Skoči na vsebino

Izbrisani


lina

Priporočene objave

Še dobro, da nas je več takih. Večina pa lahko nekaj nardi, ane?

Večina lahko nekaj naredi le v primeru, ko drhal prevzame oblast v državi.

Referendum, ki se ti zagotovo zdi idealna rešitev, je lahko protiustaven. Ustava pa je nekaj, kar naj bi vsi spoštovali. Če tega ne spoštujemo, se zgodi, da lahko drhal prevzame oblast v državi.

Pa saj je že dovolj napisanega o teh zadevah. Ne se na večino sklicevat. Kajti demokracija ni zgolj "tiranija večine nad manjšinami", kot govori tudi tebi zagotovo znani pregovor, ampak tudi "upoštevanje vseh manjšin in človekovih pravic pripadnikov le-teh".

Skratka - ne bit preveč entuziastičen glede represalij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor se zadeva mene tiče, ne veš, ker me ne poznaš. Enako jaz ne vem zate. In me ne zanima.

Gremo na :beer2: ?

Saj to pravim. Jaz ne poznam tebe, tudi izbrisanih ne poznam. In tudi ti jih ne poznaš - vsaj ne vseh ali večine...

skratka - verjetno nimaš/mo pravice klobasat o njih. naj rešijo svoje zadeve pri pristojnih inštitucijah.

Pivo lahko kadarkoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drek mešaš ti, ko te tako zelo skrbi, kaj bo z njimi.

Oni svoj problem že urejajo preko sodišč, tebe se pa zadeva bolj malo tiče, ali sploh nič. Ti poskrbi za svoje zadeve - da boš davke pravočasno plačal, da boš imel veljaven potni list, vozniško, da se boš vpisal na faks, ko se ti zahoče, da bodo otroci srečni in žena zadovoljna. Za njihov status se pa nikar ne sekiraj. So na dobri poti, da vse uredijo tako, da bodo zadovoljni, in to urejajo na pristojnih inštancah, ki jih ta država premore.

Okej?

PS: to, da skupaj živimo v neki gegrafski enoti (državi) še ne pomeni, da moramo en drugemu po glavi srat. Za sranje po glavi imamo plačane institucije (policijo, sodnijo, davkarijo).

Glede na to, da prispeva denar v državno blagajno s katerim bi se radi okoristili "eraserji" ima vso pravico se vmešavat v to. In tudi glede na to, kar si v zadnjem postu odgovoril pa priporočam, da temo zkleneš, saj to itak ni naša stvar ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ponovim še enkrat: stalno bivališče je stanovanje ali hiša ali soba ali... in tega jim ni nihče vzel. Izgubili so pravico do bivanja v Sloveniji, ker niso imeli osnovnega pogoja - dovoljenja za bivanje (ali državljanstva). Za primerjavo: v ZDA si lahko kupiš hišo, stanovanje ali blok s 1000 stanovanji in si lastnik tega. Ker pa nimaš dovoljenja za bivanje, v SVOJI hiši ne smeš bivati (razen kot turist). PRVI pogoj, da se lahko nahajaš v državi, je državljanstvo ali dovoljenje za bivanje (pozabimo na turiste), potem pa pridobiš stalno bivališče (naslov, na katerega prihaja pošta). Če tega ni, imaš lahko celo mesto hiš, pa boš še vedno ilegalec. Še ena primerjava: lahko si lastnik 100 motociklov, če nimaš vozniškega dovoljenja, jih ne smeš voziti. Stalno bivališče = motocikel, dovoljenje za bivanje = vozniško dovoljenje. Bolj nazorno ne znam pojasniti razlike med stalnim bivališčem in dovoljenjem za bivanje.

NEEEEEE - pisalo je da SO IZBRISANI (v odločbi, ki so jo dobili - bilo na TV), ERASED whtw torej so IMELI stalno prebivališče - kako ne štekaš tega -> to je bil problem, zaradi tega je ust. sodišče razsodilo tako kot je itd.

