Skoči na vsebino

Izbrisani


lina

Priporočene objave

Notoricno dejstvo je, da je v teh tisocih t.i. izbrisanih velika vecina preracunljivcev in koristoiskalcev.

Se je pa prav tako komu zgodila krivica.

Zato po mojem osebnem, in kolikor se pac da, objektivnem prepricanju je potrebno probleme obravnavat individualno in storjenim KRIVICAM ugodit s primerno odskodnino. S tem, da na odgovornost neprizanesljivo poklicat povzrocitelje krivic.

V sedanjem primeru se primer izbrisanih POLITIZIRA in izkorisca za samopromocijo posameznikov in dol. politicnih opcij.

Irelevantnega pomena so, po mojem in tudi po pravni ureditvi, poreklo in veroizpoved vpletenih.

S prihodom in zeljo po bivanju v dolocenem okolju ti osnovna kultura narekuje socializacijo in sprejetje kulturnih navad okolja.

Evo tole ja zelo objektivno povedano. Pa te bodo eni vseeno označili za ksenofoba, nacionalista, nacista,....

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bilo po tvoje, bi imeli v naši deželici nekaj deset mošej, 18.000 izbrisanim bi dali odškodnine. Npr. za vsako leto izbisa en miljonček + obresti. Da bi državica sploh dobila toliko denarja, bi morala vso zemljo in gozdove prodat tujcem, pa denar namenjen za zdravstvo, šolstvo, kulturo,.... bi morali dodati zraven, pa še ne bi bilo dovolj.

Poleg slovenščine bi še naprej kot uradni jezik obstajala srbohrvaščina. Pa denar za nerazvite bi še vedno pošiljali.

Ma prav zanima, kaj si obkrožil na referendumu na katerem smo se izrekali o lastni državi.

Dobro, da ni več takih kot si ti, ker verjetno sploh ne bi imeli samostojne Slovenije.

Tadej

ej Tadej ! Daj zberi se malo ! Te tvoje objave so vse malo na pamet, pa počez in postrani ! No število objav se pa le veča ! :BUA:

kaj imajo veze mošeje z izbrisanimi ??

kakšen cifre so to da bi morali prodati vse ( pa še tujcem) da bi prišli do denarja za zdravstvo, šolstvo, kulturo ?? od kje maš te podatke ??

te zanima moj krogec na referendumu ! Ne morem verjet da si tak dvomljivec in radovednež !

če bi bilo po moje ! uha si mi pa dal priložnost ! ne moreš si mislit kako bi bilo fajn ! :grim

pa še en prijateljski nasvet !

ko boš zavijal preko Karavank se kar drži ateja pa mame ki obvladata nemščino ! :blush: ni vrag da se je enkrat ne boš naučil in tem kerlcem pokazal da njihova špraha ni nič posebnega ! 2000 S - nemščina za začetnike in občasne nakupovalne mrzličarje ! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tukaj si preberite kaj si drugi mislijo o tem,ko je Sintal odstranil izbrisane iz TR3 Popravljeno . Popravil ajgor the mad dog
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa veš kolk delajo? Pa kaj delajo? :hmm:

ljudska modrost pravi "saj jih vidim, kolk na forumu visijo taki zihr u službi prav nič ne nardijo al pa nardijo pol majn, kot bi lahko, če ne bi gor na forumu čepeli... " ;)

PS: temu se reče "strokovni prijem osebne diskreditacije sogovornika". To jeto, kar počne Tadej z izjavami v stilu : saj ga vidiš, todoroviča, kak neurejen je, pa slovensko ne zna, pizda preračunljiva izsiljevalska, ...

PSS: vsak se kdaj v lajfu za kaj bori... izbrisani za ponovni vpis in povrnitev nastale škode (žal je trajalo toliko let, če bi jih vpisali takoj spet, bi bile zahtevane odškodnine manjše... upam ,da se ti in jaz ne bova rabila nikoli za kaj podobnega boriti.. no, lahko se vseeno zgodi ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lohk si vse, anarhist pa ziher nisi, verjem... :grrr

zmer manj...

tukaj si preberite kaj si drugi mislijo o tem,ko je Sintal odstranil izbrisane iz TR3

pa prosm lepo.. a je kdo probu samovoljno pri kakem v njegovo hišo it spat, konference sklicevat, štrajkat ipd... še vsak te bo zaf**u na "javno" površino. lastnina je lastnina. jest jim dam prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kuko ne pokapirate.....vsa fora je SAMO v višini odškodnin!!!!!!!!

