Skoči na vsebino

Izbrisani


lina

Priporočene objave

ah, saj nima smisla. najboljš, da še naprej vsak samo na svojo rit gleda... boli nas kurac za krivice, ki jih naša (moja in tvoja) država dela ... "dokler jih ne dela meni, je vse v redu, a ne..."

V primeru prebrisanih: od kdaj se spoštovanju predpisov Republike Slovenije reče "krivica"? Ali pa predpisov ki nam niso všeč ni treba spoštovati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V primeru prebrisanih: od kdaj se spoštovanju predpisov Republike Slovenije reče "krivica"? Ali pa predpisov ki nam niso všeč ni treba spoštovati?

Vruuuum, ti si zagotovo pravnik? .)

Spoštovati...mmm, kako moralno. Večina nas upošteva zakone predvsem zaradi posledic(kazni), ki bi sledile iz neupoštevanja, ne pa zaradi kakšnega pretiranega spoštovanja. Bom pa v primeru morebitnih vojn zelo vesel, če bodo na nasprotni strani takšni kot ti - vsaj vedel bom, da me čaka sodišče, ne pa linč podivjanih vojščakov. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim,

resnično nima smisla raspravljati kaj je prav in kaj ne. Kaj piše v zakonu in kaj ne.

Dragi nekateri, zakone znamo brati.

Ampak dragi isti, povejte mi prosim, kako je možno v naši državi živeti dvanajst let in več brez vseh pravic, brez vsakršnih dohodkov, srati po TV in še kje(beri razpihovati sovražtvo), se dobesedno norčevati iz lojalnih državljanov(tudi južnjakov-tistih, ki so si uredili status) in ob tem živeti, ne/plačevati svojih obveznosti in nikoli odgovarjati za svoja dejanja ali dolgove.

Odgovorite mi prosim, mar mislite, da bi jo jaz, če bi hotel stavkati v istih prostorih kot izbrisani, ne odnesel s prijavo k sodniku za prekrške?

Še marsikaj me muči....., pa lepo počasi, da ne bo komu pregorelo.

@ Symru, preseneča me tvoja širokost, demokratičnost, socialni čut...

Daj nameni še nekaj tega nam, drugače mislečim na Motosvetu, prosim.

LP Cvetoo.

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dej, Cvetoo, ne bod tak čistun.

Fino je srat na daljavo, pa govort, ne bodo hodili tujci po naši sveti zemlji in teptali nas, čistih, lojalnih državljanov. Na kozlanje mi gre ob takih izjavah.

A vi poznate vse te ljudi, poznate primere, poznate vsaj kakšnega? Al vse prebirate po cajtengih, televizji & internetu?

Pa fayn je sproščat svoje majhne individualne frustracije na umetno ustvarjenega sovražnika, tujca, ki tepta nas, lojalne državljane, in naše pravice... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...v glavnem....ena sama velika velikanska laž, oz. poglejmo kok slovenčki prenesejo in kok jim že iq peša...

Kdor ne misli , kot Lina, mu peša IQ ?'

Sem prav razumel?? Upam da ne.

Linaprišelsemzdopustapress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dej, Cvetoo, ne bod tak čistun.

A vi poznate vse te ljudi, poznate primere,

Jaz poznam dva. In če se boš potrudil boš na skoraj samem začetku teme opazil, da sem vas ravno jaz provociral in vas spraševal, če kdo pozna koga od izbrisanih.

Pa se je oglasil le eden, zelo previdno. Ga pa razumem.

Postavil sem vprašanje. Niti z besedo se nisi potrudil odgovoriti. Zato bi se dalo razpravljati tudi o temu kdo serje na daljavo.

Pa brez zamere.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz poznam dva. In če se boš potrudil boš na skoraj samem začetku teme opazil, da sem vas ravno jaz provociral in vas spraševal, če kdo pozna koga od izbrisanih.

Pa se je oglasil le eden, zelo previdno. Ga pa razumem.

Postavil sem vprašanje. Niti z besedo se nisi potrudil odgovoriti. Zato bi se dalo razpravljati tudi o temu kdo serje na daljavo.

Pa brez zamere.

LP Cvetoo.

No, jaz javno deklariram, da tudi poznam enega izbrisanega.

