu začelo z odcepitvijo slovenije. .)

4 kaj tebe boli kura. kako sm js pofarban, a js tebe sprašujem če si ti mal haidersko pofarban ko zagovarjas nasprotnike izbrisanih, a po novem mores če hoces na forumu izrazit svoje stališče in mnenje točno navest nacionalnost ,državljanstvo, politično pripadnost..,

raj se nehej name ozirat pa povej zakaj Janša pa Jelinčič nista ultra nacionalista, pa nacista, Haider pa je

:K

aja pa da nebos preveč zameru na malo bolj osornem tonu,

da te potolažim imam slovensko državljanstvo in živim v sloveniji,

kje že ti živiš? :K

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In Ran zakaj pa ni nihče komentiral ugotovitve ustavnega sodiša,ko so poslanci za svojo prid (vladajoča koalicija) enostavno sprejeli drugačen zakon, da jim njihove ugotovitve ne bi bilo treba upoštevati.(volilni sistem).

V bistvu ga upoštevajo samo takrat ko njim to ustreza in celo v istem primeru enkrat tako drugič pa tako---a se ti ne zdi da gre tukaj za eno veliko barabijo oz. za fiksno idejo, ki jo je treba uresničit ne glede na sredstva---sam da zmaga naš prav?!---Viš najbolj preziram dvojno moralo in podcenjevanje (imajo nas za bebote)

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In Ran zakaj pa ni nihče komentiral ugotovitve ustavnega sodiša,ko so poslanci za svojo prid (vladajoča koalicija) enostavno sprejeli drugačen zakon, da jim njihove ugotovitve ne bi bilo treba upoštevati.(volilni sistem).

V bistvu ga upoštevajo samo takrat ko njim to ustreza in celo v istem primeru enkrat tako drugič pa tako---a se ti ne zdi da gre tukaj za eno veliko barabijo oz. za fiksno idejo, ki jo je treba uresničit ne glede na sredstva---sam da zmaga naš prav?!---Viš najbolj preziram dvojno moralo.

Najbrž je bilo to narobe.

Jaz osebno bom odločbo US spoštoval vedno. Tudi če ne bo po mojem okusu.

Iz golega principa, ne pa zato, ker mi je vsebina všeč ali ne.

Vzel si bom pravico povedat da mi ni všeč, ampak to je vse.

Saj me tudi pri izbrisanih preletavajo mešani občutki. Vendar moji občutki ne smejo krojiti usodo nekomu drugemu.

Zakaj, ko se odločite za težek primer neke operacije le to zaupate strokovnjaku ?

A ne bi mal prej parlamentarne razprave, pa naj pove kaj bo delal, pa kako misli naredit, če se bo kaj zakompliciralo. Pa kaj bo kirurg naredu, če mu za trenutek slab rata. Pa kdo bo škodo plačal, če bo pacient kripl ostal. Pa kdo če bo umrl itn.

Ne vem če je primerjava ravno umestna, ampak tako nekako rezoniram. Včasih smo obsojeni da zaupamo.

Zame je US strokovnjak, ki mu moram na žalost zaupati - iz principa.

Pravila igre.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdo ni čakal ampak zaradi glupe birokracije že takrat prvi mesec po preteku širokogrudno zastavljenega 6-mesečnega roka ni mogel nič urediti ker je bilo sprenevedanja, izmikanja in kajvemčesavse s strani državne in občinske uprave več kot dovolj. Da o predsodkih niti ne govorimo.

SYM! Ali ti sploh bereš, na kar odgovarjaš??? Repliciral sem tebi, ker si tam trdil, da jih je "nekdo" uporabil v predvolilnem času, sedaj pa ta "nekdo" naleti na izmikanje v upravi???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SYM! Ali ti sploh bereš, na kar odgovarjaš??? Repliciral sem tebi, ker si tam trdil, da jih je "nekdo" uporabil v predvolilnem času, sedaj pa ta "nekdo" naleti na izmikanje v upravi???

aja, hja, narobe razumu vprašanje in sem zato, ekr it vedno govoriš, da so sami krivi, kaj pa so odlašali, mislil, da z vprašanjem "zakaj je nekdo čakal 12 let" sprašuješ, čemi so izbrisani tako dolgo čakali ni šele zdaj pizdakajo ...

Torej - zakaj bi volilni kandidat/stranka čakal 12 let? Hja, mogoče zato, ker je vprašanje zoprno in ve, da lahko s tem povzroči "ljudstvo" in jogurtrevolucijo... Ampak ko nekomu zmanjka idej, uporabi tudi sistem "umazano perilo", samo da pridobi po možnosti kak glas.

skratka - izbrisani nekdoji niso čakali, ampak so imeli zvezane roke, volilni nekdoji pa so čakali zato, ker so morali denar basat v žepe :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da me peglaš, ti zakona ne znam pokazat in citirat ...