Če bi zastavili dovolj "skromno".........mislim,da nebi bilo nobene panike! Tako pa.......WE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda je fora v odškodninah, zato pa zganjajo tako galamo, tudi če bi se jim kaj plačalo to ne bi bilo dovolj, ker bi takoj pogruntali, da pač lahko stvari izsiljujejo naprej. in nekateri na tem forumu jim celo dajo prav, češ saj to je vendar v naši naravi...ja seveda je. država, narod tudi to ni v naravi človeka. lahko odvržemo vse zakone ki smo jih spisali in vzamemo v roke macolo ali mitraljez, kakor komu ljubo in pač zahtevamo in izsiljujemo, zakaj bi delali in se mučli, za koga?? če jih pač nekateri podpirate s tem, da je to v njihovi naravi, je tudi v moji, da jim tega ne dam kar zahtevajo, ker vem, da bi nas nekateri od teh 14 let nazaj z veseljem klali, če bi se stvar drastično poslabšala v njihovo korist. torej problem izbrisanih je potrebno reševat vsakega posebej...ja porkodijo, sej čakamo za vse sorte papirjev leta in zej bi mogli vsakič ko se nek KUR_EV ŠPEKULANT sprdne takoj mu rešit zadevo, saj ne smemo si privoščit, da bi nas imeli za ksenofobe, bog ne daj celo za rasiste, še najmanj pa ne sme tak človek čakat...je bolje, da so oni rasisti in ksenofobi in mi jim moramo vse dat,TAKOJ, kar zahtevajo saj smo boljši od njih in krivi za vse njihove tegobe, ki so si jih v večini SAMI ZAKUHALI... :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gorazdh, izkakzal si odlično poznavanje problematike.

Na te probleme so opozarjali vrsto let, pa jih ni nihče jemal resno ...

sori, če sem ti stopil na žuljček.

PS: kako lahko vsi tako prekleto veste, da so oni špekulanti? kako ste lahko tako zelo prepričani ,da se jim dejansko ni zgodila krivica? se mi je zdelo - ne morete kar "vedeti". ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... samo Copy/Paste

VSEM svetujem, da pozorno preberete tale post v celoti !!!

1. Državljanstvo: je politični status

2. Stalno prebivališče: je socialni status

3. tisti, ki zgoraj napisanega ne razumete, ne berite naprej in ne pišite v tole temo

Kdo so Izbrisani ?:

Tisti, ki jim pravimo IZBRISANI, so državljani republik bivše YU z ob osamosvojitvi UREJENIM IN VELJAVNIM statusom stalnega prebivališča v Republiki Sloveniji. Slovenskega državljanstva iz osebnih ali koneckoncev političnih razlogov niso zahtevali in ga tudi niso bili dolžni prevzeti (npr. morali bi se odreči vsem ostalim državljastvom, ki so jih do tedaj imeli).

Izbris:

Leta 1992 so vse te ljudi brez obvestila in/ali zakonske podlage izbrisali iz registra stalnih prebivalcev v SLO.

Krivica ?!:

Ne samo, da se jim je nezakonito odvzel socialni status, ampak so lahko čez noč, ne da bi vedeli, ostali brez dela, socialnih in zdravstvenih pravic,... saj preprosto niso obstajali več. Nekateri so si vmes status stalnega prebivališča zopet uredili. In ravno zato, ker nismo BANANA republika, je edino pravilno in zakonito je, da se jim nezakonito odvzet status za vmesno obdobje, ko ga niso imeli, tudi povrne.

Odškodnine:

Ravno zaradi tega, ker so čez noč, ne da bi vedeli, lahko ostali brez dela, socialnih in zdravstvenih pravic, saj preprosto niso obstajali več, ... SO upravičeni zahtevati odškodnine za to obdobje. Seveda je za vsak posamični primer izbrisa potrebno ugotoviti ali in za koliko je bil nekdo oškodovan, kar bo moral tudi dokazati z ustrezno dokumentacijo (delovska knjižica, pogodba o zaposlitvi, odpoved iz službe, računi za zdravstvene storitve ... )

Državljanstvo ???:

Državljanstvo pri vprašanju o izbrisanih sploh ni predmet debate !!!

