Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

A je imela D209 GP Racer kakšno serijsko napako? Opazil sem, da mi jo trga.... Je imel kdo podoben primer? Sicer deluje odlično, samo izgleda pa ne preveč zdravo :)

D209?!? Kolk pa je to staro?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je imela D209 GP Racer kakšno serijsko napako? Opazil sem, da mi jo trga.... Je imel kdo podoben primer? Sicer deluje odlično, samo izgleda pa ne preveč zdravo :)

Imel isto na D211 in 209 zdaj imam isto na Brigestomli pelji en daljši krog bolj v izi pa bo zginilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao v dvomih sem al vzet  spet  conti roadattack2 al dunlop roadsmart2 al probat enkrat pirelli angel st

 Jest sem drugič nabavu roadsmart2. Super guma. 90% se voziva dva pa sem naredu 9K touring vožnje bilo je pa še za 1K rezerve. Zadeva dobr drži, sploh pa sem bil navdušen nad testom ((Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)) kjer je niso mogli prehvalit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je imela D209 GP Racer kakšno serijsko napako? Opazil sem, da mi jo trga.... Je imel kdo podoben primer? Sicer deluje odlično, samo izgleda pa ne preveč zdravo :)

... to je še čisto ql guma..... še malo, pa bodo drati vn gledal.... pol se guma ne bo več luščila....

 

:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me katero trdoto gume GP racer predlagate za z1000  Od spredaj bom vzel m za zadaj pa nevem ali naj vzamem M ali E.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... to je še čisto ql guma..... še malo, pa bodo drati vn gledal.... pol se guma ne bo več luščila....

 

:slap:

 

Hehe, ni še tako hudo :) Mogoče na sliki izgleda, vendar še ni začelo pobirat indikatorje.

Oprijem je še vseeno vrhunski - dosti boljši od skoraj nove SportSmart.  Je pa okoli in okoli natrgana na obeh straneh. Nič bati, imam že novo pripravljeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sem kupil motor in se takoj odločil za menjavo pnevmatik. Po dolgem in izčrpnem iskanju "tapravih" sem prišel do odločitve da bom vzel dunlop roadsmart 2.

Najcenejšo ponudbo sem "čudežno" dobil pri Axlu v Kopru in sicer sem na koncu sprednjo (120/70/18) vzel roadsmart zadnjo (160/60/17) pa roadsmart2.

Sprednja je po skoraj 13000km kot nova, zadnja guma je pa za menjat. Mislim pa da je življenska doba 13000km za gumo kr dober podatek ;)

 

Zelo zadovoljen v dobrem in slabem vremenu. Težek sem 85kg + motor cca 220kg, večino km naredil na motorju sam, nekaj sam + prtljaga, nekaj pa še z ženo (60% / 20% / 20%)

Moj način vožnje je zelo dinamičen gas,pospeški,zaviranje,polaganje,piviccka... sam se čudim da mi je uspelo toliko km prevozit.

Nimam slike pnevmatik, lahko pa povem, da na zadnji gumi so komaj vidni vijugasti profili po celotni površini gume. Drži morda malenkost slabše, sicer pa js tega ne občutim...

 

Upam da sem komu pomagal pri odločanju.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tnx, vidm zdej ja ... sm že čist zmešan od teh gum :wacko:

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je kdo probal sportsmart (spredaj) / roadsmart (zadaj) ?

...ja, ampak se mi dozdeva, da bo bolje vzeti še zadaj sport smart, po sredini je bolj trda od roadsmart :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tnx, vidm zdej ja ... sm že čist zmešan od teh gum :wacko:

  

...ja, ampak se mi dozdeva, da bo bolje vzeti še zadaj sport smart, po sredini je bolj trda od roadsmart :blush:

Sportsmart....nebi Je Seenkat Kupil. Sportsmart Je Fajn, Ce Ga zges. Takrat Je Super. Do 150Km/h Pa Je Lajf Na Roadsartu Meni Boljsi.

Sem I Pa Zdi da Bo zadnja Dlje Trajala Kot Roadsmart (Cca5500Km, Pr 6000 Je Bla Popolnoma Brez Profia)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cartman ma prav! enako je blo pri meni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ja, ampak se mi dozdeva, da bo bolje vzeti še zadaj sport smart, po sredini je bolj trda od roadsmart :blush:

RS2 je sigurno veliko trša po sredini kot pa Sportsmart. Z RS2 sem naredil 10000km, z sportsmart 6000km. Ima pa sportsmart boljše boke in sploh če voziš malo po ravnem (bolj ovinke) je možno da si naredil več km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tehnik,lepa kilometrina....men ne rata narest vec k 10 z zadnjo,sprednja pa ni sans,da je kot nova,je za zamenjat :) verjetno sem divjak :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tehnik,lepa kilometrina....men ne rata narest vec k 10 z zadnjo,sprednja pa ni sans,da je kot nova,je za zamenjat :) verjetno sem divjak :D

Itaq da si :P. Če pa morš skos moj tempo vozt :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me katero trdoto gume GP racer predlagate za z1000  Od spredaj bom vzel m za zadaj pa nevem ali naj vzamem M ali E.

js mam spredi m pa je ok, zadaj sem pa mel najprej m, pa jo je kr orng "jedlo". se je vidlo na golico kr konkretno bolj kot zdaj, ko mam zadaj e. držita obe dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugi vtis o Conti Trail Attack po prevoženih par kilometrih.