Ja in?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam tiste, ki so s tem političnim sranjem pod pridevnikom "izbrisani" postali ubogi in sem poznal tiste, ki so s svojim odnosom, obnašanjem, hujskanjem pripomogli k temu, da se je tisto sranje imenovano vojna pri nas začelo in predvsem, da so se odnosi med enimi in drugimi tako zaostrili. Poznam ljudi, ki jih je vojna v Ex Jugi prizadela in sem poznal barabe, ki so se šli vikend četnike. Še dandanes pri nas v demokratični, neodvisni svobodni Sloveniji prepoznavam obnašanje in odnos, ki sta nas vse do tega pripeljala. Zato pravim, da ni črno bele slike. In nimajo prav ne tisti, ki zagovarjajo eno, ne tisti, ki zagovarjajo drugo stran. Na obeh je veliko preveč svinjarije in barabije. Žrtve so pa tisti, ki bi radi lepo v miru delali in živeli.

Jebem ti politko pa fusbal! :angry2: :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na žalost nisi razumel, kaj sem hotel povedati s tistim v trgovini v Avstriji.

kaj imajo veze mošeje z izbrisanimi ??

Majo veze s tem, da si se v topicu o Mošeji vneto zavzemal za njeno izgradnjo, zdej se zavzemaš za izbrisane,....

kakšen cifre so to da bi morali prodati vse ( pa še tujcem) da bi prišli do denarja za zdravstvo, šolstvo, kulturo ?? od kje maš te podatke ??

Poglej, cifre so samo moja laična domneva. Če je izbrisanih 18.000 in vsak posameznik zahteva za vsako leto izbrisa minimalno en miljonček SIT + obresti, pridemo do astronomskih zneskov, ki jih naša državica ne zmore.

Če bi imela ta državica ta denar, bi ga raje vložila v gospodarstvo in tako zagotovila nova delovna mesta.

Naša državica nima denarja niti za obsevalne naprave na Onkološkem ištitutu, pa za "tvoj" nogometni stadion, pa za pediatrično kliniko,....

Kaj pa, če bi za začetek sprejeli en zakon, v katerem bi zapisali, da bo odškodnina simbolična - en tolar na leto. A bodo potem še gladovno stavkali, bo število izbrisanih še vedno isto, se bo prepolovilo.....? Potem bi se mogoče videlo, komu se gre, da si že enkrat končno uredi status in komu se gre samo za odškodnino. Un, ki se mu gre samo za doškodnino, bi itak pol, ko bi jo dobil zbrisal dol še isti dan in tam razlagal, kakšne budale smo.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A vi poznate vse te ljudi, poznate primere, poznate vsaj kakšnega? Al vse prebirate po cajtengih, televizji & internetu?

Ne poznam vseh ljudi, ampak glede na to, da je bilo v našem bloku kar nekaj oficirskih stanovanj, jih poznam nekaj.

In z gotovostjo ti trdim, da je med njimi nakaj takih, ki se jim gre samo za odškodnino in ne za državljanstvo, ker ga ne rabijo, ker itak ne živijo več v SLO.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ljudska modrost pravi "saj jih vidim, kolk na forumu visijo taki zihr u službi prav nič ne nardijo al pa nardijo pol majn, kot bi lahko, če ne bi gor na forumu čepeli...  " ;)

...čudn, da se npr. moj šef česa tazga ne spomne. :hmm: Mogoče zato, ker kljub mojem sodelovanju na MSF oddam vse naloge pravočasno. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Damian...sej tut taki morjo bit da ni takim kot jaz dolčas...

Izvoli vzami si jih domov in jih futraj...jest pač nisem pripravljena dati nič...in tisti, ki so si uredili papirje pravočasno...tudi ne (jih poznam precej in fržmaga se jim).

Glede odškodnin...tisti ki so že dali vloge...presegajo take ,,na oko,, izračune.

100x smo že povedali in velja tudi zame..NEVEDNOST ni opravičilo in če je nekdo izgubil službo ali šel zdravniku in ugotovil da nekaj ne štima....velčino so to dojeli pravočasno...ostali-- pa kaj jim jaz morem...definitivno jim njihove malomarnosti, ignorance, bebavosti, naivnosti ne mislim plačati..

Dajmo odškodnine še tistim, ki so zaradi podobne filozofije izgubili denar v Sicuri, Kranjski hranilnici, (čeprav se mi zdijo ti ljudje bolj opravičeni do odškodnine) ,,Keč d keš,, in podobne zadeve...dajmo nagraditi te človeške lastnosti...zakaj pa ne...mi tepci ki hodimo v službo...dejmo podpreti take brezdelneže, ki lahko eksistirajo toliko časa v državi...brez davkov plač in ostalega....Kako so pa živeli...od česa??? Po zakonih pravgotovo NE in veseli naj bodo, da jih noben kazensko ne preganj....