in še problem je bil, da so to naredili JUŽNJAKOM, Nemcu, ki je živel tukaj s stalnim prebivališčem niso sporočili d aje izbrisan, ampak so ga prestavili v ustrezene register (za tujce)

p.s. lina - sem bral (ne vse) prejšne poste, hvala v naprej za opozorilo, zavedam se da sem na začetku isto pisal, samo vruum vedno isto piše kar ni res, mogoče pa mi bo verjel... (mislim sicer da ne)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tako bo najbolj uredu, da si demokracijo in voljo večine razlagamo vsak po svoje in to takrat, ko komu najbolj ustreza naj jo nategne v svojo smer. Mogoče bomo pa kak nov sistem pogruntal.(Grki so mel res čist prav, ko so rekli ,,demokracija je za pametne,,)

Lej Sym Vruuum je vse lepo razložu in to tako strokovno brez upletanja čustev in nekih ,,nacionalizmov,, dej priznej da ima pravnogledano prav in da o tej stvari nekaj ve. ;) Sej mogoče pa ti kej drugega bolj obvladaš, pa zarad tega ni noben ,,nestrpen,, do tebe.

Sym---odkar Matere Tereze ni več med nami mislim, da bi bil ti ustrezen naslednik

BTW: kdaj se gre na :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da prispeva denar v državno blagajno s katerim bi se radi okoristili "eraserji" ima vso pravico se vmešavat v to.

tut jaz ga prispevam ,pa morda kaj več od tebe - in zato pravim, da naj izbrisani imajo svojo pravico :P Srečen?

PS: eraserji so tisti, ki izbrišejo, ne pa izbrisani. Hitro v tečaj angleščine, tibo še kako prav prišla, če boš hotel komu kdaj v rit lezt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da prispeva denar v državno blagajno s katerim bi se radi okoristili "eraserji" ima vso pravico se vmešavat v to. In tudi glede na to, kar si v zadnjem postu odgovoril pa priporočam, da temo zkleneš, saj to itak ni naša stvar ;)

Krivic je predvčerajšnim objavil, da ne morejo zahtevati oškodnine, ker ni zakonske podlage. to lahko storijo šele za obdobje po letu 1999 (ko je ustavno sodišče prvič razsodilo, da je bil ta zakon iz leta 1992 neustaven in so to naši vrli parlamentarci ignorirali), kar pomeni da bodo oškodnine nižje od dveh referendumov -> zakaj pa mislite da je vrli Janša prenehal govoriti o oškodninah?

Sicer pa ttako kot menim, da vsak, ki se je vsaj malce informiral o problematiki, prebral v Mladini kakšno zgodbo kaj so naredili z izbrisanimi (npr. ženska je šla obiskati starše na jug in v tem času so jo izbrisali in ni mogla v SLO k možu in otrokom?!) jim privošči vsaj popravo krivic (brez referendumov) in vpis v register o tujcih če že ne vsaj kakšno oškodnino. Me pa res čudi vaša privošjivost in slepo zaupanje v naše vrle politike, ki so zakuhali to sranje -> gl. izmed vseh je Janša, ki je uspel do sedaj samo demagogijo zganjat. Pa prosim ne mi govoriti da sem za LDS ali pa ZSLD, ker organsko ne prebavljam nobene politike. Pri izbrisanih pa gre (po moje) za vprašanje moralne inetgritete in zdrave kmečke pameti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS:

ja, izbirsani imajo svoj prav, birokrati imajo svoj prav, vsakdo ima svoj prav.

Ko je teh pravov tako zelo veliko, adjmo zaupati tistemu najvišjemu pravo-dajalcu : ustavnemu sodišču. A ni tko, da so oni največji gadžoti in sploh kalibri za take zadeve reševat? se jim ne reče zaman najvišji organ, a? Tudi možgani so pri šloveku organ, ki je višje od kurca in riti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tako bo najbolj uredu, da si demokracijo in voljo večine razlagamo vsak po svoje in to takrat, ko komu najbolj ustreza naj jo nategne v svojo smer. Mogoče bomo pa kak nov sistem pogruntal.(Grki so mel res čist prav, ko so rekli ,,demokracija je za pametne,,)

Lej Sym Vruuum je vse lepo razložu in to tako strokovno brez upletanja čustev in nekih ,,nacionalizmov,, dej priznej da ima pravnogledano prav in da o tej stvari nekaj ve. ;) Sej mogoče pa ti kej drugega bolj obvladaš, pa zarad tega ni noben ,,nestrpen,, do tebe.

