Skoči na vsebino

Izbrisani


lina

Priporočene objave

In ravno danes berem v novicah,da revež drug Aksentijević toži oziroma zahteva odškodnino zaradi žaljenja od gospoda Jelinčiča.Baje je v parlamentu izjavil,da se je prvi navedeni boril proti osamosvojitvi Slovenije.Te bolečine naj bi mu pozdravilo 2.000.000 tolarjev.Dragi Aleksa treba se bo na eure navadit,ki si jim tako nasprotoval.Je pa to,da ti bo v pomoč 8345.85 eura. :BUA: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ravno danes berem v novicah,da revež drug Aksentijević toži oziroma zahteva odškodnino zaradi žaljenja od gospoda Jelinčiča.Baje je v parlamentu izjavil,da se je prvi navedeni boril proti osamosvojitvi Slovenije.Te bolečine naj bi mu pozdravilo 2.000.000 tolarjev.Dragi Aleksa treba se bo na eure navadit,ki si jim tako nasprotoval.Je pa to,da ti bo v pomoč 8345.85 eura. :BUA: :kva2:

Jugoviči pač počnejo, kar jim dovolimo. Pa vsaj sreča je ta, da takšnih Aksentijevičev ni več. Demokracija je sicer lepa reč, ni pa za kogarkoli. In poraženci še nikoli niso tožili zmagovalcev za odškodnino. Kvečjemu obratno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jugoviči pač počnejo, kar jim dovolimo. Pa vsaj sreča je ta, da takšnih Aksentijevičev ni več. Demokracija je sicer lepa reč, ni pa za kogarkoli. In poraženci še nikoli niso tožili zmagovalcev za odškodnino. Kvečjemu obratno.

Da se prav razumeva nimam nič proti nobenemu in imam nekaj dobrih frendov med južnjaki,ne maram pa kretenov,ki so dvolični,pa naj bodo črni ali beli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se prav razumeva nimam nič proti nobenemu in imam nekaj dobrih frendov med južnjaki,ne maram pa kretenov,ki so dvolični,pa naj bodo črni ali beli.

Se strinam in tudi jaz nemaram dvoličnežev kakršnih koli barv :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje vprašanje...(zaradi strpnosti in spoštovanja do retardiranih) ponavljam še nekrat:

,,In zakaj ne bi vsakega posebaj preverili ali je upravičeno izbrisan ali ne?...,,

A ni že neko ustavno sodišče nekaj o tem sodilo in razsodilo?

Mislim - to o individualnem preverjanju opravičenosti izbrisa je kot če bi individualno preverjali, kdo se je imel pravico roditi in kdo ne...

popravi me, če se motim.

Brumči, pa veš, da nisi zmeraj samo bedak. Ta post se ti je pa, z izjemo zaključka, res lepo posrečil. 500 let praviš. Lepo. Pravi staroselec. Lepo, lepo.

...A si ti, Brumči eden od onih, ki vozijo vinjeni?

1. No, imam tud madžarsko in srbsko kri... Zdaj ap povej, kaj sem in kaj nisem.

2. Včasih sem, ja. Sem tudi plačal take grehe, bogato. S točkami in šuški. Zato pa tudi ne omenjam, da bi tiste, ki so kdaj pijani vozili, steral nekam, a ni to logiš? :P

Pa ti, gađo dilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mislim, da je bolje vsakega posebej preveriti, zakaj je izbrisan. Ne pa posploševati, z ene ali druge strani. Eni so bili odkrito proti Sloveniji, pa tulijo v isti rog, kot po krivici izbrisani...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mislim, da je bolje vsakega posebej preveriti, zakaj je izbrisan. Ne pa posploševati, z ene ali druge strani. Eni so bili odkrito proti Sloveniji, pa tulijo v isti rog, kot po krivici izbrisani...

super. Sedaj moramo samo še videodokumentacijo in zvočne posnetek o vsakodnevnih pogovorih in opravkih vseh teh 18.000 ljudi alik oliko jih že je, najti, potem pa lahko kar začnemo. Nekje do leta 2912 bodo prve analize zagotovo že končane, potem pa lahko sodišča začnejo pripravljati posamezne razsodbe.

Razen, če odločitev prepustimo kar narodu - cirka 2 miljona nas je, ni hudič, da se ne bi dalo na hitro odločit!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni že neko ustavno sodišče nekaj o tem sodilo in razsodilo?