In Damian...pravgotovo podpiraš tudi priznanje srbske manjšine v Sloveniji...????

Zgolj domneve ali vprašanje, da mi ne boš spet očital podtikanje.

In Domobranci kot domači izajalci se MENI zdijo ob vsem tem kot ovčke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bol je vprašanje, kje je bil 91-tega..mogoče kje v tujini?

teh prenapihnjenih srbskih nadutežev in naših SRBOFILOV imam počasi čez glavo...prav povsod so in samo nekaj nergajo in stalno imajo nekaj proti nam. pa bejšte šuloštja nazaj u srbijo ne. tam je tako lepo...tukaj pa ni potreba da jo zganjate ker tu srbije NI in JE NE BO. če ne se bo kmalu videlo, kako "gorak je z nami ples..." plesali bomo na "menuet za kitaro (če je kdo prečital to knjigo ve za kaj se gre)" :lol1: :lol1:

je pa ena dobra stran, če jim damo status manjšine..vsaj tekstilne tovarne bi nazaj zaposlovale, da bi sešile toliko trenirk :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... samo Copy/Paste

VSEM svetujem, da pozorno preberete tale post v celoti !!!

1. Državljanstvo: je politični status

2. Stalno prebivališče: je socialni status

3. tisti, ki zgoraj napisanega ne razumete, ne berite naprej in ne pišite v tole temo

Kdo so Izbrisani ?:

Tisti, ki jim pravimo IZBRISANI, so državljani republik bivše YU z ob osamosvojitvi UREJENIM IN VELJAVNIM statusom stalnega prebivališča v Republiki Sloveniji. Slovenskega državljanstva iz osebnih ali koneckoncev političnih razlogov niso zahtevali in ga tudi niso bili dolžni prevzeti (npr. morali bi se odreči vsem ostalim državljastvom, ki so jih do tedaj imeli).

BUČE! Temu pa jest čist ne verjamem. Poznam najmanj dva znanca, ki sta po letu '91 obdržala dvojno državljanstvo. Tko, da jest temu ne verjamem. :grrr

Izbris:

Leta 1992 so vse te ljudi brez obvestila in/ali zakonske podlage izbrisali iz registra stalnih prebivalcev v SLO.

Sej niso bli naši državljani. Zakaj bi pa naša država morala voditi evidence oseb, državljanov nekih tretjih držav. Pojdi vprašat v Nemčijo, če te majo v registru. Če te nimajo, pa pejt v Reichstag gladovno štrajkat in zahtevaj odškodnino. Uspeh je 100%! :blink:

Krivica ?!:

Ne samo, da se jim je nezakonito odvzel socialni status, ampak so lahko čez noč, ne da bi vedeli, ostali brez dela, socialnih in zdravstvenih pravic,... saj preprosto niso obstajali več. Nekateri so si vmes status stalnega prebivališča zopet uredili. In ravno zato, ker nismo BANANA republika, je edino pravilno in zakonito je, da se jim nezakonito odvzet status za vmesno obdobje, ko ga niso imeli, tudi povrne.

Ma, kako niso obstajali več... Kaj pa v ex-SFRJ? A tam tudi niso več obstajali. Recimo v Beogradu? Sej si na začetku napisal (skopiral?), da se niso hotl odrečt svojemu matičnemu državljanstvu. Banane gor al dol, večina "južnjakov", ki živijo v Sloveniji si je takrat status uredila, ne vem kaj pa je zradirane "zmotilo", da tega niso naredili. So mogoče upali, da bomo spadali pod Slobotovo Veliko Srbijo in jim SLO državljanstva ne bo treba imet? :hmm:

Odškodnine:

Ravno zaradi tega, ker so čez noč, ne da bi vedeli, lahko ostali brez dela, socialnih in zdravstvenih pravic, saj preprosto niso obstajali več, ... SO upravičeni zahtevati odškodnine za to obdobje. Seveda je za vsak posamični primer izbrisa potrebno ugotoviti ali in za koliko je bil nekdo oškodovan, kar bo moral tudi dokazati z ustrezno dokumentacijo (delovska knjižica, pogodba o zaposlitvi, odpoved iz službe, računi za zdravstvene storitve ... )

Potem pa mu zaračunati vse davke z obrestmi vred, pa tud kazni za utajo davkov, ker niso oddali davčne napovedi, mladino poslat v SV (aja, tega je žal že konc :slap: )...