Sym---odkar Matere Tereze ni več med nami mislim, da bi bil ti ustrezen naslednik

BTW: kdaj se gre na :beer2:

eto to - pravnogledano ima vruum NAROBE, prav ima ustavno sodišče, ki je verjetno malo bolj podkovano v pravnih zadevah kot vruum, pa brez zamere

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

informiral o problematiki, prebral v Mladini kakšno zgodbo kaj so naredili z ...

:lol1: :lol1: :lol1:

kva je s pivom? :ph34r:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eto to - pravnogledano ima vruum NAROBE, prav ima ustavno sodišče, ki je verjetno malo bolj podkovano v pravnih zadevah kot vruum, pa brez zamere

Pravne protiargumente prosim!

??? :beer2: ???

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravne protiargumente prosim!

??? :beer2: ???

okej ,dejmo to izbrisano pivo organizirat enkrat drug teden .Samo opozarjam, nekateri imamo drug teden že izbrisane čevape :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krivic je predvčerajšnim objavil, da ne morejo zahtevati oškodnine,

Kokat more tebe nekdo okol prnest, da se odločiš z rezervo jemat njegove izjave?

(ONjebilustavnisodnikinjereševalvpredalutolezadevo)

btw: a sem že omenla pivo??

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS:

ja, izbirsani imajo svoj prav, birokrati imajo svoj prav, vsakdo ima svoj prav.

Ko je teh pravov tako zelo veliko, adjmo zaupati tistemu najvišjemu pravo-dajalcu : ustavnemu sodišču. A ni tko, da so oni največji gadžoti in sploh kalibri za take zadeve reševat? se jim ne reče zaman najvišji organ, a? Tudi možgani so pri šloveku organ, ki je višje od kurca in riti :)

Saj ni štos v tem kdo ima prav.

Pravzaprav res : KDO IMA PRAV ?

Vernikom lahko bog prišepne - se zgodi čudež recimo se mu prikaže Marija (če je naga toliko boljše) in nedolžno prišepne : veš mi je naš gospod rekel, naj ti zaupam da v tej zadevi stvari stojijo tako in tako.

Kaj pa preostali ? Kaj pa država, ki ima cerkev ločeno od države.

Ja tam veljajo pa druge zakonitosti.

Ena od teh je pravni sistem, ki temelji na temeljnem dokumentu kot je USTAVA in razlagalcu tega dokumenta in vse kar je v zvezi z njim, ki je US.

Njegova odločite je naš PRAV.

Želeli ali ne tako je.

Zakaj je tako ? - zato ker smo se tako odločili.

Torej še enkrat na kratko : ne objektivna resnica, ki je nekje med nami in zakatero sam bog ve kakšna je, NE - odločitev US je naš PRAV.

Prej kot boste to zakapirali, manj možnosti dajete ta levim, ta desnim, ta usranim, ta rjavim in še ne vem komu, da manipulira z vami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lete dejte tole zaklent, ker skupaj ne bomo prišli. Loh se pa tipkamo pol kasneje --po referendumu. :ph34r:

Raje bi se tipal :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"alle ausländer raus......... aus dem ausland." (zalkjucek resetaritzovega kabaretnega monologa ~ konec 1980ta).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NEEEEEE - pisalo je da SO IZBRISANI (v odločbi, ki so jo dobili - bilo na TV), ERASED whtw torej so IMELI stalno prebivališče - kako ne štekaš tega -> to je bil problem, zaradi tega je ust. sodišče razsodilo tako kot je itd.

in še problem je bil, da so to naredili JUŽNJAKOM, Nemcu, ki je živel tukaj s stalnim prebivališčem niso sporočili d aje izbrisan, ampak so ga prestavili v ustrezene register (za tujce)

p.s. lina - sem bral (ne vse) prejšne poste, hvala v naprej za opozorilo, zavedam se da sem na začetku isto pisal, samo vruum vedno isto piše kar ni res, mogoče pa mi bo verjel... (mislim sicer da ne)

Nemec, ki je tu živel, je imel kot tujec dovoljenje za bivanje v SFRJ in Slovenija je to dovoljenje za bivanje prevzela kot svoje. Nemec je torej ostal v registru tujcev z dovoljenjem za bivanje. Izbrisani NISO imeli dovoljenj za bivanje, ker prej niso bila potrebna.

