Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Hola!

Ice, tole je IMHO nesporazum... TNTja razumem tako, da nam hoče povedati, da ima na istem boku gume na eni strani zareze/profila gumo bolj obrabljeno lot na drugi strani zareze, ne pa različno obrabo na levem in desnem boku. A sem pravilno razumel situacijo, TNT?

Taka "žagasta" obraba se IMHO vedno ali vsaj zelo pogosto zgodi, prej/bolj na mehkih kot na trdih gumah, na sprednji gumi je to v glavnem posledica normalne obrabe oz zaviranja, zadaj pa zaradi obrabe pri pospeševanju in zaviranju. Tu ni kaj naredit - ko je guma obraljena - pa čeprav žagasto - do zakonskih omejitev, jo je treba zamenjat. Za našo varnost pa vsaj takrat, ko obraba doseže v ta namen narejene "mostičke" na gumi.

Popravljeno . Popravil suzuki
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kaj te zaj?! :blink: seveda je suzukijeva razlaga tudi mogoca, valda. :)

@ TNT: najbolje bi pomagal, ce prilimas slikico = pojasnilo. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, suzuki me je prav razumel ... in ravno pri mostickih se mi konca (ta znucan del).

Hvala za info.

Nova sprednja guma je ze na poti! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja kaj te zaj?! :blink: seveda je suzukijeva razlaga tudi mogoca, valda. :)

@ TNT: najbolje bi pomagal, ce prilimas slikico = pojasnilo. ;)

Bi, samo nimam digitalca. Z nekaj truda bi lahko preko Hi8 kamkorderja gor spravu ... :hmm: Maybe next time, when I am in trouble. O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, suzuki me je prav razumel ... in ravno pri mostickih se mi konca (ta znucan del).

Hvala za info.

Nova sprednja guma je ze na poti! :OK:

ja no, potem je pa skoraj vse v najlepsem.... :P

sam mal gnarja bo falilo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo.

Mene zanima kje bi dobil gume za Aprilio Rs50, ter katere/kakšne gume imate na tem motorju? Zaželjena tudi telefonska. :hmm:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da naši uvozniki precej cepijo pri menjavi gum, me zanima, če kdo hodi menjat gume v tujino in seveda če se to izplača ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do 01.05.2004 se bo se izplacalo. potem (najbrz) ne vec, vsaj ne v EU. mogoce na madzarsko ali hrvasko ali BiH.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa porecete na tole:) ? ...Vem, vem, Prjatu jo je kupu, pa je takoj zviznu, pa takoj se predre, pa mam ze doma sam nisem dal gor ker je za pusta snezilo... ampak vseeno, meni se zdijo kr pozerske;)

pri sedanjih gumah je barva kompletno nepomembna z stalisca tehnike. crne so samo zaradi marketinga in cloveske psihologije.

vir: michelin in pirelli/metzeler, der reitwagen, marec 2004.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U bistvu sem imel v mislih avstrijo (do maja seveda), zanima me pa konkreten naslov (naziv, mesto, ulica in hišna številka)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, zakaj na Madžarsko?

upsssssssssss! :huh: eheheheh, seveda. nix H. samo na jug. :)

@ miha: izberi si enega vulkanizerja nekje in dobis vsaj 16,67% nazaj od bruto-cene. mogoce ga se shandlas za kaksen procent, tako lahko dobis se malce vec. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ampak jaz bi vseeno kakšen naslov, da ne lutam (mi že platen ven gleda), definitivno se mi pa zamal zdi, da mi en šus polpismen za 10000 menja gume, pol mi pa z 13 ključem zateguje 12 šrauf, zraven se pa še bol butastga dela kot je!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 10.000 SIT, bi lah še kako drugo uslugo dobil, med tem ko čakaš :wub:

Men so za 4.500 SIT odšraufal gume, zamenjal, scentriral, gor dal, pa še stare v kanto vrgl. No pa je bilo še drago, saj bi mi kje drugje (Vombergar, AS...) gume prodal in mi še zastonj zamenjal.

lp

Rudi

p.s.

Pazte se nategovalcev, se mi je zgodilo, da bi mi eni kao zamenjal gume in to za 4000 SIT, sem si rekel, super, no, sam je bil še zraven en čist majhen problem, sam bi mu jih moral odšraufat in dostavit, gospoda bi pa potem sam gor pa dol gume vrgla in mi zaračunala. Ja pa kaj je človek mislil, da ma vsak doma stojalo za sprednjo gumo pa avtoservis pa vse ključe ... :hmm: :yea2: :yea2: če že govori ceno, naj ma vsaj jajca pa pove pravilno ceno :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam kjer kupim gume, mi jih tudi brezplačno zamenjajo, pa ponavadi še 10% popusta dobim. Kupujem jih pa pri uvozniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ne vem kje vi žviste, sam na goriškem (slovenija) je tako da greš z motorjem do trgovine, kupiš gumo (ponavadi dobiš še kak popustek :notworthy: ) in ti jo zmontira brezplačno kar na licu mesta...

Za Italijo pa nisem 100% prepričan de je nevem kako bol poceni, zato k zmeri k sm šou menjavat gume (pr nas) jih je čakalo usaj ene 3 kom. motorjev ITA. registracije .)

Popravljeno . Popravil Filip111
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam kjer kupim gume, mi jih tudi brezplačno zamenjajo, pa ponavadi še 10% popusta dobim. Kupujem jih pa pri uvozniku.

kar draga montaža ... ;)

Sicer pa kogar zanima poceni Dunlop ... piši PM.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do 01.05.2004 se bo se izplacalo. potem (najbrz) ne vec, vsaj ne v EU. mogoce na madzarsko ali hrvasko ali BiH.

Pa tudi eventuelne reklamacije bo reševal na Hrvaškem in v BiH ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

pred sezono sem gume menjal pri Yamaha serviserju(Juretu) v Ljubljani(Dolgi Most). Prinesel sem svoje gume in za komplet uslugo(premontaža +centriranje) mi je vzel 4000 sit. :OK:

lp, Bizi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!