Državljanstvo ???:

Državljanstvo pri vprašanju o izbrisanih sploh ni predmet debate !!!

Gotovo ne. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bol je vprašanje, kje je bil 91-tega..mogoče kje v tujini?

Nekateri so bili celo v Sloveniji. Stali so za avtomatsko puško M70 in merili v teritorialce in slovenske miličnike. :angry:

je pa ena dobra stran, če jim damo status manjšine..vsaj tekstilne tovarne bi nazaj zaposlovale, da bi sešile toliko trenirk  :lol1:  :lol1:  :lol1:  :lol1:

Ja bih jednu šuškavu, crvene boje sa bjelim crtama iz strane nogu. Može li jedanajst komada za sav naš fudbalski klub? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej niso bli naši državljani. Zakaj bi pa naša država morala voditi evidence oseb, državljanov nekih tretjih držav. Pojdi vprašat v Nemčijo, če te majo v registru. Če te nimajo, pa pejt v Reichstag gladovno štrajkat in zahtevaj odškodnino. Uspeh je 100%! :blink:

Še kr ti ne potegne - njih so izbrisali in tu in tam... in naenkrat si niso mogli urediti državljanstva itd, ne tu in ne tam... kolikor vem. lahko pa ,da v teh čudnih dneh kaj pobrkam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simči....tako kot ti nočeš razumeti....pa je vseee zelo lepo razloženo.....pol tudi ne moreš pričakovati, da bi nasprotna stran razumela, pa čeprav so tvoji...oz. vaši argumenti bolj slabo predstavljeni. .) in verjetno zato ker so na majavih nogah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a bi se dalo tole temo zaklenit prosim.........nekako se mi dozdeva , da razen nizkotnih izpadov nekaterih osebkov in podpihovanja nestrpnosti ne pridemo nikamor.....kakorkoli, sodišča so rekla svoje, država tudi, državljani ravno tako, kaj se bo vnaprej dogajalo,bomo pa še videli.....vsekakor naša mišljenja ne bodo spremenila stvari.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še kr ti ne potegne - njih so izbrisali in tu in tam... in naenkrat si niso mogli urediti državljanstva itd, ne tu in ne tam... kolikor vem. lahko pa ,da v teh čudnih dneh kaj pobrkam.

Če to drži... A se pol tud TAM bunijo za odškodnino?

Popravljeno . Popravil Funakoshi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a bi se dalo tole temo zaklenit prosim.........nekako se mi dozdeva , da razen nizkotnih izpadov nekaterih osebkov in podpihovanja nestrpnosti ne pridemo nikamor.....kakorkoli, sodišča so rekla svoje, država tudi, državljani ravno tako, kaj se bo vnaprej dogajalo,bomo pa še videli.....vsekakor naša mišljenja ne bodo spremenila stvari.....

Lahko pa se temo tud IZBRIŠE, pa pol vsi zahtevamo odškodnino. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš biti VPISAN v register prebivalstva, moraš izpolnjevati določene pogoje. Če ne verjameš, se poskusi vpisati v register prebivalstva Švice ali Nemčije ali...

Pa saj SO BILI vpisani v register stalnih prebivalcev !

Ampak dragi isti, povejte mi prosim, kako je možno v naši državi živeti dvanajst let in več brez vseh pravic, brez vsakršnih dohodkov, srati po TV in še kje(beri razpihovati sovražtvo), se dobesedno norčevati iz lojalnih državljanov(tudi južnjakov-tistih, ki so si uredili status) in ob tem živeti, ne/plačevati svojih obveznosti in nikoli odgovarjati za svoja dejanja ali dolgove.

LP Cvetoo.

Večina si je bila primorana status stalnega prebivališča, ki so ga pred tem že imeli, ponovno urediti, saj bi sicer ostali brez vsakega socilanega statusa (zdr. zavarovanje, socilano zavarovanje ...).

In z gotovostjo ti trdim, da je med njimi nakaj takih, ki se jim gre samo za odškodnino in ne za državljanstvo, ker ga ne rabijo, ker itak ne živijo več v SLO.