Besedica "južnjaki" ima slabšalni prizvok in se mi ne zdi primerna za javno rabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- in zato pravim, da naj izbrisani imajo svojo pravico

S tem se strinjam, vendar le, če dokažejo, da do tega NI prišlo po njihovi krivdi in so vložili prošnje v pravem času na ustreznem mestu ali tega niso mogli storiti iz opravičljivih razlogov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eto to - pravnogledano ima vruum NAROBE, prav ima ustavno sodišče, ki je verjetno malo bolj podkovano v pravnih zadevah kot vruum, pa brez zamere

Pokaži mi, kje imam narobe? Zakaj US12 let ni reagiralo? Našemu US žal ne morem zaupati, ker se je v preteklosti samo diskreditiralo, čeprav bi moralo biti najbolj strokovno in neodvisno. Žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje skromno mišljenje.

Vse skupaj je ena velika :wacko: . Nekaj strani nazaj sem provociral, če kdo pozna koga, ki bi se rad okoristil s tem kar prinaša odlčba US. Pa izgleda, da nimate takšnih znancev. Torej, česa za božjo voljo se potem bojimo. :hmm:

Torej je vse skupaj OK. Država naj uredi kar je zaj.. in vsi bomo lepo delali in živeli naprej.

Krščen matiček, ja kaj so pa delali, od česa so pa živeli, so se ravnali po pravnih normah, skladno z predpisanimi postopki ves ta čas :? .

Ko bo država rešila to vprašanje, bo lahko pobrala dovolj denarja in izplačala tudi odškodnine.

Ne zagovarjam ksenofobije in ne zagovarjam nekoč nerazvitih ( saj smo jim nekoč tako rekli ) vedno pa iznajdljivih, ki so največkrat znali napravit dober posel.

In vse skupaj je en velik umazan posel.

Provociranje - NO WAY.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nezmotljivosti ni (pa naj papež reče kar hoče). Zmotljivo je javno mnenje, zmotljivi so odškodovanci, zmotljivo je ustavno (in vsa druga) sodišče.

Zmotljiva je država (kot nepotreben overhead), zmotljivi so zakoni (sediš za dve žemlji ali 5 ton herota enako), zmotljiv sem jaz, zmotljiv(a) si ti.

Kdo je zdaj sploh najbolj pameten in bo 2.000+ ljudi prepričal, da mu/ji mora pušit/uporabljat domišljijo?

Ful mate abstinenčno krizo, ker je dons mraz.

Kdo si je izmislil države, meje, ustave, zakone, utesnitve v splankano razmišljanje?

Nihče, le prilika dela tatu!

Meditirajmo, sestre in bratje, kontemplirajmo sočloveka ( pa naj bo versko&kulturno&statusno nesprejemljiv, čifur, čifut, cigo, kraški ovčar,...). In naj še kdo naloži, da bo ustavil kolegu motoristu in ga vprašal, če potrebuje pomoč - kaj, če je pa odbrisan ? Al pa kaj drugega po etnično-versko-blalaprepričanju. Kdo bo mel jajca/jajčnike in bo še naprej šminka? Bodte mal transnacionalni, sicer me bo strah mnoge od vas na cesti srečat (ta ma pa čist čefurski motor, zbijmo ga...)

Popravljeno . Popravil lasagna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

mi smo za pusta vsi izbrisani, ubrisani, nabrisani, zabrisani ... :P :afro1: O:-) :naughty: :OK: :004 :yea2: :lol1: :wacko: :rolleyes: B) :lol: :wub: :ph34r: :rolleyes: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje skromno mišljenje.

Nekaj strani nazaj sem provociral, če kdo pozna koga, ki bi se rad okoristil s tem kar prinaša odlčba US. Pa izgleda, da nimate takšnih znancev. Torej, česa za božjo voljo se potem bojimo. :hmm:

Pa sem ti odgovoril, da ga poznam, samo ne morem ga kar na form napisat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bojmo se takih, k u Fužinah motorje kradejo... Ko ugotovijo kdo so, potegnejo v eno od bivših bratskih republik. Državljanstvo bi jim prav prišlo samo za prodat. Ampak a bi vi dal državljanstvo nekomu k krši zakon in po drugi strani še pljuva po tebi in omalovažuje tvoje delo?? kako te ljudje dobijo sploh dovoljenja za bivanje? Sej se mora ja sam pojavit da bi ga dobil... pa verjetno ga je tud treba preverit če je bil v kakem kazenskem postopku, al to ni več v modi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!