Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Hitrostni razredi pnevmatik pomenijo, da pri določeni hitrosti občutiš takole nekako:

 

130 km/h.....Ma...alora... ma kej ne hre hitreje?

190 km/h.....Tralala... gre že bolje....

240 km/h.....Več.... še več.....

270 km/h.....Wiiiiiiiiiiiiiiii

300 km/h.....Yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede globine profila na moto gumi....Bo kdo kaj pisal odgovornim osebam oz jih opomnil na "bedarijo", ki so jo sprejeli?!

 

PS..Nič bomo race gume vozili, ki tako nimajo indikatorjev ob strani,nimajo niti profila:).... Saj profil se meri na mestu kjer je indikator?!? (nekje sem prebral to, se ne spomnem več)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guma se meri kjer je najbolj obrabljena....in se meri globino profila na najbolj obrabljenem mestu.

Indikator je samo.... indikator..  :huh:

 

Nekdo ki po avtocesti naredi kvadratno gumo, se jo meri na sredini.... pri nekem drugem pilotu, ki pa nima več profila na robovih... bodo pa tam merili..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odkar pomnim v sloveniji nismo sprejeli kake pametne odločitve...

Me res zanima kdo piše take zakone ... 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Našel. vir: http://www.motosvet.com/sprememba-pravilnika-o-pnevmatikah.html

 

Piše v uradnem listu tako.... Po tem takem, na mestu.... ob indikatorju,kjer je najbolj obrabljeno....

 

18. člen pravilnika o delih in opremi vozil pravi:
»Globina kanalov v dezenu pnevmatik (merjena na mestu ob kazalniku obrabe) mora biti po obsegu in širini na pnevmatikah vozil na vozilih kategorij L(1)e in L(2)e najmanj 1 mm, na vozilih kategorij M(1) in N(1) ter njihovih priklopnih vozilih najmanj 1,6 mm, in na drugih vozilih najmanj 2 mm.«

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa so komu ze dejansko merili?

policaji ne, na tehničnih pa pogledajo. ampak se mi zdi da za na tehnični greš pa ja vedno z dovolj profila. 

 

je pa res po svoje neumno, da more met motor več profila kot avto. mogoče pa, ko so izjeme za 1mm pisali je en pozabil od prej še L3 prepisat, zdej pa mamo. razn če je spet veleumni svet za preventivo kako pametno pogruntal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa so komu ze dejansko merili?

Po moje bodo v napovedanih akcijah:

1.  17.-28. marec

2.  21.-25. april

3. ...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po moje bi mogli začet organizirat peticijo za spremembo (kot je v večini držav in uporabniško varnostno logično)

kdo se bo ojunačil pa začel???

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj se sekirate za ta "kao" novi zakon o gumah....vsi ljudi nimajo dnara da bojo to non stop menjavali..če reče proizvajalec da se do indikatorja porabi se porabi in pika!!!...od kar se čul za to samo lahko rečem da mi DOL VISI!!...še svojo bom spovedal če bo treba..gumo bom mejal ko bo že skoraj slick..pa če mi dajo kazen pa valda da jim ne plačam..lahko se jebeno ta plavi ki itak nimajo druega dela kot folk jebati v glavo po domače povedano!!!...vglavnen se bw sekirat.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so enkrat merili in pametovali kljub temu,da je bilo dovolj profila.

Peticijo? Nazaj na 1mm?:)

Ps.: Ninja ne filozofiraj...ce ti bojo stisnili kazen,bos se kako jokal

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so enkrat merili in pametovali kljub temu,da je bilo dovolj profila.

Peticijo? Nazaj na 1mm? :)

Ps.: Ninja ne filozofiraj...ce ti bojo stisnili kazen,bos se kako jokal

:)....p.s ko me bojo zaprli se lahko menimo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni nč, dab sam entr al pa like stisnu? A tok je treba tipkat? :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni nč, dab sam entr al pa like stisnu? A tok je treba tipkat? :(

lahko bi motosvet to naredo v imenu svojih članov. veš kako kredibilnost bi si pridobil...akcija...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko bi motosvet to naredo v imenu svojih članov. veš kako kredibilnost bi si pridobil...akcija...

po mojem bo celotna gumarska industrija vložila zahtevek :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NinjaRider....a si ti ze ksno kazn sploh dobil kdaj? :lol1: Ce si zaposlen, ti lepo trgajo, in lahko samo kolnes.... :naughty: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni nč, dab sam entr al pa like stisnu? A tok je treba tipkat? :(

... kako slovensko, najprej se pritožujemo vse povprek, kakšna neumnost, pa budalaština, pa kaj vem kaj še, potem, ko se je pa treba javno izpostavit s povsem legitimno zahtevo, a ne, potem je pa problem ime pa priimek pa naslov odtipkat ... (glede na število objav bi lahko že sam ene par peticij vložil ... :blush: )

 

lahko bi motosvet to naredo v imenu svojih članov. veš kako kredibilnost bi si pridobil...akcija...

Pa res, če je Motosvet neko gonilo motorizma v SLO, bi res lahko aktiviral še vse aktivne moto klube ter svoje članstvo ter pripravil peticijo, jo podpišem (z imenom, priimkom in naslovom :grim ) takoj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No danes sm naredu prve kilometre z savo :) zaenkrat sem zadovoljen :) in mislim da bo poleti tudi tako :) so pa se made in slovenia :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prednja je bila se kot nova, ampak sem jo preventivno v smeti vrgel, ker pod 4mm profila ni niti priblizno varno.

 

post-19800-0-48758900-1394652120_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil krucymucy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!