Tadej

Tisti, ki jim gre samo za odškodnino pa bodo itaq morali dokazati kako in za koliko so bili oškodovani. Je vse skupaj dovolj lahko preverljivo. Državljanstvo pa ni predmet debate, ker jim ga ni potrebno imeti, da lahko legalno prebivajo in delajo v SLO !!

BUČE! Temu pa jest čist ne verjamem. Poznam najmanj dva znanca, ki sta po letu '91 obdržala dvojno državljanstvo. Tko, da jest temu ne verjamem. :grrr

Jaz tudi poznam, dvojne državljane (Jamajka/Slovenija, Nemčija/Slovenija, Italija/Slovenija ... ), takšnih pač niso brisali. Če nekdo ne želi državljanstva, mu ga pač ni treba prevzeti, če se mora odpovedati svojemu matičnemu državljanstvu.

Sej niso bli naši državljani. Zakaj bi pa naša država morala voditi evidence oseb, državljanov nekih tretjih držav. Pojdi vprašat v Nemčijo, če te majo v registru. Če te nimajo, pa pejt v Reichstag gladovno štrajkat in zahtevaj odškodnino. Uspeh je 100%! :blink:

Mene v nemčiji ni vpisanega, če pa bi imel tam stalno prebivališče in redno delo, bi me pa imeli v evidenci. In če bi me izbrisali samo zato, ker bi bila vojna in bi iz ene Nemčije nastali dve, vmes pa bi šel jaz začasno v SLO, bi bilo to krivično, kajneda.

Ma, kako niso obstajali več... Kaj pa v ex-SFRJ? A tam tudi niso več obstajali. Recimo v Beogradu? Sej si na začetku napisal (skopiral?), da se niso hotl odrečt svojemu matičnemu državljanstvu. Banane gor al dol, večina "južnjakov", ki živijo v Sloveniji si je takrat status uredila, ne vem kaj pa je zradirane "zmotilo", da tega niso naredili. So mogoče upali, da bomo spadali pod Slobotovo Veliko Srbijo in jim SLO državljanstva ne bo treba imet? :hmm:

Če je hjotel ostati državljan Srbije in še naprej imeti stalno prebivališče v SLO, je bila to njegova pravica. Saj Nemcev, Avtrijcev, Italijanov in vseh ostalih pa niso brisali iz registra stalnih prebivalcev, pa so bili prav tako tujci in jim ni bilo potrebno prevzeti SLO državljanstva.

Potem pa mu zaračunati vse davke z obrestmi vred, pa tud kazni za utajo davkov, ker niso oddali davčne napovedi, mladino poslat v SV (aja, tega je žal že konc :slap: )...

Gotovo ne. :slap:

To so šele buče. Kako bodo plačevali davke, če sploh plače niso mogli dobit, ker niso obstajali.

PONAVLJAM BISTVO ZA TISTE ŠE POSEBEJ TRDOGLAVE:

DRŽAVLJANSTVO NI PREDMET ZAHTEV IZBRISANIH. ONI SAMO ŽELIJO DA SE JIM PRIZNA STATUS STALNEGA PREBIVALIŠČA ZA OBDOBJE, KO JIM JE BILO NEPRAVNO ODVZETO !?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to da nočejo vsi državljanstva...je bilo napisano čisto v uvodu teme...in Hočko...vemo (čeprav jih je veliko državljanstvo dobilo naknadno) in ne vem zakaj se sploh vrtimo okli državljanstva, glede registra vpisa, pozivov, statusa,...ostalga je bilo pa vse lepo pravno razloženo...brez hude krvi...na izredno miren in razumljiv način...sam TRDE BUČE NOČEJO BRATI. :doze:

Še vedno pa ne vem kako so preživeli toliko časa....brez vsega......to razlago bi pa rada slišala....

:closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....rade volje ti razložim......kako colaš za nekoga 15.000 takratnih DEM, da lahko nekako preživi in da ga ne deportirajo čez mejo.....samo povej kdaj imaš čas......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LEGALNO? Najbž ne...in 15 000 dem....sirote...a bi jim še to vrnili, sej zgolj preventivno, ker so morai imeti ta denar na lagerju, dajih niso deportirali...in koliko so jih vrgli ven?...in kaj počne naša polcija, da lahko toliko ,,izbrisnih,, biva toliko časa v neki državi brez, da jih kdo opazi bože nedaj spravil v kakšen prehodni dom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!