Skoči na vsebino

Izbrisani


lina

Priporočene objave

Pred vojno za Slovenijo sem imel sodelavca, Srbijanca. Ko so se začeli problemi, in je prihajala osamosvojitev, je vedno imel pripombe ''kaj boste vi, Slovenci''... Potem pa prvi letel na občino po državljanstvo. Za kilo krompirja so jih talali, kreteni. Namesto, da bi se zgledovali po Švicarjih.

Hvala Ti motofrik! :worship:

To sem želel povedati, pa mi očitno pamet ni hotela, obelodaniti razum! :grim :D :headbang: :wallbash:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FAJN,da bo vsega čimveč v Ljubljani (izbrisanih-Todorovičev,Djamij-z veliko muslimani,ciganov-romov)bodo saj videli kako luštno je živet v takem okrožju ,še z Dolenjske jim bomo mal brajdiču podaril-izvozil-seveda ZASTONJ :OK:

Ps. saj je tako prav,da bo pravilno regijsko razdeljeno-bravo Ambruzovci!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FAJN,da bo vsega čimveč v Ljubljani (izbrisanih-Todorovičev,Djamij-z veliko muslimani,ciganov-romov)bodo saj videli kako luštno je živet v takem okrožju ,še z Dolenjske jim bomo mal brajdiču podaril-izvozil-seveda ZASTONJ :OK:

Ps. saj je tako prav,da bo pravilno regijsko razdeljeno-bravo Ambruzovci!!!!!!!

So imeli do tebe,ko si delal v Švici , Švicarji tudi tak odnos......??

LPD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

švicnarji so ga zgazli, zato pa sedaj doma komplekse zdravi ! :fredy:

in potem sva midva slovenca ! prodam državljanstvo za mali pomes frites, bez mekanog ć ! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So imeli do tebe,ko si delal v Švici , Švicarji tudi tak odnos......??

LPD

Mene pa zanima ali je imel Brumer do Švicarjev tudi takšen odnos kot so ga imeli/imajo Strojanovi do domorodcev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FAJN,da bo vsega čimveč v Ljubljani (izbrisanih-Todorovičev,Djamij-z veliko muslimani,ciganov-romov)bodo saj videli kako luštno je živet v takem okrožju ,še z Dolenjske jim bomo mal brajdiču podaril-izvozil-seveda ZASTONJ :OK:

Ps. saj je tako prav,da bo pravilno regijsko razdeljeno-bravo Ambruzovci!!!!!!!

z dolenjske lahk kr navadni dolenčki pridejo, so zadost čudaški :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima ali je imel Brumer do Švicarjev tudi takšen odnos kot so ga imeli/imajo Strojanovi do domorodcev.

Si malo s teme skrenil? Strojanovi so iz druge teme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz druge teme, ali ne. Če ne spoštujejo slovenskih zakonov in dolžnosti, potem sodijo kar lepo v en koš. Pa s tem ne mislim, da med izbrisanimi ni koga po krivici izbrisanega.

Se je naredila napaka, ko so tujcem s stalnim prebivališčem v Sloveniji (ki niso hoteli državljanstva), kar odvzeli vse pravice in jih izbrisali iz vseh evidenc. Ne vem, zakaj jim niso pač dali status tujca. Pa delovno vizo za določen čas. Zdaj pa imamo razne Todoroviće, pa ostale tiče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, zakaj jim niso pač dali status tujca. Pa delovno vizo za določen čas. Zdaj pa imamo razne Todoroviće, pa ostale tiče...

Zato, ker bi si v skladu z zakonom to morali urediti sami. V principu pa so se "izbrisani" enostavno potuhnili in obvestila, da so si dolžni urediti status, večinoma niso prevzeli. Verjetno so čakali, da bodo njihovi zmagali (poznam enega takega) in sedaj so jim drugi krivi.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj nisem na strani teh izbrisanih, da ne bo pomote. Če se mene vpraša, bi tem izbrisanim omogočil, da se primer vsakega posebej prouči in reši. Samo za to bi morali dati vlogo, in plačati določeno vsoto,- npr. 1000 Eurov. Pri pozitivno rešeni pritožbi se kavcija vrne, pri negativno rešeni zadrži. Me zanima, koliko bi jih podalo pritožbe. Mislim, da je večina neutemeljenih, ker niso podali vloge za državljanstvo pravočasno. Ugodno bi bilo po moje rešenih mogoče 1%.

Se spomnim, sem enkrat bil na upravni enoti, je uradnica enega jugoviča skoraj prosila, naj poda vlogo... Ne me jebat, da niso vedeli. Edino, kar bi pred izbrisom naredil, bi bil uradni dopis pred izbrisom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Edino, kar bi pred izbrisom naredil, bi bil uradni dopis pred izbrisom.