Mislim - to o individualnem preverjanju opravičenosti izbrisa je kot če bi individualno preverjali, kdo se je imel pravico roditi in kdo ne...

popravi me, če se motim.

Ustavno sodišče je presojalo (10 let + so modrovali) o temu ali je bil izbris ustaven ali ne....podalo je svoje mnenje da izbris ni v skladu z ustavo.

....niso pa napisali kako naj bi sedaj to popravili...za naprej ali za nazaj, ali odškodnine ja ali ne itd.

In kaj sedaj?

Kot ni v skladu z ustavo, da grosuplje nima romskega svetnika, kot ni v skladu z ustavo, da izid obvezujočega referenduma kar naenkrat ni pomemben...in kaj zdaj?

A bi jim kar dali odškodnine ali bi jih preverjal kje so bili ves ta čas, kaj počeli, od česa živeli in zakaj je bil samo njim čas za ureditev statusa prekratek?...

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

veš kaj brumči, če mi lahko zej popišejo do zadnjega cegla vse pr hiši in moram za vsako pizdarijo kup papirjev in podatkov dajat, NAJ JIH LEPO POPIŠEJO IN PORIŠEJO IN OBRAVNAVAJO VSAKEGA POSEBEJ. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super. Sedaj moramo samo še videodokumentacijo in zvočne posnetek o vsakodnevnih pogovorih in opravkih vseh teh 18.000 ljudi alik oliko jih že je, najti, potem pa lahko kar začnemo. Nekje do leta 2912 bodo prve analize zagotovo že končane, potem pa lahko sodišča začnejo pripravljati posamezne razsodbe.

Razen, če odločitev prepustimo kar narodu - cirka 2 miljona nas je, ni hudič, da se ne bi dalo na hitro odločit!

18.000 ljudi za najti in popisati ni veliko. V časopisih ali pa kar v uradnem listu se objavi, da se bo individualno obravnaval vsak primer izbrisanega. Dobimo se takrat in takrat nekje npr. nek časovni interval enega meseca. Za to je potrebno plačati toliko in tolik v smislu pokritja vseh stroškov. Pa bi se potem videlo kje so sedaj ti junaki. Po obravnavanju vseh zainteresiranih bi se pa kakšna komisija odločila ali je ta in ta upravičen do državljanstva oziroma zakaj ni!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....... Demokracija je sicer lepa reč, ni pa za kogarkoli.........

:lol1:

komerkoli je potemtakem potrebno odvzeti volilno pravico ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1:

komerkoli je potemtakem potrebno odvzeti volilno pravico ?

Ampak to o odvzemu volilne pravice niti ni tako napačno razmišljanje. Ker predvidevam, da dobršen del populacije voli glede na simpatičnost politikov le ta pa pred volitvami meji na kozlanje in potem čutimo vsi posledice. Moj dedek pri svojih 85 že nekaj let pravi, da dokler bodo volili takšni kot moja babica (njegova žena) in našteje še nekaj okoliških sosed bodo rezultati volitev takšni kot pač so. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mislim, da je bolje vsakega posebej preveriti, zakaj je izbrisan. Ne pa posploševati, z ene ali druge strani. Eni so bili odkrito proti Sloveniji, pa tulijo v isti rog, kot po krivici izbrisani...

A bi jim kar dali odškodnine ali bi jih preverjal kje so bili ves ta čas, kaj počeli, od česa živeli in zakaj je bil samo njim čas za ureditev statusa prekratek?...

NAJ JIH LEPO POPIŠEJO IN PORIŠEJO IN OBRAVNAVAJO VSAKEGA POSEBEJ. :angry:

18.000 ljudi za najti in popisati ni veliko.

evo dobrovoljci čistači selektorji ! javite se v Bruselj pa pri Herr Flicku v novi lepi Sloveniji se ustavite in jim povejte da boste pa vi že naredili alles zauber und gut fuhr unsere Haimat ! sosed sosedu zver ! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se prav razumeva nimam nič proti nobenemu in imam nekaj dobrih frendov med južnjaki,ne maram pa kretenov,ki so dvolični,pa naj bodo črni ali beli.