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... samo Copy/Paste

VSEM svetujem, da pozorno preberete tale post v celoti !!!

1. Državljanstvo: je politični status

2. Stalno prebivališče: je socialni status

3. tisti, ki zgoraj napisanega ne razumete, ne berite naprej in ne pišite v tole temo

Kdo so Izbrisani ?:

Tisti, ki jim pravimo IZBRISANI, so državljani republik bivše YU z ob osamosvojitvi UREJENIM IN VELJAVNIM statusom stalnega prebivališča v Republiki Sloveniji. Slovenskega državljanstva iz osebnih ali koneckoncev političnih razlogov niso zahtevali in ga tudi niso bili dolžni prevzeti (npr. morali bi se odreči vsem ostalim državljastvom, ki so jih do tedaj imeli).

Izbris:

Leta 1992 so vse te ljudi brez obvestila in/ali zakonske podlage izbrisali iz registra stalnih prebivalcev v SLO.

Krivica ?!:

Ne samo, da se jim je nezakonito odvzel socialni status, ampak so lahko čez noč, ne da bi vedeli, ostali brez dela, socialnih in zdravstvenih pravic,... saj preprosto niso obstajali več. Nekateri so si vmes status stalnega prebivališča zopet uredili. In ravno zato, ker nismo BANANA republika, je edino pravilno in zakonito je, da se jim nezakonito odvzet status za vmesno obdobje, ko ga niso imeli, tudi povrne.

Odškodnine:

Ravno zaradi tega, ker so čez noč, ne da bi vedeli, lahko ostali brez dela, socialnih in zdravstvenih pravic, saj preprosto niso obstajali več, ... SO upravičeni zahtevati odškodnine za to obdobje. Seveda je za vsak posamični primer izbrisa potrebno ugotoviti ali in za koliko je bil nekdo oškodovan, kar bo moral tudi dokazati z ustrezno dokumentacijo (delovska knjižica, pogodba o zaposlitvi, odpoved iz službe, računi za zdravstvene storitve ... )

Državljanstvo ???:

Državljanstvo pri vprašanju o izbrisanih sploh ni predmet debate !!!

:worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leta 1992 so vse te ljudi brez obvestila in/ali zakonske podlage izbrisali iz registra stalnih prebivalcev v SLO.

.

.

.

.

.

.

Seveda je za vsak posamični primer izbrisa potrebno ugotoviti ali in za koliko je bil nekdo oškodovan, kar bo moral tudi dokazati z ustrezno dokumentacijo (delovska knjižica, pogodba o zaposlitvi, odpoved iz službe, računi za zdravstvene storitve ... )

Če hočeš biti VPISAN v register prebivalstva, moraš izpolnjevati določene pogoje. Če ne verjameš, se poskusi vpisati v register prebivalstva Švice ali Nemčije ali... in to svojo odločitev javiti na ustrezno mesto. A da se niso izselili? Ne, se jim je pa pod ritjo zamenjala država. In v novi državi se pač moraš pofočkati na zato pristojnem mestu. Država Slovenija je zato predvidela postopek , roke in ceno dveh kil krompirja. Če nekomu zakon ni všeč, naj se javi na tramvaj komando (meni tudi ni všeč ZVCP, predvsem del o kaznih... ali mi ga torej ni treba spoštovati???

Z drugim delom o individualni obravnavi se pa strinjam. Verjetno nekateri zaradi razmer doma niso MOGLI urediti papirjev. In takim je zadeve potrebno urediti.

Aja, ko govorimo o težavah... komu so plačevali davke?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi je enkrat že zdel, da znaš razmišljat s svojo glavo, pa vidim, da sem se zmotil...

Važn da ti znaš (pa še poste lahk na ta način nabijaš zato pa jih maš že 10 taužnt) :P

Popravljeno . Popravil Jure007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nekomu zakon ni všeč, naj se javi na tramvaj komando (meni tudi ni všeč ZVCP, predvsem del o kaznih... ali mi ga torej ni treba spoštovati???

Če je zakon protiustaven ti ga res ni potrebno.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglejte,

problem bi lahko rešili čisto praktično. Milijonkrat smo se Slovenci že razdelili, pa se dajmo še zdaj.

Na takšne, ki bi izbrisanim priznali vse kar zahtevajo(in kar še bodo) in na takšne, ki bi jim ne dali nič.