,ki pa jim ga ne bi mogli vročit, ker takrat baje sploh niso živeli v Sloveniji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj nisem na strani teh izbrisanih, da ne bo pomote. Če se mene vpraša, bi tem izbrisanim omogočil, da se primer vsakega posebej prouči in reši. Samo za to bi morali dati vlogo, in plačati določeno vsoto,- npr. 1000 Eurov.

ti živiš na Luni verjetno ... to je, kot da bi od shiranih etiopijcev zahteval, naj ti prinesejo štiri torte, dva pršuta, 15 kg milka čokolade in tri šteke Paloma sekret papirja ...

ima ludih posle rata

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti živiš na Luni verjetno ... to je, kot da bi od shiranih etiopijcev zahteval, naj ti prinesejo štiri torte, dva pršuta, 15 kg milka čokolade in tri šteke Paloma sekret papirja ...

ima ludih posle rata

je treba delat, ne pa okol ga srat, je treba delat, ne pa peticije pisat, .... kokr se le da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brum-brum, če so tako 100% prepričani v svoj prav, si bodo nekje izposodili ta denar. Saj sem napisal, da bi ga ob ugodno rešeni pritožbi dobili nazaj. Malo prečitaj cel post.

No, pa da ti bo bolj jasno, kaj sem hotel s tem povedat: Večina jih je po pravici bila izbrisana, ker ni hotela vzeti državljanstva, niti si urediti vize. Zato sem vprašal, da me zanima koliko bi jih vložilo pritožbo- saj bi tako vedeli, da nimajo kaj vlagati, ker so bili po lastni krivdi izbrisani. Si zdaj doumel moj post? :slap:

Btw: spomnimo se demonstracij okoli 15 let nazaj. Ko so priseljenci v Ljubljani nekaj jokali, da so zatirani pri nas, da nimajo kaj jesti, nimajo dela,... Najbolj glasna je bila ena bakica (pozneje so jo strpali v marico s še enimi zagretimi...) v pelcmantlu. No, take so izbrisali. Večino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti živiš na Luni verjetno ... to je, kot da bi od shiranih etiopijcev zahteval, naj ti prinesejo štiri torte, dva pršuta, 15 kg milka čokolade in tri šteke Paloma sekret papirja ...

ima ludih posle rata

:hmm:

se bere kot samo kritika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo IZBRISANI šli so v Bruselj FAJN,če bodo kar gor državljanstvo dobili,mi imamo dovolj bogatih JNA oficirjev mladih z dobrimi penzijami in nigdar niso nič za to bogo Slovenijo neredil.Imam soseda oficirja z več kot 200K penzije nigdar bil zaposlen v Sloveniji niti takrat :devil: ni bil prijavljen v Sloveniji, ko je bil plebiscit bil je prijavljen v Zagrebu ,kjer je dobil tudi lepo trosobno stanovanje za sina,zdaj pa uživa v Sloveniji v sinovi hiši seveda zgradil jo je sam -SAMA MUČKA po hrvaško.Z mano se je skregal sem ga poslal v tri PM,ker je grozil,da bo tožil Slovenijo za nazaj seveda,če bi takrat IZBRISANI uspeli_HVALA bogu niso in upam,da nebodo,zato je potrebno iti od primira do primira in tudi za NAZAJ OBVEZNO vse prekontrolirat in ne dobre Ministre ki hočejo uspostaviti red odstavljat!!!!!!!!!!! Naslednjič volim sigurno Jelinčiča naj jih :devil: saj malo j..e :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brum-brum, če so tako 100% prepričani v svoj prav, si bodo nekje izposodili ta denar. Saj sem napisal, da bi ga ob ugodno rešeni pritožbi dobili nazaj. Malo prečitaj cel post.

No, pa da ti bo bolj jasno, kaj sem hotel s tem povedat: Večina jih je po pravici bila izbrisana, ker ni hotela vzeti državljanstva, niti si urediti vize. Zato sem vprašal, da me zanima koliko bi jih vložilo pritožbo- saj bi tako vedeli, da nimajo kaj vlagati, ker so bili po lastni krivdi izbrisani. Si zdaj doumel moj post? :slap:

Btw: spomnimo se demonstracij okoli 15 let nazaj. Ko so priseljenci v Ljubljani nekaj jokali, da so zatirani pri nas, da nimajo kaj jesti, nimajo dela,... Najbolj glasna je bila ena bakica (pozneje so jo strpali v marico s še enimi zagretimi...) v pelcmantlu. No, take so izbrisali. Večino.

Glavno, da so samo "normalni povprečni in marljivi Slovenci" ostali po izbrisu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ogromno čefurjev pa ga je dobilo..., po moje preveč. Ne posplošujem, nekateri so se lepo vklopili, ostali pa naprej tolčejo po svoje, in so še kar naprej ''na jugu''.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

,ki pa jim ga ne bi mogli vročit, ker takrat baje sploh niso živeli v Sloveniji.

Tudi jaz (hvalakomerkoliže) sem pogosto dlje časa odsoten iz Slovenije in na pošti trdijo, da mi je bilo pismo vročeno, ker ga nisem dvignil. In še vedno ne vem, kaj je v njem pisalo. Mislim, da se bom res pričel bolj doma držat. (Aha, zarota !)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz (hvalakomerkoliže) sem pogosto dlje časa odsoten iz Slovenije in na pošti trdijo, da mi je bilo pismo vročeno, ker ga nisem dvignil. In še vedno ne vem, kaj je v njem pisalo. Mislim, da se bom res pričel bolj doma držat. (Aha, zarota !)

Stopi do pošte, se prijazno nasmehni starejši uslužbenki in jo prosi naj ti pove kako je bilo z vročanjem priporočene pošte leta 92' ali 96' in kako je sedaj. Kakšni predpisi so veljali takrat in kakšni veljajo sedaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!