Se strinjam. Mene ne moti ne črn, ne zelen, ne rdeč, dokler se obnaša okolju primerno, govori slovenski jezik in ne vsiljuje svoje kulture govora, obnašanja, oblačenja, bivanja in še česa. Noben problem. Če pa je drugače, kar velikokrat je, potem naletijo na odpor. Pa saj to je jasno?!

Ampak to o odvzemu volilne pravice niti ni tako napačno razmišljanje. Ker predvidevam, da dobršen del populacije voli glede na simpatičnost politikov le ta pa pred volitvami meji na kozlanje in potem čutimo vsi posledice. Moj dedek pri svojih 85 že nekaj let pravi, da dokler bodo volili takšni kot moja babica (njegova žena) in našteje še nekaj okoliških sosed bodo rezultati volitev takšni kot pač so. :BUA:

Veš, kaj je najbolj hecno? Da jih večina sploh ne gre na volitve.In na to so še ponosni. Potem pa cvilijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam. Mene ne moti ne črn, ne zelen, ne rdeč, dokler se obnaša okolju primerno, govori slovenski jezik in ne vsiljuje svoje kulture govora, obnašanja, oblačenja, bivanja in še česa. Noben problem. Če pa je drugače, kar velikokrat je, potem naletijo na odpor. Pa saj to je jasno?!

To kar se tiče slovenskega jezika se popolnoma strinjam,glede obnašanja tudi,kako pa gdo hodi oblečen okoli me pa prav malo boli k... Sam sem glede oblačenja imel velikokrat težave samo zaradi videza.

V bivšem režimu in v današnjem.Takih,ki ocenjujejo ljudi po videzu pa ne prebavljam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

18.000 ljudi za najti in popisati ni veliko. V časopisih ali pa kar v uradnem listu se objavi, da se bo individualno obravnaval vsak primer izbrisanega. Dobimo se takrat in takrat nekje npr. nek časovni interval enega meseca. Za to je potrebno plačati toliko in tolik v smislu pokritja vseh stroškov. Pa bi se potem videlo kje so sedaj ti junaki. Po obravnavanju vseh zainteresiranih bi se pa kakšna komisija odločila ali je ta in ta upravičen do državljanstva oziroma zakaj ni!

pa, sej jih ni več 18000, sej jim je bohinc že dajal državljanstva, torej jih je manj

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JANIH...stotič ponavljam....velika večina izbrisanih IMA slovensko državljanstvo.....mnogo nižja številka je tistih, ki ga nimajo (zanj sploh še niso zaprosili) in če citiram(no približno) Todoroviča je dejal (so bila Trenja?), da slovenskega državljanstva noče, ker smo premalo kulturni, da bi bil naš državljan. :doze:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JANIH...stotič ponavljam....velika večina izbrisanih IMA slovensko državljanstvo.....mnogo nižja številka je tistih, ki ga nimajo (zanj sploh še niso zaprosili) in če citiram(no približno) Todoroviča je dejal (so bila Trenja?), da slovenskega državljanstva noče, ker smo premalo kulturni, da bi bil naš državljan. :doze:

Lina eni pač ne razumejo, da so Izbrisani bili 26.2.1992 izbrisani iz Registra stalnega prebivalstva Republike Slovenije. To pa nima veze z državljanstvom RS. Zato tudi g. Todorović ne zahteva državljanstva ampak le odškodnino za izbris.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej jz se spomnem k sem gledu k je bil prenos iz skupščine v sloveniji pa je govoru aksentijevič in je vstal gr pa se drl da je treba slovenijo zlomit iin jo sprat na kolena a dej pa hoče odškodnino pa dj ga srat jelenčič zahtevi naj ti predvajajo prispevek od takrat

tam piše SPRAVT NA KOLENA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej jz se spomnem k sem gledu k je bil prenos iz skupščine v sloveniji pa je govoru aksentijevič in je vstal gr pa se drl da je treba slovenijo zlomit iin jo sprat na kolena a dej pa hoče odškodnino pa dj ga srat jelenčič zahtevi naj ti predvajajo prispevek od takrat