 

Limajo, a se bojim da bom spet (pre)kmalu pri vulkanizerju.

 

contitrail2.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tle bom reku samo nekaj

ko pogledaš na motorju gume (govorimo o športnih motorjih) vidiš kako se to fura (govorim o firmi gum)

ce hoceš zaupati motorju in gumam moraš kupiti samo eno firmo: Metzeler in nic drugega....za na cesto ni boljših gum. Sem vozu prej Dunlop letos pa Metzeler, pa lahko rcem da ni primerjave.

 

 

do zdaj sem vozil dunlopke (qualifier RR in sportsmarke), ravno danes pa sem montiral nove bridgstonke S20. lahko rečemo samo - bomba od gume! nobena guma mi še ni vlivala toliko zaupanja in dajala toliko užitka med vožnjo. po 150km lahko rečem da je oprijem v suhem odličen, guma ni trznila niti enkrat, zalivk ne je*e pet posto, linijo drži mirno in stabilo. meni se je smejalo do ušes skratka.

 

metzelerk pa še nisem probal, sem pa zasledil da M5, ko je obrabljena rada konkretno drsi...

 

vozim superduka, nagnem praktično do roba, nisem pa "norec", ki bi s koleni drajsal po tleh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sportsmart....nebi Je Seenkat Kupil. Sportsmart Je Fajn, Ce Ga zges. Takrat Je Super. Do 150Km/h Pa Je Lajf Na Roadsartu Meni Boljsi.

Sem I Pa Zdi da Bo zadnja Dlje Trajala Kot Roadsmart (Cca5500Km, Pr 6000 Je Bla Popolnoma Brez Profia)

Ce ti vozs RS, pa dami ga je, pol Nimam kej zaj.bat. Sportsmart se mi zdi premal km za ne prevec suprdupr gumo. Drzi okej sicer, ni pa nek presezek. Kupu sm sicer res mal rabljene, ampak zadnja tud 3jurje ni nardila pr men pa Se spogledujem z indikatorji. Mam jih pa na kafe mlincku, tko da bi precej vec km pricakoval.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do zdaj sem vozil dunlopke (qualifier RR in sportsmarke), ravno danes pa sem montiral nove bridgstonke S20. lahko rečemo samo - bomba od gume! nobena guma mi še ni vlivala toliko zaupanja in dajala toliko užitka med vožnjo. po 150km lahko rečem da je oprijem v suhem odličen, guma ni trznila niti enkrat, zalivk ne je*e pet posto, linijo drži mirno in stabilo. meni se je smejalo do ušes skratka.

 

metzelerk pa še nisem probal, sem pa zasledil da M5, ko je obrabljena rada konkretno drsi...

 

vozim superduka, nagnem praktično do roba, nisem pa "norec", ki bi s koleni drajsal po tleh.

kaj je še najboljše: S20 držijo tudi pri +5C. Do roba :D...edino požre jih prehitro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce ti vozs RS, pa dami ga je, pol Nimam kej zaj.bat. Sportsmart se mi zdi premal km za ne prevec suprdupr gumo. Drzi okej sicer, ni pa nek presezek. Kupu sm sicer res mal rabljene, ampak zadnja tud 3jurje ni nardila pr men pa Se spogledujem z indikatorji. Mam jih pa na kafe mlincku, tko da bi precej vec km pricakoval.

Jaz v bistvu vozim vse, ker nimam izbire. SS gume ne morem nataknit za potovanja, ki so dolga od 3-4 tisoč km, ker se bojim, da bi po dratih domov prišel. Ko se pa sezona konča pa hitro SS gume gor in se mi ves teden smeji, ker se mi zdi da sem kupil nov motor :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se na hitro primerjava ( osebna ) med sportsmart/qualifier/qualifier 2 - Slednja je zakon vseh pogledih. Grip zlo dobr, segreje se res hitr, drzi dobro tud k je hladno ( okrog 0 + ), tud na zalivke ne reagira prevec. Qualifier - dobr grip, mal Slabse ko je hladno, segreva se relativno hitro (pocasneje kot 2 in se vedno hitreje kot sportsmart), cez zalivke in razpoke mal bolj nemirna. Sportsmart - pocasi Se segreva, na zalivkah je kr moteca reakcija, grip je primerljiv s qualifier, slabsi pa kot pri 2, v hladnem drzi solidno ko jo segrejes. Sportsmart ne kupm vec, obe ostali pa bi se. Kar se km tice, qualifier 5600, quali 2 tud neki tazga, sportsmart je bla rabljena nataknjena, tko da mojih je 3 jurje (km za zadnje gume). Pravzaprav ma Se en cudn filing sportsmart, nikoli ji zares "ne zaupam".

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!