Pravico do stalnega prebivališča so v SLO podedovali od SFRJ ... Republika Slovenija pa uradno in izrecno te pravice ni odrekla nikomur od izbrisanih iz registra stalnega prebivalstva ... poleg tega jih tudi obvestili niso ... samo pobrisali in fertik ...

Ne bomo nič peglali - raje v dobri družbi zvrnemo kakšno :beer2:

Kar se dedovanja tiče - vsi smo si morali urediti vse dokumente - vozniško, osebno, potni list... Noben jugoslovanski dokument ni več veljal. Tudi Slovenija ni odrekla te pravice - le na občino je bilo (pravočasno) treba...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal ti neposredno s to blagajno ne upravljaš ampak zgolj vanjo prispevaš in iz nje tu in tam kaj "dobiš".

Lahko pa gobec otresam. Mogoče se bo koga prijelo. In če bo državna blagajna zaradi mojega otresanja prihranila kakšen tolar, sem svoje dosegel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se dedovanja tiče - vsi smo si morali urediti vse dokumente - vozniško, osebno, potni list... Noben jugoslovanski dokument ni več veljal. Tudi Slovenija ni odrekla te pravice - le na občino je bilo (pravočasno) treba...

ampak, kot državljan Slovenijje, ki si ni pravočasno šel po potni list ali osebno - je kdo izgubil državljanstvo?

Nemi v tako resnih zadevah z "pravočasno". Pravočasno je treba rože zalit, da ne crknejo, ali pa dunajca iz olja vzet, da ni zažgan ... Povsod drugod pa morajo biti zagotovljeni mehanizmi, ki naj bi omogočili uveljavljanje pravic tudi po tem, ko pretečejo (ne bom rekel neumno ali skromno...) zastavljeni 6-mesečni roki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, dokler "drugi" ne posega v mojo interesno sfero (davkoplačevalski denar).

Saj, državljani se posamično preveč pogosto izrekajo za lastnike davkoplačevalskega denarja. Formalno to niso.

Davke plačaš in niso več "tvoji". Tvoj denar je tisti, ki ga daš malarju, da ti steno prebeli ... Davek je pač davek, to ni skupna denarnica nas vseh, čeprav jo včasih prikazujejo kot tako (takrat, ko jo je treba polnit)...

RAN, imam prav? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vendar moji občutki ne smejo krojiti usodo nekomu drugemu.

Se strinjam, dokler "drugi" ne posega v mojo interesno sfero (davkoplačevalski denar).

Zakaj, ko se odločite za težek primer neke operacije le to zaupate strokovnjaku ?

Pravo ni eksaktna znanost. Sodbe so (recimo) odvisne od tega, kako sodišču zadevo predstavi ena ali druga stran. Politika pa se sploh obrača po vetru. O stroki v politiki je škoda besed.

Tudi zdravnik postane strokovnjak šele z desetletji dela.

Zame je US strokovnjak, ki mu moram na žalost zaupati - iz principa.

Žal ima US Slovenije slabo zgodovino (beri nekaj čudnih odločitev v preteklosti). Zdravniku s tako preteklostjo ne bi zaupal niti kurjega očesa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj, državljani se posamično preveč pogosto izrekajo za lastnike davkoplačevalskega denarja. Formalno to niso.

Davke plačaš in niso več "tvoji". Tvoj denar je tisti, ki ga daš malarju, da ti steno prebeli ... Davek je pač davek, to ni skupna denarnica nas vseh, čeprav jo včasih prikazujejo kot tako (takrat, ko jo je treba polnit)...

RAN, imam prav? :)

Najbrž imaš.

Pri vsej demokraciji gre izključno za principe, ki morajo veljati brezpogojno,dokler se drugače ne domenimo.

Saj je zadnjič predsednica US lepo povedala. Imamo vso pravico US ukinit.

Kakšen je postopek ne vem - ampak se da.

Sam ne potem pravit, da smo demokratična država z vsemi atributi le te.

Ne možeš da jebeš, a da ti ne uđe, je že SF-ju jasno, pa mora bit tud nam vsem.

Ne da se iz vsake zgodbe samo lepe dele pobirat.

In to je vse.

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj, državljani se posamično preveč pogosto izrekajo za lastnike davkoplačevalskega denarja. Formalno to niso.

To je res, ampak:

Poslanci so predstavniki ljudstva. Torej morajo delovati v korist ljudstva. V korist ljudstva spada tudi pametno gospodarjenje z denarjem, ki jim ga (prostovoljno ali ne :P ) da ljudstvo. Torej ljudstvo (preko posrednikov - poslancev) upravlja s tem denarjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je zadnjič predsednica US lepo povedala. Imamo vso pravico US ukinit. Kakšen je postopek ne vem - ampak se da.

Sam ne potem pravit, da smo demokratična država z vsemi atributi le te.

Točno to.

In mal preveč in predolgo smo okol razlagal, kako demokratični smo, da bi se zdaj zaprli kot kakšna školjka.