Toda, naredimo to tako z volilinimi seznami, da bomo vedeli kdo je kdo in ne pod nakakšnimi nicki.

Potem pa prvi še plačajte za pravice izbrisanih. Pa bomo vsi zadovoljni :grim

LP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah, saj nima smisla. najboljš, da še naprej vsak samo na svojo rit gleda... boli nas kurac za krivice, ki jih naša (moja in tvoja) država dela ... "dokler jih ne dela meni, je vse v redu, a ne..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oh, država jih dela tudi meni...samo krivice bi poravnala samo nekaterim...in največkrat s polnimi ustmi strpnosti....zakaj mi pa še vedno ni jasno. Sicer pa vse smo že premleli....in ugotovili,1. da se da (so jih že) odškodnine omejiti, 2. Povoziti ustavno sodišče (so ga že) in sedaj bi taista klika poravnala krivice brez omejitev kar vsepovprek- ilegalcem, in mi ob tem trobezljala o spoštovanju ustavnega sodišča...v glavnem....ena sama velika velikanska laž, oz. poglejmo kok slovenčki prenesejo in kok jim že iq peša...ali jim damo raj še enkrat esmeraldo tokrat v termin..okoli osme ure ....in potem spet probamo...če je terapija uspela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah, saj nima smisla. najboljš, da še naprej vsak samo na svojo rit gleda... boli nas kurac za krivice, ki jih naša (moja in tvoja) država dela ... "dokler jih ne dela meni, je vse v redu, a ne..."

In ravno zato blagor elitam. Ker se vsi med sabo jebejo(jebemo). Vrh vsega pa je laže na enem takšnem outsiderskem grešnem kozlu sprostiti frustracije, ki jih doživljamo ob svoji vsakodnevni tlaki. In potem lepo pomirjeni in izživeti lahko spet nekaj časa veselo prenašamo udarce biča.

He he he, kakšna škoda, da sem rojen med tlačani, ne vladarji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam občutek, da se nabirajo v nekaterih takšni občutki, da bi "izbrisane" in podobne "južnake" najraje deportirali čez kolpo, pa ko jih jebe. Razumljivo je, da se takšni občutki zbudijo, če človek le spremlja novice in si ustvarja mnenje.

I'm going to tell you a story (hell, Bill Cosby always did that, why shouldn't I try :lol: ):

Še v času SFRJ smo imeli z družino vikend na morju, na hrvaški obali (ga imamo še, le da to ni več SFRJ, ampak lijepa njihova). Naši sosedi so bili družina Janković iz Srbije. Bili smo v krasnih sosedskih odnosih, vedno smo se prijazno pozdravili, poklepetali in kadar enih ni bilo, je drugi pazil in skrbel za vikend drugega. Proti koncu osemdesetih so se stvari že zapletale in vedno redkeje smo se videvali na vikendu. Po Odcepitvi jih ni bilo več. Kljub vsem našim naporom, so nekoč vdrli v njihovo stanovanje, ga razbili in izropali. Po določenem času so naselili noter novo, hrvaško družino (ki pa ni niti približno tako kulturna ali simpatična kot so bili prejšnji sosedje).

Če bi še bolj skrajšal zgodbo, bi jo povedal lahko tudi drugače: včasih so bili naši sosedje na morju neki Srbi. Potem je prišla vojna, pa so jim vzeli vikend. Ta zemlja itak ni bila srbska, tako da je pravici zadoščeno.

Kam peljem s tem? Zelo lahko je ljudi obsoditi na izgon in jim pobrati tudi lastnino ter življenjski prostor, če so samo vrstice v časopisu ali par minut televizijskega/radijskega obvestila. Če pa imaš pred seboj človeka, njegov obraz, glas in zgodbo, pa je malo drugače... (vsaj za večino).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je zakon protiustaven ti ga res ni potrebno.

Zakon je veljaven in ga je treba spoštovati do odločitve ustavnega sodišča. 180000 ljudem se zakon ni zdel sporen in so si dokumente lahko uredili. Če bi sedaj tisti ki takrat veljavnega zakona niso spoštovali imeli iz tega naslova kakršnekoli bonitete, bi v neenakopraven in podrejen položaj postavili vseh 180000 poštenjakov, ki so spoštovali predpise Republike Slovenije veljavne (med drugim) februarja (kdaj je že bil "izbris")?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!