tam piše SPRAVT NA KOLENA

Lej, meni ne rabi nihče nič ponovno predvajat, ker imam zaenkrat dober spomin. Če je komu treba ta posnetek predvajat, je to tožilstvo. In če obstaja sum kaznivega dejanja, naj ga da tožilstvo na sodišče in mu sodijo. Brez sodbe in brez pravne podlage nekoga izbrisat iz Registra, pa je debilno. Kdor je to storil je totalno nesposoben za delo, ki ga je opravljal. Ali se zavedaš, da lahko Izbrisani dobijo tožbo in bo RS morala tem ljudem izplačati mastne denarčke? In to zato, ker je nekdo mislil, da je nad zakonom in lahko počne kar mu pade na pamet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, meni ne rabi nihče nič ponovno predvajat, ker imam zaenkrat dober spomin. Če je komu treba ta posnetek predvajat, je to tožilstvo. In če obstaja sum kaznivega dejanja, naj ga da tožilstvo na sodišče in mu sodijo. Brez sodbe in brez pravne podlage nekoga izbrisat iz Registra, pa je debilno. Kdor je to storil je totalno nesposoben za delo, ki ga je opravljal. Ali se zavedaš, da lahko Izbrisani dobijo tožbo in bo RS morala tem ljudem izplačati mastne denarčke? In to zato, ker je nekdo mislil, da je nad zakonom in lahko počne kar mu pade na pamet?

Bodo že našli kombinacijo, da jim ne bodo. Mislim, da se je nekaj posameznikom, morda, zgodila krivica. Ostali pa ga imajo definitivno za ušesi. In glede na njihova stališča in dejanja v polpretekli zgodovini smo Slovenci strašno tolerantni. Izdajalecev naroda, še posebej lastnega, nobena zgodovina ne opeva kot junake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JANIH...stotič ponavljam....velika večina izbrisanih IMA slovensko državljanstvo.....mnogo nižja številka je tistih, ki ga nimajo (zanj sploh še niso zaprosili) in če citiram(no približno) Todoroviča je dejal (so bila Trenja?), da slovenskega državljanstva noče, ker smo premalo kulturni, da bi bil naš državljan. :doze:

lina, jest se čist strinjam s teboj(vsaj v tej temi), pol mi pa povej, zakaj je todorovič še zdaj v naši državi in zakaj ga nihče ne izžene, sigurno ga kdo ščiti, le kdo :? , ko pa jelinčič govori čez cigane, je pa vse hudo narobe, kazenske ovadbe in drugo......

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me mal pogreje,ko mam v službi kontakte z ubrisanimi,ki bi radi samo denar in to majster še odkrito govori.Taki primeri mi gredo rahlo do pretežno na k....Zato bi jaz postopoma vsakega posebaj obravnaval.

Ko ga vprašam zakaj ni takrat to uredil,kot ostali je odgovor,da se mu ni dalo v Makedonijo.Sedaj ima državljanstvo urejeno že dve leti,ampak še zmeraj hoče odškodnino.Večina njih je na slabem glasu samo zaradi tega. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me mal pogreje,ko mam v službi kontakte z ubrisanimi,ki bi radi samo denar in to majster še odkrito govori.Taki primeri mi gredo rahlo do pretežno na k....Zato bi jaz postopoma vsakega posebaj obravnaval.

Ko ga vprašam zakaj ni takrat to uredil,kot ostali je odgovor,da se mu ni dalo v Makedonijo.Sedaj ima državljanstvo urejeno že dve leti,ampak še zmeraj hoče odškodnino.Večina njih je na slabem glasu samo zaradi tega. :BUA:

Verjemi, da če bi bila situacija identična, samo obratna, ne bi bil do nas nihče tako toleranten. Med demokracijo in debilizmom včasih v Sloveniji ni velikega razkoraka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebral sem odločbo ustavnega sodišča na to temo. Zadeva je predolga, da bi jo prepisoval, povzetek pa je takšen: "Ker 81. člen ne določa pogojev za pridobitev dovoljenja za stalno prebivanje oseb iz 2 odstavka 81 člena (tega 81 člena nisem prebral, očitno ga bom moral) po preteku roka, v katerem bi lahko zaprosile za sprejem v državljanstvo RS, če tega niso storile, ali po dnevu, ko je postala odločba o nesprejemu v državljanstvo RS dokončna."

Zakonodajalec se zagovarja, da bi to uredil v medržavnih sporazumih, ki pa jih zaradi nepripravljenosti druge strani (vojna) nikoli ni bilo.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!