Kar se mene tiče - se tut lahko. Ukinemo ustavno sodišče in predelamo Ustavo ob vsaki priliki, ko se nam bo zdelo primerno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak, kot državljan Slovenijje, ki si ni pravočasno šel po potni list ali osebno - je kdo izgubil državljanstvo?

Nemi v tako resnih zadevah z "pravočasno". Pravočasno je treba rože zalit, da ne crknejo, ali pa dunajca iz olja vzet, da ni zažgan ... Povsod drugod pa morajo biti zagotovljeni mehanizmi, ki naj bi omogočili uveljavljanje pravic tudi po tem, ko pretečejo (ne bom rekel neumno ali skromno...) zastavljeni 6-mesečni roki.

Še enkrat: nihče ni izgubil državljanstva. Vsi so obdržali svoje (srbsko, hrvaško,... ) državljanstvo.

Pravočasno je treba podaljšati pasoš, sicer ne moreš čez mejo.

Pravočasno je treba podaljšati vozniško, sicer ne smeš voziti.

Pravočasno se je treba vpisati v višji letnik.

Če roke zamudiš, imaš posledice. Na faksu recimo eno leto čakanja.

Vse to lahko urediš tudi po poteku veljavnosti. Če se vmes spremenijo pogoji za pridobivanje/podaljšanje, si kriv sam.

Zakonsko gledano so ti ljudje določen čas ilegalno živeli v Sloveniji. Slovenija bi jih popolnoma zakonito izgnala. In danes ne bi mešali *****.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakonsko gledano so ti ljudje določen čas ilegalno živeli v Sloveniji. Slovenija bi jih popolnoma zakonito izgnala. In danes ne bi mešali *****.

Drek mešaš ti, ko te tako zelo skrbi, kaj bo z njimi.

Oni svoj problem že urejajo preko sodišč, tebe se pa zadeva bolj malo tiče, ali sploh nič. Ti poskrbi za svoje zadeve - da boš davke pravočasno plačal, da boš imel veljaven potni list, vozniško, da se boš vpisal na faks, ko se ti zahoče, da bodo otroci srečni in žena zadovoljna. Za njihov status se pa nikar ne sekiraj. So na dobri poti, da vse uredijo tako, da bodo zadovoljni, in to urejajo na pristojnih inštancah, ki jih ta država premore.

Okej?

PS: to, da skupaj živimo v neki gegrafski enoti (državi) še ne pomeni, da moramo en drugemu po glavi srat. Za sranje po glavi imamo plačane institucije (policijo, sodnijo, davkarijo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a daj ne bluzi.

V vozniškem ti piše, kako dolgo je veljavno. In nikoli ne velja samo 6 mesecev (lahko se motim, a malo verjetno).

In vozniško ni primerljivo s tem, za kar se oni borijo.

Glavno, da imajo taki, kot si ti, koga po zobeh vlačit... Že s tem je ta debata o izbrisanih popolnoma opravičena in upravičena. Samo škoda, ko toliko bullshita v njej naložite.

Mah, daj ne flancaj. Točno so vedli kdaj si morjo podaljšat. Še obveščali so jih o tem. Naj dajo tistim, ki so do tega opravičeni, ostalih 90% pa naj gre kamor če. Prokleta banda!

Jasno, da jih je treba po zobeh vlačit. Sej sami to hočejo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal ti neposredno s to blagajno ne upravljaš ampak zgolj vanjo prispevaš in iz nje tu in tam kaj "dobiš".

Še dobro, da nas je več takih. Večina pa lahko nekaj nardi, ane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drek mešaš ti, ko te tako zelo skrbi, kaj bo z njimi.

Oni svoj problem že urejajo preko sodišč, tebe se pa zadeva bolj malo tiče, ali sploh nič. Ti poskrbi za svoje zadeve - da boš davke pravočasno plačal, da boš imel veljaven potni list, vozniško, da se boš vpisal na faks, ko se ti zahoče, da bodo otroci srečni in žena zadovoljna. Za njihov status se pa nikar ne sekiraj. So na dobri poti, da vse uredijo tako, da bodo zadovoljni, in to urejajo na pristojnih inštancah, ki jih ta država premore.

Okej?

PS: to, da skupaj živimo v neki gegrafski enoti (državi) še ne pomeni, da moramo en drugemu po glavi srat. Za sranje po glavi imamo plačane institucije (policijo, sodnijo, davkarijo).

Kar se skrbi zanje tiče - ti si nasral več postov v tej temi kot jaz.

Kolikor se zadeva mene tiče, ne veš, ker me ne poznaš. Enako jaz ne vem zate. In me ne zanima.

Skrbim zase, kolikor se da. Hvala za skrb.

Kaj zmorejo inštitucije, vidimo. In sem zaskrbljen.

Med inštitucijami, ki nam serjejo po glavi, si pozabil omeniti še vlado in parlament.

Gremo na :beer2: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!